Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hifi workshop
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Máte zájem o účast na workshopu ?
V České Třebové koncem září / začátkem října (víkend)
66%
 66%  [ 40 ]
Ano, ale někdy jindy (napište kdy)
6%
 6%  [ 4 ]
Ano, ale někde jinde (napište kde)
5%
 5%  [ 3 ]
Ano, ale někde jinde někdy jindy (navrhněte)
3%
 3%  [ 2 ]
Nemám zájem (všechno vím, všechno znám, všude jsem byl dvakrát)
18%
 18%  [ 11 ]
Celkom hlasov : 60

Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11541
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 21:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Na konci workshopu by mohol byť nejaký testík pre účastníkov...

A diplom s vlastnoručným podpisom v.boba :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 01:13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
...Samozřejmě se předpokládá pokud možno alespoň středoškolská úroveň znalostí matematiky a fyziky...

Bylo by to krásný, ale kdo z toho před měsícem nematuroval, nebo se tomu trvale nevěnuje, neví nic. Žiješ v jiném (krásném, vzdělaném) světě, než běžná populace. Debaty o tenkých drátkách na výšky a tlustých na basy bohužel ukazují realitu v jiném světle... Crying or Very sad

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 10:49:26    Predmet: Odpovedať s citátom

opa :
Naprostý souhlas.. Realita je poněkud odlišná a diskuzní báze typu Highendfóra a Hifinázorů jsou toho dostatečným důkazem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 10:56:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejen tam. V přímé komunikaci vyjdou najevo zcela elementární neznalosti (vždycky mě děsilo, kolik elektroinženýrů nerozumělo ani odezvám RC článku). Jde o to, co je cílem. VB to má určitě dobře promyšlené.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 11:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje poznámka není nic proti akci samotné, ta bude určitě bezvadná. Jenom doplňuje vysvětlení, proč se více hlásí ti, kteří mají šanci přednášky pochopit a zužitkovat v praxi.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 870
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 14:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Macuro, uberte z toho nadřazeného tónu.
Když si vzpomenu na vaší diskuzi s MaBatem a Checkem, ve vlákně o měření reprosoustav, tak především vy sám byste se měl hlásit na akustický seminář mezi prvními.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 15:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskuse o měření reprosoustav v domácích podmínkách měla s elektroakustikou a prostorovou akustikou pramálo společného. Podobně jako nemá diskuse o oživování nějakého el. bastlu mnoho společného s teorií obvodů, například.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 15:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

" kteří mají šanci přednášky pochopit a zužitkovat v praxi "
Ano, někteří jsou tací.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2014 22:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem dneska vyhodil sešity z gymplu, tak to jsem pěkně v pytli. Už mám jenom učebnice, ale vůbec jim nerozumím. Bude se na srazu také přednášet středoškolská matematika a fyzika? Zejména slovní úlohy mi nejdou.
Cheers

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 08:00:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám možná doma ještě nějaké materiály ke zkoušce z marxismu-leninismu. Pokud najdu, přivezu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 13:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Já mám možná doma ještě nějaké materiály ke zkoušce z marxismu-leninismu. Pokud najdu, přivezu.


a kua...moj takto pred niekolkymi rokmi vyhodil komplet Leninove spisy...asi by sa na ten workshop aj hodily Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 13:27:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To to z vás leze...začne to spisama, bude pokračovat rudou knížkou a nakonec z vás vypadne vaše krycí jméno.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 14:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
To to z vás leze...začne to spisama, bude pokračovat rudou knížkou a nakonec z vás vypadne vaše krycí jméno.... Laughing


To už se dneska tolik neprožívá. "Čo bolo, bolo, terazky som.....ministrom!"

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 22:08:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Diskuse o měření reprosoustav v domácích podmínkách měla s elektroakustikou a prostorovou akustikou pramálo společného. Podobně jako nemá diskuse o oživování nějakého el. bastlu mnoho společného s teorií obvodů, například.


Nemohu souhlasit, pokud jde o tu akustiku - záleží na úrovni, na jaké je diskuse vedena. Pod jistou hranicí už nejde o diskusi, nýbrž o plané žvanění.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 22:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Planý žvanění by měl ustřihnout nejvyšší, řečený guru...má-li přílišný ohledy ke žvanilům. je taková " diskuse " zbytečná a bezcená....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 23:32:03    Predmet: Odpovedať s citátom

No, já si beru inspiraci i z blbostí. Přinejmenším mne nutí o věci přemýšlet, i když je jasné, že na blbce neplatí argumenty. Ovšem pozor, nejen blbci strhávajéí diskuse do žvanění, také do sebe zahledění narcisové. Blbci argumentům nerozumějí, narcisové odmítají všechno, s čím jsou v nšesouladu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So august 09, 2014 23:47:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovedeš-li narcise bezpečně rozeznat, neměl bys mít problém mu to šetrně sdělit, byť by sis tímto mohl koledovat o pár facek...ale i Kristus zápasil s nepochopením... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 08:43:38    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Něco praktického by určitě bylo, ARTA je prioritní SW, ale byla by patrně demonstrace i jiných prostředků. Samozřejmě s nejnutnější teorií, bez které se měření fáze - na které bych kladl důraz - neobejde. A možná i trochu aplikace směrem k vývoji beden.


Po velmi prinosne debate o ML by bylo dobre se vratit k prizemnim topicum jako je vyber saftveru pro demonstraci akustickych mereni. Pokud by mel byt ucel workshopu i to, pomoct prekonat barieru zacatecniku zacit (si ho Smile ) merit sam, primlouval bych se za demonstraci v software RoomEqWizard. Je zcela free, ma jednoduche GUI, navic ma vybornou prezentacni vrstvu - ostatne velka cast obrazku na diyaudio ohledne akustiky je z tohoto programku.

A celkove k obavam ohledne odborne narocnosti programu. Kdyz se podivam na agendu, kterou Velky Bobo navrhnul, tak je dosti pohodova a vyborne mixuje teorii, praxi, poslech, panel. diskusi, takze je zrejme, ze casu na hardcore teorii moc zbyt nemuze a neda se za nekolik hodin vykladu za vikend probrat to, co se studuje mnoho let... To jen na okraj toho, do jake hloubky je asi tak mozne jit... A ze vseho se da delat veda. Umenim je podat vedu tak, ze to pochopi i laik s elementarni logickou pricetnosti. Vzpominam si, kdyz mi Kazzatel pred cca 15 lety vysvetloval pri pivu a otevrenem Stereophile mereni zesilovacu, coze to ty klikyhaky znamenaji a co je dobre a co spatne.Jde to vysvetlit za hodku, dve... Obvodarinu samozrejme vysvetlit takto nelze, ale to neni ani ucel - rychlokurzy hifigeniality organizuji marketingova oddeleni highendvyrobcu a prodejcu Smile

Takze pokud nekdo vaha, jestli by to v CT zvladnul, tak at nevaha. Kdo se boji, sere v síni Smile

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 13:22:10    Predmet: Cough a jeho vysvětlení Odpovedať s citátom

Přesně tak to je.
Takze pokud nekdo vaha, jestli by to v CT zvladnul, tak at nevaha. Kdo se boji, sere v síni a kdo se bojí ještě víc, raději se nevysere vůbec

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 15:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
... primlouval bych se za demonstraci v software RoomEqWizard. Je zcela free, ma jednoduche GUI, navic ma vybornou prezentacni vrstvu - ostatne velka cast obrazku na diyaudio ohledne akustiky je z tohoto programku. ...

To může být zajímavé, proč ne. Jenom mě tak napadá, že těch témat je víc.

Správně změřit vlastnosti poslechového prostoru je jedna věc. I když to jistě není snadné, patrně by se dala udělat nějaká kuchařka step-by-step jak na to. Ovšem potom je třeba z těchto měření vyčíst, jaké akustické úpravy jsou zapotřebí.

Jiné téma je měření reproduktorů a reprosoustav (na což jsem navrhoval tu ARTU). Opět jedna úloha je změření reproduktorů a druhá, jak z naměřených dat odvodit vhodnou ozvučnici, dělicí kmitočty, strmosti výhybek, různé kompenzace...

A když se postaví prototyp, je třeba změřit bednu jako celek, když to nevychází, vědět kam sáhnout, aby se to srovnalo.

Zkrátka, ve všech případech je měření důležitý začátek, který je s patřičnou technikou a dostatkem informací zřejmě zvládnutelný. Ale to, co následuje, je řádově náročnější a vyžaduje zkušenosti, které se sbírají dlouhé roky, aby výsledek za něco stál.

Takže definice programu - něco se tam dozvědět, kurvadrát - je zcela správná. Rychlokurs geniality opravdu nelze očekávat, v tom s Tebou souhlasím.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 15:51:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějakého nezvládnutí se myslím není třebas obávat. Tuším že Einstein kdysi prohlásil, že když vědec nedokáže svoji ideu vysvětlit pěti větami uklízečce, tak je to šarlatán. Nebo tak nějak. Já si troufám věřit, že to, o čem hodlám hovořit, ovládám celkem dobře. Takže, i když na tu uklízečku bych si asi netroufal (i když se klidně může vyskytnout uklízečka s IQ 150), myslím, že to podstatné dokážu vysvětlit i osobám bez specifické kvalifikace. Pokud se někdo chce připravit, může si přečíst to, co jsem publikoval druhdy v Amatérském rádiu.

Vzhledem k tomu, kolik se dá čekat účastníků, bude nutné komunikaci poněkud organizovat. Počítám s dvěma přednáškami zdéli cca 2 hodiny, hodinou na předváděčku měření a něco na následný moderovaný panel. Pokud by někdo ze zájemců chtěl přednést co má na srdci formou samostatného krátkého sdělení (15 až 20 minut), případně poskytnout kompaktní výklad k hardware, které by chtěl předvést, může dostat potřebný čas, pokud si jej včas vyžádá zde na fóru. Pokud vše vyjde, bude pro krátká sdělení prostor před sobotní večeří. Nevyžádaný čas bude využit jinak - materiálu je dost a dost.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Po august 11, 2014 21:33:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 15:57:02    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo:
Super! Jenom se zeptám, bude se měřit reproduktor, reprosoustava nebo akustika prostoru ? Nebo se to stihne všechno ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 16:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Já doufám, že se to stihne všechno. Technicky to možné rozhodně je a časově snad taky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 17:59:05    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.roomeqwizard.com/
Stačil jsem jen prolistovat manuál, ale na první pohled to vypadá velmi dobře.
http://www.roomeqwizard.com/REWV5_help.pdf

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11541
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 18:48:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď sme u toho merania... hodili by sa nejaké kalibrované mikrofóny. Check ich mal kedysi v pláne... http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=36
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 19:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Keď sme u toho merania... hodili by sa nejaké kalibrované mikrofóny. Check ich mal kedysi v pláne... http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=36

Odpověď je v příspěvku číslo 37

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 11, 2014 11:49:17    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Já mám možná doma ještě nějaké materiály ke zkoušce z marxismu-leninismu. Pokud najdu, přivezu.


Pro předběžnou přípravu doporučuji tyto linky:

kód:

http://bookzz.org/dl/2094574/987f0b

http://bookzz.org/dl/550494/6d344c

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 11, 2014 11:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
miero napísal:
Keď sme u toho merania... hodili by sa nejaké kalibrované mikrofóny. Check ich mal kedysi v pláne... http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=36

Odpověď je v příspěvku číslo 37


Já potáhnu zvukoměr a Check možná taky.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po august 11, 2014 12:17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou knihy pro ty uklízečky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 11, 2014 13:20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Twisted Evil
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Ďalšia
Strana 4 z 19

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist