Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

rychlost a radary , antiradary , trestne body a podobne ...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 07:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Z vyroku typu "jakykoliv zakon se musi dodrzovat" je mi skoro smutno. Rychla defensivni jizda neprinasi zadna negativa.

Pomerne casto jezdim v brzkych hodinach po D5 a nevim co by me mohlo donutit tam jezdit jinak nez s tempomatem nastavenym na 180.

_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakýkoliv zákon se musí dodržovat. Protože pokud se jednou dostaneme do jeho relativizace (tedy tvrzení, že se musí dodržovat jen někdy nebo jen někým), je to cesta do pekel. Ano, souhlasím s Mrazíkem a spol. v tom, že vyježděný a zkušený řidič v kvalitním autě si může dovolit víc resp. ví, za jakých okolností si může dovolit zákon překročit. Ale problém je v tom, že SKORO KAŽDÝ si o sobě myslí, že je vyježděný a zkušený řidič v kvalitním autě Exclamation

Já osobně vědomě překračuju nejvyšší rychlost pouze na dálnici, pokud to počasí, kvalita povrchu a hustota dopravy dovoluje. Nedopatřením ji překračuju občas i jindy. Ale to se snažím minimalizovat použitím tempomatu. Ten používám hodně i v obci. BTW, je jízda s tempomatem na 55 kmh v obci nepřípustným vychováváním ostatních řidičů? Často si tak připadám... Crying or Very sad

A pro úplnost. Jezdím Superbem 2,8 V6. Předtím BMW 325i. Vědomí, že BYCH MOHL mi úplně stačí. Nepotřebuju sobě ani jiným předvádět, že skutečně MŮŽU. To už mám za sebou a s radostí to přenechám jiným. Wink Do okamžiku, než mě budou ohrožovat. Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:33:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Jakýkoliv zákon se musí dodržovat. Protože pokud se jednou dostaneme do jeho relativizace (tedy tvrzení, že se musí dodržovat jen někdy nebo jen někým), je to cesta do pekel. Ano, souhlasím s Mrazíkem a spol. v tom, že vyježděný a zkušený řidič v kvalitním autě si může dovolit víc resp. ví, za jakých okolností si může dovolit zákon překročit. Ale problém je v tom, že SKORO KAŽDÝ si o sobě myslí, že je vyježděný a zkušený řidič v kvalitním autě Exclamation

Já osobně vědomě překračuju nejvyšší rychlost pouze na dálnici, pokud to počasí, kvalita povrchu a hustota dopravy dovoluje. Nedopatřením ji překračuju občas i jindy. Ale to se snažím minimalizovat použitím tempomatu. Ten používám hodně i v obci. BTW, je jízda s tempomatem na 55 kmh v obci nepřípustným vychováváním ostatních řidičů? Často si tak připadám... Crying or Very sad

A pro úplnost. Jezdím Superbem 2,8 V6. Předtím BMW 325i. Vědomí, že BYCH MOHL mi úplně stačí. Nepotřebuju sobě ani jiným předvádět, že skutečně MŮŽU. To už mám za sebou a s radostí to přenechám jiným. Wink Do okamžiku, než mě budou ohrožovat. Evil or Very Mad


Jo a na co máš takové auto s takovým motorem???Neumíš počítat?To mi nějak nesedí.Ale zase někdo to nemusí řešit ,to jo... Rolling Eyes

Člověk co má felicii-mu logicky nezbývá než dodržovat rychlost.Toto vozidlo se při vyšší rychlosti totiž nedá ovládat a chová se naprosto katastrofálně!Takže to chápu. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:

Jo a na co máš takové auto s takovým motorem???Neumíš počítat?To mi nějak nesedí.Ale zase někdo to nemusí řešit ,to jo... Rolling Eyes


Protože mám rád zvuk nepřeplňovaných benzínových šestiválců (ticho při klidné jízdě a bouři, když na to šlápnu) i jejich ostatní vlastnosti (mj. plynulý nárůst výkonu bez zasr*** turbo efektu). Wink Samotná rychlá jízda mě moc nebere. Dojem mi kazí rizika, která to přináší, což platí na našich silnicích/tankodromech dvojnásob. Daleko radši mám zrychlení, kterého si člověk může i v mezích předpisů dopřávat dostatek. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kecinot
Hifista


Založený: 14 apríl 2007
Príspevky: 118
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:45:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Merku, na jednu stranu tvrdíš "Jakýkoliv zákon se musí dodržovat." a na druhou "Já osobně vědomě překračuju nejvyšší rychlost pouze na dálnici, pokud to počasí....atd." Snažím se v tom najít nějakou logiku. Proč ho tedy nedodržuješ?? Nic ve zlém, ale fakt Ti nerozumím Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

kecinot napísal:
Merku, na jednu stranu tvrdíš "Jakýkoliv zákon se musí dodržovat." a na druhou "Já osobně vědomě překračuju nejvyšší rychlost pouze na dálnici, pokud to počasí....atd." Snažím se v tom najít nějakou logiku. Proč ho tedy nedodržuješ?? Nic ve zlém, ale fakt Ti nerozumím Shocked


To je jednoduchý. Protože nejsem dokonalý. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kecinot
Hifista


Založený: 14 apríl 2007
Príspevky: 118
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing 1:0 pro Tebe Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:55:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Protože mám rád zvuk nepřeplňovaných benzínových šestiválců...
zdielam tvoj nazor, tiez mam auto s maximalkou nad 200, sice len stvorvalec ale 2.2l, na sestvalci prave pracujem (3,2l), mozno bude nakoniec 8valec (5l)
ide o to ze taketo auta maju jazdne vlastnosti niekde inde, ako felicia a ked ma chce felicia na dialnici predbehnut, tak mi to pride nezodpovedne riskovanie vodica felicie (pri 130 na dialnici)
takze ja by som na dialnici kludne uzakonil tychlost maximalka vozidla minus 50 povedzme, to by mohlo byt fajn..

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 09:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Rychla jizda je bezesporu nebezpecnejsi, nez jizda pomala. Minimalne z pohledu nutneho zastaveni, nicmene je rychlost specifikovana zakonem skutecne rychlosti bezpecnou? V Nemecku je na dalnicich 130 pouze doporucena a i presto si nepamatuji, ze bych tam travil hodiny v kolone, kvuli bouracce. Navic pokud ty hodiny travim v kolone v CR, je to v drtive vetsine pripadu kvuli kamionu, kdy o nebezpecne rychlosti lze polemizovat jen zridka.
At se zakony dodrzuji, ale vsechny. To co me osobne nejvic prudi je, ze SNB si stavi sva radarova fidlatka vyhradne do mist, kde mira nebezpecnosti zpusobena rychlou jizdou je velmi nizka. Jeste nikdy jsem nevidel merit 30 u skol ci v obytnych zonach. Jeste nikdy jsem neslysel o pripadu, ze senior dostal pokutum, protoze nemel zdravotni osvedceni. Jeste nikdy jsem neslysel o sankcich kamionum za jizdu mimo interval, ci za alkohol. Pomerne pravidelne stavim u OMV u Humpolce ve smeru na Brno. Kolem 9. ci 10. vecer je restaurace plna soferu kamionu popijejich pivko. Kolik z nich by kolem 5. rano, kdy vyrazeji melo dech bez poskvrny? Kdy kdo slysel o pokute za bezduvodne pomalou jizdu? Kdy kdo slysel o pokute za jizdu s mlhovkami, ackoliv zakon presne specifikuje jejich pouziti, rada soferu je ma spis za pridavna potkavaci svetla. Kdo z Vas panove reguluje sve potkavacky pri plne nalozenem voze?
Proc jen a pouze rychlost? Protoze je to lacina korist! Vsechno ostatni by byla prace a ta boli.

A jeste jeden ze zivota. Kdysi pred lety jsem jel z Moravy domu. Bylo to v Zari kolem 9te vecer. Byl jsem unavenej, tak jsem jel pomalu ( ne vic nez 120 ). Na 161km na Prahu jsem najednou ucitil naraz do spodni casti vozu. Krve by se ve mne nedorezal. Okamzite jsem mazal na kraj a zacal patrat co se stalo. Za mnou zastavila dalsi 3 auta. Soferi byli v soku stejne nako ja. Ja mel jen rozmlaceny naraznik, ale ten za mnou uz mel poskozeny chladic. Pricina? Behoun z pneumatiky kamionu. Vzdusne proudeni vyvolane jizdou projizdejicich aut obcas zvedl tento cca 1m dlouhy kus gumy a mrstil jim proti projizdejicimu nestastniku. Zaver Policie? Ja byl urcen jako vinik autonehody, protoze jsem neprizpusobil svou rychlost atd. Jaka je tedy bezpecna rychlost na dalnici v noci? Na dohled svetelnych kuzelu? Secteno s nejakou reakcni dobou ridice cca tedy 50 - 70 km/h? Proc nebyl jako vinik nehody urcen byt neznamy sofer kamionu? Protoze jsou policajti lini jak vsi. Ne mozna vsichni, ale vetsina.
Vezmeme - li v uvahu kdo se dava k policii, bohuzel se nelze ani divit. Mam ve svem okoli minimalne 5 pripadu, kdy nejvetsi jelita ze tridy horko tezko dodelali zakladku, nastoupili na ucnak obor kuchar ci zednik a dnes se pisni policejni uniformou a uzasnou moci nad beznym obcanem. Dokonce casto slycham zkazky techto blbu jak toho ci onoho podusili. Je to smutny. A to ne vzdy jde jen o radove policajty v uniforme.
Dodrzovani zakonu, rozhodne ano. ALE VSECH!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:01:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Plynulý nárůst výkonu-to jo ,ale udělá tě 1,9tdi s tím zasraným turbo efektem,nižší pojistkou a spotřebu zde raději vůbec nerozebírejme.To zní taky logicky.A využití síly motoru v rámci předpisů?To si nedokážu představit.Jak se to dělá?To jako že jedničku vytočíš na 7000otáček a máš 50-dáš za tři a je to?

Ale nechci se hádati ,takže už končím tuhle debatu.Autům jsem se věnoval asi dva roky a už nee.Můžem to rozebírat hodiny a stejně bude mít každý svoji pravdu-jako v hifi. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To je sranda jak z antiradaru diskuze sklouzla k rychle jizde, dodrzovani zakonu a uz jsme u aut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:05:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Plynulý nárůst výkonu-to jo ,ale udělá tě 1,9tdi s tím zasraným turbo efektem,nižší pojistkou a spotřebu zde raději vůbec nerozebírejme.To zní taky logicky.A využití síly motoru v rámci předpisů?To si nedokážu představit.Jak se to dělá?To jako že jedničku vytočíš na 7000otáček a máš 50-dáš za tři a je to?

Ale nechci se hádati ,takže už končím tuhle debatu.Autům jsem se věnoval asi dva roky a už nee.Můžem to rozebírat hodiny a stejně bude mít každý svoji pravdu-jako v hifi. Very Happy

neudela a jazda je pozitok a nie vytacanie vysavaca, ved ja mam pri 130kmh 3200otacok na 4. prevodovom stupni (cervene policko od 6200)
..dvojkou mozem ist 100kmh a trojkou 160, cize nemusim kvaltovat ako blby, aj ked mam sice automat, xixi

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělá to mi věř.Nemyslím samozřejmě 66KW golfa!!!Byl jsem také na nějakých těch srazech a dostala naprdel i Audi 4,2 v tom vašem slavném benzímu.Nemáte krouťák.

Mám 170Km/hod na šestku a 2000 otáček-a celý náběh turba do 4000 před sebou-co tim chtěl básník říci?????

Jak říkám-je to na dlouhý rozbor a to se mi nechce řešiti neb je to zbytečné. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Plynulý nárůst výkonu-to jo ,ale udělá tě 1,9tdi s tím zasraným turbo efektem,nižší pojistkou a spotřebu zde raději vůbec nerozebírejme.To zní taky logicky.A využití síly motoru v rámci předpisů?To si nedokážu představit.Jak se to dělá?To jako že jedničku vytočíš na 7000otáček a máš 50-dáš za tři a je to?


Možná mě udělá, když se bude hodně snažit. Ale to auto bude znít jako traktor v posledním tažení, bude se celý třepat a z výfuku se mu povalí oblak sazí. Tohle "udělání" ve mě vyvolá nanejvýš jen pobavený úsměv Wink Pokud to řidiči tdi (u)dělá dobře, já mu to přeju.

Pro mě je rychlý rozjezd s benzínovým nepřeplňovaým šestiválcem labužnická záležitost. Rychlý rozjezd s tdi pro mě labužnickou záležitostí nebude, ani když "natřu prdel" benzíňákům, kterým to vocpodu míň táhne a mají sakra větší pojistku i spotřebu. A to vím, o čem mluvím. Dost dlouho jsem jezdíval s Octavií I 1.9 tdi a relativně nedávno i s nejsilnější 1.9 CDTi od Opelu (teda Fiatu Wink). Ano, dieselový krouťák vyhnaný turbem je fajn. Ale smyslové vjemy na straně řidiče jsou katastrofální. A to i v tom 1.9 CDTi od Opelu, které je jinak v tomto ohledu hodně nad VW traktoráky. Rolling Eyes

Využití síly v rámci předpisů? To je jednoduchý, akcelerace na povolenou rychlost Wink Případně její chvilkové překročení, pokud to má opodstatnění...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Udělá to mi věř.....

a akyze to mas chrochtak, deecko a iicko cervene? tak to uz ano..
sa mozem potom divit ked ,,koncernovi TDI,, sa pchaju na ceste aj kam by nemali...
MERK, plne s tebou suhlasim (holdujem starsim MB)

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

zas každej jak Fitipaldi...pomalu jak na autofórech..Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

brat robil nejaku dobu v nemenovanej prazskej spickovej firme na montaz hifi, navigaciek do aut..
neoficialne samozrejme stacali tachace a montovali AR, dobry AR stoji 80 000, s laserom a rusickou, taky ten kvikaci by som nechcel teda, to radsej budem jazdit predpisovo..

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 10:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

mrazik
citácia:
Teda ted nechapu ten ten Tvuj predesly prispevek. Asi jsem se spletl. Promin


Vypada to, ze jsi asi neco smazal, nez jsem si to precetl Very Happy. Slimak tady psal, ze se maji dorzovat zakony a dostalo se mu posmechu. A tak to u nas proste chodi. Viz. prispevek vyse. Ja nejsem svatej, ale vicemene se snazim jezdit podle pravidel, kolikrat se mi to vyplatilo. Ne kvuli pokute, ale kvuli tomu, ze kolikrat bych byval naboural, kdybych jezdil rychle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 11:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
mrazik
citácia:
Teda ted nechapu ten ten Tvuj predesly prispevek. Asi jsem se spletl. Promin


Vypada to, ze jsi asi neco smazal, nez jsem si to precetl Very Happy. Slimak tady psal, ze se maji dorzovat zakony a dostalo se mu posmechu. A tak to u nas proste chodi. Viz. prispevek vyse. Ja nejsem svatej, ale vicemene se snazim jezdit podle pravidel, kolikrat se mi to vyplatilo. Ne kvuli pokute, ale kvuli tomu, ze kolikrat bych byval naboural, kdybych jezdil rychle.


Smazal jsem hloupou reakci na tvuj prvni prispevek. Slimak nesklidil posmech za nazor o dodrzovani zakonu. Obecne bych to posmechem ani nenazval. Spis jsem se podivil nad cernobilym videnim problematiky rychle versus bezpecne jizdy. Ani ja nelitam za kazdou cenu 200, ale kdyz musim tak jedu. Samozrejme pouze za predpokladu, ze mam jakoutakous miru jistoty, ze nikoho nezmrzacim ani nezabiju a to vcetne mne samotneho. Verim, ze vetsina rychlych jezdcu je na tom obdobne. Urcite tech vyslovenych pilotu je minimum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 12:53:30    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa St júl 25, 2012 09:30:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 13:13:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimaku, promin, ale plkas. Jmenoval jsi tu minimalne dva pripady s tragickym koncem, ale ani jeden z nich nema primou souvislost s rychlosti. Zakladni pricina obou nehod bylo nedani prednosti bud
a) na stopce
ci
b) na prechode

Takze az si zas budes trenovat svoje sebeovladani, zkus se zamyslet i nad relevantnosti svych tvrzeni. Protoze ja v tech tvych vidim trosku manipulace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 13:18:07    Predmet: Odpovedať s citátom

mrazik napísal:
Slimaku, promin, ale plkas. Jmenoval jsi tu minimalne dva pripady s tragickym koncem, ale ani jeden z nich nema primou souvislost s rychlosti. Zakladni pricina obou nehod bylo nedani prednosti bud
a) na stopce
ci
b) na prechode

Takze az si zas budes trenovat svoje sebeovladani, zkus se zamyslet i nad relevantnosti svych tvrzeni. Protoze ja v tech tvych vidim trosku manipulace.


Mrazíku, napadlo Tě, že přednost nebyla dána právě kvůli nepřiměřené rychlosti? Wink Dělat z toho problém nedání přednosti a ne nepřiměřené rychlosti manipulace není? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 13:35:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
mrazik napísal:
Slimaku, promin, ale plkas. Jmenoval jsi tu minimalne dva pripady s tragickym koncem, ale ani jeden z nich nema primou souvislost s rychlosti. Zakladni pricina obou nehod bylo nedani prednosti bud
a) na stopce
ci
b) na prechode

Takze az si zas budes trenovat svoje sebeovladani, zkus se zamyslet i nad relevantnosti svych tvrzeni. Protoze ja v tech tvych vidim trosku manipulace.


Mrazíku, napadlo Tě, že přednost nebyla dána právě kvůli nepřiměřené rychlosti? Wink Dělat z toho problém nedání přednosti a ne nepřiměřené rychlosti manipulace není? Wink


To jako, ze kdyz jedu rychlejc tak slepnu? Muzes svou domnenku trosku rozvest? Mozna jsem tedy spatne pochopil. Kdyz mi nekdo neda prednost je to primarne kvuli jeho potencialni vyssi rychlosti? To myslis vazne?
Co se tyce te manipulace jen jsem podotknul, ze pri tak horlivem prudeni proti rychlosti proste nebyl pouzit zcela adekvatni priklad.
Pujdeme - li do dusledku, tak rychlost jako takova se stava nebezpecnou az teprve v kombinaci s dalsim faktorem ( nezkusenost, technicky stav vozidla, spatne vyhodnoceni situace, povetrnostni podminky, atd. ) Asi jen stezi pujde najit priklad, kdy pricinou nestesti byla ciste rychlost. A pak je otazka, zda rychlost byla nedilnym elementem ci pouze gradujici prisadou. Tzn jestli by k nehode doslo ci ne, popr. jestli by jeji nasledky byly jine tedy mirnejsi.
V podstate se jen neztotoznuji s tvrzenim, ze rychlost = automaticky prasecke rizeni. Tot vse.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 13:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

mrazik napísal:

To jako, ze kdyz jedu rychlejc tak slepnu? Muzes svou domnenku trosku rozvest? Mozna jsem tedy spatne pochopil. Kdyz mi nekdo neda prednost je to primarne kvuli jeho potencialni vyssi rychlosti? To myslis vazne?


Neznám Tě, takže nemůžu vyloučit, že když jedeš rychlejc, tak slepneš. Wink Ale nepovažuji to za příliš pravděpodobné. Laughing Za daleko více pravděpodobné, přesněji neoddiskutovatelné, považuji, že čím rychleji jedeš, tím obtížnější je pro Tebe dát přednost (třeba chodci na přechodu) a tím obtížnější je pro ostatní lidi dát přednost Tobě (třeba na stopce). A to myslím vážně. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 13:46:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
mrazik napísal:

To jako, ze kdyz jedu rychlejc tak slepnu? Muzes svou domnenku trosku rozvest? Mozna jsem tedy spatne pochopil. Kdyz mi nekdo neda prednost je to primarne kvuli jeho potencialni vyssi rychlosti? To myslis vazne?


Neznám Tě, takže nemůžu vyloučit, že když jedeš rychlejc, tak slepneš. Wink Ale nepovažuji to za příliš pravděpodobné. Laughing Za daleko více pravděpodobné, přesněji neoddiskutovatelné, považuji, že čím rychleji jedeš, tím obtížnější je pro Tebe dát přednost (třeba chodci na přechodu) a tím obtížnější je pro ostatní lidi dát přednost Tobě (třeba na stopce). A to myslím vážně. Cool


Ano ja souhlasim, ale to je spatny odhad znasoben vyssi rychlosti. Jest tak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kecinot
Hifista


Založený: 14 apríl 2007
Príspevky: 118
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 13:53:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak: Přiznám se, že jsi mě docela zklamal... Ty máš svůj názor, já mám svůj názor, v něčem se liší, v něčem se shodnem....O.K. To beru. Občas ulítne nějaká emotivní věta - i to se může stát. Ale uzavřít debatu tím, že celou dobu jsem se nudil a trénoval si na Vás svoje komunikační a manipulační schopnosti - to je trochu nefér. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 14:11:35    Predmet: Odpovedať s citátom

mrazik napísal:

Ano ja souhlasim, ale to je spatny odhad znasoben vyssi rychlosti. Jest tak?


"Znásoben" je zase taková lehká manipulace. Wink Vyšší rychlost problémy jenom neznásobuje, vyšší rychlost často vytváří problémy tam, kde by jinak vůbec nevznikly. Tedy nižší rychlost (samozřejmě ale ne slemejš) = prevence problémů. Čím vyšší rychlost, tím vyšší riziko problémů. Protože i nejlepší řidič v nejlepším autě je vždy omezený fyzikou a schopnostmi lidského těla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 14:26:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
mrazik napísal:

Ano ja souhlasim, ale to je spatny odhad znasoben vyssi rychlosti. Jest tak?


"Znásoben" je zase taková lehká manipulace. Wink Vyšší rychlost problémy jenom neznásobuje, vyšší rychlost často vytváří problémy tam, kde by jinak vůbec nevznikly. Tedy nižší rychlost (samozřejmě ale ne slemejš) = prevence problémů. Čím vyšší rychlost, tím vyšší riziko problémů. Protože i nejlepší řidič v nejlepším autě je vždy omezený fyzikou a schopnostmi lidského těla.


Ted uz je to o tom kdo ma pravdovatejsi pravdu. Mam za to, ze Tvuj vyklad je to same co jsem rekl ja, jen mas jinak poskladany slova. Je to fuk. Nemyslim si, ze jsem ted neco manipuloval a nepotrebuju mit za kazdou cenu pravdu ani posledni slovo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 14:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

mrazik napísal:
Ted uz je to o tom kdo ma pravdovatejsi pravdu. Mam za to, ze Tvuj vyklad je to same co jsem rekl ja, jen mas jinak poskladany slova. Je to fuk. Nemyslim si, ze jsem ted neco manipuloval a nepotrebuju mit za kazdou cenu pravdu ani posledni slovo.


No samozřejmě že ji mám já! Wink Laughing Rozdíl mezi mým a Tvým vidím v tom, že Tvé jsme pochopil tak, že považuješ vyšší rychlost jenom za něco, co zvyšuje závažnost problému, který by nastal i tak. Já tvrdím, že vyšší rychlost kromě toho i vytváří problém tam, kde by jinak vůbec nevznikl. Což je zásadní hlavně v obcích, kde je za současné hustoty provozu, dopravním chaosu, nekvalitě silnic a značení atd. potenciální problém na každém rohu. Jestli problém nastane nebo ne, ovlivní hlavně rychlost účastníků. O rozsahu případných následků nemluvě. Neboli - jezdit pomalu (rozuměj: předpisově) se vyplatí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 14:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
.....jezdit pomalu (rozuměj: předpisově) se vyplatí.

v obci a na dialnici je rozdiel, v obci rychlost dodrzujem, na dialnici nie..

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist