Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Do pro hlasitost
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 09:24:53    Predmet: Do pro hlasitost Odpovedať s citátom

Tak pratele,
podarilo se mi to rozchodit Smile
tenhle projekt: http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30559/article.html

zbastlil jsem desku a nakonec koupil za 400,- dalkovy ovladac ZAPPER 3, nasel spravny kod a krasne to funguje.
Ted bastlim desticku, kde bude moto-ALPS se vstupnima konektorama (nahrada X1 na desce DISPRE II) a vystupni konektory - pajeci body, kam se napaji stineny kabliky a povede se to na desku DISPERE, kde byl ALPS.

Uz se tesim Smile

Mejte hezky den
MaBUa


Naposledy upravil MaBUa dňa Po august 17, 2009 20:09:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 09:40:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezky pěkně. Ten program do PIC se dá někde stáhnout? Co všechno to umí? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5870
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 10:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

http://us1.webpublications.com.au/static/downloads/articles/30559_remotevolpcb.zip
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 10:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

presne tak,
dekuji danharde..

CHLAPI, CHTEL JSEM POKRACOVAT V JINEM VLAKNE... SNAD TO TROTON PRESUNE SEM:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6164

jinak to ma volume pridat ubrat... podle toho, jak dlouho se drzi tlacitko.
Mute - zmackes a postupne se snizuje hlasitost az na minumum - takove "para" mute
kdyz se zmackne zmena kanalu nahoru nebo dolu tak to pridava nebo ubira po malych skocich - prerusovane

MaBUa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 13:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle by se mohlo hodit:
http://elektronika.ezin.cz/view.php?nazevclanku=programujeme-pic16f84-8211-dil-druhy-8211-programator&cisloclanku=2006110010
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 16:20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
http://us1.webpublications.com.au/static/downloads/articles/30559_remotevolpcb.zip

No jo, to je plošňák, ale kde je ten program ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 16:25:57    Predmet: Re: Do Odpovedať s citátom

MaBUa napísal:
Tak pratele,
podarilo se mi to rozchodit Smile
tenhle projekt: http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30559/article.html


Co je to? Shocked
Voni chtěj za pokračování toho článku nějaký dolary. Red angry
Spadli z višně, nebo co ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5870
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 18:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa, to je hrozný, jak jsi nesamostatnej Very Happy
http://us1.webpublications.com.au/static/downloads/articles/30559_remotevolcontrol_pcb.pdf
http://us1.webpublications.com.au/static/downloads/articles/30559_remotepot.zip
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i305/30559_6mg.jpg
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i305/30559_9mg.jpg
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i305/30559_12mg.jpg
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i305/30559_13mg.jpg
a povídání si budeš muset domyslet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 19:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a máme po žížalkách. Asi už na to přišli, že jim to stahujeme zadarmo a je to zabloklé. Stihli jste to někdo sosnout ?

danhard: jo, s tou nesamostatností máš pravdu. Nejsi sám, kdo mi to říká. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 20:01:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty danhardovy odkazy normálně jedou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 20:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Tak a máme po žížalkách. Asi už na to přišli, že jim to stahujeme zadarmo a je to zabloklé. Stihli jste to někdo sosnout ?

danhard: jo, s tou nesamostatností máš pravdu. Nejsi sám, kdo mi to říká. Wink


Smile
vse stale jede Smile staci jen hledat Wink
jo a kdyz kliknes na ten obrazek (schema) tak se ti otevre novy okno - takovy slide show.. je ale potreba mit javu Smile
dokonce mi i odpovedel sam autor John

MaBUa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5870
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 21:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jó kdysi tam měli díru, když si to vyhledal přes strejdu googla, tak to bylo odemčený komplet Very Happy
Ale ty obrázky se dají vynorovat vždycky, ani jsem si nevšim, že je tam to show.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 21:18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už jsem to schroustal. Ale fakt to neběželo, ani po tom, co jste psali, že jo. Až teď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 10:30:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujalo ma toto vlákno, hlavne príspevkom OPA o programovaní PIC. V tej súvislosti sa chcem spýtať prispievajúcich, či by sa tu nenašiel šikovný človek, ktorý by vedel urobiť niečo podobné v minimalistickom prevedení pre použitie ako ovládanie relátkového atenuátora. Viem, Franta už ponúka niečo hotové (a komplet s prepínačom vstupov, v luxusnom prevedení), ale mňa zaujíma niečo jednoduchšie, iba na reguláciu hlasitosti. Zdroj signálu sa tak často neprepína. Nuž a ako sa už v tom vlákne pýtal Roberto, niekto nepotrebuje ani displej. A trúfnem si ísť ešte krok dozadu, vedel by tu niekto navrhnúť jednoduché zapojenie bez diaľkového ovládania iba s rotačným N-kóderom ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 11:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě by taky stačilo precizně provedené volume ovládané dálkou, vstupy ani displej nepotřebuju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 11:47:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Existuje ještě jedna varianta, která vám možná přijde pošahaná, ale má svoje výhody. Řídící potenciometr (ať už motorický s dálkou nebo obyčejný) dává DC napětí, které se primitivním A/D převodníkem (pár komparátorů) převede na logické signály pro řízení relátek.
Je to jediné řešení, které umožňuje nastavit hlasitost ve vypnutém stavu ještě před zapnutím přístroje a zároveň má "mechanickou paměť" nastavené hlasitosti s vizuální indikací (poloha knoflíku) i ve vypnutém stavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 12:25:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžeš použít moje řešení: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7151

Pokud nepotřebuješ přepínání vstupů prostě se neosadí příslušné součástky. A nějakou slevu ti tam taky dám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 13:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Quart:
Díky, měl jsem na mysli řízení hlasitosti pomocí relátek. Analogový potenciometr je použit pouze pro vygenerování řídícího napětí pro ovládání relátek.
Je pravda, že ještě elegantnější by bylo použití procesoru, který má analogový vstup a A/D převodník. Stačilo by 8 bitů, ale v téhle oblasti jsem naprostý laik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 13:10:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vím jak jsi to myslel. Jen jsem navrhl moje řešení Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jozy
Nádejný hifista


Založený: 17 september 2008
Príspevky: 53
Bydlisko: Humenne

PríspevokZaslal: So január 02, 2010 19:14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani-infra/prijimac-ovladani-25-kanalu.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Po január 04, 2010 11:30:51    Predmet: DO Odpovedať s citátom

nO, PODLE ME BY TO NEMUSEL BYT PROBLEM... zakladni otazka je jak mas udelanou (nebo jak ji chces mit udelanou) tu regulaci relatkama... myslim tim, jestli je sepnute vzdy jen treba jedno relatno nebo jejich kombinace pro danou hodnotu utlumu...??
Pokud by to bylo tak, ze je pro kazdou hodnotu utlumu sepnuto pouze jedno rele tak nevidim problem pouzit obousmerny citat.. nebo nejaky posuvny registr, kdyz budu chtit pouzit "cerny mour". Lepsi by pak bylo treba CPLD, ale k tomu uz je potreba vice nez jen PC...

Ahoj
MaBUa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št január 14, 2010 21:38:03    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Existuje ještě jedna varianta, která vám možná přijde pošahaná, ale má svoje výhody. Řídící potenciometr (ať už motorický s dálkou nebo obyčejný) dává DC napětí, které se primitivním A/D převodníkem (pár komparátorů) převede na logické signály pro řízení relátek.
Je to jediné řešení, které umožňuje nastavit hlasitost ve vypnutém stavu ještě před zapnutím přístroje a zároveň má "mechanickou paměť" nastavené hlasitosti s vizuální indikací (poloha knoflíku) i ve vypnutém stavu.

Dá sa to riešiť jednoduchou diódovou maticou a obyčajným otočným prepínačom, ale pre 6-8 relátok a napr. 24 polôh je už tých diód viacej ako dosť. Ale ide to ešte jednoduchšie, a ak s tým riešením budem spokojný tak to sem dám.
A ešte ma pri tej príležitosti napadlo, že by bolo fajn ak by sa fajnšmekri vyjadrili, aký prírastok v dB je je pre reguláciu optimálny. Aby nebol skok pri prepínaní ani veľký a aby ani regulátor nemal zbytočne veľa polôh. Prikladám dva vzory stiahnuté z internetu na posúdenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 14, 2010 22:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už se budu párat s přepínačem 24 poloh, tak ho rovnou zapojím jako řadič - proměnný dělič a všechno ostatní mohu vynechat. Wink
Od DC potenciometru vedou tři dráty a všechno ostatní obstará elektronika na desce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št január 14, 2010 22:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Když už se budu párat s přepínačem 24 poloh, tak ho rovnou zapojím jako řadič - proměnný dělič a všechno ostatní mohu vynechat. Wink
Od DC potenciometru vedou tři dráty a všechno ostatní obstará elektronika na desce...

Áno je to logická úvaha, takto som už jeden útlmák urobil a som s ním nadmieru spokojný, ale teraz keď chcem veci sfinalizovať, tak mi vadí jeho veľkosť (nevojde sa do uvažovanej krabice...dostal sa mi síce do ruky dokonca 32 polohový fajnový malý prepínač, ale tam by tá montáž už bola podstatne komplikovanejšia. A v neposlednom rade, je jednoduchšie urobiť 6 poctivých Pí článkov ako reťazec 33 presných odporov. Nuž a čo sa tohoto týka, citujem : "Řídící potenciometr (ať už motorický s dálkou nebo obyčejný) dává DC napětí, které se primitivním A/D převodníkem (pár komparátorů) převede na logické signály pro řízení relátek", tak to sa mi tiež zdá hodne komplikované. Iba ak by platilo toto: "Je pravda, že ještě elegantnější by bylo použití procesoru, který má analogový vstup a A/D převodník".
No ale to sme vlastne na začiatku, takéto niečo som v prvom príspevku hľadal Laughing
A hľadal som to preto, že sa tu určite nájdu ľudia, ktorí sú v tejto problematike "doma" a ktorým zasa možno my ostatní môžme pomôcť inou radou...


Naposledy upravil JC dňa Št január 14, 2010 23:17:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 14, 2010 23:07:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To řešení s komparátory může vypadat složitě jenom počtem součástek. Ale jinak je to triviální, člověk nepotřebuje programovat žádné procesory a dokonce ani vypínat hodinový kmitočet. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jozy
Nádejný hifista


Založený: 17 september 2008
Príspevky: 53
Bydlisko: Humenne

PríspevokZaslal: Pi január 15, 2010 09:55:27    Predmet: Odpovedať s citátom

to programovanie pri takejto aplikacii je jednoduche Smile, a vypinanie hodin je este jednoduchsie

Naposledy upravil jozy dňa So január 16, 2010 21:08:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Pi január 15, 2010 11:47:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já když vymejšlel, jak co nejjednodušeji udělat dálkový ovládání hlasitosti, taky jsem skončil u programování. Rotačním n-kodérem jsem sypal PICu pulsy, on na základě dekrementace nebo inkrementace posílal nudli dat do posuváků a ty pak spínaly/vypínaly relátka, za kterejma byly Pí články. Celkem jednoduchá záležitost a proti konstrukcím, kde je třema motorovej poťák, bych řekl, že i levnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi január 15, 2010 21:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Froggg:
Chlape, to píšeš len tak, akoby mimochodom? Very Happy
Takéhoto človeka hľadáme, nemohol by si tu publikovať niečo konkrétnejšie? Nie všetci sme stavaní na číslicovú techniku (i keď tomu popisu bez problémov rozumiem).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Froggg napísal:
Já když vymejšlel, jak co nejjednodušeji udělat dálkový ovládání hlasitosti, taky jsem skončil u programování. Rotačním n-kodérem jsem sypal PICu pulsy, on na základě dekrementace nebo inkrementace posílal nudli dat do posuváků a ty pak spínaly/vypínaly relátka, za kterejma byly Pí články. Celkem jednoduchá záležitost a proti konstrukcím, kde je třema motorovej poťák, bych řekl, že i levnější.


JO, mas pravdu.. zalezi ale taky na tom, jaky pouzijes enkoder (aby to melo nejakou zivotnost a bylo to kvalitni) Wink
Mame nekolik pristroju od HP (Agilent) s enkodery a uz jsme je u 2 prstroju museli vymenovat Sad.. takze bych s tou cenou byl opatrnej.. Smile
M
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 08:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBUa: No, to je fakt, nejdřív jsem použil jen takový základní, co se v šupliku válely a moc dlouho to s nima nechodilo, resp. chodilo, ale čas od času místo jednoho pulsu prolítly tři apod.

JC: No, už to po mě pár lidí chtělo uvolnit, ale zatím to není v publikovatelný fázi, i když už jsem někomu pustil návrh desky a program z nerozvážnosti, naštěstí se to neroztáhlo a já už nevím kdo to byl. Jde totiž o to, že jsem to dělal jako svoji maturitní práci a dost jsem se zasekl na čtení kódu ovladače, ten jsem totiž neměl, vzal jsem prostě neznámej ovladač a zkoušel, to zabralo tolik času, že jsem zbytek nestihl pořádně dotáhnout, takže je to sice funkční, ale je to bastl neučesanej a tak bych to publikovat nechtěl. Já už na to teď navíc přes půl roku nesáhl, protože jsem měl dost starostí s prací a se školou. Teď bych měl mít práci přímo v oboru, takže bych na tom prakticky mohl pracovat tam a mohl bych to dotáhnout, pak ty podklady rád zveřejním, když s nimi budu spokojen. Ve výsledku mi to zatím obsahuje ovládání hlasitosti včetně mute, vypnutí/zapnutí a přepínání vstupů. Signál neprochází žádným aktivním prvkem. Princip víceméně jako u Frantova DRCu, jen on to má vysnobený hájenďácky Smile
Jelikož se ale blíží doba, kdy bych to mohl dodělat, zrovna se zeptám, kde sehnat slušný rotační n-kodéry?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist