Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hraní z PC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 07:19:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ačkoliv plno připomínek je rozumných tak to opět sklouzlo do extrému. Opravdu je třeba zaházet tak daleko? Čistě pasívní chlazení, disky uloženy ve sklepě a podobně sice řešením jsou ale zbytečným. I můj 6 let starý iMac je dostatečně tichý a ani externí WD se nechová nijak hlučně, rozuměj i když sedím před počítačem tak ho neslyším.
Namísto řešení jaký použít SW, včetně doplňků které opravdu jednoznačně posouvají přehrávání z počítače podstatně dále než CD/SACD přehrávače tak se u drbe s uložením disků … .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 07:55:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pouziva niekto HQplayer?
http://www.signalyst.com/consumer.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 08:05:21    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Ačkoliv plno připomínek je rozumných tak to opět sklouzlo do extrému. Opravdu je třeba zaházet tak daleko? Čistě pasívní chlazení, disky uloženy ve sklepě a podobně sice řešením jsou ale zbytečným.


Každý má jiná kritéria, pro každého je rozumnost, zbytečnost a extrém jinde. Někomu stačí neslyšnost (bez nastražených uší) ve vzdálenosti 3 metry, někdo poslouchá hned vedle svých komponent, někdo chce úplné ticho. Pro něj je opravdu potřeba "zacházet až tak daleko".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 08:32:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja myslim ze Bartoli hledá hlavně jednoduché řešení. Budova počítače co všechno by mel mit a nemít dále kam dat ci nedat Nas jsou pro nej moc komplikované info. Chápu ze je zde spousta lidi, kteří o PC toho vi podstatně vice nez ja. Jsem na tom podobně jako on možna trochu lepe Smile. Ja osobně používám PC HP pavilion slimline s procesorem intel i5 desktop v malé skříni čisté jen na hudbu. Jediné co jsem vyměnil je odvetravani skříně za noctua ventilátor a mam ho položeny na zemi vedle hifi stolku kousek od dacu a zadny hluk neslysim. Sedim asi 2m od nej a když ho nechám zapnutý na par minut nez všechno najede a ustálí se nemám problém poslouchat hudbu ani večer když je ticho.
Jak psal zdenekII výše, hodne se v zahraničí používá ale i na mnoha výstavách vystavovatele hraji z Mac mini a přehrávačem Amarra. Na forech je spousta kladných ohlasu ke kvalitě přehrávání. Ja osobně to jeste vyzkoušené nemám, ale určitě je to jedna z jednoduchých variant nez komplikované stavět PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 09:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Je pre mna naozaj prinosne sledovat tuto debatu.Pre kazdeho z nas je vnimanie PC(HTPC)ako komponentu ina.Prameni to zrejme z toho ze tento retazec este hifisti neprijali ako sucast nasich zostav ale ako nutne zlo.Kolkokrat sa riesia prkotiny ako napr prikon ktory u iných komponentov neriesime a potom vzhlad to je kapitola sama o sebe.Pritom dobre riesena skrinka,kvalitny zdroj je zaklad a cim skôr to pochopime tym menej nas to bude v buducnosti stat.Spravny vyber komponentov a ich rozmiestnenie je zaklad dlhej spokojnosti a vôbec sa netreba hnat za pasivom.Ja som na to isiel maximalisticky co asi tiez nieje pre kazdeho ale aj po rokoch môzem povedat ze to bola moja najlepsia investicia do hifi.

Naposledy upravil htpc dňa St september 10, 2014 19:35:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 12:50:55    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Pouziva niekto HQplayer?
http://www.signalyst.com/consumer.html

skusam trial. ale tu je to myslim offtopic ...

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro123
Hifi obsluha


Založený: 01 jún 2014
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 13:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Acer e11
_________________
Amatér
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 15:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky jsem všechny krabičky porušil a je jen jeden zdroj signálu na všecko. Ty origeAE krabice jsou nádherné, taky jsem kolem nich chodil, ale desítku a více za kastli se mi fakt nechtělo. Jaké tam máš střeva? Já to svoje krapetek předimenzoval, chtěl jsem i stroj co bude umět i zahrát nějakou gamesu. Jinak grafárna zahálí pokud teda nehraju, nebo nepřehrávám filmy, to jede na 80-100 %.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 10:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Ačkoliv plno připomínek je rozumných tak to opět sklouzlo do extrému. Opravdu je třeba zaházet tak daleko? Čistě pasívní chlazení, disky uloženy ve sklepě a podobně sice řešením jsou ale zbytečným. I můj 6 let starý iMac je dostatečně tichý a ani externí WD se nechová nijak hlučně, rozuměj i když sedím před počítačem tak ho neslyším.
Namísto řešení jaký použít SW, včetně doplňků které opravdu jednoznačně posouvají přehrávání z počítače podstatně dále než CD/SACD přehrávače tak se u drbe s uložením disků … .


No o extremy mi nejde ale vyzkousel jsem o vikendu laciny pujceny notebook HP a bylo to tak hlucne ze to fakt neslo, takze pro me osobne je jasno, nic rotujiciho nekoupim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 10:57:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemozes cakat zazraky od hotoveho riesenia. Naviac, ked su v tychto notebookoch obvykle vrtulky za par korun, ktore sa po chvili nekontrolovatelne roztocia... Ak hotove riesenie, treba siahnut po fanless rieseni s nizkym TDP, ktore sa da pasivne uchladit. Napriklad .......

Naposledy upravil vivi dňa Po september 08, 2014 10:58:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 10:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky jsem vyzkousel laciny low end transport DVD player hyundaiod souseda - taky je to hlucne jako svine...ty low end mechaniky asi stoji za prdlacku a jeste je to takovy neprijemny hluk, ale teda jeste horsi byl ten stary HP notebook Sad
Nicmene i tak byl zvuk celkem dobry z CD placek, myslim ze z USB to bude jeste lepsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 13:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Je opravdu obrovský rozdíl mezi řešením chlazení v levném notebooku a klasickým PC. Doporučuji se objednat na prohlídku do nějakého obchodu kde mají Apple a zajít tam kdy mají pokud možno prázdný obchod a poslechnout si mac mini a iMac. Trvání na pasívním chlazení opravdu není rozumné, systém s pasívním chlazení bude kvalitní a drahý nebo bude poruchový.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 13:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zial to dopadlo presne, ako som ocakaval. Pozical si si nejaky stary lunt a teraz si vyplaseny z akehokolvek kvalitneho ventilatora zregulovaneho na nizke otacky. Tazko radit, ked sa do toho nevyznas. Navrhujem ti ist k niekomu, kto ma spravene HTPC, aby si na vlastne oci videl, ako sa to da spravit. V tomto vlakne je dost informacii z roznych uhlov pohladu. Vybrat si musis sam. Dalsie povazujem za mlatenie slamy Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 13:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

...zacinam mit neprijemny pocit ze jsem prodej playeru a nakup USB DAC uspechal, koukam ze PC technika je poruchova nebo draha a nebo huci jako krava a nebo vyzaduje abych to zadal nekomu poskladat a nebo vse dohromady.

Mac za ty penize asi ne.

Kdyz jsem prodal sony soustredil jsem se jen na vyber DAC a ted koukam ze to je jen 10% problematiky a 90% je PC co nehuci a nepokazi se za rok, pro takove lamy jako jsem ja pres PC by meli nabizet reseni PC plug and play USB DAC, vcetne instalace a nataveni foobar a vyberu tabletu co s tim funguje bez hluku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 14:00:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesmysl. Zkušenosti se starými křápy nebo s léta starými pokusy uchladit pasivně desktopové procesory dnes nehrají naprosto žádnou roli. Pasivně uchladit CPU s maximálním TDP 10W by snad problém být neměl, ne?

http://ark.intel.com/products/78867/Intel-Celeron-Processor-J1900-2M-Cache-up-to-2_42-GHz

Výkon by snad na přehrávání hudby taky stačit mohl:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3220-vs-Intel-Celeron-J1900

A nějak výjimečně nespolehlivé v porovnání s jinými komponenty je na pasivních notebookových adaptérech co konkrétně?

"Zadat" někomu stavbu znamená jednu větu a pár euro navíc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 14:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli> Myslim, ze to beries prilis vazne. Ak to chces len na muziku, kludne si kup nejaky lacny NUC (aj ten najlacnejsi, pasivny), nechaj si tam namontovat/nainstalovat RAM+SSD+OS (to snad robia dnes uz vsade a ak nie, niekoho popros, pripadne nainstaluj sam, nieje to ziadna veda, vid video).

Update: Za cenu taketoho NUCu neposkladas ziadne ine riesenie (ani pri vacsom form factore miniITX), lebo len skrinka cele riesenie predrazi.


Naposledy upravil vivi dňa Po september 08, 2014 14:14:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 14:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

s J1900 taketo nieco napr. staci doplnit disk:

http://stolni-pocitace.heureka.cz/foxconn-barebone-nt-ibt19/specifikace/

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanav
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 14:34:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady jsou 2 pasivně chlazené Intel NUC v AKASA Newton krabici. Ten dražší včetně 3-leté záruky. Tohle jsou stránky výrobce a dá se to sehnat i levněji. Dále se dá ušetřit na verzi bez OS.

http://www.hal3000.cz/126511-HAL3000-NUC-Home.html
http://www.hal3000.cz/126512-HAL3000-NUC-Home.html


Naposledy upravil vanav dňa Po september 08, 2014 14:39:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 14:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
pro takove lamy jako jsem ja pres PC by meli nabizet reseni PC plug and play USB DAC, vcetne instalace a nataveni foobar a vyberu tabletu co s tim funguje bez hluku
Nie je problem. Otazka je, ci si to ochotny zaplatit. Lebo mam z tvojich prispevkov pocit, ze ty by si to najradsej vsetko zbuchal najviac za 10 000 CZK (cca 400 EUR ??). IMHO naivna predstava.

Nedavno som staval toto http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=212756#212756 presna konfiguracia tu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=212856#212856 - schvalne si nahadz tie komponenty do kosika trebars na Alze a uvidis, kolko to vyslo. Ak by si chcel pasivne chladeny setup, islo by to este vyssie (mal som to nacenene).

Ak to nechces skladat (dat skladat), tak si kup NUC, ako pise vivi, alebo pasivne chladeny notebook. Ine rozumnejsie riesenie nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 15:30:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten NUC naozaj nieje zle (hotove) riesenie, mas tam priamu podporu DO, aj ten najlacnejsi zvladne prehravat 1080p filmy cez HW akceleraciu (neviem ci vsetko, ale rozhodne na urovni akejkolvek dnesnej TV), je to lacne (cca 120 euro + SSD + RAM), plne pasivne a male. Problem je s rozsiritelnostou, ale to je fakt, ktory vies uz na zaciatku.

A pokial ti to riesenie nebude vyhovovat, lahko ho predas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St september 10, 2014 14:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Muj nazor na problem vykrystalizoval obloukem zpatky na pasivne chlazeny notebook acer E11 za 7000CZK + dokoupim 240GB SSD disk za 2800CZK. Je to absolutne tiche - nic se netoci a je to pod 10 000CZK. Jako zaloha hudby externi disk 500GB co vymontuju z notebooku.
Diky vsem za informace, nakonec jsem sice zvolil kompromis, predpokladam ze 200GB bude na muziku stacit a cas od casu tam natahnu nove opery Cool.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: St september 10, 2014 14:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mne je to málo, ale to zjistíš časem sám. Az si to okoukas a trosku se s tim seznamiš co a jak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St september 10, 2014 14:30:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne, ak objavi caro HiRes nahravok. Nic ale nebrani tomu, aby dokupil neskor NAS / sietovy HDD, z ktoreho to bude streamovat po sieti. Dolezite teraz je, aby mu vyhovoval klient. Kde bude mat (v buducnosti) ulozene data teraz podla mna nie je problem cislo 1.

Bartoli --> nech sluzi a daj po nejakom case vediet, co ta sere Very Happy a naopak tesi Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2014 12:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,
prehrávanie hudby cez pc som riešil od mája tohto roku v téme: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=13997&postdays=0&postorder=asc&start=450
Tunajšími členmi mi boli doporučené modely NUC, tak som skúsil tento úplne pasívne chladený http://www.alza.sk/intel-nuc-de3815-d1533277.htm. Chcel som ísť čo najlepšou cestou, preto som si od firmy Customworks zároveň objednal ich USB/SPDIF Hiface modul. Potom nastal problém, NUC mi odmietal s daným modulom spolupracovať. S Customworks sme problém riešili tri týždne, ale nič nepomohlo. Rozhodol som sa to vyriešiť s Alzou, nakoniec sme sa dohodli na vrátení peňazí. Potom som kúpil laptop Acer Aspire E11, takisto fanless model, do ktorého som hneď vložil SSD Crucial a "znásilnil" ho Win7-kou. Po doinštalovaní nájdených ovládačov som ho pripojil k modulu Customworks a všetko funguje ako má. Ak chcete mať tento laptop čo najbližšie k aparatúre, tak vám zostáva ho pripojiť k monitoru, ktorý budete mať na dohľad, alebo sa pokúsiť spojazdniť ovládanie Foobaru2000 cez androidie zariadenia. Mal som jeden navyužitý Nexus 7, tak som začal študovať, čo a ako. Požiadavkou bolo byť nezávislý na internete a routri. Pomohol program MyPublicWifi, ktorým som si v laptope vybudoval prístupový bod a zosieťoval s tabletom. Funguje to parádne, lepšie ako samotné ovládanie cez PC. Takže spokojnosť, laptop Acer bude používaný len ako prehrávač hudby, tak dúfam, že niečo vydrží. Prehráva aj iso súbory SACD a DVD-Audio, čo viacej od toho chcieť?
Ešte ku HDD diskom. Keď si kúpite interný HDD a k nemu externý box, tak toto riešenie je oveľa tichšie, ako samotné externé HDD. Platí to samozrejme aj pri 3,5´´ riešeniach s vlastným zdrojom. Malé 2,5´´HDD sú bezproblémové, uložené v niečom mäkkom ich nie je počuť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2014 12:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

S tym NUC som uz tiez cital o problemoch s ovladacmi. Zhodou okolnosti si sa asi "spravne trafil". Zial nieco podobne moze nastat aj s notebookom (zas moja skusenost). Z tohoto dovodu preferujem podobne, ako vivi riesenia postavene z komponentov. Tam je najmensia pravdepodobnost, ze sa nieco bude spravat "divne", alebo lepsie povedane nestandardne.

BTW fajn, ze si to tu spomenul. Pre zaujemcov o CW DAC je to hodnotna informacia. Este by bolo fajn, keby si napisal, ktory presne typ NUC si z Alzy mal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2014 13:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

to Odar: ten nespolupracujúci NUC bol Intel NUC DE3815. V spomínanom čase riešenia problému s pánom Strankom z Customworks som ich modul odskúšal na všetkých mne dostupných PC, notebookoch a netbookoch, všetky s modulom spolupracovali. Neviem, či sa jednalo o problém len toho konkrétneho kusa, alebo šlo o vlastnosť tohto modelu. Chcel som to zistiť objednaním ešte jedného kusa, ale Alza prišla skôr s ponukou vrátenia peňazí, čo som privítal viacej.
NUC DE3815 má síce len procesor Atom, ale na HTPC s prehrávaním videa stačí. Nemal problém ani s plynulým prehraním bluray iso súboru. Akurát nefungoval s modulom od CW, do dvoch sekúnd od spustenia prehrávania zhasla ledka enumerácie a zvuk sa zablokoval. Bolo jedno, či cez Foobar2000, XBMC, alebo HQ Player.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po september 15, 2014 09:46:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si to už malinko v praxi vyzkoušel a hraju z notebooku acer e11 do DACu pres USB kabel.

Ovladani foobaru jeste moc neumim, nezobrazuji se mi napr obrazky z CD a podobne detaily nemam vychytane, ale ani mi to moc nevadi a treba mi to casem nekdo poradi jak na to.

Co me zaujalo je ze ten acer je opravdu velmi tichy, zatim ho provozuji tak jak jsem ho koupil s 500GB diskem s tocicim se 2,5 palcem co se vrti 5400ot za minutu .... slyset ten disk jde cca na 1m daleko v beznem dennim tichu.
V noci kdy je ticho lepsi slysim tocici se HDD na cca 2,5m ale z mista poslechu co je vzdaleny cca 4m daleko neslysim nic ani o pulnoci v tkz tichu...docela mi z toho i hrabalo jak jserm se furt snazil slyset ten sum disku, nakonec jsem vic slysel zvuky jinych komponentu. obecne v normalnim provozu ten notebook neslysim a tak si jeste nakup SSD disku promyslim.

Co se samotneho hrani tyka tak zatim jsem jen zFlacoval asi 50 svych CD v PC, pak jsem FLACy poslal pres WIFI do notebooku na HDD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po september 15, 2014 09:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Foobar sa da prisposobit tak, ako len chces. Existuju skiny, ktore sa nainstaluju a zmenia cely vzhlad. Najznamejsia je DarkOne http://tedgo.deviantart.com/art/DarkOne-v4-360862076
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po september 15, 2014 10:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

pripadne sa da pouzit aj tento uceleny balik

kód:
http://audiophilesoft.ru/load/audiophilesoftware/foobar2000_by_audiophile/3-1-0-56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2014 18:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte ma napadla jedna vec, ktorú som nikde nezachytil, že sa riešila. Ide o nastavenie Windowsu tak, aby nijako neovplyvňoval prehrávanie hudby. Včera sa mi napríklad stalo, že som zachytil také mikro zaváhanie v prehrávaní cez foobar. Na monitore som našiel bublinu, že som dávno neaktualizoval antivírový program Microsoft Security Essential. Všetky aktualizácie sú zakázané, internet vypnutý, preto ma prekvapilo toto hlásenie. Ako by teda bolo možné zablokovať takúto činnosť systému, aby si nerobil čo chce, keď je to najmenej vhodné.
Týmto by som poprosil hifistov ITečkárov, aby nám poradili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist