Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

New Menhir Fasta - codename Aragorn
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 16:20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipnu si. Eton je rovný, Accuton jsou dost Tatry, zkreslení má Accuton nižší. Poslechově ovšem nevím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 17:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

z toho vyplývá, že ten Eton bude mít lepší waterfall, je to asi tou kombinací magnesia a keramiky - Seasí magnesiové měniče jsou taky velmi rovné a mají tedy výborné lineární zkreslení. mimochodem Seas má nový magnesiový výškáč Seas T29MF001
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 17:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Až na to, že se řiká, že lineární zkreslení zas tak moc neva... Jak by si mezi nima stála ta Visatoní keramika?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 01:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To bych taky rád věděl. Základní problém stávajících keramik je negativní kalota, což je oproti pozitivní kalotě dost nevýhoda. Focal to řešil difuzorem. Accuton ho nemá a je to znát.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 01:43:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
z toho vyplývá, že ten Eton bude mít lepší waterfall, je to asi tou kombinací magnesia a keramiky - Seasí magnesiové měniče jsou taky velmi rovné a mají tedy výborné lineární zkreslení. mimochodem Seas má nový magnesiový výškáč Seas T29MF001


citácia:
6,0 mm machined aluminium front plate with a moderate horn loading characteristic
... což je na piču.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 16:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Velký Bobo:
mohl byste zveřejnit měření frekvenční charakteristiky toho výškáče od Etonu? v testu Klang+Ton psali, že má výrazný rezonační peak na 28khz, asi 15dB do plusu. Naopak ten Accuton je v tomhle lepší, pozvolna klesá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 16:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Budu reagovat na informace které vyplynuly v diskusi o keramice.
Zamýšlené modely od Morelu s 3" cívkou vypadají při měření zkreslení příšerně a prý i obdobně zní. V Zaphaudiu v testech měničů, Morel HU531 - 5" i Morel MW166 - 7" - vysoký podíl vyšších harmonických. Snad neasfaltuju a neexistuje žádná nová verze.
Jestli by potom nestálo za to, nechat postavit v Audiotechnology něco podle Vašeho gusta. Myslím si, že by se po 50-100 kusech opravdu kvalitních střeďáků zaprášilo, protože, jak vidno, jsou nedostatkovým zbožím.
Vlastně audiotechnology koukám bylo ve výběrovém řízení, ale zřejmě neprošlo, takže nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 21:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
tipuju, že to bude 26HD1


Je to von - a má lepší cháry v ose i mimo. Patrně taky vyšší zatížitelnost. Zkreslení jsem zatím neměřil, možná na něj taky dojde.

Rezonanční vrchol kolem 28 kHz mne ponechává zcela chladným. Obdobně se chovají všechny výškáče, které mají kovou bázi membrány. S výjimkou Focalu, který ho má kolem 20 kHz a dost zatlumený. Což je ovšem jen pohádka na dobrou noc.

Pokud jde o zkreslení Morelů, nedělám si iluze, a mají i jiné problémy. To má ovšem zcela určitě i Audiotechnology. Která je skoro stejně hrbatá jako Morel a konstrukce magnetu, membrány a závěsu není o nic lepší, zato je dost zřetelně dražší.

Popravdě řečeno, už jsem otrávený tím, jak jsou "přední světoví výrobci" nafoukaní na svoje know - how a zcela ignorují základní fyzikální skutečnosti, takže vůbec nemám chuť pořádat pro ně nějaké technické kurzy, zvlášť když nemám potřebný počet miliónů nazbyt, abych svým argumentům dodal na přesvědčivosti.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 22:32:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Zaph auddio je měřený i ten 7" seriový Audio Technology a ten už vypadá o poznání líp, ale pravda drahota.
Měl sem hlavně na mysli si nechat vyrobit pořádný střeďák ze stavebnice Flex units, striktně podle Vás. Sami o tom píšou na webu, ceník mají zveřejněný.
Ono by se jistě něco nechalo vyrobit/poskládat z jiných měničů i v Čechách na koleně, ale to už by asi bylo moc dobrodružné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 23:19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

že se do toho montuju checku,
ale ty audio technology možná jsou schopni udělat cháru a TS na zakázku ale zkreslení lepší nebude. To co prakticky nabízejí není nic jiného než jenom modifikace tuhosti závěsů, hmotnosti membrány, a velikosti magnetu (Tedy věci navázané na TS). s membránou nic neudělají a s motorem taky ne.Zrovna Audiotechnology imho nejsou vůbec nějak extra dobrý - především k ohledu na cenu. Podobně jako v diskuzi o accutonech platí že je to dobrý dokonce hodně dobrý. Ale taky těžce předražený a osobně si myslím, že za poloviční peníze jsou "mraky" jiných dobře známých měničů. Tyto nabízejí stejný množství, ale jenom jiných konstrukčních kompromisů než AT.
Můj soukromý názor je že hlavním argumentem je přepísknutá cena - tedy rozuměj když je to extra předražený tak to musí být něco extra vyjímečnýho. A mnoho amatérských (ale i profesionálních) konstruktérů jim to spolkne . Nebo lépeřečeno započítají si to do ceny co jiného by skvěle prodávalo bedny než osazení těmi "nejdražšími měniči na světě" a když se to opřede dostatečnou aureolou tak je za blbce ten co řekne, že to vlastně nehraje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 06:39:23    Predmet: Odpovedať s citátom

amatér blbec je zmítán i jinými pudy než drahota, např. dělám si bedničky se sochařem, který jako jeden zmála na světě umí odlít velkou keramickou sochu z jednoho kusu(zatim udělal jednu), takže mi napadlo keramická bedna + keramické měniče = nádobí pro všední den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 08:58:46    Predmet: Odpovedať s citátom

No já sem o audiotechnology mluvil jenom kvůli tomu, že umějí velkou cívku a zatížitelnost, což je Bobův požadavek. Byl sem totiž zděšen, když sem se podíval na zkreslení 3" Morelu. Je to opravdu drahota, ale střeďáků s velkou zatížitelností je jako šafránu. Nebo snad že by se v PA vyrábělo něco malého s lineárním motorem Smile?
Fakt že by se do toho neměl takovej diletant jako já plést, ale zase to ticho...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 10:14:21    Predmet: Odpovedať s citátom

proc myslis ze furt po tech 6-10" proficich na doma pokukuju? nejspis tady otevru to tema o koaxu s neo8... docela by me zajimalo, jestli je to spravna cesta... mimochodem beyma ted pracuje na 6" stredobasu s ultranizkym zkreslenim... akorat je skaredej jak noc Smile http://profesional.beyma.com/newsletterMarzo2008/ingles.html mel by bejt pouzitelnej dle meho skromneho odhadu s klidem do 2,5 az 3kHz. neni to samozrejme high-end, kterej by mel konkurovat AT, nebo Accutonum, ale jestli bude za rozumnou cenu(tipuju kolem 1500)..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 12:40:08    Predmet: Odpovedať s citátom

a co použít Hi-Vi D6.8 ? má taky 3" cívku a lepší zkreslení než Morel i Dynaudio

citácia:
Comments: This Hi-Vi poly cone driver has a 3" voice coil with an inset magnet similar to Morel and Dynaudio woofers. The difference is that, while they perform similarly, the Hi-Vi outperforms them in the harmonic distortion department. If I were going to use this style of inset magnet woofer, I would choose the Hi-Vi over Morel or Dynaudio. I hope you like screwing, because the Hi-Vi has 12 mounting holes which is a bit excessive.






Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 12:46:45    Predmet: Odpovedať s citátom

...a sylšels ho v Totem Forest .... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 12:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

tam je HiVi? jsem myslel, že to je Dynaudio Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 12:49:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Blázníš?Co bys chtěl za ty prachy... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 13:10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Se podivej na citlivost toho Hivi... k cemu je ti pak velka civka? Skoro kerejkoliv jinej reprak s normalni citlivosti ho co do hlasitosti setre... mozna bych se spis nez po stredacich s obri civkou dival po tech s lepsi citlivosti... tam sice neni taky nabidka buhvijak siroka, ale je to podle me schudnejsi cesta. Samozrejme je pak otazka, nakolik ovlivni zvuk predradne odpory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 17:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, problémy kolem repráků včetně technologie se zabývám cca 35 let. Nečekejte, že vám tu budu uvádět všechny důvody, které mne vedly k výběru Morela. Uvedu jen ten základní - nemám továrnu na reproduktory, abych si vyrobil reprák přesně podle vlastních představ a nemám dostatečné páky na to, aby ti, kteří to mají kde a z čeho vyrábět, to vyrobili přesně podle mých představ (např. AC Akustika).
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 18:02:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Při této zmínce mne napadlo proč TVM neobnovuje sortiment? Mám dojem, že dělají stejné repráky už 30 let.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 18:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemaj potřebu.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 18:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Velky bobo. Dokážete jen z datashetu odhadnou jak by na tom byl oproti výše uvedeným reproduktorům ,reproduktor 6ND430 od Eighteen soundu, popřípadě jiný jejich model? Děkuji.

http://www.eighteensound.com/index.aspx?mainMenu=view_product&pid=243
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 19:45:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyšší citlivost, oproti Morelům s cívkou 75 mm sice nižší zatížitelnost, což je však bohatě vyváženo vyšší citlivostí. Sympatická okrajová vlnka, tudíž menší vlnkové zkreslení. Zkreslení celkově může být nižší, poněvadž je dost velká lineární výchylka, ta ovšem není jediným určujícím faktorem, takže o celkovém zkreslení se toho moc říci nedá. Byla by nutná korekce frekvenční charakteristiky. Vypadá to, že někde kolem 900 Hz jsou nějaké membránové módy, to ale mají skoro všechny repráky tohoto kalibru. Rozhodně je použitelný jako střeďák v pásmu 300 Hz - 3 kHz, výš už bych s ním s ohledem na směrovost nechodil.

Ještě pokud jde o Morely - mají velmi dobře vyřešený motor, i když pro aplikaci jako střeďák mají zbytečně dlouhou kmitačku (=ztráta citlivosti) a frekvenční charakteristika je nepříznivě ovlivněna přechodem z kmitačky na okrajovou vlnku - což se však děje u všech reproduktorů s lepeným okrajovým závěsem. Lepší řešení je klasická vícenásobná vlnka z papíru v jednom kuse s membránou, to však v přijatelné kvalitě nikdo nevyrábí. Audax měl kdysi v programu střeďáky, které měly okrajový závěs z rovného papíru. Ty neměly chybu, bohužel se však už dávno nevyrábějí. Obdobná pozitiva mají střeďáky Bowers-Wilkins (kevlary), ty však mají zase jiné problémy.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Ne máj 18, 2008 20:40:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 20:39:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o Hi-Vi, ztratil jsem v ně důvěru poté, co si kdosi koupil jeden pár (!vybíraný!) a zjistil, že průměry košů se liší o cca 5 mm.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 17:38:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si asi nedám pokoj. Co ke střeďáku doplnit ferrofluid Smile?
Takový Monacor SPH-102KEP ho má taky a to je klasický kónusový 4".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 23:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferofluid ve střeďáku klidně, jenže to předpokládá vhodnou konstrukci celého motoru - nejde jen tak prostě vzít reprák a nalejt do něj ferofluid, nemluvě o tom, že ferofluidů je spousta druhů.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne jún 08, 2008 19:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě sedím v jedné cimřičce na Moravě a polouchám, jak se v sousední cimře dlabe na NC frézce zkušební skelet Aragorna ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po jún 09, 2008 07:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Foťák (aspoň v mobile) ste zo sebou nemal? Výsledok (aj čiastkový) ma zaujíma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Po jún 09, 2008 08:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľady sa pohli, alebo slovenská filmová "klasika" Lazy sa pohli". Takže sa dočkáme ...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Po jún 09, 2008 08:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo: "Tak pověst nelhala. Jsou tam a čekají. Z beden se ozývá zlověstné dunění..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 2 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist