Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Z30 rev2014, úprava ke 45. výročí
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11187
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2014 19:08:27    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
A ještě jedno dodám - naučte se doladit to, co stavíte, dřív než budete radit....

Pravda, ale má to háček. Ladič musí dost dobře rozumět funkci obvodu, který ladí, takže musí jít o cílené kroky. Náhodné chaotické pokusy k cíli nevedou.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2014 20:49:51    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Náhodné chaotické pokusy k cíli nevedou.

Niekto ešte zjavne nepričuchol k stochastickým optimalizačným metódam... Smile Pritom optimalizovať topológiu alebo hodnoty súčiastok trebárs genetickým algoritmom je priam ukážkové využitie - stačila by vhodná dátová reprezentácia, fitness funkcia, účelovo ohodnocujúca jedinca (zapojenie) trebárs podľa výstupov SPICE simulácie a dostatok strojového času...

Ale je pravda, že ani tam nie je prehľadávanie param. priestoru chaotické, hoci tam aspekt náhodnosti hrá kľúčovú rolu.

(sorry za OT, neodpustil som si)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11187
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2014 20:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo míněno odladění na reálném prototypu. V simulaci lze dělat ledacos a už jenom například krokování dvou parametrů umožňuje slušnou optimalizaci. Ale pak to někdo musí odbastlit a právě třeba nastavení kompenzací je oříšek, který simulace nemůže nahradit, protože modely nezahrnují všechny vlastnosti součástek a už vůbec né plošný spoj či drátovačku.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2014 21:09:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné. Na druhej strane zase sila stoch. otpimalizačných algoritmov je v tom, že často dokáźu nagenerovať riešenia, ktoré by žiaden ľudský inžinier so systematickým prístupom nikdy nevymyslel. Práve preto, že na vec hľadia čisto optikou danej fitness funkcie, nie cez zavedené stereotypy a obmedzenia, vlastné pre klasické návrhárske prístupy v tom-ktorom obore.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2014 22:07:51    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard
Išlo to z teba ako z chlpatej deky;-) Najprv síra, para a sprosté slová, nik nerozumie prečo začo to PMA zase zlízol. Čakal som len kedy sa už vymačkneš, teda čo ťa po odbornej stránke serie na obvode ktorý prerobil PMA. Škoda len že nemáš viac trpezlivosti ale aj chuti niečomu nás amatérov priučiť. Ďakujem však aj za to. Pre mňa je tvoja analýza a upozorňovanie na chyby veľmi cenné a poučné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 25, 2014 08:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaká síra, pára a sprostá slova ?
Jsem naopak neobvykle slušnej Very Happy a tady jsem to zapojení už věcně komentoval, poté co mě PMA nazval hospodským kecalem
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19364&postdays=0&postorder=asc&start=57

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po august 25, 2014 09:42:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu, mne sa pospájali dve vlákna teda aj to z audiowebu.

Musíš byť silný a nenechať sa vyprovokovať. Každopádne mám pocit, že začínaš byť pokojnejší, ako by si prešiel do ďalšej fázy života morálneho zdokonalovania, no Ghándhí z teba zaiste už nebude Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Po august 25, 2014 12:32:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak se to přežít nedá Rotfl

Jo ještě na S/N jsem zapomněl. Je to 89,3 dB ref 2.83Vrms lineárně (bez váhového filtru) při šířce pásma 24kHz. Známe horší, ne?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 25, 2014 13:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

"Pod všechny (kromě Q4) je nutné vložit silikonovou podložku, aby nebyly vodivě spojené s chladičem. Q4 má celoplastové pouzdro."
BD135 z rozpisky běžně celoplastové pouzdro nemá, jen od některých výrobců, třeba Farchild.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: St august 27, 2014 13:28:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po týdnu poslechu žádné výhrady, dost mile mě to překvapilo. Velmi dobrá kontrola beden, důrazný zvuk, vyvážené podání od basů po výšky.

Trápení na test bench zvládá bez problémů, zkoušky do ekvivalentní RLC repro zátěže neukazují žádná překvapení, spíš je to jednodušší disciplína, než odpor (DS a BV mají pravdu Smile ).

Kanóny v 1812 bez problémů. Stones Bridges of Babylon bez problémů se sléváním.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: St august 27, 2014 16:22:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vašku, chtěl bych navázat na diskusi o významu vyvážení vstupního diferáku. Mimo jiné to má vliv na rychlost přeběhu, při rozvážení je nesymetrický náběh x doběh. Obrázek ukazuje situaci pro poměr kolektorových proudů 1 : 1 a 1 : 3.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: St august 27, 2014 16:32:35    Predmet: Odpovedať s citátom

V případě rozvážení vstupního diferáku na 1 : 3 (zhruba stav originálu 1969) pak nepomůže proti slewingu ani vstupní RC filtr 2k + 1nF.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11187
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 27, 2014 18:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
V případě rozvážení vstupního diferáku na 1 : 3 (zhruba stav originálu 1969) pak nepomůže proti slewingu ani vstupní RC filtr 2k + 1nF.

Zajímavé. Jak by to potom vypadalo, kdyby místo 20-ti otáčkového poťáku byl nejbližší odpor z řady E24, tedy třeba s odchylkou 5% oproti optimální hodnotě ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 07:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

5% odchylka odporu je už úplně bez problémů, jak co se týče zkreslení, tak symetrie odezvy.

Hodnota odporu se dá zjistit při nastavování a pak trimr nahradit pevným odporem, pokud někomu ten trimr vadí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11187
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 08:35:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Trimr samozřejmě nevadí, spíš mě zajímala ta přesnost, takhle je to v pohodě.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 08:47:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějakých 5 - 10% nehraje velkou roli. Jde o to, aby Ic(Q1) měl "prostor" na obě strany zhruba stejný, jinak v jedné polaritě dojde dříve k saturaci. Viz obrázky. V obou případech pro C filtru 0 a 1nF.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 09:09:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad emitorové degenerační odpory v diferáku -

u této topologie při vložení degeneračních odporů 100R půjde zkreslení na víc než trojnásobek. Současně se zvýší (i když málo) šum, což platí při použití degeneračních odporů vždy. Pro Z30 je nedoporučuji.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 10:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Hodnota odporu se dá zjistit při nastavování a pak trimr nahradit pevným odporem, pokud někomu ten trimr vadí.

Zajiste se ta hodnota da urcit primo vypoctem pri navrhu a maximalne to korigovat na hodnotu v rade, protoze to zalezi dost na otepleni VAS tranzistoru, ktery je poddimenzovany a take na napajeni, od ktereho je odvozen proud differaku a ktery se meni se siti.
Rozhodne neni nijak kriticka, jak tu nekdo opakovane tvrdil Rolling Eyes

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 11:14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Zajiste se ta hodnota da urcit primo vypoctem pri navrhu a maximalne to korigovat na hodnotu v rade, protoze to zalezi dost na otepleni VAS tranzistoru, ktery je poddimenzovany


Jelikož tail current LTP určuje odpor, tak hodnota odporu v kolektoru Q1 záleží taky na napájecím napětí. Tudíž ten trimr má smysl. Tranzistor ve VAS (a taky v CCS) jede na méně než 200mW. Povolená ztráta na těchto tranzistorech je 625mW/(Ta =25°C) s ponížením 5mW/°C (platí pro Ta).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11187
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 12:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ad emitorové degenerační odpory v diferáku -
u této topologie při vložení degeneračních odporů 100R půjde zkreslení na víc než trojnásobek. Současně se zvýší (i když málo) šum, což platí při použití degeneračních odporů vždy. Pro Z30 je nedoporučuji.

To je jasný, zmenší se OLG. Na druhou stranu stále opakujeme, že tisícinky nejsou slyšet a je otázka, jestli větší linearita přímo na vstupu nemá pozitivní dopad převyšující svým významem horší celkové THD.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11187
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 12:52:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
danhard napísal:

Zajiste se ta hodnota da urcit primo vypoctem pri navrhu a maximalne to korigovat na hodnotu v rade, protoze to zalezi dost na otepleni VAS tranzistoru, ktery je poddimenzovany


Jelikož tail current LTP určuje odpor, tak hodnota odporu v kolektoru Q1 záleží taky na napájecím napětí. Tudíž ten trimr má smysl. Tranzistor ve VAS (a taky v CCS) jede na méně než 200mW. Povolená ztráta na těchto tranzistorech je 625mW/(Ta =25°C) s ponížením 5mW/°C (platí pro Ta).


To je pravda, ale taky pádný důvod pro použití normálního proudového zdroje.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 14:09:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad emitorové degenerační odpory v diferáku...
Nie je spravne vlozit dva odpory a ostatne nechat tak. Je potrebne zdvihnut prud dif. dvojicou, pripadne kolektorove odpory a zmenit kompenzacie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 19:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To je samozřejmost, nic to nemění na tom, co jsem napsal. Zkreslení se výrazně zvětší, Z30 nemá tolik OL. Poučky nelze slepě opakovat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 19:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: asi podesáté říkám, že jde o Z30, ne o precizování nové topologie. Návrhy coby kdyby jsou mimo mísu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 28, 2014 20:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano jde o Z30, z které tam funkčního nezůstalo skoro nic, jen to co je blbě.
200mW udělá oteplení 50C, tj. změnu Ube z 600mV na 500mV, o 20%, změna napájení o 10% udělá změnu proudu druhého dif. tranzistoru také o 20%.
Takže nejlepší je tuto nestabiltu ignorovat, dát si tam jako blb 20-ti otáčkový trimr a když stará udělá průvan, nebo sousedi zapnou kamna, tak to nejlíp podle ucha nastavovat, jak je to nejlepší Rolling Eyes

Inzerované zkreslení "hrubě" nevyvážené Z30 s historickými tranzistory bylo 0,02%, mistr Macura tvrdí, že to má 20x lepší, kolik to tedy je ?
http://www.concept9.co.uk/wp-content/uploads/2013/07/Sinclair_Z30_Drop_Blue.jpg

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Pi august 29, 2014 08:41:25    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Inzerované zkreslení "hrubě" nevyvážené Z30 s historickými tranzistory bylo 0,02%, mistr Macura tvrdí, že to má 20x lepší, kolik to tedy je ?
http://www.concept9.co.uk/wp-content/uploads/2013/07/Sinclair_Z30_Drop_Blue.jpg


Ano, to je inzerované zkreslení, s důrazem na slovo inzerované. Zkus najít na webu skutečně naměřené hodnoty a dále skutečně zjištěné výkony a kolik ty původní moduly snesly.

Jedno měření je např. tady:
http://fanyweb.wz.cz/sinclair_z30.html
Výsledné THD cca 0.5%

Co se týče skutečného výkonu původních modulů, viz:
http://oldwww.nvg.ntnu.no/sinclair/audio/z30.htm

citácia:
The adverts (see the gallery on the right) promised "up to 25 watts RMS sine wave (50 watts peak)." In fact, it actually delivered between 15 and 20 watts. And although it promised "true laboratory standards" at "all output levels", in reality it had significant problems with heat dissipation which if it was run at anything approaching sustained maximum power.


Moje měření původního zapojení je v příloze. Jinak bych nerad opakoval, co jsem o tvém přístupu už párkrát napsal dříve a nerad ti znovu dal onu nálepku. Potvrdil jsi to na 100%.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Pi august 29, 2014 08:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Takže nejlepší je tuto nestabiltu ignorovat, dát si tam jako blb 20-ti otáčkový trimr a když stará udělá průvan, nebo sousedi zapnou kamna, tak to nejlíp podle ucha nastavovat, jak je to nejlepší Rolling Eyes


Další žvasty naší Asty. Mám měření parametrů po 1 hod provozu na plný výkon a po 1 hod provozu na 50% výkon ve srovnání s měřením těsně po zapnutí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi august 29, 2014 09:50:46    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Další žvasty naší Asty. Mám měření parametrů po 1 hod provozu na plný výkon a po 1 hod provozu na 50% výkon ve srovnání s měřením těsně po zapnutí.

No zajisté, protože na dc vyvážení z hlediska zkreslení nějak podstatně nezáleží a není kritické, jak stále tvrdí jistý populista a dělá z toho vědu.
Standardní zapojení se zdrojem proudu v napájení emit. sledovače se chová pro zkreslení se stejným materiálem víceméně identicky, až na to, že je lepší stabilita dc vyvážení a teplotní se dá lépe kompenzovat.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi august 29, 2014 10:16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Ano, to je inzerované zkreslení, s důrazem na slovo inzerované. Zkus najít na webu skutečně naměřené hodnoty a dále skutečně zjištěné výkony a kolik ty původní moduly snesly.

To chceš naznačit, že Sir Clive Sinclair v tom inzerátu nějakým způsobem vymýšlí nepravdy ?
Nesuď jiné podle sebe ! Rolling Eyes

Při napájení 35V ze zdroje PZ.5 nemá Z30 s 25W RMS/4R problémy, samozřejmě s chladičem.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Pi august 29, 2014 11:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehodlám dál krmit Trolla.
Kdo chce, může si snadno na webu najít původní zapojení Z30, dát si ho do simulátoru nebo ev. postavit a odměřit. Nebo si koupit na e-bay původní modul.

Jako poslední fakta k tomuto přikládám spektrum zkreslení nové verze, těsně po zapnutí a po 45 minutách provozu, zátěž 6R8, výkon 50%. Pro méně chápavé, po 45 minutách chodu do zátěže při zmíněném výkonu. Konkrétně rozkmit 28Vpp, takže 10Vrms do 6,8 ohm. Výsledek po 60 minutách se liší stejně málo, jako 45minut vůči po zapnutí, je to někde v hranicích metody. Takže ty povídačky o nutnosti dostavování trimru, průvanu a kamnech jsou pěkné pitomosti, a je otázka, kdo je opravdu "blb".

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 6 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist