Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Polemika o RG62 reakcia na ravenman-a
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 12:13:27    Predmet: Polemika o RG62 reakcia na ravenman-a Odpovedať s citátom

citácia:
ravenman pise
Nerozčuluj sa , nie nežeriem marketing ani drahé káble ale viem sakra o čom vravím , RG62 z avelmaku je p o j e b a ny kabel s nedostatočným tienením , je to to najhoršie čo som počul , druhú RG62ku som kúpil tu na fore ako profesionálne urobený , kvalita vodiča bola na vyššej úrovni , celkovo stredový vodič tuhý , dobré tienenie ale zvukovo sa líšil od avelmaku/sos nepatrne , ak takto teda hrajú všetky RG62 , zahuhlane , prebasovane , bez jemných vysokých detailov tak to nie je koax pre mňa . Spravil som si doma RG58 čku , ona síce nemá najsodnejší bas ,ale čo sa týka gitár , údernosti a prirodzenosti vokálov je špica . Ja nikoho nehatím ,len vyjadrujem svoje zistenie . Najviac sa šetrí na tienení, pozostáva z lámajúcich sa vlásočníc , takisto mi to potvrdil i znalec v obore , popravde sám ked videl tu nahú RG62 ku tak povedal že je to odpad . Nie je RG62 ako 62 . Preto pátra po skutone kvalitnej RG62 aby som mohol správne hoidnotit , tie mäkké zmrdy vidím všade.


vzhladom k tomu ,ze prispevok k danej teme je v threade OT tak som si dovolil skopirovat reakciu ravenmana sem a reagovat tak v clanku ktory nenarusa zamer zakladatela a tym je predaj jeho kablu.

to ravenman
kabel z avelmaku mam uz dlhsiu dobu a to co popisujes ty mi je cudzie. Je dost mozne ,ze momentalne predavaju uz inu "varku". Moj kabel ma kvalitny oplet a stred je vo vzduchovom dielktriku a hlavne z jedneho kusu t.z. nie spletanec naproti tomu RG58 nema vzduchove dielektrikum a aj jeho parametre tabulkovo su ine. Lamanie som tak isto nepostrehol.
O zahuhlanosti nemoze byt absolutne ani reci.....
Ak hovoris o tuhosti tak s tou som sa stretolu u RG6 ktora ma ale 75 ohm a je tak vhodna ako digitalny koax.

O chvilu prilozim foto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 12:19:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa najviac páči opis zvuku káblov. Najlepšie je si na ne porobiť štítky a popísať aké CD s akými káblami počúvať.
ucinkané CD- medený kábel
poddekové CD- koax s horším opletom aby sa do neho dostalo trochu vzduchu
slabé basy CD- medený kábel na zvýraznenie basov
audiofilské CD- strieborný kábel na výšky, striebro-meď na basy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 12:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazdy nech si pocuva ako chce a s cim chce. Mna len zaujima technicke prevedenie. Ja pocujem cisto a tak ako vacsian z nas. Ak pocuje dakto inak tak by mal zmenit alebo upravit retazec..... Ale to je moj nazor....
Takze ku foto je to fotene so super makro takze pre "rypalov" sice su spletence oddelene ale to nie je chyba kabla ale proces pri odblankovani....



RG62-2.jpg
 Description:
 Filesize:  90.59 KB
 Viewed:  1469 Time(s)

RG62-2.jpg



RG62.jpg
 Description:
 Filesize:  120.29 KB
 Viewed:  1472 Time(s)

RG62.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 507
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 12:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

obrázky vyššie klasická RG 62...

PS: mňa by zaujimalo na akej aparatúre posudzoval ravenman daný kábel Smile chyba bude zrejme niekde inde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 13:04:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som posudzoval na tej mojej vid. podpis.
Nie je to ziaden HighEnd a napriek tomu som sa so zahuhlanostou nikdy nestretol.
V teste hned po vymene obycajnych kablov jasne RG62 vyhrala a momentalne iny kabel ani nepouzivam.
A ako som uz pisal testoval som ich na zostave NAD s dakymi ako malicek hrubymi smerovo tienenymi kablami myslim ,ze boli od Vivanco daka vyssia rada.
A aj tu RG62 viedli s prehladom co musel uznat aj majitel zostavy NAD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 13:34:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to možná trochu otočil. Pořiďte si několik různých kabelů (samozřejmě vyjma evidentně ošizených tkaniček) a potom vybírejte komponenty. Až dáte dohromady takovou sestavu, která bude hrát stejně se všemi kabely, tak jste u cíle.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karloss
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2008
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 14:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 14:27:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa nestazoval.
Mne vyhovuje to co mam a riesit ine pre mna nema vyznam uz aj z financneho hladiska. Kazdy skace do vysky svojich prijmov....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 20:21:47    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, nachadza sa tu niekto , kto vyrobi rg62, resp. 58 ( bi-wire ) na mieru ?
niekto kto ma dobry umysel helpnut uz z vlastnej skusenosti. normalny, sikovny a sebestacny DIY MAN. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 06:59:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych ti to klidně udělal, ale bylo by drahé poštovné na Slovensko. Kup si trafopájku a to máš za chvilku hotové. Jen odizoliješ a připájíš, nic složitého. I když pokud jsi nikdy nic nepájel, pak to si nedoporučuju dělat sám.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 13:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím vás , ja v žiadnom prípade nechcu vyvolať flame, vyjadril som svoj názor, rozdiel v prevedení RG62 ky od rôznych výrobcov tam je , "Janik" mkrni sa na ten tvoj druhý obrázok , všimni si tie "diery" v oplete , to je to nedostatočné mizerné tienenie , keby si ho premeral zistil by si že sa odlišuje od referenčných parametrov RG62ky , ak ti mám úprimne povedať , ja som to sám nikdy neriešil , myslel som že každý výrobca ten kábel vyhotovuje rovnako podla pevne stanovených regulií pre tento druh koaxu, raz ked bol u mňa skutočný znalec a ikona elektroniky tak som mu ho ukázal , ležal mi na stole ešte neoterminovaný , chytil ho do rúk a zhodil bužírku a povedal ..pozri sa aký je makký a na tie diery v tienení , takto poctivá 62 nevypadá ,potom som začal mať pochybnosti... Nemám predstavu aký to má dopad na zvuk . Ked som neporovnával všetky RG62 čo som mal tak môžem povedať že dobrý kábel , ked som začal počúvať náročnejšie nahrávky tak po výmene za 58 čku to bol brutálny rozdiel .Netvrdte tu že na dokonalej/referenčnej aparatúre nebude rozdiel poznať , ja si všecko sám preverujem objektívne , mne nestačí ked niekdo niečo povie , ja si to napočúvam a ked je treba tak aj slepým testom .A k mojej zostave -používam výhradne top modely integráčov z 80 rokov, rozdiely sú patrené od kategorie zosiľňovača , čím je citlivejší a lepšie skonštruovaný , tým sa rozširuje rozlišovacia schopnosť , konkrétne som to porovnával na Sony ES a Luxmane L 510 , ak to je pre vás kdejaké železo tak je to vaša vec , ked sa naseriem tak to ešte preverím na HarmanKardon PM665 , idem kúpiť ten kábel od Tommyho , a urobím riaden test s roznymi 62kami nech mám pokoj a výsledky zverejním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 14:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Janik1971 pise
Takze ku foto je to fotene so super makro takze pre "rypalov" sice su spletence oddelene ale to nie je chyba kabla ale proces pri odblankovani....

Jasne som to tu napisal... viac k tomu nemam co dodat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 09:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pochop že tomu tak bude aj ked v strede kábla odrežeš bužirku , tie obrvoské medzery sú aj tesne pri začiatku odrezanej časti , ja vas nejdem presviedčať o opaku , ked vám vyhovuje v poriadku . Ked budem mať doma pravú 62 dám sem foto a uvidíš ako to má vyzerať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:38:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok som zvedavy. Ale pred tym musim uznat ze mas pravdu. Odblankoval som to v strede, priznam sa pred tym ma to nenapadlo a je to ako vravis. Preto ma zaujima ci ozaj ten od tombu je fakt iny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

To aj mňa ,mám doma aj RG58 C/U (s pocínovanými žilkami tienenia) používanú v poč.sieťach v 90 rokoch , sú tam precízne prepletence bez dier .El. vlastnosti rôznych 62 jok sú rôzne v nejakom rozmezí .., musím porovnať.

Postupne by sme mali prefiltrovať jednotilivých výrobcov , každý nech sem dá foto svojho kábla + popisky z bužírky , aspoň vyvarujeme začiatočníkov kúpe šuntu . Ja začnem ako prvý , môj šunt je z Avelmaku , data

kód:
S.S.G. RG62 A/U H.S.F. MIL C17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 17:02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakedy v 90-tych rokoch som bratovi vyrabal kabel na prenos videa prave s RG58 a to bol iny kabel ako som pozeral nedavno v jednom obchode. takze ozaj kvalitny kabel RG je uz asi dnes problem zohnat. Aspon u nas....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 21:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby len kábel ...

Všetko sa to v komerciu a šunt obracá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 17:52:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyplati se overit, ze ma inner conductor solid copper, nektere RG62 (mnoho znacek vcetne Belden) maji copper clad steel, tam bych uziti pro analogove audio vubec nedoporucoval (obecne, nejsem clenem fanklubu RG62). Ten solid copper je nekdy uvadeny pod nazvem RG62A/U. Snad to pomuze,
_________________
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 18:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze mozem spokojne spat Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So máj 14, 2011 08:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Rave... kde je to porovnanie neviem sa dockat. Ci si zistil "nič"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So máj 14, 2011 13:21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa za omeškanie , nemal som vôbec čas a taktiež padol nákup tej RG62 (našiel si kupcu z okolia) ,takže zatiaľ nič , musím dakde zohnať tie rgčka ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št júl 28, 2011 11:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkuste kabel s Teflonovým dielektrikem stojí to za to Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Št júl 28, 2011 15:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman . Mám doma metráž rg62. Ak ju ešte potrebuješ môžem poskytnúť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2011 07:43:34    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Zkuste kabel s Teflonovým dielektrikem stojí to za to Laughing


Jo, tento by se mně líbil:
http://www.ges.cz/cz/rg-142b-u-GES06700717.html

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2011 10:55:56    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
Jo, tento by se mně líbil:
http://www.ges.cz/cz/rg-142b-u-GES06700717.html

I kdyz je to silver plated copper clad steel?

_________________
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2011 11:11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

V ges maji tento: GES06713096, ten je medeny. Mam nepotrebnych 40m, nechcete je nekdo?
_________________
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So júl 30, 2011 19:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

enregistree napísal:
V ges maji tento: GES06713096, ten je medeny. Mam nepotrebnych 40m, nechcete je nekdo?


Já bych si vzal 2m, kdo se přidá další do 40m?

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So júl 30, 2011 19:50:21    Predmet: Odpovedať s citátom

enregistree napísal:
karfik napísal:
Jo, tento by se mně líbil:
http://www.ges.cz/cz/rg-142b-u-GES06700717.html

I kdyz je to silver plated copper clad steel?


Aha, tak to bych ho už zase nechtěl Smile.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ifo
Hifi obsluha


Založený: 17 november 2010
Príspevky: 4
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št august 04, 2011 08:01:03    Predmet: DIY RG-62 Odpovedať s citátom

Ja som nasiel, ze VUKI (Vyskumny ustav kablov a izolantov BA) vyraba RG62 pod oznacenim VCJKY 93-3,7 (www.vuki.sk). Niekde v Blave je aj kamenna predajna (www.vukitrade.sk), ale neviem kde, ja som si to nechal poslat na dobierku. Na skusku som kupil par metrov a urobil kabely s obycajnymi pozlatenymi Neutrik CINCH konektormi. Na to, ze ma jedna zila vysla na cca 4Eur, som bol vysledkom velmi prijemne prekvapeny. Ciste vysky, basy, priestor, ziadny brum (amaterska skuska: vypnuty player, hlasitost na maximum, ucho na repraku a nic som nepocul). Ten kabel ma pevne dielektrikum (neviem presne ake) a opletenie z hlinikovej folie + dratiky. Je dost tuhy, takze min polomer ohybania cca 10-15 cm, ale mne to nevadi lebo s tym nehybem. Profici ma teraz mozno zotru, ale za tu cenu je to perfektne riesenie.
Aparatura: Denon 3190 SACD, Myryad preamp, 2 x Myryad amp, bi-amp, Canton Vento 890
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Št august 04, 2011 11:05:17    Predmet: Re: DIY RG-62 Odpovedať s citátom

ifo napísal:
...Niekde v Blave je aj kamenna predajna (www.vukitrade.sk), ale neviem kde...


bolo to na zahradnickej ulici nedaleko zdr. skoly

_________________
ars longa, vita brevis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist