Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zama HPA - 1 vs. Casea Lyra
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 14:12:30    Predmet: Zama HPA - 1 vs. Casea Lyra Odpovedať s citátom

České sluchátkové předzesilovače Casea Lyra a Zama HPA-1 - porovnání

použité komponenty:
CD přehrávač Sony CDP X505ES

signálové kabely:
Oehlbach NF1
RG62 s konektory Dexon
Zama HPA-1K

sluchátka:
AKG K-701
Sennheiser HD 650 s kabelem Kardas
Sennheiser HD 595

Nahrávky:
Diana Krall – Live in Paris
Richard Miller – ´01
soundtrack Crushing Bliss
Petr Bende – PB
Bon Jovi – Crossroad – The best of
Rage against the machine - Rage against the machine
SEAL – Best 1991 - 2004
a další


Zama HPA-1
Musím se přiznat, že jsem přistupoval k tomuto výrobku s malou skepsí. O to více mne překvapil zvukový přínos tohoto výrobku. Ale popořadě.
Vnějším provedením zesilovač nenadchne. Na oslnivou modrou ledku jsem si již zvykl u mnoha hifi přístrojů, ovladač regulátoru hlasitosti působí trochu svářečským dojmem a jeho použití zamrzí zejména, když je uvnitř použit krokový regulátor AU/RA D7A. Ten zajišťuje ukázkový souběh kanálů, s nastavením velmi nízkých hlasitostí je to už horší. Popisky na zadní straně taky působí poněkud amatérským pojetím. Vzhledem k avizovanému použití jednočinné třídy A by větrací otvory mohly být o něco rozsáhlejší. Naopak provedením potěšily dva přepínatelné vstupy (oba jsem vyzkoušel), linkový regulovatelný výstup a výstup na sluchátka, řemeslně dobře proveden je i čelní panel. Pro firemní plombu nebylo možné zesilovač otevřít. To jsou ale drobnosti. Unikátní vlastností tohoto přístroje měla být schopnost korekcí upravit nevýhody sluchátkového poslechu tak, že připomíná poslech přes reprosoustavy. Bohužel, není možné tuto korekci vypnout. Výkonová rezerva je velká. Při zapnutí překvapí zvukový doprovod ve sluchátkách, proto doporučuji nasadit sluchátka po připojení do sítě.
Zvukově se z mého pohledu jedná o velmi kvalitní předzesilovač. Mezi výhody patří (pro mě zcela nečekaně) použitá korekce sluchátkového poslechu. Opravdu se mírně předsune zvuková scéna před posluchače, opravdu přístroj eliminuje finty zvukařů v podobě pingpongových efektů, skutečně prostor dostává opravdovější nový rozměr. Vše velmi působí přirozeným dojmem. Prostorové informace jsou bohatší, lokalizace je stabilní, přesná. Dlouhodobý poslech neunavuje. Ve zvuku jsou patrné veškeré detaily, reálné zvuky jsou reálné (potlesk, kašlání, hlasy, klavír, …) elektronické jsou umělé, v mnoha případech úsměvné. Pásmo středů je bohaté na informace, výšky jsou rozlišené, nenápadné, přirozené. Perkuse jsou podány s perfektním rozlišením a plastičností. Vnímám neuvěřitelné rozdíly jednotlivých nahrávek. Dynamicky je zesilovač skvělý, orchestr nastupuje realisticky, basová sóla jsou přehledná, rychlá. Mezi zvukové nevýhody bych zařadil jen velmi mírné potlačení basových tónů. Přesto jsou basy rychlé, barevné, důstojné někdy nedůrazné.
Jedná se o skvělý předzesilovač, provedením zaostávající za reprodukovaným zvukem. Podle mého názoru je cena 31k Kč mírně nadnesená, ale po doladění posledních detailů v provedení akceptovatelná. ZAMU HPA-1 s díky vracím, prozatím.

CASEA Lyra
K dispozici jsem dostal dvě provedení Lyry, jednu pro sluchátka AKG 701 a jednu pro použití se sluchátky Sennheiser řady 600. Což mně poněkud překvapilo.
Nejnovější provedení předzesilovače Lyra je velmi důstojné, kvalitní, seriózně působící. Na druhou stranu se zvýšila cena, která v provedení s D/A převodníkem již hodně překračuje 20ti tisícovou hranici. Lyra má k dispozici jeden linkový vstup. Dva výstupy z nichž jeden je regulovatelný a druhý fixní, 2x zesílený jsou vyvedeny v provedení, podobném předzesilovači ZAMA, na zlacených konektorech cinch. Regulátor hlasitosti je poněkud velký, ovládá potenciometr ALPS, což je pro mé potřeby řešení lepší než v případě ZAMY. Taky v tomto případě je avizováno použití jednočinné třídy A, o čemž hovoří už název firmy (Class A Single Ended Amplifier), výkonově je přístroj předimenzován. Zapnutí či vypnutí přístroje se nikterak negativně neprojeví v připojených sluchátkách.
Zvukově se jedná o přístroj v podstatě se neprojevující. Velké rozdíly mezi nahrávkami tento zesilovač přenese s přehledem. Dynamika a plnost zvuku není deformovaná při žádné hlasitosti. Reálně zní orchestr, jednotlivé nástroje, hlasy i všudypřítomné doplňkové zvuky jako je tleskání či pohyby prstů po strunách. Separace jednotlivých zvuků je ukázková. Prostorově nelze zesilovači nic vytknout, lokalizace zvuků je stabilní, po poslechu Zamy ale jasně vyplynou nedostatky sluchátkového poslechu (hlavně „zvuk v hlavě“). Verze pro AKGčka hrála dle mého názoru lépe, zejména bylo patrné nenápadné zklidnění výšek a to i na sluchátka Sennheiser. Přehnaně ostrá však není ani verze pro Senny.
Jak jsem již dříve napsal, CASEA Lyra patří do highendové kategorie hifi přístrojů nejen zvukem, ale v současné době i svým provedením. Pro své nové aktivní reprosoustavy potřebuji předzesilovač, proto si jednu Lyru nechávám. A zaplatím za ni.

Nezakrývám své nadšení s přístupu obou českých firem k realizaci svých hifi přístrojů. Je patrné, že zejména provedení není v českých malosériových podmínkách jednoduchá záležitost. O to více mne těší, že tyto předzesilovače vznikly. Uvítal bych na stránkách obou výrobců měření těchto přístrojů, podobně jak to dělá např. BV Audio. Přestože se mi okatý marketing mnoha výrobců či prodejců HiFi nelíbí, jsem ochoten a schopen zavřít jedno oko v ZAMA případě, kde, jak jsem měl možnost zkusit, to myslí s reálným zvukem opravdu vážně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 14:18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Velka pochvala 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jano2
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2007
Príspevky: 38
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 16:10:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 16:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych Kubovi4 poděkovat za velmi kvalitní recenzi. Na jeho názor jsem čekal s napětím a jsem rád, že se mu přístroj takto zvukově líbil.
Plně přijímám kritiku vlastního vzhledu/provedení přístroje. Jsem si vědom nedostatků, které vycházejí z toho, že se jedná o náš první a jediný produkt, co původně vznikl jen pro moji osobní potřebu. Vyrábí se v doslova kusovém množství a v poněkud "polních" podmínkách. Kdyby se o výrobek do budoucna zvedl zájem, dalo by se uvažovat o větší sérii, profesionálnějším způsobu výroby a tím i profesionálnějším vzhledu a především výrazném snížení prodejní ceny.
Pouze bych chtěl upřesnit drobnou nepřesnost v recenzi, a to že linkový výstup na zadní straně je sice aktivní, ale je fixní, neregulovatelný, takže by HPA-1 jako běžný předzesilovač ani fungovat nemohl.
Dále mě překvapily dvě drobné výtky:
a) "zvukový doprovod" ve sluchátkách po zapnutí přístroje. Ve zdrojové části jsou použity náběhové kondenzátory, které z převážné části tento efekt eliminují. Zřejmě tedy ne dostatečně, zkusíme to řešit.
b) "s nastavením velmi nízkých hlasitostí je to už horší". Nerozumím, můžete prosím upřesnit?
Děkuji Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 18:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Linkový výstup jsem nezkoušel, za nepřesnost se omlouvám, doufám, že zde ale není použita sluchátková korekce.

a) zkoušel jsem to schválně a vždy tam drobné lupance jsou, Lyra sepne výstup až cca po 5s

b) kroky regulátoru AU/RA jsou tuším po 1,5 dB nebo podobně, u sluchátek, která jsou citlivější v podstatě nelze nastavit minimální hlasitost, protože již při prvním kroku hrají příliš nahlas, ale to je jen drobnost
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 19:15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. Na linkovém výstupu je totožný signál jako na vstupu, pouze s mírným ziskem. Bez korekce pro sluchátka.

Ad a) Jasně, rozumím.
Ad b) Na prvním kroku regulátoru je útlum více než 51 dB (tedy 31x -1.66dB). Zisk zesilovače je asi 13 dB, takže se bavíme o útlumu 38 dB oproti vstupnímu signálu. To by snad s žádnými sluchátky nemělo být příliš nahlas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 19:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:


b) kroky regulátoru AU/RA jsou tuším po 1,5 dB nebo podobně, u sluchátek, která jsou citlivější v podstatě nelze nastavit minimální hlasitost, protože již při prvním kroku hrají příliš nahlas, ale to je jen drobnost


Je to naprosto správná poznámka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 19:43:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tedy fakt, že určitá nedokonalost oproti klasickému potenciometru to je a někomu to skutečně vadit může. Uznávám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdeno1
Hifista


Založený: 01 november 2006
Príspevky: 152
Bydlisko: český těšín

PríspevokZaslal: Po október 22, 2007 08:30:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba 4
Skvělá práce. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DC20
Nádejný hifista


Založený: 29 september 2007
Príspevky: 93
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Po október 22, 2007 09:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
zkoušel jsem to schválně a vždy tam drobné lupance jsou, Lyra sepne výstup až cca po 5s

Podla mna by sa toto u tak drahych zariadeniach ako je sluchatkovy predzosilnovac Zama HPA-1 nemalo stavat. Ved v dnesnej dobe je to otazka cca 100 az 200 SK. Aj ked je to samozrejme vec kompromisov. Na jednej strane nebudu lupance, na druhej pribudne dalsi prvok(napr. rele), ktory zrejme zhorsi zvukovu kvalitu. Tymto nechcem krityzovat kvality tohoto sluchatkoveho predzosilnovaca, ktory je, aj ked som ho nepocul ani ho asi pocut v zivote nebudem, urcite zvukovo kvalitny.
BTW pekne porovnanie.

_________________
No music no life
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po október 22, 2007 09:43:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Co to meleš ? Proč by relé mělo zhoršovat kvalitu ? BTW, rejpete se v kravinách - tak holt to nezapínejte a nevypínejte se sluchátkama na šišce... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DC20
Nádejný hifista


Založený: 29 september 2007
Príspevky: 93
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Po október 22, 2007 09:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pisal som zrejme zhorsi kvalitu a nie ze urcite ju zhorsi. Ja osobne som vplyv prechodu audio signalu cez rele na kvalitu zvuku neskusal, no uz som videl niekolko audiofilov ako sa rozplyvali na roznych forach, ako vsetky kontakty a konektory maju vplyv na kvalitu. Ja osobne si myslim ze ten vplyv je minimalny.
_________________
No music no life
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po október 22, 2007 10:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

DC 20 - vždyť útlum při zap. /vyp. nemusí být nutně v signálové cestě...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Po október 22, 2007 11:21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezky napsané, Kubo. Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po október 22, 2007 18:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4
Thumb up
Paráda, konečně snad uvěří i nevěřící Tomášové, že ZAMA stojí za zkoušku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št október 25, 2007 17:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:12:29, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Št október 25, 2007 17:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

to: Petr Janosek
A ty už jsi někde viděl externí design nové Lyry?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št október 25, 2007 17:55:44    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:11:16, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št október 25, 2007 19:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Fotky budou později, až se k tomu dostanu. Bral jsem i detaily. Snad po víkendu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 17:21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:10:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 30, 2007 09:26:44    Predmet: Odpovedať s citátom

to Kuba . jsem zvedavy na foto !!! budou nekde ke shlednuti ?
tom_fotolaik

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št november 08, 2007 08:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych uvedl na pravou míru pár nepřesností, které se na fóru objevily. Jen velmi malý nedostatek basů Zamy se objevil se všemi kabely, které jsem zkoušel. Kabel Zama HPA-1K má ale dobré provedení, zejména díky použití konektorů neutrik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 07:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám čas zpracovávat fotky, ale nová Lyra je už na stránkách Casea.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2007 07:01:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednu pěknou jsem vybral.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Ne november 18, 2007 17:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Abych uvedl na pravou míru pár nepřesností, které se na fóru objevily. Jen velmi malý nedostatek basů Zamy se objevil se všemi kabely, které jsem zkoušel. Kabel Zama HPA-1K má ale dobré provedení, zejména díky použití konektorů neutrik.


Kubo4, zcela respektuji a cením si Váš kvalifikovaný názor na zesilovač HPA-1, který spolu s dalšími názory může pomoci při případném budoucím vylepšování přístroje. Rád bych zde uvedl svůj podrobnější komentář k Vaší recenzi.
Přístroj ZAMA HPA-1 byl vyvinut především pro to, aby nabídl nekompromisní zvukovou kvalitu poslechu na dynamických sluchátkách, bez ohledu na cenu použitých elektronických součástek. Vnější vzhled přístroje nebyl naší prioritou, nicméně snažili jsme se v rámci technických možností malovýroby, aby přístroj vypadal vzhledově alespoň trošku k světu.
Jak jsem již psal dříve, plně přijímám Vaši kritiku vzhledu/provedení přístroje. Je zde co zlepšovat - např. popisky na zadní straně, dnes řešené běžným sítotiskem, by se v budoucnu mohly jistě zdokonalit atd. Ovladači regulátoru hlasitosti však podle mě trochu křivdíte. Na mě nepůsobí "svářečským dojmem" a není kvalitativně pod úrovní uvnitř umístěné AU/RY D7A, kterou ovládá - spíš naopak. Prvek je vyroben velmi precizně, z nerezu, jeho přední strana je leštěna do vysokého lesku a je opatřen rádlováním (to jsou ty zářezy), aby ovládání AU/RY, která se otáčí poměrně těžko, bylo příjemnější a ovladač při otáčení v prstech neprokluzoval. Naopak jsme museli technicky řešit nedokonalost vlastní AU/RY v podobě házení mimo osu až o 2mm, které bylo nutno srovnat.
Větrací otvory na zadní a horní straně přístroje jsou dimenzované adekvátně produkovanému teplu. Není třeba, aby byly rozsáhlejší, jak navrhujete. Neměly by se ovšem zakrývat, což je myslím pochopitelné.
Co se týče drobného lupnutí do sluchátek při zapínání přístroje či obecných výhod/nevýhod použitého krokového řadiče oproti potenciometru, vše uznávám a bylo k tomu již vše podstatné řečeno.
Svit modré diody budeme v dalších kusech výrobku korigovat na méně intenzivní.

Co se týče zvukových kvalit. Dovolím si odvážně tvrdit, že zesilovač HPA-1 lze právem považovat za zvukový high-end pro dynamická sluchátka.
Nemohu souhlasit s tím, že zesilovač reprodukuje nedostatek basů, byť i jen velmi mírný. HPA-1 je zesilovač zvukově neutrální, basy jsou dle mého názoru jedním slovem referenční. Jejich reprodukce na sluchátkách je mírně odlišná (a pro posluchače správnější!) oproti reprodukci basů s použitím jakéhokoli sluch. zes. bez prostorové korekce, který je vzhledem k totální poslechové separaci levého a pravého kanálu už z principu špatně.
Možné nedostatky v podání basů vidím spíše ve zbytku řetězce, než v zesilovači samotném. Sluchátka, zdroj zvuku, dokonce i propojovací kabel, to vše má značný vliv. Např. kabel ZAMA HPA-1K v kombinaci s HPA-1 nabízí nepatrně "světlejší" projev a basy se tedy skutečně mohou zdát méně zastoupené či méně důrazné. Jsou to ale skoro neznatelné nuance, a to i pro cvičené ucho. Celkově je však reprodukce s kabelem HPA-1K velmi vyvážená a příjemná. S jiným kabelem můžeme nabýt na basech naopak lehce nadměrného, či až přehnaně důrazného dojmu (mám jeden takový k dispozici). Pochopitelně mnohem větší vliv na vnímání basů má výběr samotných sluchátek, to je ale už o osobních preferencích.


Naposledy upravil Dan Zajíc dňa Ne november 18, 2007 18:20:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne november 18, 2007 18:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobná fotka Zama.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne november 18, 2007 20:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Dan Zajíc>
"Dovolím si odvážně tvrdit, že zesilovač HPA-1 lze právem považovat za zvukový high-end pro dynamická sluchátka"
Nic ve zlém , názor na tvoje recenze jsem už řekl a nebudu se k tomu vracet , jako výrobce můžeš tvrdit cokoliv ale mě zajímá jestli si svůj HPA-1 porovnával například s Corda Opera nebo Grace Design m902 případně s HeadRoom Balanced Desktop Amp . Všechny mají funkci crossfeed a cenu plus mínus stejnou jak ten tvůj (ano u těch z USA je nutné přičíst daň a něco málo za clo ale zase Německý je levnější ..).
"jakéhokoli sluch. zes. bez prostorové korekce, který je vzhledem k totální poslechové separaci levého a pravého kanálu už z principu špatně. " Nevím jestli totální separace je u sluchátek vůbec možná - společná země pro oba kanály , atd ... . Navíc aby byla opravdu totální separace kanálů tak by bylo nutné i zvukový záznam který má nástroje dané pouze do jednoho kanálu a nikoliv do obou ... . Pokud je nahrávka dobře "udělaná" tak jediný přínos funkce crossfeed je že posune nahrávku jakoby před posluchače . Měl jsem doma půjčený zesilovač Corda Opera (bohužel jen na 3 dny) a přínos funkce crossfeed u hudby nepovažuji za nic nutného nebo podstatně ovlivňujícího kvalitu poslechu přes sluchátka . Je to zajímavé a přirozenější ale nikoliv nutné . Naopak kde se mě tato funkce extrémně líbila bylo ve hrách . Ano v počítačových hrách které doopravdy "počítají" rozložení zvuků v prostoru a předpokládají poslech z repro ... .

----
Divím se proč používáš sítotisk a ne značení laserem ? Na malé série a kusovou výrobu je mnohem lepší .... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Po november 19, 2007 12:20:51    Predmet: Odpovedať s citátom

S Tebou jmenovanými třemi zesilovači jsem neporovnával, nemám k nim přístup. Tys ale už měl, máš nebo brzo budeš doma mít kdeco, podle toho, co píšeš (Corda Opera, GS-X Headphone Amp, Pawel Acoustics MKIII+různé STAXy, Audio Technica ATH-AD2000 a spousta jiných sluchátek atd.). Už jinde jsem Ti nabídl, že Ti zesilovač půjčím pro odzkoušení a porovnání s čímkoliv. Bude-li to něco, co neznám, a bude to stát za to, rád se samotného testu taky zúčastním.
Podporuji to, aby si daný výrobek odzkoušelo a vyjádřilo se k němu co nejvíce různých nezávislých lidí, pokud možno kompetentních a dobře slyšících, jako je Kuba4. Čím více bude různých názorů, tím lépe se pozná, jaký výrobek skutečně je. Kuba4 je myslím důvěryhodná osoba, jeho pohled je ale jedním z mnoha subjektivních pohledů. Někdo jiný to může vnímat trochu jinak.

Zdenku, prosím Tě, nesuď (v Tvém případě nehaň) HPA-1, dokud ho neuslyšíš! Odvozování soudů od jiných výrobků nemá smysl.

PS: Gravírování laserem je provedeno na čelním panelu. Vzadu nebylo technicky možné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 19, 2007 13:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Dan Zajíc>
Nemyslím že bych měl nějak moc sluchátek a zesilovačů , v současné době mám jen Stax a brzo otestuji Pawel Acoustics HP-1 MK-II a pokud budu spokojen tak verzi Mk-III koupím . Dynamické sluchátka nemám v současné době žádná pokud nepočítám v práci k notebooku ATH-A500 . Jinak je pravda že několik zesilovačů jsem měl alespoň půjčené nebo přímo vlastnil . Každopádně teprve až jsem jich několik vystřídal tak jsem zjistil že rozdíl na některých sluchátkách je až děsivě malí a peníze za dražší zesilovač jsou peníze vyhozené .... .
Jinak do tvého zesilovače se nijak navážet nehodlám , naopak rád ho vyzkouším . Vzhledem k tomu že potřebuji zesilovač do práce kde můžu mít jen uzavřená sluchátka tak mám na tebe dotaz . Utáhne tvůj zesilovač sluchátka Denon AH-D5000 nebo ATH-W1000 ? Obě mají impedanci velmi malou a to 25 Ω a 40 Ω .
-----
S tím laserem to chápu , asi se nevlezl na výšku do mašinky ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po november 19, 2007 14:45:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Co TY VYRÁBÍŠ Zdeňku, že si dovolíš radit, jak to má Dan udělat ? Pochlub se.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist