Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping D50
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 14:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Michale,
když někde výše ses ptal jaký by asi tak měla vliv zarušená sít na zvuk aparátu, tak asi žádný filtr atd. nepoužíváš, že?

Já ti věřím, že "1518" ti doma zahrají hooodně nahlas a bas ti vyráží dech. Jak máš velkou tu místnost kde posloucháš? Můžeš sem hodit nějaké kompletní foto ať si uděláme představu?


Pane, já jsem energetik a o sítí nn něco vím, dokonce jsem i podíl různého rušení (na nn síti převážně liché harmonické 3, 5, 7 a 11 harmonické) měřil... opětovně žádám o vymezení toho, co je "zarušení sítě"? To je podobně směšný pojem jako "analytický projev"... jen jiným způsobem směšný. Na chod 99,9 % zdrojů napětí pro zvukové aparáty nemá neharmonický průběh napájecího napětí žádný slyšitelný vliv... v drtivé většině případů ani měřitelný.

Samotné zdroje jsou ve 100 % případů výkonnými filtry!!!

A dotaz stran místnosti... k čemu ty informace povedou? Popsal jsem to trochu výše v reakci na pana Macuru… stačí najít. Jakou má proboha svatého souvislost místnost s převodníkem??? :ú) Dodám, že půdorys je cca 35 m2 a poslouchal jsme samozřejmě také z blízka.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa St júl 18, 2018 14:44:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 14:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

"Racionální" hodnocení z tvé a Bartoliho strany má ale značně zjednodušující bias protože porovnání grafů bez relevantní poslechové zklušenosti je přesně na úrovni sommeliera co rozlišuje víno jen na bílé, růžové a červené Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 14:49:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
"Racionální" hodnocení z tvé a Bartoliho strany má ale značně zjednodušující bias protože porovnání grafů bez relevantní poslechové zklušenosti je přesně na úrovni sommeliera co rozlišuje víno jen na bílé, růžové a červené Very Happy


Co je proboha relevantní poslechová zkušenost??? Opět floskule spadlá z nebe… Já poslouchám hudbu 30 let... měl jsem spoustu krámů a spoustu jsem jich slyšel... ani se mi nechce vypisovat, kolik toho bylo. A jediné, co má smyls je naprosto přímé a okamžité srovnání.

Jen uvedu perličku: když jsem měl ty přepínače teď BVA kontra Vincent v ruce a věděl, co je přepnuté, zdálo se mi chvílemi, že poznám rozdíl... považte! NO samozřejmě jsme jako vždy předal páčky třetí osobě a bylo po rozdílu Smile Ani sebemenší náznak možnosti odlišit ty dva případy neexistoval...a s vědomím toho co hraje tam náznak byl... Smile nikdo není odolný... psychoakustika je komplexnější vliv než samotná technika.

A ten náznak mozek chtěl i přesto, že to celé nedává smysl... protože byly srovnávány přístroje se zkreslením nezachytitelným lidským sluchem (uši, mozek, psychika). Měřitelné rozdíly mezi těmi přístroji jistě existují... jediný rozdíl byl vyšší šum Vincenta... 20 cm kontra 3 cm od ústí horny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 14:53:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
"Racionální" hodnocení z tvé a Bartoliho strany má ale značně zjednodušující bias protože porovnání grafů bez relevantní poslechové zklušenosti je přesně na úrovni sommeliera co rozlišuje víno jen na bílé, růžové a červené Very Happy


PMA by mohl zmerit ty kosmicke zazraky od Srolla. Co ty na to?
Bude sranda a PMA udela neco uzitecneho, zesilovac a DAC zmerit umi, bavi ho to a je v duchodu.

Pak porovname mereni DAC sroll a Topping za 250 USD (na 99,9% bude mit cina v souctu lepsi mereni).

U BVA audia bych si troufl odhadnout ze mereni bude na 100% v souctu lepsi nez Sroll, to se staci podivat jak mizerne je ten Sroll udelany.

Tak si to promysli a mohlo by to mit na tebe edukacni vliv, neco se naucis. Cool


Naposledy upravil Bartoli dňa St júl 18, 2018 14:54:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 14:54:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Co je proboha relevantní poslechová zkušenost??? Opět floskule spadlá z nebe…

Nechci se do toho moc plést, ale pozoruji to už delší dobu a vyrozuměl jsem asi tolik, že "relevantní" obecně znamená "podporující moje přesvědčení".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Jiri napísal:
"Racionální" hodnocení z tvé a Bartoliho strany má ale značně zjednodušující bias protože porovnání grafů bez relevantní poslechové zklušenosti je přesně na úrovni sommeliera co rozlišuje víno jen na bílé, růžové a červené Very Happy


PMA by mohl zmerit ty kosmicke zazraky od Srolla. Co ty na to?
Bude sranda a PMA udela neco uzitecneho, zesilovac a DAC zmerit umi, bavi ho to a je v duchodu.

Pak porovname mereni DAC sroll a Topping za 250 USD (na 99,9% bude mit cina v souctu lepsi mereni).

U BVA audia bych si troufl odhadnout ze mereni bude na 100% v souctu lepsi nez Sroll, to se staci podivat jak mizerne je ten Sroll udelany.

Tak si to promysli a mohlo by to mit na tebe edukacni vliv, neco se naucis. Cool

Jak to, že není k dispozici nějaké "relevantní" měření značky Sroll? Jak je to hrome možné? Smile)) Jsem já hlupák, lava děravá... už vím: výrobce to neudělá ani náhodou a obelhaný majitel přístroj z bezpečnostních důvodů raději nepůjčí... jediná možnost je to nepřátelsky koupit Smile))

BTW: i když bude mít horší měření, s velmi vysokou pravděpodobností to nebude mít slyšitelný vliv... leda by to bylo vážně zprasené!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:09:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To je jako chtít po kartářce, aby měla doklad, že umí věštit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

A pozor! Je tu slib:

"V nejbližší době se dostaneme k aktualizaci těchto stránek a měřených parametrů."

http://www.sroll.com/rhythm.html

Tohle je ale vynikající textík z hifi produkce: Smile

"Po celou dobu jsem byl hnán vizí, že sám mohu tyto problémy vyřešit. Poslechové zkušenosti se díky mé technické představivosti dařilo objasňovat i v konkrétních fyzikálních vlastnostech obvodů. Soustředil jsem se tedy zejména na odstranění podprahových syntetických zabarvení, která omezují vnímání emocí, a tím i léčivých účinků hudby. Poté jsem se zaměřil na detailnost, prokreslení a realistickou dynamiku signálu. Zlepšení těchto parametrů posílilo schopnost vyvolat emoce, vedoucí při vhodné hudbě až k extázi. Výsledkem je SIL technologie, ve které jsou tyto poznatky dotaženy až na hranice možností současné techniky. Výhody se projeví nejlépe na přesných reprosoustavách s vysokým rozlišením."

Podprahová syntetická zabarvení ?ú)))))))))))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:12:48    Predmet: Odpovedať s citátom

By ses divil, kolik lidí to žere. V Brně je taková celá sekta. Nejdřív ti to ochotně půjčují, vrtají díru do hlavy, až tě uvrtají ke koupi Very Happy

Nedivil bych se, kdyby součástí nějakého zasvěcovacího (předávacího) rituálu byl i příkaz, že přístroj nesmí být za žádnou cenu měřen, že ztratí svou moc nebo tak něco.


Naposledy upravil MaBat dňa St júl 18, 2018 15:17:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pozor, je tu řešení:

Pan Šroll nabízí:

"Jste-li milovníkem hudby, mám pro vás nabídku: Kontaktujte mne a umožním vám prožít, procítit a uslyšet výše zmíněné benefity zesilovače Lyric. To je možné jen ve vašem prostoru na který jste zvyklí, nejlépe porovnáním s vaší aparaturou. Proto vás po dohodě rád navštívím. Je to nezávazná návštěva zdarma, která obohatí i mne v osobním růstu v tomto oboru.

Děkuji za pozornost,

Luděk Šroll šéfkonstruktér"


Půjdeme do toho Pavle? Že bychom ho vyzvali, aby poznal, kterej přístroj hraje? Možná to svede... možná má nějaký speciální smyls pro podprahové syntetické artefakty, které jistě zesilovač BVA produkuje v ohromné míře...

Měřit nebudeme... jen srovnávat, hraje A nebo B? Nebo zase A? To je férové, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat
Nejsem konstruktér audio zařízení ale předpokládám, že vždy se při vývoji musí jít cestou nějakých kompromisů - prostě těžko může být zařízení s tak dokonalou konstrukcí aby ve všech měřitelných parametrech bylo naprosto excelentní. Potom konstruktér hledá kompromis mezi náklady a poslechově zkoumá, který kompromis z měření je akceptovatelný a který již ovlivňuje výsledný zvuk a podle toho mění topologii zapojení a opakuje poslech.
To je moje laická představa o adekvátních poslechových zkušenostech.

Kategorické vyjádření typu, že není nad kombinaci "1518", BVa zesilovač a čínský DAC za 250USD je úsměvné. Samozřejmě to kvalitnější je potom cenově jinde.


Bartoli
Já mám měření DACu Sroll Epos mk2 a srovnával jsem si ho třeba s Gredaudio pDAC2 zároveň jsem si to porovnával i poslechem.
Zkušenost k nezaplacení.
Ty zůstáváš jen u těch prohlížení grafů.

Michal
Ano, to je pohled energetika. Zkusil sis někdy od někoho půjčit filtr a zapojit ho do sestavy? Aha, takže ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
... Samozřejmě to kvalitnější je potom cenově jinde.

Nedržel bych se tak při zemi. Co takhle "úplně někde jinde"? To zní hned ještě líp (bohužel to nepřidává nic na pravdivosti, ale to je vedlejší).

Tady se nebavíme o limitech techniky, ale lidského sluchu, hergot.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Mabat
Nejsem konstruktér audio zařízení ale předpokládám, že vždy se při vývoji musí jít cestou nějakých kompromisů - prostě těžko může být zařízení s tak dokonalou konstrukcí aby ve všech měřitelných parametrech bylo naprosto excelentní. Potom konstruktér hledá kompromis mezi náklady a poslechově zkoumá, který kompromis z měření je akceptovatelný a který již ovlivňuje výsledný zvuk a podle toho mění topologii zapojení a opakuje poslech.
To je moje laická představa o adekvátních poslechových zkušenostech.

Kategorické vyjádření typu, že není nad kombinaci "1518", BVa zesilovač a čínský DAC za 250USD je úsměvné. Samozřejmě to kvalitnější je potom cenově jinde.


Bartoli
Já mám měření DACu Sroll Epos mk2 a srovnával jsem si ho třeba s Gredaudio pDAC2 zároveň jsem si to porovnával i poslechem.
Zkušenost k nezaplacení.
Ty zůstáváš jen u těch prohlížení grafů.

Michal
Ano, to je pohled energetika. Zkusil sis někdy od někoho půjčit filtr a zapojit ho do sestavy? Aha, takže ne.


Tohle už přestává být i legrace Smile)) Takže měření a objektivní obsah rušení e e.. ale alchymie s filtrováním +40 V ss ano Smile)))) A kde to má vše základ? Ve vyšších sférách?

OK! Prosím, vše vyzkoušíme!!! Doneste nejen DACY a zesilovače, ale i filtr... a nebo ne! Já přijdu k Vám a budeme jen přepínat... vyrobím nějaké přepínačky univerzální, ať to nemusím bastlit ad hoc... OK? Tak kdy? Vše u Vás doma Smile))

Mimochodem, nikdo nikdy tady neřekl ani náznakem, že by jistá sestava byla nejlepší!!! Koukám, že psychika pracuje proti hifistům a jejich bázni Smile

BTW: ty texy na webu pana Šrola jsou neuvěřitelné... dlouho jsem se tak nezasmál Smile

Vybírám:

"Posluchači při srovnání nového převodníku s dříve dostupnými nejlepšími přehrávači jsou ohromeni, jakého pokroku bylo možné dosáhnout. Jsou překvapeni dosud nedosažitelnou čistotou a vzdušností. Zjišťují že i z CD formátu lze získat špičkovou reprodukci srovnatelnou s formáty o vysokém rozlišení. Ing. Petr Cieslar napsal: v pokoji se rozvinul tak hmatatelný hudební koncert, že člověk měl pocit, že ho samotná hudba tahá za ruce dokola! Hudba vás obklopila aurou, přestali jste vnímat čas a zatoužili „projet“ celou vaší sbírku CD. Závěr: pekelně návykové!"

A tady už je to jasné: to je pojistka, kdyby měření náhodou nedopadlo... ono je "Vše jinak"!!!

"Naše výzkumy ukazují že, měřením lze jen zkontrolovat zda jsou technické parametry takové, aby vytvářely předpoklad věrného zvuku. Nelze však změřit, zda zesilovač skutečně hraje čistě. "

Výzkumy Smile)))))))))))))))))

Mimochodem, ta měření vypadají dost špatně:

http://www.sroll.com/technologie.html


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa St júl 18, 2018 15:33:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:32:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidíš stačí len prečítať a už ste ohromený a čo potom ho vidieť a dotknuť sa a o tom posluchu ani nepíšem. Very Happy

Doležitý je zvuk ako sa komu páči. Cool


Naposledy upravil BlackBerry dňa St júl 18, 2018 15:34:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat

Uznáš aspoň, že:

1. citlivost lidského sluchu je věc velice individuální?
2. vnímat a posuzovat zvukové charakteristiky vyžaduje zkušenost?
3. vnímání zvukových charakteristik je snažší na nezkreslující a rozlišující sestavě v akusticky upravené místnosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:36:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To bys musel nejdřív definovat ty pojmy, a to ti zatím zoufale nejde. Jinak je to jaksi debata o ničem. Proč vůbec potřebuješ, aby někdo něco uznal? Si věř čemu uznáš za vhodné. Navíc výše píšeš, že nemáš potřebu nikoho o ničem přesvědčovat.

Naposledy upravil MaBat dňa St júl 18, 2018 15:38:20, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:36:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri publikuj mereni DAC Sroll.
Chci to videt na vlastni oci ze ten DAC za 250 USD ma lepsi mereni nez Sroll Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:40:40    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Michal_jbl 250ti jubilee"]A pozor! Je tu slib:

"V nejbližší době se dostaneme k aktualizaci těchto stránek a měřených parametrů."

http://www.sroll.com/rhythm.html

To chlazeni se mi silne nelibi. Maloco ve me vyvola tak silnou emoci ze je to zcela spatne reseni. Pritom uchladit AB silic je zakladni uloha, zavisi na tom spolehlivost a trvanlivost zesilovace a tady to udelal Sroll extremne spatne. Oblbovat hifisty 4 vrstvou deskou plosnaku to mu jde a pak doprasit chladit takhle?


Naposledy upravil Bartoli dňa St júl 18, 2018 15:43:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:41:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


OK! Prosím, vše vyzkoušíme!!! Doneste nejen DACY a zesilovače, ale i filtr... a nebo ne! Já přijdu k Vám a budeme jen přepínat... vyrobím nějaké přepínačky univerzální, ať to nemusím bastlit ad hoc... OK? Tak kdy? Vše u Vás doma Smile))



Mohl bych vidět, když už máme posuzovat ve striktně objektivní rovině, nějaká měření originální nepřerušené analogové linkové cesty s kvalitním stíněným/koaxiálním kabelem, ve srovnání s "... vyrobím nějaké přepínačky univerzální", fakt by mě to docela zajímalo. Měření musí pokrývat síťové složky, audio pásmo a VF rušivé složky. Ono to, jen tak mimochodem, není úplně jednoduché to vyrobit správně, aby nedošlo k degradaci signálů. Pokud úspěšně degradujeme obě srovnávané linkové cesty, tak se o shodném výsledku nedá pochybovat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:46:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pokud úspěšně degradujeme obě srovnávané linkové cesty, tak se o shodném výsledku nedá pochybovat.

Mimochodem, to si myslíš, nebo víš? Máš to nějak podložené? Jak poznáš degradaci, která znemožní další identifikaci? Ty jsi nějaké takové prahy někdy zkoumal? Jak, jaké a čeho?


Naposledy upravil MaBat dňa St júl 18, 2018 15:47:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:47:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Mabat

Uznáš aspoň, že:

1. citlivost lidského sluchu je věc velice individuální?
2. vnímat a posuzovat zvukové charakteristiky vyžaduje zkušenost?
3. vnímání zvukových charakteristik je snažší na nezkreslující a rozlišující sestavě v akusticky upravené místnosti?


Já si dovolím odpovědět velmi zjednodušeně a laicky:

ad 1) prakticky ne, jsou extrémy, ale drtivá většina sluchové schopnosti je jen funkcí věku (omezuje se schopnost slyšet vyšší frekvence)... lze dohledat i vědecké články... zkušenost je však dobrá k tomu, aby člověk zvuk nebo hudbu popsal... pamatoval si nebo uměl předvídat... nic z toho na testu A nebo B není potřeba

ad 2) zvukové charakteristiky? no dobře... předpokládejme, že něco takového opravdu můžeme definovat... ale v testech A nebo B je to úplně jedno, jestli něco nějak nazvu nebo ne... tam jde o rozhodnutí, jestli hraje to samé nebo něco jiného... a pak taky co hraje lépe

ad 3) opět velmi velkoryse: ano, může být naprosto nevhodný prostor jako je nádražní hala a poslech z 10 metrů... ale já mám 35 m2, koberec na 40 %, čínské stěny z papíru a difuzory (viz pár desítek příspěvků výše) a místnost je akusticky velmi příjemná... málo dozvuku ale ne zcela sucho... a poslouchám také near field

Ty otázky ale jen odvádí pozornost od tématu... jsou únikem… před krutou pravdou, která se tu stříká do očí Smile)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
To bys musel nejdřív definovat ty pojmy, a to ti zatím zoufale nejde. Jinak je to jaksi debata o ničem. Proč vůbec potřebuješ, aby někdo něco uznal? Si věř čemu uznáš za vhodné. Navíc výše píšeš, že nemáš potřebu nikoho o ničem přesvědčovat.


Mabate, snažil jsem se ukázat co vše se může skrývat pod tvým zjednodušujícím pojmem "limit lidského sluchu".
Co je na tom nepochopitelného?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:50:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já ti to vysvětlím ještě víc polopaticky - limit lidského sluchu, ať je to cokoliv, se uplatní všude tam, kde už naslepo nepoznáš rozdíl. Chápeš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:52:11    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


OK! Prosím, vše vyzkoušíme!!! Doneste nejen DACY a zesilovače, ale i filtr... a nebo ne! Já přijdu k Vám a budeme jen přepínat... vyrobím nějaké přepínačky univerzální, ať to nemusím bastlit ad hoc... OK? Tak kdy? Vše u Vás doma Smile))



Mohl bych vidět, když už máme posuzovat ve striktně objektivní rovině, nějaká měření originální nepřerušené analogové linkové cesty s kvalitním stíněným/koaxiálním kabelem, ve srovnání s "... vyrobím nějaké přepínačky univerzální", fakt by mě to docela zajímalo. Měření musí pokrývat síťové složky, audio pásmo a VF rušivé složky. Ono to, jen tak mimochodem, není úplně jednoduché to vyrobit správně, aby nedošlo k degradaci signálů. Pokud úspěšně degradujeme obě srovnávané linkové cesty, tak se o shodném výsledku nedá pochybovat.


Bože na nebi!!! Smile Pane Macuro, já v rámci svého Ph.D. studia měřil v megasamplech/s... na úplně jiné technice, než tady používá drtivá většina konstruktérů… a vím, co a jak se dá změřit a jaká to má úskalí... zesilovač jsem nikdy neměřil... ale já těmi přepínači nechci nic měřit!!!!! Jen srovnat sluchově dva krámy!!!!!!!!!!! Nebo myslíte, že bude mít slyšitelný vliv vnořená impedance nebo dokonce odpor kontaktů přepínačů (doufám, že nejste příznivcem pana Krauta)??

Pokud umíte měřit zesilovače, znáte metody a úskalí... super, pojďme do toho... budu Vám vděčný, ale prosím ne tyto zbytečné výpady... já Vás nikdy neurážel.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa St júl 18, 2018 15:53:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:53:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
... já Vás nikdy neurážel.

Neboj se toho! Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak musim uznat ze takhle za usi uz Macura dlouho nedostal, no rekl si o to, to bylo primo vychovne Michale Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 15:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat

Chápeš, že tam kde jeden už neslyší rozdíl tak jiný to stále vnímá?
Že bez zkušeností nejsi schopen definovat zvukové atributy?
Že při porovnání zvukové reprodukce v poloprázdné betonové místnosti se ty zvukové atributy budou hůře rozpoznávat než v akusticky upraveném studiu?

Polopatičnost si nech pro srovnávání 1518 vs zbytek světa: dobrý vs špatný
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 16:09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu z historie - veľmi poučné


Bartoli napísal:
Podle me to chce vsechno slyset a pak si udelat nazor. Ja ted v sobotu poslouchal v Senci cely den 3p. RPM1 na zeleze SP audio A200 + P1 (podobna koncepce navrhu) a mam tyto dojmy.
1. Me se tlakac ve zvukovodu nelibil, chybela mi cistota a detaily na stredech i vyskach, doma mam stredy a vysky lepsi, ten tlakac je trochu deka (jiny posluchac ale muze tomu stejnemu rikat jak je to krasne neagresivni to je na preferencich a na vkusu)
2. velky 15 palcovy basak je super i v male mistnosti v panelaku, ta bedna mela fakt plnohodnotny spodek, tohle doma zase nemam anzto moje jbl L90 maji sice 13 palec basak ale nemaji ozvucnici o dostatecnem objemu

Zajimave bylo i prime srovnani stredy a vysky na stejnem zeleze do malych dynaudio cotour 3p. Imho ty dynaudio hraly na male hlasitosti lepe a cisteji stredy a vysky, samozrejme s narustem hlasitosti se dynaudia zhroutila a byl z toho jen hluk ve forte symfonickeho orchestru. Taky samozrejme dynaudia neumi basy, ma to basak 18cm.

Taky jsme porovnali 2 preampy, SP audio P1 a BV audio pre1. Rozdil ve zvuku byl jasne slysitelny i po dlouhem prepinani kabelu i kdyz maji preampy zkresleni nula nula nic.



MaBat napísal:
Bartoli: Vyrovnané bedny obecně na první dojem nijak nenadchnou, ničím neupoutají, to je známá věc. Zvlášť v přímém srovnání s něčím na "hifi" vyladěným. To se teprve ocení až při soužití po jisté době. Přesně si pamatuji na podobný dojem. Zvyknout si ale netrvá dlouho, dnes už bych neměnil. Navíc, u takových beden, mají-li hrát i potichu, není od věci fyziologická regulace hlasitosti, nebo aspoň nastavení i pro tišší poslech. Pak je ale taky klidně možné, že prostě vyžaduješ/jsi zvyklý na zvuk hodně "nabroušený"... nakonec proč ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 16:09:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri muzes si pustit video: https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 16:11:54    Predmet: Odpovedať s citátom

catmann napísal:
Trochu z historie - veľmi poučné


Bartoli napísal:
Podle me to chce vsechno slyset a pak si udelat nazor. Ja ted v sobotu poslouchal v Senci cely den 3p. RPM1 na zeleze SP audio A200 + P1 (podobna koncepce navrhu) a mam tyto dojmy.
1. Me se tlakac ve zvukovodu nelibil, chybela mi cistota a detaily na stredech i vyskach, doma mam stredy a vysky lepsi, ten tlakac je trochu deka (jiny posluchac ale muze tomu stejnemu rikat jak je to krasne neagresivni to je na preferencich a na vkusu)
2. velky 15 palcovy basak je super i v male mistnosti v panelaku, ta bedna mela fakt plnohodnotny spodek, tohle doma zase nemam anzto moje jbl L90 maji sice 13 palec basak ale nemaji ozvucnici o dostatecnem objemu

Zajimave bylo i prime srovnani stredy a vysky na stejnem zeleze do malych dynaudio cotour 3p. Imho ty dynaudio hraly na male hlasitosti lepe a cisteji stredy a vysky, samozrejme s narustem hlasitosti se dynaudia zhroutila a byl z toho jen hluk ve forte symfonickeho orchestru. Taky samozrejme dynaudia neumi basy, ma to basak 18cm.

Taky jsme porovnali 2 preampy, SP audio P1 a BV audio pre1. Rozdil ve zvuku byl jasne slysitelny i po dlouhem prepinani kabelu i kdyz maji preampy zkresleni nula nula nic.



MaBat napísal:
Bartoli: Vyrovnané bedny obecně na první dojem nijak nenadchnou, ničím neupoutají, to je známá věc. Zvlášť v přímém srovnání s něčím na "hifi" vyladěným. To se teprve ocení až při soužití po jisté době. Přesně si pamatuji na podobný dojem. Zvyknout si ale netrvá dlouho, dnes už bych neměnil. Navíc, u takových beden, mají-li hrát i potichu, není od věci fyziologická regulace hlasitosti, nebo aspoň nastavení i pro tišší poslech. Pak je ale taky klidně možné, že prostě vyžaduješ/jsi zvyklý na zvuk hodně "nabroušený"... nakonec proč ne.


A co bys cekal od oko bias testu od Bartoliho?
Notabene tady pan Macura delal ty sve propagandisticke tirady o jasne slysitelnem zkresleni, tehdy to Bartoli hltal a PMA jsem tehdy respektoval jako "odbornika" Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 8 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist