Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aké (cenovo dostupné) reprosústavy?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po september 05, 2016 22:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Predpokladám iné, nie z novo predávaných, nemám prehľad, "napočúvané" mám troje 3pásma Tesla a kinobedňu, tá ma zvukovo zaujala najviac! Very Happy
Naše 32-ročné Tesla ARS 1038 majú dýhu a plátna pobiednejšie no nikdy nezažili viac, než 2x26w/4ohmy (teda ~15w)...

Moje prvé reprosústavy, ktoré som si postavil sám, boli obdobou ARS 1038 (rovnaké meniče, tuhšia ozvučnica s trochu väčším objemom...). Dosť som sa natrápil so zatlmením uzavretej ozvučnice, no s konečným výsledkom som bol vtedy veľmi spokojný. Dnes by mi vyslovene vadilo, že reprosústava hrala ako trojpásmová. Každé pásmo malo iné zafarbenie a bolo zreteľne posluchovo odlíšiteľné. Lokalizácia jednotlivých hudobných nástrojov bola dosť mizerná. V dnešnej dobe tie reprosústavy skutočne neobstoja.
Kinobedne poznám len z kina a nejdem ich zvuk kritizovať, keďže tam bolo množstvo rozličných faktorov, ktoré ich zvuk ovplyvňovali. Ale ich zvuk v malých bytových priestoroch asi nebude ideálny. Ak vyzdvihuješ ich reprodukciu ľudského hlasu ("najbližšie k originálu"), vieš si za hlasom v nahrávke (vokálom) predstaviť tvár pevne umiestnenú v priestore (lokalizácia), pričom tá tvár by mala primeranú veľkosť? (Za samozrejmosť pokladám, že mužský hlas nebude "zahuhlaný" a sykavky budú úplne prirodzené)

Odporúčam Ti neunáhliť sa, viacej si toho napočúvať a porovnávať. Zamerať sa pri posluchu viacej na prirodzenosť zvuku jednotlivých hudobných nástrojov, ich primeranú veľkosť podľa zvuku a ich lokalizáciu v priestore. V týchto vlastnostiach sa budú kvalitné preprosústavy od spomínaných Tesla asi najviac odlišovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut september 06, 2016 05:20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite. Ony tie ARS 1038 navyse hraju kazda inak.
Moznost umiestnenia, malo casu na sustredene pocuvanie aj financie mi brania zvazovat vysoko kvalitne riesenia no chcem lepsie. Smile
EDIT:
O dokonalu lokalizaciu mi tak nejak neide. V case, ktory na to mam pocuvam hudbu viacmenej ako podmaz (alebo spankovy relax) daleko od idealneho rozmiestnenia, no zaujalo ma vo zvuku pocut detaily ako nikdy prv i to, ze aj pri velmi ticej reprodukci mozno zvuk "citit" Smile
Kdesi ma presviedcali, ze 20Hz nemozno pocut/vyziarit v miestnosti 5-6 krat 3-4 metre. Inde ze 15cm basak s vysokym zdvihom vytvori rovnaky akusticky tlak(...), ako podstatne vacsi s malym. Moje pokusy to nepotvrdzuju. Smile
MaG - rozumiem, dakujem za upresnenie len na tu dokonalost asi nemam - cas, zvukovy priestor a najma peniaze. Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut september 06, 2016 20:40:48    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Moznost umiestnenia, malo casu na sustredene pocuvanie aj financie mi brania zvazovat vysoko kvalitne riesenia no chcem lepsie. Smile

Lenže čo je to "lepšie"?
V danej cenovej kategórii je to vždy o kompromisoch, preto záleží na Tvojich preferenciách. Preto si ich najskôr musíš určiť. Tvoje chválenie starých Tesla reprosústav pôsobí dosť mätúco. Čo tam chceš zlepšiť?
tatko Tom napísal:
O dokonalu lokalizaciu mi tak nejak neide...

Lokalizácia ale nie je samoúčelná. S ňou priamo súvisí detailnosť (rozlíšenie jednotlivých hudobných nástrojov...), prirodzenosť zvukov jednotlivých nástrojov, neúnavný dlhodobý posluch... Je to niečo, čo človek vníma aj podvedome a pomáha mu lepšie vnímať obsah (hudbu), a odpútať sa od formy (reprodukčného reťazca).

Pri svojich hodnoteniach sa príliš zameriavaš na basy. Skús sa pri posluchu zamerať viacej na konkrétne basové hudobné nástroje a na rozlíšenie ich tónov. Reprosústava síce môže mať "veľa basov", ale z pohľadu hudby to môže byť, ako keby basgitarista mal len jednu strunu.

V cenovej kategórii, ktorú si spomínal, sú veľmi dobré reprosústavy S 1.2 od BV audio. Sú to ale maloobjemové stojanové reprosústavy, takže objem basov bude primeraný tomuto typu reprosústav. Pri vhodnom umiestnení ich bude v optimálnom mieste posluchu dosť. Nie sú to však reprosústavy na celoplošné ozvučenie veľkých priestorov, ako "kinobedne". Takže to chce úplne iné preferencie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ut september 06, 2016 20:56:05    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Very Happy Very Happy Very Happy
Tak za tú cenu by mi museli variť kávu, obed a ukladať ma spať Very Happy Very Happy Very Happy

Z vlastní podobné zkušenosti, jako máš ty, taťko Tome, jen kvituju, že by se ti ty 1518 dost zamlouvaly. Tím neříkám, že je máš běžet koupit k Bartolimu (ač bych se vůbec nebál, naopak), třeba si je dle návodu sestav, ale despekt není na místě.

Každopádně toho Penja zkus, pokud bude svolný. Jinak "jít si něco poslechnout" není jen tak a vůbec to nemusí být absolutně vypovídající, ale klidně se to může rovnat hodu kostkou Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 05:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasim. Pretoze som naozaj kvalitne bedne este nepocul.
Hladam co za cenu znacneho kompromisu. Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 10:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím že za + - 500 eur nekúpiš aj novú bedňu čo by sa dala aj počúvať. Vždy to bude nejaký kompromis, ale to je aj pri drahších.
Dám ti zopár návrhov, možno ťa niečo zaujme. Otázne je ako by si tie-ktoré sadli s tvojim zosíkom a akustikou.

Pozri túto stránku: http://www.protesaudio.sk/ponuka/category/stlpove-reprosupravy/
Máš tam hneď 6 bední pod 500 eur. Pokial viem s tých lacnejších značiek sú tie Dynavoice dosť chválené. Tu je pre zmenu test tých Dexonov: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/556-dexon-largo-130 . No a Klipsch to je taká klasika - niekto ich chváli do neba, niekto nevie vystáť. Tu je nutnosť si vytvoriť vlastný názor.

V NAYke zdá sa že majú výpredaj tejto Yamahy za zaujímavú cenu: http://reprosustavy-a-reproduktory.heureka.sk/yamaha-ns-777/?ppcbee-adtext-variant=Se+slevou&gclid=CNuQz-fy_M4CFUo6GwodUQAGDQ
Tu je test: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/535-yamaha-ns-777

No a pokial by si trošičku došetril tak môžeš mať aj celkom zaujímavé bedne overenej značky Elac: http://www.trinasty.sk/home-hifi-produkty/reprosustavy/stlpove/elac-fs-67.2-detail#.V8_P_PmLTRY , dobré referencie mávajú aj bedne Wharfedale: http://www.trinasty.sk/home-hifi-produkty/reprosustavy/stlpove/wharfedale-vardus-vr-400-detail#.V8_anvmLTRY, alebo lacnejšie: http://www.trinasty.sk/home-hifi-produkty/reprosustavy/stlpove/wharfedale-vardus-vr-300-detail#.V8_aNvmLTRY , dobré referencie má aj značka Monitor Audio: http://www.trinasty.sk/home-hifi-produkty/reprosustavy/stlpove/monitor-audio-mr4-detail#.V8_a4vmLTRY .
Možno by ťa zaujali u nás nie moc známe Tagy: http://shop.floydcom.sk/sk/heco/st/platinum-f-60-walnut.html
Tieto by možno tiež stáli za došetrenie: http://eshop.kohutaudio.sk/dali/dali-zensor-5

Možností je iste viac, nehovoriac o bazáre.
Pozri prípadne aj túto stránku: http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/8-1-Reproboxy/27-2-St-pcove
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 11:18:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka-v piatok doma na kompe popozeram. Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 17:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou zase rady, aneb fakt ta 1k10 Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodink0
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2015
Príspevky: 99

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 20:15:26    Predmet: Tatko Tom Odpovedať s citátom

Ja mam upravovane Ars 1034 a nehraju az tak zle. Odkedy som ich zacal napajat Vincentom sv 129 a fiiom x3 tak sa mi ten zvuk dokonca zacal pacit. A uprednostnujem pocuvanie na nich pre ten detail ze nepocujem plieskanie bicom takmer v kazdej druhej nahravke. Inak mam v plane vyskusat tuto modifikaciu vyhybky od Godza "" http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=9&t=5621 "" Takze aj takato moze byt tvoja cesta za lepsim zvukom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 21:58:07    Predmet: Re: Tatko Tom Odpovedať s citátom

Dodink0 napísal:
...uprednostnujem pocuvanie na nich pre ten detail ze nepocujem plieskanie bicom takmer v kazdej druhej nahravke...

To som nepochopil, čo si tým myslel?

Problémom ARS 1034/8 je kvalita meničov a tú výhybkou nezmeníš. Zjednodušene, výškový reproduktor je dosť "ostrý", stredový reproduktor (s uzavretým košom) má kelímkové zafarbenie a sériové ARS mali zadunené basy.
V tuhšej ozvučnici však boli basy dobré, chcelo to však vhodné zatlmenie ozvučnice. S tým som sa hodne natrápil a reprosústavy som "100x" otvoril/zatvoril a postupne som pridával a uberal tlmiaci materiál a ladil. Optimálne som ich doladil až začiatkom 90-tych rokov, keď som sa inšpiroval firmou AURA a použil som ich tlmenie zvukovým labyrintom. Zvukový labyrint podľa AURA bol "zmuchlaný igelit". Jednoduché a perfektné. Tlmiaci materiál som nechal len na stenách a celý vnútorný priestor som vyplnil pevnejším (hrubším) igelitom pokrčeným a postáčaným tak, aby vytváral otvorené komôrky. Basy boli v dostatočnom objeme (neboli pretlmené) a pritom zostali dobre rozlíšené. Takže ak chceš ďalej modifikovať, tak toto je tip odo mňa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 22:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomovi by som poradil vypočuť si rôzne typy reprosústav a určiť si vlastné priority. Vyber si nejaké vhodné 2-3 nahrávky (nie viacej) a tie si zakaždým vypočuj. Keď budeš počuť tú istú nahrávku na rôznych reprosústavách, tak nejlepšie pochopíš rozdiely medzi nimi.

Keď som v minulosti čítal v časopisoch rôzne recenzie, tak mi utkvela v pamäti myšlienka: "hrá to tak obyčajne, takže asi dobre". Daj si pozor na reprosústavy, ktoré Ťa "ohromia" svojim zvukom, a neprehliadni reprosústavy, ktoré sú na prvé počutie nevýrazné. Reprosústavy majú reprodukovať, nie hrať (meniť zvuk).

Základom každej reprosústavy sú kvalitné meniče, a tie nie sú lacné. Ak máš v reprosústave za 500 EUR 4 meniče, tak pravdepodobne nebudú rovnakej kvality, ako keď sú tam meniče len 2. Podľa toho sa tiež dá orientovať v rámci určitej cenovej kategórie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št september 08, 2016 08:26:22    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou zase kydy co tady pisete, je to k bliti to cist.

Pokud nejsou penize a chce se trochu kvalita neni to zase takovy problem:

napr:
http://www.stereophile.com/content/infinity-primus-360-loudspeaker-measurements#EUBx3yUD2zetipoG.97

Samozrejme je tam omezeni - mala bedna =hrat jen potichu a bez hlubokych basu.....nicmene muzes utratit i 10x vice penez a dostat mrsbu o dost horsi nez lacine infinity nebo jine podobne male dobre zvladnute bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št september 08, 2016 16:29:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to, co by sa mi doma fakt pacilo, co som vcera takpovediac s otvorenou pusou pocul. (Nezradim kde bo neviem ci smiem), nemam. Smile
Volba bude velmi pravdepodobne kompromis medzi recesiou a zdravym rozumom, teda medzi AKR153 a solidnymi dvojpasmovkami. Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 08:51:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, takže budeš stavět RpM2? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 09:14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Aha, takže budeš stavět RpM2? Very Happy


Trochu mimo hladinu 500EUR Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 13:46:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Snažil jsem se bejt vtipnej s tím "něco mezi 3p a solidnimi 2p" Embarassed A jak vlastně ty, užs je prodal a 1518 ve výrobě?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 17:33:04    Predmet: Hod kockou Odpovedať s citátom

http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/8-1-Reproboxy/27-2-St-pcove/5/425-HANS-DEUTSCH-311//description#anch1
Very Happy

A vážne - začínam poslúchať rady - vypočuť, poradiť sa.

Podotázka (dal som ju aj na Reprománii):
Mám Fiio USB DAC E07K (až 24-bit, 96 kHz).
Zosik AKAI AM-69 má "sampling frequency " 32,44,48 - optokáblom ide na 48kHz.
"Káblikmi" s DAC alebo "opto" SPDIF?
Predpokladám, že optokáblom.
Má nejaký praktický (logický) zmysel hoci SOX resampler, ak max.frekvencie sú ako sú?
Ďakujem Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 19:11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale Mlho, před čtvrthodinkou jsme o tom hovořili! Rolling Eyes http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23225 aj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 19:38:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Snažil jsem se bejt vtipnej s tím "něco mezi 3p a solidnimi 2p" Embarassed A jak vlastně ty, užs je prodal a 1518 ve výrobě?


Prodej RpM2 jsem vzdal, byl jsem letos rad, ze jsem dodelal Hypu 17. Poslední dobou nemam na muziku čas, k poslechu se dostanu 1-2× do měsíce. Lehce koketuju s htpc a snad do konce roku doresim nějaký DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 20:40:29    Predmet: Odpovedať s citátom

https://elektro.bazos.cz/inzerat/64901389/REVOX-SYMBOL-MKII.php

V inzerci se objevily podle fotek celkem zachovalé Revox Symbol MK2. Možná by nebylo od věci se na ně jet mrknout.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So september 10, 2016 11:57:52    Predmet: Revox Odpovedať s citátom

Aj tieto ma zaujali:
https://elektro.bazos.cz/inzerat/65054771/Prodam-Reproduktory-Revox-ForumB-MKII.php
REVOX SYMBOL MKII isto áno, len je to jednak ďaleko na výlet a najmä nad naše finančné možnosti Smile
NO DAL BY SOM SI POVEDAT!!! Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: So september 10, 2016 12:49:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Panebože, za tohle je někdo ochotnej vysolit takový prachy? Confused
Schválně zkus poptat toho rotra, jestli je ještě ochotnej prodat ty RpM2 a za kolik. Vypadá to zatím nejhezčejš, co jsem snad diy bedny viděl, a hraje to o několik světelných let dál než tyhle starý moruše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So september 10, 2016 13:27:05    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Opýtam sa
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So september 10, 2016 20:51:05    Predmet: Revox Odpovedať s citátom

REVOX-SYMBOL-MKII
Tak som zvážil, že 1000 kilometrov hore-dole aj cena sú za hranicami snov Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 11, 2016 09:16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri starších reprosústavách treba rátať aj s prípadným repasom. Ak sú vo výhybke elektrolytické kondenzátory, tie bude určite potrebné vymeniť. Na stav meničov si treba tiež dať pozor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Po september 12, 2016 06:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

nemas moc casu na posluch, si viac z domu, ako doma, aj doma ide skor o podmaz, ci o kulisu v posteli...
Podtrhnute a zratane, ak k tomu priratam este strop na budky, tak len bazar. K tvojej zostave by sa bez problemov dali osadkt aj nejake Missiony za stovku a problem solved. Som z PD, ak si chces vypocut, ako hraju Missiony 701ky v spolupraci s komercnym integracom zhruba v kvalite toho tvojho, napis do SS, dohodneme sa na posluchu.

Mam aj daleko slusnejsie budky, zial, nemam cas zaujimat optimalnu poziciu, ani onanovat nad smerovanim, tak som si vybazaroval tie Missiony a rozhodne neurazia pri posluchu, typu podmaz, ci relax v posteli. Ponuka trva...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2016 16:42:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi dobre zhodnotene. Smile
Z domu sa Ti ohlasim, videl - a pocul som u niekoho SEN, ktory si vsak nemozem dovolit. Very Happy
Sranda je - isto nie nahodna, ze cez optiku a AKAI i tie moje prastare kramy maju velmi zaujimavy zvuk, aky som 30 rokov asi nepocul nikde. So slusnymi bedn(ick)ami bvde zrejme este viac.
Zajtra donesiem domov starsie gramo Thorens odporucene skusenymi z fora, tesim sa az ho odskusame. Nasa stara veza ma(la) krystalovu prenosku, magnetodynamicku sme pocuvali hodne rokov nazad...
Aj ked pocuvanie kvalitneho zvuku nieje zivotna priorita, CHCEM viac, nez "vcelku dobry"
Vypocujem-porovnam toho viac a budem mudrejsi (=menej hlupy)

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne september 18, 2016 07:48:06    Predmet: The END :D Odpovedať s citátom

Dvaja výborní ľudia mi požičali kvalitné robené bedne, oboje hrajú vynikajúco.
Mám vybrané čo sadlo priestorovo aj zvukovo - ďakujem všetkám za ochotu Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11541
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 18, 2016 08:23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, uzivaj si hudbu a ked tak casom napis viac :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne september 18, 2016 08:37:07    Predmet: Bedne Odpovedať s citátom

Naozaj si užívam, je to paráda!

EDIT:
Kus mi radosť kazí škaredá chrípka či ký fras...no vychutnám si až prejde Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist