Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

zkušenosti s projekcí

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St marec 19, 2008 11:18:45    Predmet: zkušenosti s projekcí Odpovedať s citátom

Už to tady několikrát padlo: když se chcete dívat na filmy, pořiďte si projektor. Jaké jsou vaše zkušenosti s provozem?

Mj zopakuji starou sukovu otázku: 1) Jak velké plátno (respektive projekční plochu) máte vzhledem k projekční a sledovací vzdálenosti?

A přidám ještě jednu: jaké máte zkušenosti s blue ray?

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St marec 19, 2008 12:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam spravene "dedikatne" kino

Myslim ze celkom slusne - komplet zatemnene - /teraz nemyslim ze tam je tma - myslim ze mam vsade cierne zavesy - cierny koberec - na zemi aj na strope. Rovnako je v ramci moznosti porieseny aj zatlmenie - Stena za platnom je komplet zatlmena mineralnym vlaknom cca 20 cm /samozrejme na basy to aj tak nestaci ale pomohlo to velmi/

Sirka platna je 220 cm /vyska sa meni podla pomeru stran filmu/
Sedenie je 270cm od platna /hlavy/

Toto je diskutabilne niekomu sa to moze zdat blizko ale ja chcem pozerat wide movies tak ako boli myslene aby boli pozerane "aspon volakedy" t.j. od jednej strany periferneho videnia po druhu. Nechcem aby bol film vyrez mojho videnia - chcem aby ma film pohltil

Televizor doma nemame vobec - pozerame iba filmy - a paci sa to vsetkym - cize skusenosti s provozom su kladne.

Zdroj signalu je PC - filmy pozeram vyhradne HD /aj bluray/ rozdiel oproti normalnemu dvd je obrovsky /nic ledva poznatelne v style SACD - CD/

Co sa tyka rozslisenia projektoru - 720p je na takuto velkost postacujuce - nakolko uz nie je vidiet jednotlive body - rozdiel oproti 1080 je ale je zanedbatelny. Co je daleko dolezitejsie je kontrast.
Moj DLP projektor ma 3000:1 - co je subjektivne slusne.


Audio pouzivam iba lavy, pravy a center - surround kaslem - iba co ma to rusilo. Vo vacsine normalnych miestnosti je doma pre viac ludi surround nerealizovatelny /kvalitne/ - je to na dlhsiu debatu nebudem to rozvadzat.
Je to moj starsi DIY open baffle system mierne upraveny - basy su 2x 18" menic

Dalej je dolezite aby cely retazec vedel pravych 24Hz resp ich cele nasobky.
Inak bude obraz potrhavat. Vela systemov ide len na 60Hz

Co by som zmenil upravil:

Projektor LCD /ale po vyskusani/ LCD ma principialne mensi kontrast /tie hodnoty 60000:1 su bludy/ dosahuju to dynamicky pohyblivou clonou - meni sa tym padom jas celeho policka a nie kontrast v ramci neho/
Je mozne ale ze vhodnou implementacio to da kontrast porovnatelny z DLP /subjektivne/

Vyhoda lcd - obraz netvori optickym "trikom" pohyblivymi zrkadlami a farebnym koleckom ako dlp - ale obraz tam realne fyzicky "je" a stoji podobne ako policko filmu.
Ten dlp trik sice nie je vidiet /vacsinou/ ale je to citit - niekedy s toho moze migrenne bolet hlava - a celkovo je "namahavejsie" sa na to pozerat
Vyskumi medzicasom zistili ze je na to citlivych cca 7 percent ludi - bohuzial patrim medzi nich.

Povedane inak ak sa za rovnaku cenu pri rovnakej kvalite obrazu mam rozhodnut medzi "realnym" obrazom a obrazom vytvorenym trikom tak neni co riesit.

"Platno" by som riesil ako kmitaci panel - basova past. Toto sa uplne ponuka akurat ma to nenapadlo ked som to robil a uz sa mi nechce to menit

Casom chcem nejako riesit dokryvanie platna podla pomeru stran filmu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St marec 19, 2008 15:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za věcnou odpověď. Snad se ozve ještě někdo.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 04, 2008 19:52:51    Predmet: projektory vseobecne Odpovedať s citátom

Je to sice uz nejaka doba, ale presto napisi nejake zkusenosti. Doporucuji na filmy projektor s formatem 16:9 a rozlisenim 1280x720 (male HD). Dale doporucuji radeji LCD nez DLP (kontrast je sice o neco lepsi u DLP, ale detaily uz tez neuvidite jako na LCD, kde jich je jeste mnoho videt). LCD nemaji duhu viditelnou u kazdych titulku, nebo v kazde scene kde vam pres celou plochu prejede nejaky objekt. Jednak LCD maji lepsi podani jemnych odstinu nez DLP, ale i barevnost je podstatne lepsi (kdo neveri tak at si pusti vedle sebe LCD a DLP levne kategorie). Co je dulezite u projekce, je nutne zatemneni mistnosti, pri projekci radeji nepouzivat zadne dalsi prime osvetleni. Je lepsi pouzivat pevne promitaci platno nebo desku ci bilou zed, roletova platna se na okrajich dost vlni. (Ja pouzivam nalepenou matnou svetlesedou samolepku Fasson, nebo AVERI 544, s cernym oramovanim). Pokud se pousteji kvalitni HD filmy/zdroje, divak muze byt k platnu i klidne o polovinu blize nez u bezne SD kvality (DVD nebo TV je uz rozmazane, ani upscaling tomu moc nepomuze a divak musi jit dale od obrazu). Ja pouzivam uhlopricku 185cm a divam se na ni ze 3m je to tak na hranici ostrosti, u HD je vse perfektni a u SD kvality je obcas obraz dosti rozmazany, ale neni to zase tak velka katastrofa. Projekce se neda velikosti a cenou srovnavat s zadnou LCD nebo plazmovou TV a zazitek z filmu je zcela nekde uplne jinde, zkratka a dobre do kina uz chodit nemusite. Kvalitni projektory 720p poridite v soucasne dobe na prelomu roku 2008/2009 uz od ceny cca 25k Kc s DPH, podobne pristroje se daji sehnat i za 15k Kc s DPH, ale moznosti a obraz jsou uz trochu ochuzeny. V soucasne dobe zacinaji byt i dostupne full HDTV projektory s cenou zacinajci nekde u cca 35k s DPH, ale vyuzijete je naplno pouze s kvalitnim zdrojem 1080 HDTV, oproti projektorum 720p neni rozdil v kvalite hnet postrehnutelny. Tolik moje poznatky za poslednich par let.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut november 04, 2008 22:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to asi měsíc tomu co jsem propadl Blue Ray.A musím říct,že je to opravdu hodně dobré.Přijímám signál ze satelitu přes digitální přijímač s HDMI na 42" Sharp FullHD 100Hz.Vždycky jsem si říkal,že po posledním zvednutí datového toku na astře 23,5° je to hodně dobré.Ale není.Koncert na blue ray disku v DD je opravdu masakr a obrazový rozdíl je hodně velký.

Ale už se mi zdá,že by obraz mohl být větší.Ten Peter Gabriel je stále malý.Až bude stát v životní velikosti u mě v pokoji,tak to bude konečně OK. Very Happy

Poraďte nějaký projektor.Určitě full HD.V tomhletom se moc neorientuju.A zkuste mě šetřit.Do 50K.Netuším kde hledat kvalitu,ale kdysi jsem četl o Runco a to je myslím považováno za špičku.Ovšem tam se beztak nevlezu.Jak vidím Acer a podobné značky co dělají od špendlíku po lokomotivy,tak moc důvěry v tohleto nemám.

Díval jsem se taky na plátno a motorová verze je dalších 15K.Tahat za provázky se mi taky moc nechce.Že já blbec tenkrát nevzal toho většího Sharpa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut november 04, 2008 23:07:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Runco je extratřída, ovšem i cenově. DLP typy nedoporučuji, při rychlém pohybu očima jsou vidět jednotlivé barevé složky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 04, 2008 23:17:37    Predmet: projectory full HD Odpovedať s citátom

Zdravim, jestli mohu neco za sebe doporucit, tak z projektoru jsou to tyto stroje: Epson PowerLite HD1080 (nebo starsi EMP-TW 2000, nebo rada EMP-TW 1000 - trochu horsi parametry, ale cena uz je mnohem nizsi nez u noveho modelu). Pak jsou to modely Panasonic PT-AE3000 (a strasi modely 2000 a 1000). Dale z dostupnych je to Mitsubishi HC7000U nebo HC6500U (a starsi 5500, popr. 4900). Sanyo Z700 (starsi - Sanyo PLV-Z3000, PLV-Z2000). Dale Optoma HD806 (nebo starsi HD803, HD8000, HD800X, HD80). Nezapomente ze starsi modely (1-2 roky stare nepouzite) jsou za polovinu ceny nez nejnovejsi modely, tzn. full HD poridite klidne uz od cca 35k Kc s DPH, ale ten samy nejnovejsi model klidne i za 70k. Rozdil je hlavne v novejsim zobrazovaci, ktery ma vetsinou lepsi kontrast a mozna i nektere dalsi vylepseni. Pro dalsi info dam nejake uzitecne stranky: http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm Zde najdete nejlepe hodnocene projektory primo od lidi kteri je vlastni a tez na uvodni strance najdete nejnovejsi predstaveni novych projektoru. Dale jsou to nemecky psane stranky o projektorech: http://www.cine4home.de/ A pak tu mame ceske stranky kde se obcas popisuje i projektor: http://avmania.zive.cz/default.aspx?searchtext=projektor&sart=&ssec=3%2C4%2C5 Dobre ceny projektoru maji treba zde: http://www.projektory-slevy.cz asi je dovazeji primo z nemecka, za priplatek delaji na projektory tez tuning a kalibraci. Dobre zkusenosti mam i s http://www.avmedia.cz na objednani predvedou a porovnaji model o ktery mate zajem, ceny jsou vsak trochu drazsi. Pro lepsi kontrast a moznost sledovat projekci i za denniho, ale ne prilis ostreho svetla, delaji nektere firmy i cerna projekcni platna. Ceny techto platen jsou vsak i drazsi nez samotny projektor. A ty z levnejsich maji zase omezeny pozorovaci uhel. Vysledny obraz s timto cernym platnem je podobny jako vidite u zpetnych projekcnich TV, jen je projektor pred platnem a nikoliv zanim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 08:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Piskot-Na těch stránkách projektory-slevy je tenhleten Epson EMP-TW2000 za 67K i s elektrickým plátnem.Koukám,že jsi ho zmiňoval.Něco takového by už mohlo být OK ne?Nemůžu najít ten první zmiňovaný Epson PowerLite HD1080.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 11:26:54    Predmet: projektory vseobecne Odpovedať s citátom

Ten Epson oznaceny 1080HD nevim uplne presne ty pismena, ale 1080 tam je urcite u poslednich modelu. Jen takove pripomenuti Byl jsem letos na vystave Home Cinema v Praze kde byl predstaven nejnovejsi Epson s oznacenim 1080, vystavovatel AVmedia. Ptal jsem se na cenu a byla mi zdelena ze stoji 66tis. Tento model 1080 je nejnovejsim modelem, model s oznacenim 2000 je z minuleho roku a ma starsi cip-zobrazovac. Rovnez mi v AVmedia zdelili ze starsi modely 2000 a 1000 jsou o neco levnejsi. Takze bych tam zavolal, preptal se na koncove ceny s DPH a protoze to neni nejlevnejsi zbozi, zajel bych k nim do firmy do Prahy (maji to tam hodne profesionalne zarizene) a klidne bych si nechal vedle sebe vyzkouset modely 1080 a 200, popripade i Panasonic 3000 nebo starsi 2000, ktery bude za podobny peniz. Je dulezite se domluvit z jakeho zdroje a po jakem kabelu se budou projektory predvadet, ne vzdy maji BlueRay, kvalitni placku/film a kabely po ruce, je to vsak par let co jsem u nich naposledy byl. Na Projektoryslevy.cz je asi tez moznost preptat se na aktualni zbozi a ceny, sidli v Mohelnici. Nejlepe asi bude zajet si do nemecka do nejake specializovane prodejny a tam za vyhodnejsich podminek koupit nejaky vybrany stroj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 27, 2008 12:10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak si pouštíte zvuk z blue ray? Můžete srovnat různé stopy a výstupy?
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marts
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2008
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2008 09:38:13    Predmet: Re: projektory vseobecne Odpovedať s citátom

Piskot napísal:
Ten Epson oznaceny 1080HD nevim uplne presne ty pismena, ale 1080 tam je urcite u poslednich modelu.


Epson PowerLite Pro Cinema 1080 UB je americké označení modelu EMP-TW2000, tedy je to totéž.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 10:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

pri mojom rozhodovani sa medzi LCD/Plazma a hlavne tomu ze este na jedinom zobrazovaci som nevidel aby to prehralo obraz bez chyb alebo vedlajsich efektov tiez zvazujem nad projekciou. Kedze neake projektory mame vo firme a po ich zapnuti je asi do hodiny vsetkym horko, rad by som sa popytal tych co to maju doma, ake s tym maju skusenosti..taktiez ma zaujima hlucnost vetrakov ktore som si zatial vsimol ako dost vyrazne. Uz som videl hlucnost uvazdanu aj pod cca 20dB ale to iba pri ekonomickom mode, co urcite znemena podstatne nizsi jas a mozno aj kontrast.. Taktiez ma zaujima ci tu ma niekto skusenosti s projekciou na ultra kratke vzdialenosti cca 0.5m. Zaujima ma to predovsetkym kvoli tomu ze tu odpada natahovanie kabelaze cez celu miestnost niekam na strop alebo zadnu stenu a taktiez, cim je projektor blizsie, netreba tak vela lumenov a aj obraz je po vsetkych strankach podstatne lepsi.

Myslim predovsetkym na modely:

http://www.epson.cz/internetLive/dctm/content/CZ/cs_CZ/products/video_projectors/CZE-Product-Model-EMP400W-CS.inter.jsp




http://www.sanyo-lcdp.com/english/product/xl51/xl51.html



http://www.hitachidigitalmedia.com/product.do?actionName=showProductAction&pt=6&pg=72&proid=608

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 11:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam centralni server s ulozistem pro filmy, ktere streamuju jako do TV pres Tvix tak do projektoru. Ten jsem vyresil tak, ze jsem nechtel dlouhy HDMI kabel, tak jsem k projektoru dotahnul jen LAN a lipnul jsem na nej popcornhour. Musim rict, ze to funguje skele Smile Server streamuje data vcetne audio do 3 krabicek (tvix, popcorn a squeezebox). Data na jednom miste a jsem spokojen ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 12:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

to: JuanValiente

centralne uloziste filmov a muziky je fajn ale nie vzdy je prakticke ak si chces pozriet novy film.. zrealizovat a cakat na upload celeho DVD do servra/HDD aby si si ho mohol potom prehrat.. to uz som skusal a je to strasna otrava.. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 12:21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

no nevim, novej film taham primo na serveru (bezi na winxp) tam ho rozbalim umistim do slozky a je to - pres vzdalenou plochu. S timto problem nejak nemam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 12:23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

jo ty myslis, jako placku ? (osobne je nepouzivam), ale neni nic jednodussiho dat tu placku do serveru - mechaniky, ta lze taky zasdilet, a anyDVD ti to on-the-fly rozsifruje ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 12:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ano myslim placku.. som skor z ludi ktory si pozru film jeden krat a to uplne staci, pretoze druhy krat uz mi tam chyba to napatie co pride potom.. server by som vyuzil skor na muziku ako "jukebox" ale aj tu sa sem tam najde nieco nove a treba si to prehrat ako placku, takze som to myslel tak, ze prepojenia DVD prehravaca (rovnako ako nevyhnutnost jeho existencie v mojom obyvaku) so zobrazovacou jednotkou by som sa aj tak nevynul.. Taktiez predpokladam ze vsetko co pozeras si nestiahnes zo servra ale povedze aj sem tam pozicias od kamarata, ktory nieje tak IT vyspely na obycajnej placke. No ale vratme sa radsej k teme projektorov ako takych.. Fakt by ma zaujimalo ci tu ma niekto skusenosti predovsetkym s projektormi na ultra kratku vzdialenost. Dost ma to zaujima.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 19:39:14    Predmet: Odpovedať s citátom

JuanValiente napísal:
Ja mam centralni server s ulozistem pro filmy, ktere streamuju jako do TV pres Tvix tak do projektoru. Ten jsem vyresil tak, ze jsem nechtel dlouhy HDMI kabel, tak jsem k projektoru dotahnul jen LAN a lipnul jsem na nej popcornhour. Musim rict, ze to funguje skele Smile Server streamuje data vcetne audio do 3 krabicek (tvix, popcorn a squeezebox). Data na jednom miste a jsem spokojen ... Smile

Počuj, nechceš sa trochu rozpísať, ako to máš pozapájané, čím to ovládaš atď.? Mám predstavu, že by dáta boli na serveri (LAN disk) a ja by som z notebooku len povedal, čo sa má kam pustiť. Ide to vôbec? Aké gerety k tomu potrebujem? Podotýkam, že môj AV receiver nevie HDMI, iba digitálne audio vstupy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2009 19:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Popcorn hour S-210 lze ovladat pres PC, u nas zatim jeste neni. Takze pokud tvuj LAN disk umi sambu, nfs. Tak by to timto zpusobem mohlo jit. Zvuk potahnes koaxem, HDMI do projektoru/TV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi február 20, 2009 17:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak kdo řešíte audio propojení u hd, hlavně blu-ray? HDMI? Koax? Optika? Jinak? Rizika a výhody?

Zajímá má hlavně klasické stereo, resp. klasický zesilovač.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 20, 2009 17:48:30    Predmet: Odpovedať s citátom

SPDIF neumi TrueHD apod, to lze poustet jen pres HDMI. Klasicke audio jedu pres koax.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi február 20, 2009 18:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže stereo jde přes koax (a zřejmě taky přes analog, pokud je) bez ztráty květinky?
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bobby333
Hifi obsluha


Založený: 22 september 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2009 14:28:40    Predmet: A co CRT projektory? Odpovedať s citátom

Cafte,

ma tu niekto skusenosti s CRT projektormi? Ja mam doma Sim2 420SVP na ktore som cital dobre recenzie ... bohuzial ho neviem nainstalovat - zladit lampy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 13:36:42    Predmet: krátká vzdálenost projekce Odpovedať s citátom

Samozřemě že se dělají speciální zrcadla (obrácená parabola, podobná jako u projektorů Hitachi) určená pro krátkou projekční vzdálenost. Ale samotné zrcadlo vás příjde dráž než samotný průměrný projektor. Navíc jsou většinou tyto zrcadla dělaný pro obraz 4:3. Promítat se dá i klidně velký obraz ze vzdálenosti cca 0,5m od stěny. (odkaz a výrobce bych musel hledat, je to velmi speciální záležitost). Další možnost je udělat si zpětnou projekci, za pomocí specielní samolepky která se nalepí na sko a slouží jako zpětná projekce (projekce se může za pomocí standardních /nebo specielních, podle peněženky/ několika zrcadel promítat ze zadní strany této nalepené plochy, prostor mezi projektorem a stěnou může být cca 1m, podle počtu zrcadel) Opět to není levná záležitost a nebo si držáky na zrcadla můžete vyrobit sami. Jen pro info, cena této zpětné samolepky se pohybuje cca 20tis za 1m2 (ale jsou i levnější samolepky a zpětné plochy, ovšem méně kvalitní a také záleží od koho produkt koupíte). Dělají se i jiné vychytávky, ale to by bylo na dlouhé povídání a vše je hodně o penězích. Jako např. černé projekční plátno /možnost promítat za denního světla/, nebo projekční 360-stupňová čočka /obraz je všude kolem vás/ a další hračky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist