Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zklamání jménem SACD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20485

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2012 22:15:35    Predmet: Odpovedať s citátom

noaid napísal:
Ono by možná stačilo vystrčit hlavu ze světa teorií, grafů a měření do normální reality a pochopení by přišlo... Wink



Pravda pravda -

kód:
"Představoval jsem si hraběte Zeppelina ve dne v noci skloněného nad plány balonů a řiditelných vzducholodí."
"To všechno jsou moje první nedokonalé krůčky v mé hlavní badatelské činnosti. Způsob mého života mě donutil
zabývat se hlavně otázkou ochranného prostředku proti
alimentačním poplatkům. Pracuji na bázi tvrzené gumopryže. Ale výrobky vycházející z mých dílen jsou zatím moc veliké, a nehodí se, než ku létání."


Tak nějak no aide? Rolling Eyes

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2012 22:31:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava poziva vadnou verzi dr metru a mistni populace z toho jednoducheho faktu usporada vedeckou konferenci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2012 22:42:41    Predmet: Odpovedať s citátom

podle jaké definice to počítá DR

No tady to vysvětlují i s odkazem na linky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2012 22:51:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To se tu skutečně musím dohadovat o každé blbosti Rolling Eyes

Otázka zněla, jestli to nějak souvisí s vyšším rozlišením, nebo s čím?
Např. Genesis - Calling all stations: CD DR9 / SACD DR7

Čili rozdíl v nějakém "dynamic range" o 2dB.

To je protože jsou špičky špičatější ???

Absolutně stejný není ani "stejný" signál prohnaný jakoukoliv stejnou digitální cestou.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20485

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2012 23:07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Není tohle paráda? (z alba DK "The Girl in the Other Room")
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po november 26, 2012 00:22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
podle jaké definice to počítá DR

No tady to vysvětlují i s odkazem na linky.


Konečně něco rozumného - i když Hlavovu otázku to stejně nezodpovídá a noaidovy invektivy neopodstatňuje.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po november 26, 2012 00:23:38    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Není tohle paráda? (z alba DK "The Girl in the Other Room")


Běžná praxe ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Po november 26, 2012 20:12:45    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
boxer napísal:
podle jaké definice to počítá DR

No tady to vysvětlují i s odkazem na linky.


Konečně něco rozumného - i když Hlavovu otázku to stejně nezodpovídá a noaidovy invektivy neopodstatňuje.

Hlavova otazka uz byla davno vycerpavajicim zpusobem a presne zodpovezena. A to nekolikrat.
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po november 26, 2012 21:04:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera nový Joe Cocker.

Hudebně super. Ale zvukově podobný zvěrstva.

DR 6

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20485

PríspevokZaslal: Po november 26, 2012 21:12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostává to pak "drajf" Laughing . To je k posrání.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne marec 17, 2013 22:40:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pomocí SPEK či jiných analyzátorů umíme zjistit, zda se jedná o hires nahrávku ve smyslu frekvenčního rozsahu, či např. jen o konverzi z Redbook (CD).
Pokud se na nějaké takové SACD narazí (namátkou Sheryl Crow - The Globe Sessions, či Oasis - (What's The Story) Morning Glory?), dá se něčím zjistit, zda je taková nahrávka opravdu alespoň ve vyšším rozlišení jak 16 bitů (neboli zda je to opravdu jen přeplácnutí 16 bit CD bez hires efektu)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
honza637
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2009
Príspevky: 25
Bydlisko: Sezimovo Usti

PríspevokZaslal: Ne marec 17, 2013 23:44:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, pokud je to míněno bez měřící techniky tak třeba ušima?
PMA - Ano, drajf to dostává. Nedavno tu jeden kamarád co má takové menší studio natáčel nějakou britskou bigbítovou kapelu a když to masteroval tak jejich manažer trval na dynamice v rozsahu 2dB ... ze solidní nahrávky (teda solidní na digitál) se stalo něco hrozného.. Crying or Very sad

_________________
DDT - Digital Destructing Technology
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Po marec 18, 2013 13:48:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 12:08:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po marec 18, 2013 14:18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska je to těžký, buď se podřídíš požadavkům a máš kšeft nebo ne. Občas mám s podobnými požadavky taky trochu problém, respektive je někdy problém vysvětlit proč ta nahrávka zní tolik jinak než jak jsou lidi zvyklí, zvlášť pokud jde o bigbít. Proč je to takové "tiché" atd. Je to o zvyku, většina lidí chce slyšet to co očekávají, z každé změny mimo "standard" jsou nesví. Pak už jim ani nevadí, že si ani neposlechnou nahrávku celou, protože je to po dvou písničkách přestane bavit. Nahrávka v plné dynamice nepřestane bavit.

Loudness war zuří v plné síle, a to nejen u velkých vydavatelství, ale hlavně v hlavách producentů, frontmanů a bohužel i velké části posluchačů Headbang Kdo se snaží o změnu, jde z hlediska kšeftu hlavou proti zdi. Další problém jsou samotní muzikanti, kteří často nehrajou moc dobře a v tom souvislém rámusu bez dynamiky se kdejaká chyba ztratí. V nahrávce s plnou dynamikou je slyšet úplně všechno, každé nechtěné otření ruky kytaristy o strunu, dech zpěváka... A to tam manažeři nechtějí, protože jim někdo natlačil do hlavy že to tam nemá být.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
honza637
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2009
Príspevky: 25
Bydlisko: Sezimovo Usti

PríspevokZaslal: Po marec 18, 2013 23:28:09    Predmet: Odpovedať s citátom

100% pravda.
Osobně se věnuju víc živýmu hraní. Tam se dá dostat k maximálně kvalitním signálům. Taky těžko argumentuju tím že nemám seriovej aparát, že to hraje jinak. Všici okolo maji v mixech TL072 operáky s časem ustálení 4 us a vejš (a další chyby). Výsledek je ječící, bzučící zvuk který nehraje vejšky. A stejně pořadatelum je to fuk že někdo techniku vyladěnou má a hraje to reálně s maximální dynamikou. Obvyklej jev na koncertech je pult plnej TLek, na masteru vraženej kompresor , za nim ekvalizer a někdy ještě různý vitalizery, feedback destroyery a další "berličky" které mají za úkol z nehrajicího zvuku cosi udělat. Výsledek je přesně jako na CD a možná i proto si veřejnost myslí že to tak hrát má.
Prostě degenerace no. Nás, co to myslíme vážně je zlomek a lepší to tak hned asi nebude. Snad nikdy nezapomenu na poslech při předváděčce aparatur KV2 audio kde hráli ETC . Zvuk bez jedinýho kompresoru. Jen mikrofony, podiový zesilovače, mix, z mixu do PA systemu. Takovej zvuk se nedá popsat. Tam je každej detail co se na podiu objeví. Mimo to je na tom zajímavý že ty aparatury nejvíc jdou do Ruska a Asie. My v Evropě máme rádi co nejvíc zkreslující a předraženou techniku...
Jeden nejmenovaný konstruktér prohlásil větu která by se měla zarámovat - Kvalita se vyměnila za marketing.

_________________
DDT - Digital Destructing Technology
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 13:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Pomocí SPEK či jiných analyzátorů umíme zjistit, zda se jedná o hires nahrávku ve smyslu frekvenčního rozsahu, či např. jen o konverzi z Redbook (CD).
Pokud se na nějaké takové SACD narazí (namátkou Sheryl Crow - The Globe Sessions, či Oasis - (What's The Story) Morning Glory?), dá se něčím zjistit, zda je taková nahrávka opravdu alespoň ve vyšším rozlišení jak 16 bitů (neboli zda je to opravdu jen přeplácnutí 16 bit CD bez hires efektu)?


Žádný jednoduchý způsob není. I při jen prostém převzorkování z 16 na 24 se provádí interpolace (v lepším případě polynomiální), takže těch 24 bitů tam je, akorát že hodnoty jsou dopočítané. Navíc při převodu do DSD se všechno přemázne kvantizačním šumem.

Ale ono je to vlastně jedno. Koho dnes zajímá nějaké SACD ? Podle mého soukromého průzkumu je asi tak třetina SACD transfer z originálu 44,1 kHz. Pokud je k SACD protějšek HDCD, je šance, že originál byl vícebitový. Z těch zbývajících dvou třetin je minimálně polovina udělána digitalizací analogového originálu. A nahrávky ze sedmdesátých a počátku osmdesátých (i leccos z konce šedesátých) let jsou už dost zvukově kvalitní. Potom už začal mastering do 1644, začalo se limitovat atd. atd.

Celkově se dá říci, že SACD zabíjejí nenažraní vydavatelé, kteří se nestydí vydat jako hybrid SACD něco, co má v obou vrstvách totéž, jen proto, aby to mohlo být dražší. Nějaká pečlivost nebo serióznost při tvorbě nahrávek v tomhle kontextu není podstatná. Kdybych já osobně produkoval nějakou nahrávku, vyrobil bych ji v 2496 a udělal jeden premastering do 1644 s vysokým ditherem a nějakou tou civilizovanější limitací a druhý do DSD bez zmršení a třeba k tomu vícekanál. To by pak mělo smysl vydat jako hybrid, jenže by s tím bylo třikrát tolik práce, kterou by samozřejmě nikdo nezaplatil. Takže asi nezbude než si přichystat květiny na hrob SACD a modlit se, aby nám ještě dlouho vydrželo aspoň obyčejné CD.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20485

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 14:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Poznat se to samozřejmě dá. Toto asi z CD nebude, že. Nejde taky trochu o výběr hudby a hlavně o důvěryhodnost zdrojů??
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 16:05:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Řeč byla o tom, zdali se dá poznat, byl-li originál 16 nebo 24 bitů. To ze spektra nepoznáš ani náhodou. Můžeš sice předpokládat, že když to jde za 22 kHz, tak to asi 16 bitů nebylo, což je dost pravděpodobné, ale jisté to v žádném případě není.

Jen tak mimochodem, vyskytují se i nahrávky na 48 kHz samplingu a taky mám jedno "DVD-Audio" na 44,1 kHz. Študovat kolik má bitů se mi nějak nechtělo, běžné DVDROM mechaniky to ani neumějí přehrát a ripovat DVDA je dost opruz, o tahání drátů z přehrávače do počítače ani nemluvím - znám lepší způsoby trávení času.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 16:12:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Apropos, pokud jde o volbu materiálu, již jse výše naznail, že tranfery z analogu jso většinou O.K., aspoň pokud jde o šířku pásma. Akorát že nahrávky z padesátých let nemají moc výšek, takže nad 20 kHz je už jen šum pásu. Ale i tady se najdou výjimky. Bohužel i mezi HD nahrávkami prodávanými přes internet ke stažení (např. HDtracks) se najde plevel. Analyzoval jsem několik set nahrávek, takže vím, o čem píšu. Ani Linn Records nejso vždycky poctiví.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2013 08:34:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakpak asi vznikla tahle nahrávka - a to jsem viděl i větší divočiny. Některá spektra vypadají, že je to míchané zčásti ze zvuků sejmutých poctivě a zčásti ze samplů 44,1 (a pravděpodobě 16 bitů - používají se i samply vytvořené jako MP3) - běžná to praxe v soudobém popu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 16:08:31    Predmet: Odpovedať s citátom

V piatom Linear Audio je 20 stranovy prispevok k teme vlakna ... On the audability of "high resolution" formats and how to test this.

Neviem co presne v tom, kedze to nemam kupene, ale niekoho by mohlo zaujimat.

http://www.linearaudio.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=97&Itemid=126
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20485

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 08:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Člověk aby si i nahrávky dělal sám. Co myslíte, stačí vzorkovací frekvence 48kHz na věrný záznam akustické kytary? Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 09:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží na tom, co je to věrný a jestli to chceš poslouchat, nebo na to koukat osciloskopem Smile
Když se oprostíš od chronicky zavedených dogmat a budeš se na to dívat jako na tranzientu, tak logicky dojdeš k závěru, že by vzorkovaci frekvence měla být vyšší než 5x horní přenosová frekvence systému, aby nedostatky digitalizace nelezly tak okatě ven (Danharduv teorem Laughing)

Apropó, spektrogramy jsou pěkné, ale o tranzientách v signálu to moc neříká.
Neexistuje nějaká statistika, která by vyhodnotila max. rychlost a amplitudu tranzient v signálu ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 18:07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Akustická gitara má rozsah od nejakých 80 - 1300Hz a vzorkovanie 48kHz by aj mohlo stačiť na základné tóny, na rozvinuté už by mohlo byť málo ...

Naposledy upravil furto dňa Št august 08, 2013 18:11:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20485

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 18:10:12    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou "školní" poučky (50 let staré), záznamy zvuku jasně ukazují, že tranzienty, podle způsobu a místa úhozu jdou značně nad 20kHz, takže 48kHz vzorkování pro věrný záznam akustické kytary nestačí.

Vůbec nejde o rozsah základních tónů, ten je od 82Hz do 659Hz (13. pražec E1).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 19:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jednu oktávu přidej, kytary mívají okolo 22-24 pražců.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20485

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 19:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To máš úplnou pravdu, ale nad 17. se moc hrát nedá (nemluvím o elektrice) a ten 12. - 15. je tak rozumná mez. Nic to nemění na frek. obsahu tranzient, který jde nad 20kHz.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 20:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale není to až tak špatný, na hraně máš dva samply, to celkem odpovídá tomu mému bulharskému kriteriu Smile
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 20:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
To máš úplnou pravdu, ale nad 17. se moc hrát nedá (nemluvím o elektrice)...

Já ano.

Musíme se smířit s tím, že se zde potulují také zavrženíhodná individua, která poslouchají i elektrickou kytaru. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 08, 2013 20:21:05    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
...Když se oprostíš od chronicky zavedených dogmat a budeš se na to dívat jako na tranzientu, tak logicky dojdeš k závěru, že by vzorkovaci frekvence měla být vyšší než 5x horní přenosová frekvence systému, aby nedostatky digitalizace nelezly tak okatě ven (Danharduv teorem Laughing)


To je zajímavé, ve strojařině když se měří kruhovitost, tak se hodnoty filtrují, např. 50 vln na otáčku. A empiricky stanovené pravidlo říká, že počet vzorků by měl být 5-7 násobek hodnoty toho filtru. Trochu zjednodušeně řečeno, 5-7 vzorků na jednu vlnu.
To víš, strojaři neznají Kotelníka ani Šejna, tak to vzali od oka, a zdá se, že to celkem trefili.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 15 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist