Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sieťová pračka
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 20:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
To jsou má slova, takže se k tomu vyjádřím: vliv oddělovacího trafa je jednoznačně slyšitelný a koneckonců slyšel jsi to i ty tehdá na srazu v Doksech. Protože jsem měl možnost slyšet obojí, přičemž výsledný efekt byl stejný, troufám si tvrdit, že to způsobuje právě to oddělovací trafo. Efekt potlačení zkreslení je legrační, když si uvědomíte, že desátá harmonická sítě je 500 Hz a že žádný " pomocný zesilovač " není schopen nějaké vf rušení potlačit, protože pracuje do indukční zátěže a jeho rychlost bude proto prachbídná. Podobná píčovina je pak i onen stabilizační účinek...ne, vše dělá vlastní oddělovák...


Tak to je dobré protože oddělovaci trafo mám. Ovšem dle mých poslechových zkušeností to chce trafo alespoň 2kW. Já mám 3kW trafo pro použití ZIS ve zdravotictví a to je v pohodě když zapojím menší oddělovací trafo 500W na koncový zesilovač tak to není ono. Ale zase třeba na předzesík a CD je to OK. Zesilovač jakoby chcípne-zpomalí atd.
Akorát trafo 3kW viz výše má odběr naprázdno cca 250W!! coč je už slušná spotřeba. Crying or Very sad
PS: jak jsou řečeny síťové pračky výstup je zapojený ve třídě I? Tj s ochranným vodičem připojeným na PE?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 21:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne takto isto sa na to pozerám aj ja. Mám takéto trafo, ale odrádza ma zbytočná spotreba navyše. Už som síce pokusy robil (a nepočul som rozdiel), ale to som ešte nepoužíval DisPre2 a taktiež som mal iba obyčajný DVD prehrávač. Takže zajtra urobím ešte jeden pokus a poreferujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 21:19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně taky mě odrazuje ta spotřeba!! Aby mi běželo imrvére 250W naprízdno to teda nééé. Jedině to přes relé zapínat při soustředěném poslechu ale to jaksi není to pravé ořchové....... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 21:37:04    Predmet: Odpovedať s citátom

hcrevize napísal:
Přesně taky mě odrazuje ta spotřeba!! Aby mi běželo imrvére 250W naprízdno to teda nééé. Jedině to přes relé zapínat při soustředěném poslechu ale to jaksi není to pravé ořchové....... Confused

A potom kde to trafo ešte schovať? No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 22:04:32    Predmet: Odpovedať s citátom

to je další problém trafo není nijak malé ani lehké. Odhaduju cca 25kg.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 22:05:04    Predmet: Odpovedať s citátom

to je další problém trafo není nijak malé ani lehké. Odhaduju cca 25kg.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 12:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Již delší dobu se mi tu válí 800VA oddělovací trafo na jádře C, mám ho půjčené od kamaráda.
Až tato diskuse mně vyhecovala ho konečně vyzkoušet.
Byl jsem i na zmíněném "Mácháči" a tam byl rozdíl opravdu okamžitě jasně slyšitelný. Ale myslel jsem si, že tomu částečně pomáhají i vestavěné pasivní filtry. "pračka" tam tehdy byla TCC, kterou stavěl p.Dudek.
Takže, ráno jsem to trafo konečně zapojil, zesilovač DPA440 vlastní výroby a CD Yamaha CDX-880 s variabilním výstupem. Rozdíl je fakt okamžitě slyšitelný, žádné nuance. Zajímavé je, že se rozdí shoduje přesně tak jak to popsal Bubuxin, hlubší basy, ale čistší, středů jako by bylo víc a daleko srozumitelnější vokál, výšky čistší a míň sykavek a víc detailů, jako by celkově vyšší hlasitot.
Pak jsem za CD zapoji koaxem D/A převodník Parasound D/AC-1500 a za ním potenciometr na kabelu kvůli hlasitosti, přínos trafa to ještě umocnilo.
Poslechl jsem si dvě CD, Landa best of a Landa 9mm.
Teď jsem trafo odpojil a zvuk mi teda přijde nějakej zahuhlanej a dunivej Confused
Tak snad abych si teď objednal trafo v Talemě.
Durgo prosímtě jaké máš nyní dojmy, když jí nemáš.
Bubuxine napiš prosím dojmy až tu pračku odpojíš Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 13:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Panove, vite ze se to s tim trafem zmeni, ale co presne to trafo udela nezjistite. To je primo trestuhodne ! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 13:52:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Danharde tak nenapínejte Very Happy
Ale myslel jsem, že to je tím, že se zmenší průnik různého rušení ze sítě, i to tu několikrát zaznělo. Nebo je to ještě něčím jiným?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 14:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevíte někdo jak jsou zapojeny síťové pračky výstup je zapojený ve třídě I? Tj s ochranným vodičem připojeným na PE? (myslím na PE vstupní-přívodní část)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 14:28:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ja to nevim, ja jsem hluchej jako poleno, ale kdyz tam ten trandak mate zapojenej, tak tam zavadi nekolik efektu:

- galvanicke oddeleni, to zlikviduje vznik zemnich smycek na nizkych frekvencich, kdyz je stineny, tak i kapacitni prenos na vysokych
- zvetsi se impedance site, trafo ma nejaky odpor a rozptylovou indukcnost
- castecne funguje jako filtr, prenos pro vysoke frekvence ma nejaky utlum.

Muzete nektere vlastosti vyradit a zjistit, jestli se ten efekt zmeni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 14:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zásuvka za trafem NESMÍ být připojená na PE....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 15:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Zásuvka za trafem NESMÍ být připojená na PE....

Jasně o odděl trafa je to jasné - podmínka el. oddělení. Ale jak je to se síťovou pračkou? Jak je to zapojené, jaká je uplatňována ochrana na výstupu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 15:15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ochrana pospojováním...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 15:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ochrana pospojováním je pouze doplňková ochrana. Jaká je ochrana při poruše? (asi el oddělením...) To by znamenalo že přívod je proveden u praček ve třídě II? Jakým způsobem je potom zajištěno že uživatel neprovede spojení kostry přístrojů s vodičem PE primárního obvodu pračky? (např přes anténu, spojení s jiným přístrojem třídy I zapojeným před pračkou?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 15:40:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Doprdele tak si o tom něco přečti ! Všechny kolíky za trafem MUSí být pospojovány a nemusí být spojený už s ničím, protože ve spojení s tím trafem TO JE dostatečná ochrana, doprčic... Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 16:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

No to já všechno vím. A něco sem o tom taky přečetl.
A proto se ptám jak je zajištěno že uživatel nespojí kostru takto odděleného přístroje s vodičem PE vstupního obvodu (třeba neúmyslně přes anténu)
Kdyby byl přívodní vodič PE spojen s vodičem PE na výstupu (na to sem se právě ptal jesti je nebo není-nevím žádné schéma pračky nevlastním) Tak by se to potom dalo posuzovat jako soustva TN popř. jako síť IT viz ČSN332000-7-707 požadavky na uzemnění v instalacích zařízení pro zpracování dat. Kde se také používajé odděl. trafa pro zařízení s velkými svodovými proudy.

Podmínky el oddělení:
základní ochrana:
izolace živých částí nebo přepážkami a kryty
Ochrana při poruše:
el. oddělení od ostatních obvodů a země
Další podmínky:
Neživé části oddělených obvodů nemí být spojeny ani s ochranným vodičem ani s neživými částmi ostatních obvodů ani se zemí.

Zdroj. ČSN332000-4-41 ed.2.


PS: nikoho nechci vytáčet zejména né samotného mistra.Embarassed
Jen se snežím dopátrat jak jsou ty pračky dělané a zajištěné. Wink

Na netu sem objevil toto:
http://www.accuphase.com/model/pdf/ps-510_e.pdf
kde je blokové schéma pračky, výstup zásuvky-ochr. kolíky-kontakty dle toho schématu asi nebudou spojeny s PE. Jesti dojde ke spojení s PE vstupu (např přes anténu...) už asi nikdo dále něřeší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 18:41:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nic se neděje, když to tou anténou spojíš s jiným PE, jen si tamtudy můžeš přitáhnout rušení, ale hlavně není ta tvoje plovoucí soustava spojena s PE 2x, tudíž tam není smyčka, pokud si jí tam nevytvoříš důmyslným zeměním na ústřední topení Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 18:47:19    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Ale nic se neděje, když to tou anténou spojíš s jiným PE, jen si tamtudy můžeš přitáhnout rušení, ale hlavně není ta tvoje plovoucí soustava spojena s PE 2x, tudíž tam není smyčka, pokud si jí tam nevytvoříš důmyslným zeměním na ústřední topení Very Happy


Akorát se poruší podmínky ochrany oddělením obvodů viz příspěvek výše.......... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 20:36:25    Predmet: Low Cost Pračka Odpovedať s citátom

Zrovna sa pohrávam s myšlienkou, ako upotrebiť High End - istami obdivované toroidné zapúzdrené Talema trafáky do DPS ( vypadajú marketingovo nádherne (CASEA)), ale majú kurevsky vysokú kapacitu primár - sekundár 380pF.
Bežný 22VA dvojkomorový trafák MYRRA má kapacitu 45pF, tak prečo ich nezapojiť dva za sebou ( 240V / 24V = 24V / 240V), na 24V medzinapätie dať filter súhlasnej (diferenčnej - kam to uzemniť Danhard?) zložky.
Na výstup 230V dať High End Talemy a mám low cost práčku.
Príkon naprázdno 10VA.
Laughing Laughing Laughing .
Tot jednoduchý návod ako si vyrobiť pračku pre preamp alebo DAC.

P.S. a to už ani nevravím o tom , že takto na vstupe zapojím dve zdravotnícke trafá Laughing Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 20:37:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PS 500 má vstupný kolík spojený s výstupnými kolíkmi aj so skrinkou.

babaudio: Potom ako práčku vrátim, budem niečo také potrebovať aj na zosilňovače Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 21:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio:

A co bys řekl, že je na tomhle obrázku ? Wink
Jenom už si nemůžu vzpomenout, pro které vlákno jsem to maloval, nevíte někdo ? Je to z prosince 2008.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 21:27:56    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil babaudio dňa Ut január 26, 2010 06:03:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 22:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
PS 500 má vstupný kolík spojený s výstupnými kolíkmi aj so skrinkou.


Tak konečně sem se dopracoval k tomu jak jou ty pračky zapojené (PS500). Pokud tedy není jeden z živých vodičů výstupního obvodu spojen s kostoru (jen kolíky výstup. zásuvek) a tím pádem s vodičem PE, tak se jedná o soustvu IT. (obdobně jako ve zdravotniství používaná ZIS-zdravotnická izolovaná soustava). Potom zjevně připojení ochranných vodičů výstupných zařízení z pračky se vstupním vodičem sítě PE nemá velký vliv na obvody napájené z pračky.(rušení po PE do těchto obvodů)
Proč to tedy neudělat stejně u oddělovacího trafa. Odpadnou problémy použítí odděl.trafa pro jediný přístroj a nebo neuzemněné pospojování více přístrojů připojených za odděl. trafo.
Ještě se musím kouknout jaké jsou další požadavky na síť IT. Laughing
Tak síť IT by měla být bez problémů. Nějaké další požadavky jsou když je třeba zajistit kontinuitu napájení ale to pro použití v HiFi není zrovna ten případ. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 00:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Se z tebe po....když propojíš výstupní kolíky s PE, máš celý oddělovací trafo pro přístroje I. třídy zcela nahovno, protože si zavlečeš rušení znova zpět - si myslíš, že PE je rušeníprostý jako kolalokova limonáda ? Ježíšikriste... Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Caesar
Nádejný hifista


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 07:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná se taky zeptám blbě: má význam uzemnit výstupní kolíky separátně? Třeba napojit na Fe/Zn jímací tyč zaraženou do země?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 07:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Výstupní PROPOJOVACÍ KOLÍK NENÍ PE ! Má prostou a logickou ochrannou funkci: dojde-li v jednom z přístrojů ke spojení jednoho konce sekundárního vinutí s šasi, nic se neděje, můžete si na ně klidně sáhnout, žádnej proud tělem neprochází. Dojde-li ale současně V DRUHÉM PŘÍSTROJI ke spojení OPAČNÉHO KONCE VINUTÍ SE ŠASI, obvod sekundáru se uzavře a a vypadne PRIMÁRNÍ JIŠTĚNÍ, TAKŽE SE NIC NEMŮŽE STÁT ( je-li primární jistič dostatečně rychlý ). Jakékoliv spojování výstupního kolíku s PE je proto zbytečné, je to jasný ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 08:16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
PS 500 má vstupný kolík spojený s výstupnými kolíkmi aj so skrinkou.



Jenže PS 500 JE narozdíl od izoláku pračka. Jsou to dvě zcela rozdílná řešení, a ohánět se můžete, čím chcete. Izolák mi vysvětlovat nemusíte, děkuji, díky práci v přístrojové technice pro vn zkušebny s nimi dělám cca 30 let. Izolák pouze zruší vazbu, ale s průmyslově zmršenou sítí udělá jen málo. Odstraní DC složku, zmenší vazbu na síť a trochu zlepší zabordelené spektrum. To, co umí PS500, ale izolák umět nemůže, tj. neumí poslat do přístrojů "čistý" průběh bez mraku harmonických.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 08:31:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda, ale řekl bych, že o ty, který umí odstranit, tj. ty v akustickým pásmu a lehce nad ním, ani moc nejde. Jak sám jistě víš, jde o vf rušení, což rozhodně použitý zesilovač odstranit neumí, tam se uplatní právě efekt oddělováku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 08:52:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Oddělovák je i v PS500, jako nutná součást funkce.

VF rušení v konkrétní aplikaci je skoro vždy nezmapované pole. Podle toho, co psal bubuxin, je v PS 500 PE propojené na výstupní zásuvky, takže k oddělení od sítě de facto nedojde, jelikož i v případě třívodiče se PE a N někde potká, a oba jsou znamenitým zdrojem průmyslového rušení.

Jako relevantní bych viděl porovnat poslechový vliv PS 500 ve srovnání s izolačním trafem nejlépe stejné konstrukce a příkonu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 3 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist