Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Doporučení na opravdu super DAC?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: St júl 25, 2007 11:01:34    Predmet: Doporučení na opravdu super DAC? Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 09:55:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: St júl 25, 2007 11:34:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber
z tych davnejsich cias ja si pamatam na Audio Alchemy a hlavne Theta Digital, to bolo este za unosne peniaze. Starsie spickove D/A od Krell, Accuphase, Mark Levinson ... zozenies okolo 100t.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: St júl 25, 2007 12:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Já doporučuji Parasound DA 2000, používal jsem jej k Sony SCD555ES. Svého času byl v referenční třídě. Má HDCD a včechny formáty dig vstupů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St júl 25, 2007 23:21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

sežeň si tu sonku...tak to asi bude nejlevnější.Nebo pokud bys chtěl zde preferovaný Harman/Pardon HD-970 Cool
Osobně používám Lavry Black.Spolu s caseou,topdacem a karfikem je to tak asi jediny zaplatitelny u nás.Ale to pochpitelně víš,bo máš přeci internet Rolling Eyes
Asi bych dneska nešel formou digitální historie.
Popř. komp s profi zvukovkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 10:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 09:55:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 11:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

mé pořadí je takovéto
1. Sony 779ES (velmi detailní va výškách, velmi přirozený a uvolněný zvuk na středech, i když je tam zkreslení trochu slyšet, pevný hluboký bas, i když by mohl být detailnější)
2. TOPDAC (detailní, s AD825 v I/V neagresívní, příjemný, a trochu měkký, s AD8065 detailnější agresivnější až nepříjemný na sykavkách. bez bufferu SR2 na výstupu není dost pevný na spodku, trochu máznuté výšky ale pořád dost detailní - hodně závisí na jitteru trasnportu, pak TOPDAC dost vynikne).
3. Lynx L22 analog out (velmi přirozený skoro jako Sony, i když trochu jiný charakter, měkčí než Sony, spíše na basech, a je znát že není tak detailní jako Sony nebo TOPDAC)
4. Lavry Black (převodník bude zřejmě dobrý, charakter podobný TOPDACu, ale celkově byl zvuk trochu deka, díky slabšímu předku, který je v něm a nejde obejít)

p.s. v podstatě to kopíruje moje měření THD 1khz 16/44, Sony 0.0017, TOPDAC 0.0010, Lynx 0.0021 Lavry 0.0025 pri volume na 20 a 0.005 volume na 40 (0dBFS)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 11:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber
este mam taku malu otazocku, aky CD transport budes pouzivat ?
Ak sa chces zvukom dostat dalej, nesmies transport podcenit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 11:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

starej dobrej DAC od Meitnera DCC2. Z druhé ruky to de sehnat s Mechanikou za 6500 EUR, bez mechaniky (cca tak 2000) jsi už na rozumných penězích.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 11:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

To máš jedno, Šášo...CD formát je stejně jenom tlaková pára.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 11:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

cough
EMM LABS je trochu silne kafe:
DCC2 Digital Control Center 14.900 EUR
CDSD Disc Transport 9.900 EUR

dolezite je, kolko chce Timerobber do toho investovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 12:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

na ebay najdes co len chces, len nikto ti nepovie ci sa to oplati, napr.

http://cgi.ebay.de/HighEnd-CD-Laufwerk-Krell-MD1-DA-Wandler-SBP-32x_W0QQitemZ220132311229QQihZ012QQcategoryZ14917QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 12:33:25    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel> ten Meitner je SACD mechanika a DSD prevodnik Cool
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 13:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

nechci tady moc offto-picovat , ale nevite jak to bude s SACD? pry Sony ukoncilo podporu, ale placky se porad delaji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 14:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 09:56:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 15:03:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzkoušej Casea Cepheus. Oproti starému Casea DAC4390 se mnohé změnilo. Se Sony XA-7ES jako transportem by to mělo chodit slušně. http://www.casea.eu/cepheus/cephstart.htm
Good Luck.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 15:49:52    Predmet: Odpovedať s citátom

DVD jako transport bude hrát z pr...., měli jsme si to možnost "užít" s TOPDACem na Bartoliho DVD šunce, měl bys brát v potaz i jitter, DAC není vše...

Podle mě bude Audio Alchemy DDE3 velmi podobné tomu co máš, pokud tvůj převodník vychází z TEAC 25X, tak tam bude AD1862 stejně jako v AA. je to mimochodem moc dobrý čip

ps. ten Hormon/Kardan nebude zlý http://www.bvaudio.sk/HD970/1klognew.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdeno1
Hifista


Založený: 01 november 2006
Príspevky: 152
Bydlisko: český těšín

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 21:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber
Co se týče Cephea,mám tu možnost ho poslouchat poměrně často ať už ve verzi Emotion neb Monitor.Spojení Vanity+Cepheus je opravdu lahůdka.Emotion je skvělý,Monitor excelentní.Pokud bych to srovnával s mým Sony SCD555ES nebo Marantz CD16,po zkušeností s těmito dacy je těžké se rozhoupat a znovu tyto přehrávače zapnout a o soustředěném poslechu už vůbec nemluvím,je to katastrofa.
Nejlépe Dac zapujčit,zaposlouchat se a udělat si obrázek ze své vlastní zkušenosti.


Naposledy upravil zdeno1 dňa Št júl 26, 2007 21:50:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 21:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Lavry? deka?U mě je to velmi dobré s Vanity.Dál bych vytknul jenom menší dynamiku basů.Co se předku týče,tak BVa p1 přidává více sebe než Lavry...slyšitelně (housle jsou drsnější,zmenší se hloubka prostoru,začnou "ujiždět" sykavky).Jinak su spokojené Cool
Herman/Kundon mě právě kvůli "dece" moc nepřesvědčil,přitom "měří" dobře...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 07:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Do této ceny se vejde třeba dost ceněný Benchmark DAC1 - 24-bit 192kHz D/A a určitě celá řada Theta Digital DSPro, dále MSB, Audiomat - má kamarád s Teac 10 a je maximálně spokojený, CEC DX51, Bel Canto DAC1, DAC2., bohužel s většinou z nich asi nikdo tady nemá nějaké zkušenosti, záleží na tom jestli je spoleh na uveřejněná hodnocení. Já jsem se takto spolehl na články o Parasound DA2000 a dal jsem pak všem testům zapravdu. Byl opravdu skvělý. U něj je výhoda, že lze za slušný peníz pořídit v USA a pak jednoduchým zákrokem uvnitř přístroje, který je popsán podrobně v návodu, jej přepojit na 230V.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 08:49:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber
o Audio Alchemy ti bude najviac vediet povedat manicka, ma s nim
urcite dost skusenosti

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=590
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 12:30:38    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 09:57:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 12:46:03    Predmet: Odpovedať s citátom

tak lepší než sračka za pár tisíc to určitě bude, ale buhví jak kvalitní je tam oscilátor (nevýhoda DVD je v tom, že jich tam bývá víc, což takz není dobré), i když ten bys mohl časem třeba modnout třeba na tohle http://www.tentlabs.com/Products/DACupgrades/xo23dac/index.html

taky není jisté že ten DVD nějak digitální signál neupravuje (clipping, zeslabení), to by ti asi řekl přesně Glassman

ten tvůj TEAC je vevnitř jiný než VRDS 25X http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=33246&highlight=

máš tam 1bit TDA1547
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ketas
Hifista


Založený: 01 február 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: Komarno

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 14:23:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Akcia na DAC PS AUDIO www.hanzelaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut júl 31, 2007 09:38:03    Predmet: dacy, second hand vs nove Odpovedať s citátom

timerobber
Já mam ted Lavryho, a nestěžuju si. dobrý je že nahradí i preamp docela dobře.
s těmi dvd to je ošidné... jak píše Rob, je tam problém s těmi hodinami. Té teorii nerozumím, ale i ten nejdražší DVD player používá jinou frekvenci než jsou násobky red book 44,1 khz, což dělá rotyku, a i přes suprový DAC ti hrozí že ti to bude hrát napytel... ty multiplayery dělají hodně lidem problémy, dobrá alternativa je cd sacd player, tam to běží na frekvencích soudělitelných s cd standardem
- pokud jde o muzeální ebayové DACY, já pouze předávám info od kamarádů, tvrdí mi že technologie pokročila, a dnes existují lepší dac chipy než v minulosti. Tj dnešní šunka může být stejná jako high end z minulosti. Srdcem každdého DACU je většinou nějaký chip, a prý ty nové jsou lepší než co byly před 10lety
- dac je napůl linkový audio komponent, napůl počítač... kupoval bys komp ze sekáče? taky to zastarává. není to jako u beden, kde i 20let stará bedna může být lepší než nová
- ten Linn Numerik, je ho hodně na britském ebayi, protože lidi přechází na high end Unidisk od linnu, multiplayer. ale ty chceš jenom dac, docela unikátní na Linn numeriku je, že je možné připojit Linn Karik cdplayer, který je ve SLAVE režimu, tj přijímá hodinový signál z DACu, což je prý technicky mnohem lepší než když pochází hodiny z transportu. tj, pokud bys do něj šel, risknul bych problémy s optikou a sehna i transport Karik... pokud to chceš zkusit zkontaktuj mě, mohu zkusit sehnat z UK
Tento režim používá minimum daců... 2000 EUR neznámá věc od nějakých Litevců, www.lessloss.com , starý cambridge audio Isomagic, a pak za 10k Eur Dcs.. Very Happy
- dacy bych hledal mezi novými výrobky, výborné vodítko je tento článek, nové DACY v řádu 1000 euro +

http://www.stereomag.cz/print_clanek.php?id_cl=2388
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: St august 01, 2007 11:25:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ALEX
ten novy DAC 24/96 od Ri Audio moze byt zaujimavy, skoda ze nie je viac o nom informacii
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 01, 2007 13:40:38    Predmet: Odpovedať s citátom

ten Ri Audio jsem poslouchal v pondeli ve studio ESO a pana Simka - kombinace s denonem 3910 - parada !!! cisty, prijemny a "rychly" zvuk....designem parada /podivej se na clearaudio.de - to je vlastne Ri Audio a uvidis tam design jejich vyrobku.../ ..je to muj typ na rozumne upgradovani me sestavy ...
_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Po august 13, 2007 13:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

tom
mas nieco nove ohladom Ri Audio DACu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5965
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 13, 2007 15:31:46    Predmet: Odpovedať s citátom

to dhfool
Lavry- dáva podľa špecifikácií na symetrike až 4,2V RMS, pre P1 je to už hodne. Zvuk výrazne zlepší delič v ceste signálu, minim. 3-4x zoslabiť pred vstupom do P1(alebo pre DA10 hlasitosť max.na 34-36).
(..housle jsou drsnější,zmenší se hloubka prostoru,začnou "ujiždět" sykavky.. predpokladám , že hlavne v FF)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po august 13, 2007 19:21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
Protože jsem si byl vědom toho,že tímto tvrzením ponesu kůži na trh,tak jsem zjišťoval,zda jsem někde neudělal chybu,abych za ni nebyl popotahován Wink ,takže jsem si před tím prostudoval manuál.
Tam je napsané :
"AES/EBU professional levels:Set to 56 for 24dBu balanced = 34.72V peak to peak = 12.28V rms"(Tohle číslo ve mě vyvolalo hrůzu Wink )

"A typical home power amp or powered speaker:
Set to 40 for 8dBu balanced = 5.6V peak to peak = 2V rms"-To už zní rozumně,vzhledem k tomu,že takovým číselm disponuje drtivá většina přehrávačů...
Takže jsem nastavil 40 na Lavrym,0 Gain na P1 a hlasitost max. -9
To byla asi chyba.Tak jsem dneska opět zasedl k testování(nastavil34-36),bohužel,výsledek je pořád stejný Embarassed

Ohledně přímého zapojení Lavry->PA300:
Někde jsem se dočetl,že PA300 dává plný výkon při 1V.To je kolik na Lavrym?Maximálně jsem zkoušel nastavit 31...To už je asi moc,ale ani tehdy jsem nazaznamenal to,co jsem napsal výše při hraní přes P1.
Chce to slyšet...milion keců nenahradí 5min. poslechu.A ukončil bych to otázkou... Co "Velký"... Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5965
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut august 14, 2007 10:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool
To nastavenie na 40 je korektné (pre P1,asi 8dBu , čo je asi 0,6V RMS), pre PA300 je vhodné cca 45 (P1 má zosilnenie asi 5dB). 1V RMS je cca 13dBu, čo podľa tabuľky je nastavenie na 45. Ale tabuľka mi príliš nesedí s grafom (8 dBu je cca 0,6V RMS, podľa manuálu sú to 2V RMS), ktorý je v manuále hneď na ďaľšej strane, tak neviem.
Inak o nič nejde,len som hľadal možnosť to zlepšiť. Úplne "transparentné"nie je nič..
"veľký"... boli iné priority (nová rada boxov, PA "digitálne"záležitosti..) snáď sa to už pohne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist