Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sennheiser HD800
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 15:51:16    Predmet: ban, vec na zasmiatie Odpovedať s citátom

Tak poďme na vec. Za čo bol ten „ban“ som mal dosť problém zistiť. Keď sa prihlásite, tak Vám nabehne nejaká prudko nudná a obecná hláška. Bola tam nejaká skratka a to mystické slovíčko ban. Z nej sa nedalo nič zistiť. Tak som začal snoriť v tých ich pseudo pravidlách. A tak zistil, že im vadilo (amíkom), že som odpovedal naraz na veľa príspevkov z vlákna vo forme, ktorá „akosi“ nie je vhodná. Presnejšie tieto dve príspevky:

http://www.head-fi.org/forums/6335668-post1454.html
http://www.head-fi.org/forums/6335804-post1456.html

Ja som to korektne vysvetlil v príspevku:
http://www.head-fi.org/forums/6335825-post1458.html

Išiel som, meno užívateľa, číslo príspevku a môj text, príspevok za príspevkom, pričom žiaden z nich ani náhodou nemá na dĺžku hifi.slovanet.sk, veď ma poznáte. A im vadilo, že som sa vecne vyjadril na systém vlákna, že je neprehľadné a že by chcelo zapracovať na koncepcii, urobiť niečo nové a dobré pre všetkých. A to bol akože dôvod na ten ban. Poviem Vám hifisti, tomu sa naozaj hovorí demokracia ... Takže za socáku sme to tu mali, amíci to majú doposiaľ ... Mám ich samozrejme na dištanc.

PS: Takže podľa nich tri dni akože majú odo mňa pokoj, ale ja tam stále chodím raz za týždeň, takže tak.

Príjemnú zábavu ... Smile Smile Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 16:09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil ferenc dňa Št február 11, 2010 21:03:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 16:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To já byl tak blbej a zeptal jsem se. Jsem přemýšlel za co to dostal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 16:25:15    Predmet: Odpovedať s citátom

..je toto este stale vlakno o HD800?Idea

to zahoransky: pises same nezmysly, snazis sa ludi poucat, vytvaras si vlastne teorie a stavas sa do pozicie sprostredkovatela informacii od tebe znamych ludi pracujucih u vyrobcov. Nerespektujes ze vsetci ti ludia pisu k teme a nie tebe osobne..mas pocit ze im vsetkym musis odpovedat a vysvetlovat..co aj robis a tvoje nepochopenie situacie a celkovo ucelu diskusneho fora je dost na to aby ta odtial poslali do riti! Iba zbytocne zasieras diskusne fora svojimi niekolkostranovymi vykalmi a nikto okrem teba z toho nic nema.. Co k tomu chces viac? Skus si oddcyhnut, zrovnaj si veci v hlave a este pred tym ako nieco napises si skus dat otazku preco, je to naozaj treba? Chce to niekto od teba (myslim uzivatelov fora..)? Hodne ti to napovie.. a mozno aj poskytne trochu realnejsie vysvetlenie preco ti dali ban, ako to tvoje "vlastne"..

Off topic !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 16:46:10    Predmet: vlákno Odpovedať s citátom

Agustini - Áno je a stále bolo.

http://www.head-fi.org/forums/f4/hd800-vs-orpheus-he90-hev90-mars-impact-earth-466486/ - HD 800 vs. Orpheus, z obľúbeného head-fi

http://www.head-case.org/forums/217200-post8.html
porovnanie PS 1000 vs. HD 800


http://news.cnet.com/8301-13645_3-10384222-47.html
http://www.6moons.com/audioreviews/sennheiser2/800.html

http://community.whathifi.com/blogs/industry_insider/archive/2009/03/19/sennheiser-hd800-hands-on-preview-plus-how-the-163-1000-headphones-are-built.aspx - beautiful information about construction of HD 800

Ako som povedal, stále to je a bolo. Otázka je, o čom zrovna aktuálne bavíme. Ono to je stale vec uhlu pohľadu.

PS: Češi audiofily, hlavne tí na Morave, kde je tá národná hrdosť k vlasti keď Slovák preložil info k Kraut kábloch a ukázal inde? Prečo nepreložíte tú skvelú review o HD 800 + Casea Lyra Amp? Veď CASEA LYRA AMP s DAC je predsa náš produkt, a naše je tiež kvalitné. Prečo to neukázať aj inde? Veď obstojí s cenou a kvalitou aj ďaleko než je náš sused. Prečo nepreložíte do angličtiny a neprezentujete na head-fi? Nezmysel si všimne každí, ale prečo nie zodpovednú, zmysluplnú a prospešnú vec?

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 17:08:50    Predmet: Re: vlákno Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:

PS: Češi audiofily, hlavne tí na Morave, kde je tá národná hrdosť k vlasti keď Slovák preložil info k Kraut kábloch a ukázal inde?


Co je to proboha za větu? Jaká národní hrdost k vlasti? „Češi, hlavně ti na Moravě“ tos myslel Moraváci?... nebo Češi co jsou zrovna na návštěvě na Moravě? Je to docela důležitý, protože Moraváci mají takovej trochu muzikálnější projev zatímco Češi jsou více analytičtí... Very Happy Už mě z tebe trochu hrabe, chlape...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 18:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mancubus, vítam Ťa vo veľmi dlhom, dlhom, dlhom.........rade "priaznivcov" nášho " najobľúbenejšieho " prispievateľa tohto a mnohých ďalších hifi fór....
Augustini, prepáč, nie je to k HD800, ale už som musel ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 21:35:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán Magister. Kterou recenzi na HD800+Casea Lyra amp myslíte? Tu moji? Tak na to se prosím vyserte. Kdyby jste se radši staral o jiné věci, tak uděláte mnohem lépe. Například proč vás stále nikdo nebere vážně všude, kde něco napíšete. Nemyslíte, že chyba bude někde jinde než ve všech okolo vás? Je to všude. Všechna fóra kde píšete a dokonce i v zahraničí už vás mají plné zuby. Tak si opravdu myslím, že je na čase něco změnit.

Jinak co se týče HD800, tak mám tady další špičkový sluchátkový zesilovač. Tentokrát z produkce USA. Tak to jsem strašně zvědavý. Zcela jistě opět popíšu svoje dojmy z poslechu na HD800. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 22:14:39    Predmet: odpovede Odpovedať s citátom

Mancubus – myslel som to teritoriálne. Lebo občania Českej republiky sú Češi? A Morava je región v ČR.

Stereoman – vždy keď napíšeš svoj čistý a pravý názor, tak sa nájdu jedinci, ktorí ťa veľmi pozorujú a vezmú vec cez „ideologický“ filter. Ak odkryješ karty a ukážeš „čistú“ pravdu, lebo si bystrý chlapec, tak koľkí ťa pochvália ktorí na určitú „vlnu“ spoliehajú?

Pasul – myslím tvoj. Ten čo tu pred nedávnom bol spomenutý. Ja ho prekladať naozaj nebudem. Nechám to na autora. Dôvod prečo to urobiť je jednoduchý. Pozri sa ako sa amíci propagujú. Nedajú ti pokoj na každom rohu. Americké kanále, sústavne nejaká reklama. Nemci sa veľmi radi propagujú. Francúzi a podobne. Lenže ide o niečo iné. My tiež máme kvalitu, za veľmi dobrú cenu, čo si sám povedal, lenže o nás nevedia. Ak spropaguješ naše kvalitné, povedzme zosík Casea Lýra zvýšiš povedomie, ukážeš niečo veľmi seriózne potenciálnym zákazníkom a potom prídu aj zákazky. Každá z nich je koruna pre TÚTO krajinu, jej ekonomiku, jej prospech, pre školstvo, zdravotníctvo, vedu, vojakov, invalidov ... My sa musíme naučiť prezentovať v zahraničí, veď máme čo ponúknuť. A ako dobre vieš, ja s ľuďmi okolo Casea Lyra zosíka nemám naozaj nič. Za to čo stojí Lýra tak to je naozaj kvalita. Ovšem, som zodpovedný v tomto smere. Nepoviem, že Gradá sú fantastické ak to nie je pravda, viď zosík či GS alebo PS 1000cky. My ak máme kvalitu, my sa musíme vedieť presadiť, nikto to za nás neurobí, ani Nemci, ani Taliani, ani Japonci a ani amíci. Takže to je to národné povedomie.

Čo sa týka diskusných fór, ono to je trochu inak. Prečo neprídeš s nápadom ako vec zlepšiť, zefektívniť, aby sme mali naše naozaj kvalitné, aby sme mali sponzorovaných členov ako to má head-fi? Z tých sponzorských prachov sa dá veľmi veľa urobiť pre vec samotnú. Pozri, ak by sme urobili niečo unikátne, skvelú koncepciu, môžeme byť hrdý, že sme lepší. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 23:32:42    Predmet: Re: odpovede Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:

Čo sa týka diskusných fór, ono to je trochu inak. Prečo neprídeš s nápadom ako vec zlepšiť, zefektívniť, aby sme mali naše naozaj kvalitné, aby sme mali sponzorovaných členov ako to má head-fi?

Ja bych mel prima napad, jak to tu zlepsit a zefektivnit: smaz se a uz nechod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 00:42:12    Predmet: reakcie Odpovedať s citátom

Ak som náhodou niekedy nepreposielal Francisovu review, tak tu je (rôzne zosíky):

http://mingo-headphone.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20:sennheiser-hd800-listening-impressions-with-different-amps-a-sources&catid=20:sennheiser&Itemid=18


Pasul – môžem prísť popočúvať? Som v Brne.

david.a – áno, to isté by šlo povedať o iných. Problém je ale inde. Máme veľa fór a rôzne osobnosti v nich. Každá z nich má svoju „pravdu“ o svojom. Najlepšie by bolo mať jedno veľké fórum a ľudí na jednom. Urobiť prepracovanú formu štruktúry príspevkov, zoradzovanie, triedenie atď. Ak budeme mať niečo kvalitné, potom bude niekto ochotný do niečoho ísť, ako som vravel kedysi. V jednote je sila, nie v rozpade.

PS: K head-fi, možno to bude Znieť úplne šialene, ale oni mi vlastne veľmi pomohli. Chcel som urobiť jednu vec a teraz mám na to skvelú šancu, po návrate.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 10:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Zahoransky - Chtěl jsem napsat něco hodně dlouhého. Ale budu stručný. Situace s Casea bude složitější. Náš trh je malý. Takže být úspěšný, je hodně těžké. Ve světě to bude ještě složitější. Nějak mám pocit, že domácí výrobky jsou ve světě hodně preferovány. Pro cizí výrobky zbývá málo a je těžké to prodat. Ono taky co není těžké prodat že? Obvzláště v této době.

Ale jinak souhlasím. Napsat něco na head fi o Casea můžu. Ale tam je silná preference značky Stax. A taky to nebude lehké. Vydobýt si jméno na trhu je to nejtěžší.

Domluvit se na poslech určitě můžeme. Nevidím v tom problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 20:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul, po prečítaní tvojho príspevku som mal dojem že si sa snažil na základe vlastného úsudku popísť produkt od casey (inými slovami napísať recenziu). Teraz tu magor žongluje slovami ako reklama, propagácia a pod.

Takže otázka - propaguješ alebo recenzuješ ?

Vidím že magor zacítil príležitosť namazať sa lubrikačným gelom a vopchať sa ľuďom z Casey hlboko do análneho otvoru za účelom získania nejakých tých "sponzorských kúskov". On tu totiž nič iné nerobí len "propaguje"..


Naposledy upravil ferenc dňa So január 23, 2010 22:54:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 20:54:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 21:07:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...má to ovšem jeden problém - z lubrikovaný hlavy sluchátka poněkud kloužou... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 22:17:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:

Takže otázka - propaguješ alebo recenzuješ ?

Dneska se jeste delaji v hifi recenze? Jako ze opravdu poctive recenze?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 23:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc - Nemám nic společného s Casea. Ani nic nevlastním. Jen jsem si to vypůjčil a něco k tomu napsal. Bez jakékoli konzultace s majitelem. Nevěděl o tom.

To samé teď proběhne s Ray Samuels Emmeline HR-2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 22:33:24    Predmet: reakcie Odpovedať s citátom

Pasul – to je ono, konštruktívny prístup som vždy veľmi pozitívne hodnotil. Nikto nám dvere v zahraničí na vstup našich výrobkov na trh neotvorí. Oni tam majú svoje. Bez prezentácie našich výrobkov to proste nepôjde. Musia o nás vedieť. Je to v dobro jednak našej krajiny ale aj v dobro veci samotnej. Situácia nie je ľahká, mnohí výrobcovia sú v zložitej situácii, ale kríza postupne oslabne a len silní a pripravení prežijú, tí ktorí budú vedieť zareagovať. Naozaj v pomere cena výkon je Casea Lýra zaujímavým riešením. Inde vo svete sú podstatne vyššie náklady na pracovnú silu, na ostatné vstupy, takže v prospech Lyry hovorí možnosť skvelej ceny.

V súčasnosti naozaj nie je priestor pre kúpu drahšej audio techniky a je veľkým úspechom ak ľudia kupovali tak drahé sluchátka ako HD 800 alebo T1. Postupne sa však bude otvárať trh pre periférne zariadenia. Kým minulého roka dominovali sluchátka, tohto roku budú dominovať skôr audio zariadenia ako zosilovače, prípadne káble. To je aj dôvod, aby sme sa ukázali, že sme tu. V tomto smere Dr. Rudi Stor urobil skvelú prácu, lebo s Audio Research Alliance dokáže „združiť“ čiastkové veci do celku a pod jednou hlavičkou prezentovať svoje výrobky, čo je zmysluplné.

Čo sa týka pozornosti STAXov, s tým sa dá súhlasiť, veľa užívateľov tam nejaké STAXy má, ovšem, sám som zistil, že amíci sú veľmi citliví na svoje Grado „braky“. Zase na druhej strane, len veľmi málo ľudí si skutočne môže dovoliť kúpiť elektrostaty, takže pre tranzistorák priestor rozhodne je. Veď pozrite ako sú úspešné T1 v diskusii a koľkí si ich naozaj kúpili.

Ferenc – Už zase si niečo nepochopil. Ani ma to neprekvapuje. Tvoj deficint inteligencie je naozaj značný. Takže radšej nič viac nepíšem.

Kazzatel – zatiaľ som to neskúšal, ale skús to najprv ty a potom urob fotky, iste to bude zaujímavé aj pre ostatných na pobavenie ... Smile

david.a – Naozaj situácia je dnes iná ako kedysi. Pred 15-20 rokmi kvalitný príspevok skúseného audiofila, hifistu bol publikovaný v časopise a ľudia sa oň zaujímali. To bola určitá smerodajná informácia, preto ľudia v časákoch si dávali na tom záležať, aby to, čo tam bolo napísané bolo k veci a stálo za niečo. Dnes sú vďaka internetu a mnohými diskusnými fórami priam neobmedzené možnosti a tak tam môže písať kde kto a kde čo, čo ho napadne. Takto je tu zaplavený pľac „nezmyslami“ a tak medzi nimi treba hľadať serióznu informáciu. Takže dnes je problém záplavy „pseudo-recenzií“ a pseudo-hodnotení než paradoxne aby bol podstatne širší priestor pre naozaj kvalitné recenzie, ktoré by tí, ktorí majú záujem, si ich naozaj vedeli ľahko a rýchlo nájsť a prečítať. To je aj výzva pre fóra ako hifi.slovanet.sk a tak aj head-fi a pod. Ale poznámka či sa to ešte dnes píše je dobrá.

Pasul – O RS (Ray Samuels) kúskoch som počul dobré zvesti, ale zatiaľ som žiaden nemal v rukách. Ak bude možnosť rád prídem s nejakým tým svojím high endom či super high endom.


PS: Pýtal som sa známych na head-fi, lebo mám ich emaily, čo im to tak veľmi vadilo keď napíšem naraz viac reakcií v jednom issue. A jeden chlapík mi povedal, že problém reakcie či „káble“ nie sú, problém je v tom, že som sa vecne, veľmi konkrétne a kriticky vyjadril na sluchátka Grado, že sú šialene predražené, technologicky zastaralé, inovatívne nemajúp kám ísť dopredu, a neobstoja so súčasnými top modelmi ako T1 a HD 800, ktoré sú dokonca cenovo lacnejšie. Hlavne tie PS 1000. A niekto „dôležitý“ okolo výrobcu si na to veľmi dôrazne sťažoval, že ho tým urážam, znevažujem „kvalitu“ Grado produktov. My sme to mali 40 rokov, potom sme šli smerom k EU, oni o demokracii naozaj nič nevedia, to je presne to, čoho majú plné ústa ale pritom samy to robia vo svete. Ešte že nečítajú hifi.slovanet.sk a moje príspevky, to by som bol už 20 rokov v chládku ... Aj to je proste tvár tej „made in USA“ demokracie ... Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 22:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil ferenc dňa Št február 11, 2010 21:03:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 02:49:29    Predmet: naši hifisti Odpovedať s citátom

Neboj, FBI ma hľadať naozaj nebude. Pýtal som sa na ľudí čo sú v fóre či to urobili niekedy aj v minulosti. Povedali mi, že na mladých členov sa pozerajú úplne inak než na tých, ktorí sú tam zabehnutí. A tak aj z kadiaľ sú. Pre nich z „neznámych“ kútov sú ľudia veľmi nelichotivo braní, berú ich ako „ostatné“. Ja neberiem nevidiacich z Thajska ako „druhý“ produkt, sú to dôstojní ľudia Pána (Tidus iste rozumie) ako naši. To isté platí aj o produktoch. Pokiaľ tam nemajú silnú pozíciu na trhu, tak proste veľmi nelichotivo sa pozerajú na niekoho, kto im chce niečo naše ukázať. Berú ho asi tak, čo tu hľadáš, načo si tu prišiel, čo tu chceš, najradšej vypadni. Ale pritom im je úplne ľahostajné, že ich „meno“ Grado je druhá liga. PS 1000 sú niekde na úrovni D-7000, s tým, že PS 1000 nemajú výšky (hrajú falošne) a pritom D-7000 s tým problém nemajú. Podobne nasadenie na hlavu je lepšie urobené pre Denony. Ja si myslím, že my máme LEPŠÍCH hifistov ako sú amíci, mnohí z nich sú riadne namyslení, prehnane sebavedomí a prípadne arogantní. Správca sa mi ani neunúval povedať, že čo je problém, alebo napísať varovanie, že robím niečo zle. TROTON je férový človek a berie veci triezvo, vecne a konštruktívne. Ako vravím, sme lepší hifisti ako oni.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 02:51:03    Predmet: hifista Odpovedať s citátom

Ferenc – neboj, životné potreby mám naozaj pravidelné. Starám sa o všetko. Ale poď urobiť niečo konštruktívne, čo má zmysel pre Slovensko a kvalitnú hifi techniku na Slovensku.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 11:21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

zaujemcom o "velmi serioznu rekablaciu" svojich HD800 davam do pozornosti paradny kablik od firmy warren audio iba za 200$

http://www.head-fi.org/forums/f21/warren-audios-broken-hd800-cables-461656/





Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 11:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně bych si na svoje HD800 nenechal nikým šahat. Před použitím jiného kabelu bych si vše několikrát ověřil a proměřil. Doufám, že to je dostatečné varování pro všechny.

Možná bych zkusil si udělat něco sám. Ale musel bych sehnat ty konektory do mušlí HD800. Zkusil bych nějaké stříbro. Třeba to co motá Kraut. Ale HD800 už jsou tak dost výš posazené. A stříbro to ještě více pročistí a vytáhne výš. Chce to vyzkoušet.

Konektory a i kabely pro HD800 jsou tady. Ceny jsou bohužel echt high-end. Myslím si, že cena poloviny HD800 za kabel je opravdu přestřelená za únosnou hranici....

http://www.lawtonaudio.com/page26.html

Další kabel:

http://cgi.ebay.com/ELITE-Sennheiser-HD600-HD650-HD800-6-ft-premium-cable_W0QQitemZ120456186368QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1c0bbf8a00
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 12:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ked uz by som sa zamyslal nad nejakym kablom, tak by som si ho radsej spravil sam, hlavne po skusenostiach s kimberom (studene spoje drot - konektor) som uplne stratil akukolvek doveru v drahe znackove kable a v ich kvalitu ..

striebornych alebo postriebrenych kablov najdes kopec na ebayi, napr. tuto:

http://stores.ebay.com/AudiophileAnswers_Audio_W0QQ_fsubZ226085012QQ_sidZ38493862QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 12:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
ked uz by som sa zamyslal nad nejakym kablom, tak by som si ho radsej spravil sam, hlavne po skusenostiach s kimberom (studene spoje drot - konektor) som uplne stratil akukolvek doveru v drahe znackove kable a v ich kvalitu ..


Ovšem pravověrný hifista bude věřit, jelikož víra je nedílnou součástí hájendu Wink

Asi před 4 lety jsem dostal na 'otestování' signálový kabel v prodejní ceně cca 25.000,- CZK. Kdybych se byl o něm následně pozitivně zmínil na fóru, dostal bych slevu a konečnou cenu 6.500,- CZK. No nezmínil jsem se pozitivně, za to mi to nestálo, a kabel jsem vrátil. Skutečně měl jiný zvuk, než třeba slušný koaxiál, ale prakticky stejný "zvuk" jsem docílil s metráží Tasker.

Další kabely na "test" jsem dostal cca před rokem, od jiného prodejce, ale ten byl seriózní, a o žádných koupích či slevách se nejednalo. I ty jsem vrátil, s negativním vyjádřením.

Moje doporučení zní kvalitní koaxiál se slušným dielektrikem a hustým stíněním. V signálových kabelech rozdíly jsou, ale "přidaná hodnota" (v ceně) je tam snad nejvyšší zs všech hifi komponentů, pokud nebereme v úvahu totální woodoo pomůcky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 12:54:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Stříbrné vodiče v teflonu různých tlouštěk jsou zde:

http://www.homegrownaudio.com/bulk_wire.htm

Osobně podezírám Krauta, že on to tam kupuje a doma na koleni motá a splétá copánky dokupy. Poté přistřelí opravdu vražednou cenu a je to. Dostaly se mě do rukou jeho TOP výrobky a bude to zcela určitě tak. Ale to už jsem tady jednou psal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 13:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ten homegrown ale predava "silver solid wire" - myslis ze je to vhodne na spletanie kablov na sluchatka ?

EDIT:
ako pozeram,ponukaju aj spleteniny http://www.homegrownaudio.com/silver_braid.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 13:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je to vhodné opravdu netuším. Je třeba to vyzkoušet. Ale myslím si, že ta míchaná verze od Homegrown:



bude pro ty HD800 vhodnější varianta než čisté stříbro. Aby to už nebylo moc na tyto sluchátka. Potom to začnem práskat ve velkém a za patřičnou cenu.

Tady je Krautův výtvor:

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 15:57:06    Predmet: kabel Odpovedať s citátom

Zdravim hifisti. Pozeral som na hifi.slovanet.sk, či existuje diskusia s viac príspevkami než je o HD 800. Tento thread je najdlhší, sme proste skvelí. Tak prispievam do diskusie.

O tomto kábli som napísal podrobné info, kde je prúser a hlavne, ako je to sračkovo urobené. Ale zrovna tento príspevok bol sekundu po tom čo ma nejaký magor zabanoval, takže ten sa automaticky zmazal. Ale ja ho prepošlem, lebo je to dôležité a nech si „so ingelligent american people“ vravia čo chcú. Ja mám tiež dobré ústa.

Pasul – urobil som dobrú vec. Popýtal som výrobcov, či mi neposkytnú káble pre HD 800 resp. HD 600 (650). Na High End Praha plánujem sa dohodnúť s Panterom resp. BaSySom, aby bolo možné odskúšať pre záujemcov. Potom bude možné urobiť mega porovnanie.


PS: Pozrel som si (kamarát v štátoch je na stáži na jednom súde) Zákony ohľadom prístupnosti informácie pre zdravotne postihnutých a definíciu equal rights. Ak ma budú hnevať, tak paragrafy im iste pripomeniem ... Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 16:34:24    Predmet: Re: kabel Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Zdravim hifisti. Pozeral som na hifi.slovanet.sk, či existuje diskusia s viac príspevkami než je o HD 800. Tento thread je najdlhší, sme proste skvelí.


Toto samozrejme nie je pravda.

citácia:
PS: Pozrel som si (kamarát v štátoch je na stáži na jednom súde) Zákony ohľadom prístupnosti informácie pre zdravotne postihnutých a definíciu equal rights. Ak ma budú hnevať, tak paragrafy im iste pripomeniem ... Smile

Ban na ziadnom fore nema nic spolocne s (ne)postihnutim, ani s pravami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 12 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist