Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

domace stereo hi-fi do2000 EUR

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kompletné zostavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Gecko
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2010
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2010 22:48:37    Predmet: domace stereo hi-fi do2000 EUR Odpovedať s citátom

Zdravim,

Planujem vytvorenie audiozostavy z nasledovnych komponentov:
- NAS + Squeezebox Duet http://www.logitech.com/index.cfm/speakers_audio/wireless_music_systems/devices/3817&cl=roeu,en (alternativne HTPC s DO) pripojeny cez optiku na:

- aktivne repro ADM9.1 http://www.avihifi.co.uk/adm9.html (ako ich hodnotite po zvukovej stranke?, mate iny typ na aktivne repro?)

Viem, ze moje predstava nie je asi klasicke hi-fi s kopou separatnych komponentov, ale predsa by som rad vedel Vas nazor v com horeuvedene zaostava zvukovo (co su podla Vas hlavne slabiny tohto riesenia) oproti klasickemu hifi rieseniu prip. co by ste navrhli v cenovej relacii do 2000 EUR (a ci je mozne vobec v danej relacii postavit zvukovo porovnatelne riesenie v klasickom ponimani.)

Dakujem,

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gecko
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2010
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št január 14, 2010 22:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

No co pani? Ziaden nazor, doporucenia, navrhy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gecko
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2010
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 22:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

No nic? Zeby sa Vam 2000 EUR malilo? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rusty
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 01:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobre si povedal ze to vobec nieje klasicke hifi. Predpokladam ze nechces zosilovac + cd prehravac + bedne. Co chces s tou zostavou docielit ? Inak za 2k eur sa da klasicke hifi urcite spravit. Nemam konkretne rady ale urcite kombo integr. zosilovaca + cd prehravaca denon alebo marantz + napriklad b&w 685 by sa do 2k zmestilo aj nove.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gecko
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2010
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 13:13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mojou snahou je vyhnut sa tomu, ze mam doma 100ky CD, SACD, DVD-A nosicov, ktore budu zavadzat a kedze dnesna produkcia hudby je 1-2 dobre kusy na album, tak jednoducho pocuvat s playlistu co chcem, bez nutnosti po 2 skladbach menit nosic Sad

Kedze dnes sa okrem stratovych MP3 mozem mat bezstratove formaty (napr. FLAC), tak v tom v dnesnej dobe nevidim rozdiel ci budem pustat hudbu z FLAC alebo CD (a teraz ma hifisti ukamenuju Cool ).

Uvazoval som aj so skoro standardnou zostavou kde by bol NAS+ squeezbox + stereo zos + bedne (B&W 685 je o com som tiez uvazoval), ale problem bol digitalny vstup (zos s integrovanym dig su dost drahe a samostatne DAC ak maju byt kvalitne tiez.).

Moznost pouzit priamo analogovy vystup zo zvukovky do zos som zavrhol, nakolko nechcem, aby stale bezalo PC a zvukovkam nedoverujem.

Tato moznost mat aktivne repro priamo s kvalitnym DAC (za cenu s ktorou asi DAC + zos + repro asi neposkladam v porovnatelnej kvalite) ma celkom zaujala, preto by som rad vedel v com su hlavne nedostatky daneho riesenia prip. ak mate typ ako to vyriesit inak, tak budem velmi rad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 16:23:00    Predmet: HDD play Odpovedať s citátom

tiež som natrafil niekde na toto: http://www.rotel.com/UK/Products/ProductDetails.htm?Id=492 nikde však nevidim podporu lossless, vlastne žiaden manual. Za lacny €-groš som ešte videl toto: http://www.golias.cz/index.php?modul=servis&sub=clanky&page=news&id=3805 *Pravda je že to nevedie k hifi, ale je to použiteľnejšie! Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rusty
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 00:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom pripade by si mohol pouzit riesenie ako ja.

Ako media server pouzivam Apple Mac mini : http://www.swp.sk/Appl/WebObjects/SWPPub.woa/2/wa/showProduct?id=7432&wosid=WLbMrzdIIfIiguhImbQeHM&back=showRecentCategory

Ten ma s prislusnym kabelom opticky vystup, ktory zapojis priamo do zosilovaca, a potom uz zosilovac s optickym vstupom + trebars tie BW 685ky.

Ak by ta toto riesenie zaujalo mozes sa opytat na detaily, ale funguje to skvelo. Ovladam mac mini pomocou apple wireless klavesnice, ale praktickejsi by bol asi apple remote + software plex, alebo boxee alebo klasicky itunes.

Takto by si sa tiez mal v pohode zmestit do 2k eurokorun.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 08:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ci toto zrovna patri do vlakna Kompletne zostavy, ale ked uz tu zacala ta diskusia, tak pri pouziti Mac mini mi iba ako hudobny server ako uzitocnejsie a lacnejsie pripada pouzit nieco ako:

http://www.alza.sk/popcorn-hour-c-200-blu-ray-d136986.htm

ma to mechaniku a teda je mozne vyuzivat aj ako prehravac, je tam moznost cez net pocuvat rozne internetove radia, youtube obsah a mnoho ineho..taktiez moznost dat tam trebars 1.5TB HDD a prehravat z neho prakticky akykolvek multimedialny obsah s podporov najpouzivanejsich hudobnych formatov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gecko
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2010
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 09:16:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vincent:
Ten Rotel je fakt krasny a Wolfson DAC je super. Len nikde nie je poriadne popis ani manual na ich webe. Takze netusim ci ten digitalny vstup myslia len Audio USB alebo to ma aj opticky. Otazkou je ci sa vmestim do ceny, kedze je to len tuner s digital in, takze ked treba este nejaky Rotel zosilovac (napr. RA-06)
- tuner 580 E (tento novy som nanasiel, tak som pouzil RT-06)
- zos RA-06 720 E
- repro BW 685 600 E
a to este nemam squeezbox a NAS Confused

Rusty:
To je celkom zaujimave, aky pouzivas zosilovac s optickym vstupom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gecko
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2010
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 09:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

agustini:
O Popcorne alebo ine multimedialnych prehravacoch rozmyslam tiez.
Aky zosilovac s digitalnym optickym vstupom by si mi odporucil prip. kombinaciu DAC + zos?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rusty
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 11:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to pouzivam ako HTPC, cize mne to ide do AV recievera Sony STR-DB-940 - ziadny highend, na stereo pouzivam rotely, tie nemaju opticky vystup. Inac ta varianta co hore napisal agustini je tiez okej pokial potrebujes bluray, ja ho nepotrebujem lebo prehravam ripy Embarassed . Rovnako lahko sa da na macu prehravat internetove radio, rovnako sa tam da pozerat youtube a rovnako sa k nemu da neskor pridat NAS cez ethernet, alebo je tam 5 USB ak chces pouzit obyc. externe disky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 11:46:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Gecko napísal:
agustini:
O Popcorne alebo ine multimedialnych prehravacoch rozmyslam tiez.
Aky zosilovac s digitalnym optickym vstupom by si mi odporucil prip. kombinaciu DAC + zos?


zosilovac s optickym vstupom resp. kombinaciu DAC+zos v tvojej triede naozaj netusim. Boli casy kedy som mal AVR a stacilo mi to, ale v danej cenovej relacii naozaj netusim. Nemam teraz ziaden prehlad. Aktualne som presiel na aktivne bedne a o zosilovace ako take som sa prestal zaujimat. Mal som doma aj HTPC ale vyuzivat to ako PC bolo z gaucu v obyvaku (co je 2.5m) na dioptrie a to mam 42" LCD. Ako prehravac u mna PC alebo HTPC nepreslo nakolko tam musis riesit aj take veci ako aktualizacie a podobne..teda nieje to len bezstarotne zapnem pustim pre koholkolvek v domacnosti kto sa o to vaznejsie nezaujima.

Ja by som ti skor v tvojej kategorii odporucil neaky multimedialny prehravac typu popcorn a potom do AVR.. v cene zostavy do 2000 Eur by to bolo myslim primerane riesenie. Neobaval by som sa ist ani do pouzitych veci tak 2 roky.. vela z nich je v stave novych..

Rusty: ta varianta co som opisal nieje iba pre Blue ray. Ma to sice Blue ray mechaniku ale prehravat na tom mozes aj bezne DVD a pritom si "pripraveny" na Blue Ray media ked to bude uz bezne a nie tak drahe.. Dany pristroj sa da kupit aj bez mechaniky a namiesto nej si tam mozes dat dalsi disk..

EDIT: neskor som si precital ze to chces k aktivnym bedniam.. takze AVR je pre teba blbost. Skor neaky zvukovy procesor alebo DA prevodnik s predzosilovacom by bolo nieco vhodne. Tych vhodnych produktov je tam dost. Treba prebehnut web.. nebal by som sa siahnut aj po studiovych zariadeniach urcenych do profi sfery a nie HiFi.. povedzme nieco ako toto: http://shop.mediatech.sk/?ref=JGNtZD0ndG92YXJfZGV0YWlsJzs=&product=134120

takze:
1. aktivne bedne ktore pises vyssie alebo podobne cca 1000Eur
2. profi DAC s dialkovym a predzosom cca 1000Eur
3. nadupany popcorn hour na prehravanie aj videa cca 400 Eur
Spolu to mas tak 2400 Eur. Co je v beznych predajnych cenach v obchodoch.. Myslim ze ak by si hladal po nete najnizsie ceny tak by si sa pod tych tvojich 2000 aj dostal.. ak by si nieco z toho kupil aj pouzite(tak do 2 rokov) alebo demo produkt.. tak aj daleko pod.. Wink

EDIT II: asi uz starnem ale vsimol som si ze tie aktivne repro uz DAC a aj predzosilovac s moznostou dialkoveho obvladania maju. Takze ak by si bral priamo tie, ziaden DAC a zos. nepotrebujes. Budes to napajat digi kablom priamo z popcorn hour alebo ineho digi zdroja.. co vo vyslednej cene komplet zostavy robi cca 1400Eur. V "klasickom ponimani" ako pises vyssie porovnatelne reisenie za rovnaku cenu pravdepodobne nenajdes..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gecko
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2010
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št január 21, 2010 00:07:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem velmi pekne za rady. Teraz uz mi zostava asi len jedine:

Zistit kde si tie AVI repro mozem vypocut Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št január 21, 2010 13:47:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby som sa vrátil k tomu flac-u. Mal som stiahnuté cd od Doug MacLeod - Come to find XRCD vo flac. Následne som to napálil na cd. Keď som to prvý krát počul skoro som odpadol aká kvalitná je táto nahrávka. Časom som si zadovážil original, a hľa pri porovnávaní som zistil, že medzi originalom a flac je dosť veľký rozdiel, aký som nečakal, hlavne dynamika a priestor nahrávky. Takúto skúsenosť mám aj s inými nahrávkami. Najlepšie je vypočuť si to a uvážiť či sa ti oplatí zostať pri flac-u alebo ísť do komponentov. Bola to len jedna rada...


cd:Rega Apollo,amp:Pathos Classic One,speaker:SF Concertino Domus

_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 21, 2010 14:58:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Flac je bezstratovy format, co znamena ze nieje mozne aby si pri korektnej konverzii prisiel o akukolvek hudobnu informaciu. Tvoj problem moze byt sposobeny tym ze dany "FLAC z XRCD" nebol vytvoreny z originalu ale z neakeho nekvalitneho mp3 ripu, vtedy by si mohol skutocne dostat nahravku Flac horsiu nez original.. Wink

Pri stahovani muziky pre narocnejsieho posluchaca je nevyhnutnost overit si nahravku patricnym softoware ci je autenticka.. ale toto je vlakno o inej teme..skus pozret ine vlakna, uz to tu urcite niekde bolo.

Off topic !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št január 21, 2010 17:58:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, Flac je bezstratový formát. A kopírovanie z cd na cd na stolovom recordéry je teoreticky tiež bezstratové, však? A predsa je rozdiel medzi originálom a kópiou. Taktiež aj medzi rôznymi cd od jedného interpreta avšak od rôznych vydavateľstiev. Nie som prvý a jediný kto na to prišiel.
_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 12:19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze tato tema tu uz bola viac krat rozoberana.. ked nieco korektne grabnes a prevedies na bezstratovy format povedzme Flac, nebudes schopny pri slepom teste rozoznat rozdiel. Dokonca tu bol neaky test mp3 v maxim. kvalite oproti originale na aparture za par milionov a skuseny posluchac nedokazal rozoznat original..

otazka je len to, ci mas cas a chut v tom humuse na webe hladat kvalitne graby a babarat sa s overovanim ci mas tu "spravnu" kopiu alebo je pre teba jednoduchsie si to CD kupit. Uz to nieje ani tak drahe a clovek ma vacsinou iba zopar diskov ktore casto pocuva..

Off topic !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 23:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

A co třebas kombinaci DYNAUDIO BM6A MKII BMC-2 SET za 1438 EU http://www.thomann.de/de/dynaudio_bm6a_mkii_bmc_2_set.htm Jen škoda, že před Vánocena měli podobnou akci jen s nižším modelem a stejným DA-předzesíkem DYNAUDIO BM5A za cca 800 EU komplet. přívod zvuku po digitalu nechám na vás, jestli notebook, nebo nějakou všehrající krabičku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kompletné zostavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist