Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

stabilizator

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aneon
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2008
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 01:00:45    Predmet: stabilizator Odpovedať s citátom

Zdravim,stavim syma a mam zdroj z auj*** leze z toho 40+- po usmerneni.Chci pouzit tento stabilizator http://svetelektro.com/clanky/univerzalny-symetricky-stabilizovany-zdroj-pre-nf-koncove-zosilnovace-186.html ten s kd 503,bude to fungovat, neni tam nejaka bota ,nebo jak to nejlepe vyresit s tim trafem?DEkuji za odpoved,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 02:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To s FETy je lepší než to s darlingtony... Já bych ale použil posílenou LM317/337
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aneon
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2008
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 13:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ja uz tomam spichli,mam doma dost kd503 aji to ostatni,funguje to, ale jeden kanal pousti vic proudu,nez druhej jsem to skousel dostavovat paralerne odporem na R3/4,a da se to doladit.Ten proud to bude lepsi to nastavit vis apon na 6A at to neomezuje zesilovac bude to lepsi?nemas nekde nejaky schema na tu 317/337??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 14:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zagoogli si, je toho všude plno... a nebo zkus na výstup LM317/337 připíchnout emitorovej sledovač. No proud... Já bych u zeailovače stabilizoval hlavně vstupní a rozkmitovou část. Aby mělo cenu stabilizovat hlavní napájení, musel by to bejt pořádnej zesilovač. 6A neni žádnej zázrak... záleží an jakej výkon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 14:29:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč chceš stabilizovat napájení zesilovače? Jeden rozumnej důvod prosím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2638
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 15:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Připravíš o hudební výkon...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 17:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

No mně to jako blbina uplně nepřijde. Myslim že se to snad i vnějakejch sadomaso zesech dělá.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 20:29:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ne tímhle kompromisním zapojením Sad Pořádný IRFka tam nasekat a bylo by... Minimálně 3 páry a každej na 15A špičkovýho proudu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aneon
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2008
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 20:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Me jde hlavne o to ze to snizi napeti, sym potrebuje max 36+- a ja tam mam zenerku na 33v. Nemeli by byt na vystupu jeste nejaky kondy na spicky ? Chci to udelat 2zesi, 2trafa a 2stab. Jenze mam dost 503.tak to chci udelat s 503, da se to nejak vytunit ? Jakou kapacitu by jste doporucili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 21:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

aneon napísal:
Me jde hlavne o to ze to snizi napeti, sym potrebuje max 36+- a ja tam mam zenerku na 33v. Nemeli by byt na vystupu jeste nejaky kondy na spicky ? Chci to udelat 2zesi, 2trafa a 2stab. Jenze mam dost 503.tak to chci udelat s 503, da se to nejak vytunit ? Jakou kapacitu by jste doporucili.


podívej se, neznáme zapojení, neznáme výkon a v tvým případě (působíš na mě jako úplnej začátečník) bych raději sehnal trafo s adekvátním sekundárem než vymýšlel kravinky s KD...

Ale kdyžjinak nedáš:
http://www.pc-help.cz/download/file.php?id=2902&t=1&sid=ec0549ea30e414c5bfbcb069682225b2

Kapacita podle výkonu - kolem 50 W 2x4700uF, kolem 100 W 2x10 mF na kanál

Edit: Sorry, zapojení známe...


Naposledy upravil JJD dňa St január 27, 2010 23:48:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aneon
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2008
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 21:54:12    Predmet: Odpovedať s citátom

promin hned se necerti,na adekvatni trafo nejsou penize.Raci se zeptam vas,nez aby neco zhorelo, zkusim neco taky nasymulovat.Nemam osciloskop to je zlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 23:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Já sa nečertim... spíš chci dobře poradit. Ono záleží na tom, co je pro tebe dostačující výsledek...
Na mě to podle toho jak píšeš působí jako nějaká didaktická pomůcka, takže předpokládám, že to nehodláš běžně používat.

A co taková možnost prodat starý trafo a pár těch KDček a koupit za to nový trafo? Ono se nechá sehnat kdekoliv a třeba i použitý. Mně se tu válí na slole 200VA SABtrafo který používám pro testování a časem půjde na sub. Myslím, že mě stálo asi 300 CZK lehce použitý od známýho. Myslím, že to není tak finančně náročná záležitost. Kdyžtak se nechaj celkem levně i nový v GM - sice Čína, ale skoro nebrumí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 23:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebo koukej po Aukru, nechá se jak prodat tak koupit... Ale teď jsem si všiml že vlastně stavíš Symasym a máš zdroj co ti dá po usměrnění 40V... A to je problém? Ty koncáky taky s takovým trafem provozuju a myslím, že do SOAR se vejdu... Leda bys měl na vstupu osazené JFEty, pak bych to omezení chápal, ale přišlo by mi logičtější nahradit je bipolárama než vymejšlet stabilizátor ze součástek z domácích zásob...

Osciloskop bych si sehnal. Na tyhle hrátky se zesilovačema se hodí - a stačí i docela obyčejnej analogovej...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aneon
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2008
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Št január 28, 2010 21:34:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Musíš použít maximální napětí +/-36 V jinak hrozí zničení rozkmitového stupně. Možná i na výstupní trandy by to už bylo moc což ale nemusí být kritické při zátěži výhradně do 8 ohmů. To psal pistole na symasym v diy sekci.Jo a promin za ty hacky a carky ja tak pisu na icq a nejak jsem si na to moc zvykl. Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: Št január 28, 2010 21:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To je Enhanced nebo obyc? 36V je maximum pro JFETy... Když použiješ BC546/556C tak to bude vklidu i s vyšším napájením. Na lynxu (http://hifi.czweb.org/zesil/lynx.php) jsem měl 2x29V trafo a ok. Jedno 2x27 mam taky doma a výměně za adekvátní 2x29V trafo bych se nebránil kdybys zaplatil poštovný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aneon
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2008
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2010 19:01:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to normální sym,takže to asi musi být napájený 36V+- ,to by stačilo trafo 2x24V za to bych to vyměnil,Mám 2 ty trafa z auj637 nebo jak,leze z toho 2x29V a 250w odhadem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2010 22:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to zkus s tvým zapojením nejdřív naprázdno jak ti to bude fungovat a nebo se ještě mrkni na tyhle dvě zapojení. Obě jsou správný. Jestli si ani těmi nebudeš jistý, klidně ti poskytnu přesné vysvětlení funkce

http://cs.wikipedia.org/wiki/Stabilizátor_napětí
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist