Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Naim Nait 5i - poslechové zkušenosti
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 10:33:55    Predmet: Naim Nait 5i - poslechové zkušenosti Odpovedať s citátom

Pro ty, kteří by se dozvěděli něco o poslechu zesilovače Naim Nait 5i.

Tento příspěvek byl založen v návaznosti na mnou podaný inzerát, kde tento zesilovač nabízím k prodeji. protože se rozjela diskuze na nepravém místě, pojďme klábosit zde, můžeme ho proprat ze všech stran:-)

Předně, pár technickým informací:
dovoluji si použít odkaz na článek od Dr. Škardy v HER červen 2004. Zde jsou grafy měření, technciké parametry a hlavně jeho názor na věc.
Stručně tedy k parametrům:
výkon: 50W/8ohm
špičkový výkon 300W/1ohm
odstup: 80dB
DF. cca 15 na všech kmitočtech
přeslechy: -81dB
THD: 0,01%

Mé zvukové hodnocení:
Předesílám, že jsem jeho zvuk hodnotil ve srovnání s Brystonem BP25/4B-SST na sestavách Dynaudio Special 25 a nebo taky DA Contour 1,3mkII a Alesis Monitor One II. Takže, celkový dojem je bohatý sytý zvuk, basový drajv, tah hudby. Navzdory malému DF (viz měření Dr. Sˇkardy) nepociťuji žádné potíže s ukočírováním hladových Dynaudií. Barevné středy a brilantní výšky doplňují basové pásmo s lehkostí a muzikálností - zde bych si trošku té barevnosti narouboval do svého Brystona, který má oproti Naimu velice chladný, ale jasně přesný zvuk. Naim sedí výborně s gramofonem. Housle a cella mají krásný zcuk, bez tahání za uši, což se někdy může objevit. V hudbě je mnoho detailů, i těch obtížne registrovatelných, o kterých ale předem vím z Brystona.
Já osobně nejvíce kladně hodnotím naprosto bezkonfliktní projev a vynikající tah hudby, prostě kvazi-komplement stále má něco říct.

CO mi trochu vadí, není ošetřené přípnutí repro po zapnutí. To je vždy rána... No co, za ty peníze nemůžeme mít asi vše. Naim se taky pochlapil a už taky přešel aspoň na cinch konektory, ačkoliv z technického hlediska se říká, že DIN 5-ti kolík je lepší. Leč dnes již hardly compatible. Vzhledově se mi přístroje typu Naim líbí, protože mám rád technicistní strohost bež příkras, proto taky mám rád Brystona. Na to, jak je zesilovač nízký (jen 70mm), je dosti těžký - odhaduji 10kg, za což vděčí mohutnému toroidu. Čelní panel a vůbec celá skříň je provedena velice čistě a dle mého úsudku poctivě, na rozdíl od některých komerčních výrobců, kamž se lae Naim rozhodně neřadí, prostě ho nekoupíte v nějakém marketu vedle rohlíků nebo v nějakém Electrowordu a pod. To je už záležitost pro fajnšmekry, kteří chtějí své peníze zhodnotit maximálně a neváhají se vydat na poslech a audienci do specializovaných studií atp.

Bohužel jsem neměl tu čest slyšet vyšší modely zesilovačů od Naima, ale je-li pravda ta, co se říká a píše, musí to být zážitek. Naim je legenda, něco jako MAC v evropském vydání. Slyšel jsem lae vyšší CD přehrávače a to byla lahoda.

Závěrem, Nait5i nabízí hodně moc muziky za málo peněz, k tomu slušný komfort s D.O. a individuální nastavením citlivosti pro každý vstup, elektornický balance - to vše v úhledné krabici z poctivých kovů. Zvukově v ceně kolem 30tCZK - nevím, co bych mu dal jako soupeře, nějakého Creeka, no, moc mě toho nenapadá, pokud nechci jít do Číny....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 10:46:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Odstup jen 80dB? To i moje AuRa má o 10 víc (na plnej kotel) Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 11:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to vidíš, Zdeňku, marnost nad marnost...Bryston ti dodá zesik, který nezkresluje a ty se pak rozplýváš nad touhle kvazikomplementární sračkou ( v zapojení čtyřicet let starým ) a přeješ si, aby ti Bryston zněl podobně...Jak se zdá, nic ses za ty roky nenaučil...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 11:24:07    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Tak to vidíš, Zdeňku, marnost nad marnost...Bryston ti dodá zesik, který nezkresluje a ty se pak rozplýváš nad touhle kvazikomplementární sračkou ( v zapojení čtyřicet let starým ) a přeješ si, aby ti Bryston zněl podobně...Jak se zdá, nic ses za ty roky nenaučil...


Kruňa, Pavle, neber mě za slov:-)) Já si v žádným případě nestěžuji na Brystona, ba naopak, jak jsem napsal jen, někdy se mi zvuk Brystona zdá strojově studený, bez příkras. Tzn., že technicky správně, ale někdy trocha teplosti by mu neuškodila. Jinak k tomu Naimu, měl jsem ho k TV a DVD, ale řadu pokusů jsem s ním udělal.Myslím si, že mnohému může jeho zvuk býti dost dobrý. Než nějaký Sony z Hypernovy, to fakt toho Naima.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2007 13:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 14:36:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2007 15:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Cituji "prostě ho nekoupíte v nějakém marketu vedle rohlíků nebo v nějakém Electrowordu a pod. " ...

Prdel je, že všechny tyhle Naimy pětkové řady v Česku pocházejí z výprodeje jakéhosi řetězcového "electroworldu", když končil Smile Za ty zbytkové kačky to byl dobrý kšeft kauf ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2007 10:37:11    Predmet: Odpovedať s citátom

4 zdeny

Mohu poprosit o zvukovou charakteristiku repro Alesis Monitor One II. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2007 11:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Na zesilovače firmy Naim má řada z nás spřízněných duší svůj názor, tentokrát se udržím a nebudu jej prezentovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2007 12:07:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Na zesilovače firmy Naim má řada z nás spřízněných duší svůj názor, tentokrát se udržím a nebudu jej prezentovat.


to je ale skoda, rad by som ho pocul ...
odbornym argumentom vyslovenym uznavanym odbornikom v odbore nie je dovod neverit ...
prave ma minuly tyzden jeden nemenovany predajca elektroniky u nas v trnave nahovaral na cd od naima, vraj to je zvukova bomba ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2007 13:06:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc:

Pozri archiv lopuchu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2007 23:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

za 50000 kúpiť 4 výkonové tranzistory, nejaké kondy, pár prkotín-tomu ja hovorím high-end Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2007 16:19:32    Predmet: Naim Odpovedať s citátom

Verte tomu chlapci, Naim je ZVUKOVA BOMBA, myslim to uplne vazne....vlastne skusenosti,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2007 16:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Té zvukové bombě bych věřil, hlavně pokud se jedná o zapojení z toho pdf-ka Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2007 16:34:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ať ještě někdo řekne, že Aldax neni High-End...

Musí tu srajdu převálcovat Smile

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2007 20:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavně ten krám nemá protizkratovou pojistku natož pak relé s ochranou reproduktorů na výstupu.Je mi z toho smutno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MilanTuma
Hifista


Založený: 15 november 2007
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 15:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jejda, kdybych to doma otevřel po koupi a zjistil tak jednoduché zapojení, tak si nadávám kolik jsem prodělal. Ano Angličané jsou drazí.

Nicméně jsem také jednou zahlédl Naima v dnes neexistujícím Elektro City.
Také mám už poměrně slušnou zkušenost, že jeden pár výkonových tranzistorů kvalitnější repro prostě neukočíruje. Proč je tam ten odpor 0.22R na výstupu k repro? Možná pro líbivější, měkčí zvuk, tipuji.

Fotky konečně Very Happy
Vnitřek: http://soundex.ru/forums/index.php?s=c30c052c97ca668d77dbde81d0187688&act=Attach&type=post&id=1037

Kondy:
http://soundex.ru/forums/index.php?s=c30c052c97ca668d77dbde81d0187688&act=Attach&type=post&id=1038

DPS:
http://soundex.ru/forums/index.php?s=c30c052c97ca668d77dbde81d0187688&act=Attach&type=post&id=1039

Trafo:
http://soundex.ru/forums/index.php?s=c30c052c97ca668d77dbde81d0187688&act=Attach&type=post&id=1040

Motorpoťák:
http://soundex.ru/forums/index.php?s=c30c052c97ca668d77dbde81d0187688&act=Attach&type=post&id=1041
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 15:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

MilanTuma napísal:

Také mám už poměrně slušnou zkušenost, že jeden pár výkonových tranzistorů kvalitnější repro prostě neukočíruje.

V jednom páru tranzistorů to nebude. Integráč Audionet SAM má taky jeden pár mosfetů na kanál a takovou kontrolu a suverenitu jsem u jiného integráče neslyšel. To bude spíš v zapojení ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 15:58:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak vidím ty fotky a schéma tak si říkám co asi bude v takovém stroji za 100 tisíc?A že i 200 tisíc za zesilovač bude málo.A ještě nechci rozjíždět nějaké hádky ,ale to co nabízí UE je sakra jinde a ještě levnější!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 16:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Jak vidím ty fotky a schéma tak si říkám co asi bude v takovém stroji za 100 tisíc?A že i 200 tisíc za zesilovač bude málo.A ještě nechci rozjíždět nějaké hádky ,ale to co nabízí UE je sakra jinde a ještě levnější!!!


Porovnanie s UE je trosku zavadzajuce - on nepredava hotove produkty ale dosky - Naim predava hotove produkty, aj ked su to kramy ..

Na tomto je vidiet, ze technicka uroven vyrobku nedokaze sama predavat - dolezity je marketing a vsetky tie zvasty okolo toho, ako napr. tuto:

http://www.youtube.com/watch?v=ISvV8QGrQUU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 16:21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Naim ? Kvazikomplementární šit...jděte s tím do riti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 18:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Naim ? Kvazikomplementární šit...jděte s tím do riti...

Krásna bodka za uplynulým rokom. Pripájam sa aj ja k tomutu citátu, a zároveň želám veselého Silvestra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 23:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 18:22:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:05:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Blahoslavení chudí duchem!

Doufám, že to bylo vlivem sračkového sektu, který se výhradně konzumuje v české zatuchlině! Co vy víte o Naim!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Blahoslavení chudí duchem!

Doufám, že to bylo vlivem sračkového sektu, který se výhradně konzumuje v české zatuchlině! Co vy víte o Naim!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta-Ty máš tuhle sračku doma co? Laughing

Slyšel jsem pouze na výstavě.Takže už mlčím.Ale podle těch fotek a možná i podle schématu je ti doufám vše jasné!

A já mněl pálavu,někde z jižní moravy-pozdní sběr,5hvězdiček a k tomu pravý parmazán.Pouze jednu láhvinku. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám to doma, znám jen pětku bez "i". Toto je levnější verze, trochu je to očesané, ale je to anglický zvuk. To je prostě jiný přístup. V anglických testech se dočteš o termínu "rythm and pace" a je to pro ně snad nejdůležitější hledisko hodnocení. Musí to jít s rytmem hudby, to umí Naim, Linn, Mission Cyrus nebo Densen. Kdo tohle není schopen pochopit, bude se u hifi stále více nudit a raděj psát na různé fóra, jako já teď Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:29:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám to doma, znám jen pětku bez "i". Toto je levnější verze, trochu je to očesané, ale je to anglický zvuk. To je prostě jiný přístup. V anglických testech se dočteš o termínu "rythm and pace" a je to pro ně snad nejdůležitější hledisko hodnocení. Musí to jít s rytmem hudby, to umí Naim, Linn, Mission Cyrus nebo Densen. Kdo tohle není schopen pochopit, bude se u hifi stále více nudit a raděj psát na různé fóra, jako já teď Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:35:01    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 18:23:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Timerobber
Myslím že tvůj slovník je jak kanalizační stoka a začíná mě to docela vadit.To co tady předvádíš od začátku svý registrace nemá obdoby.Kdo jsi?na co si to sakra hraješ,koho tím svým slovníkem chceš ohromit?Zkus to to trochu přehodnotit,chlape....nebo se zas promaž jak to s oblibou děláš.
Nechci nějaký hádky,ale prostě mi to už nedalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 507
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 18:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci chlapci, nechcem zaztávať Naim, ale mne sa jeho design páči...jasné že by som si ho nevedel predstaviť v posluchovej miestnosti, ale v takej obyvačke kde by hral ako podmaz tak to by som si predstaviť už vedel, samozrejme kompletne s CD prehrávačom....ved v takej obyvke človek nepotrebuje holograficky presný zvukový prejav bez skreslenia, ale potrebuje, "aby mu všetko dobre hralo" čiže niekedy je lepšie ked ťa aparatúra klame.... samozrejme v posluchovke je to iné, tam by som naim nepustil Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist