Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Srovnávací poslechový test Sennheiser 595 - AKG 601 -AKG 701
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 13:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferenci, más samozřejmě pravdu v tom, že Kuba taky není žádný beránek.

K těm tvým poznámkám: neřekl jsem, že bych se řídil nějakými Kubovými radami: a) myslím, že nikomu neradí, co má dělat, b) řekl jsem, že bych si jeho recenze přečetl pro orientaci - často je při výběru věci fajn slyšet, co si myslí někdo druhý, obzvlášť když má s daným výrobkem nějaké zkušenosti. Pak si to samozřejmě musíš sám vyzkoušet, ale zkušenosti druhých se zkrátka často hodí - třeba ti pomůžou všimnout si něčeho, čeho by sis sám nevšiml.

Za další: jak víš, že bys došel k jiným výsledkům než on? Já myslím, že bys mohl dojít ke stejným výsledkům - a k jiným samozřejmě taky. Nevím, kde bereš jistotu, že by tvé závěry byly jiné. Možná by bylo nejlepší, kdybys to zkusil.

Mimochodem, netvrdím, že má Kuba pravdu ve všem, co o těch sluchátkách říká. ALe říká, jakým způsobem došel ke svým závěrům a věřím tomu, že kdybys použil stejný postup a došel k jiným závěrům, že byste to mohli srovnat a jeden druhého přesvědčit, kdo měl pravdu. Samozřejmě někdo z vás může slyšet hůř, někdo může mít méně zkušeností a každému se může něco jiného líbit. Ale věřím, že v takovém případě byste mohli jeden druhého přesvědčit, pokud byste oba byli rozumní. I tomu se říká "být objektivní". Zkrátka za tu dobu, co sem KUba píše, mu věřím, že není hluchý, blbý, podplacený, ani navedený. Smile A vtom smyslu jsou jeho texty podle mě objektivní.

Když ti někdo bude tvrdit, že ten guláš je slaný, ta nemusíte provést měření obsahu soli. Stačí, když oba ochutnáte - a pokud máte zkušenosti s tím, jak chutná guláš, shodnete se. Možná jeden z vás bude mít raději slanější guláš, ale o tom, jakou má chuť a jestli je nebo není slaný, se přece dohodnete i bez měření, ne? Tímhle zpsůobem přece můžeš v restauraci vrátit přesolenou polívku, v obchodě zkažené mléko apod. - i bez měření. Pokud mají obě strany rozum, domluví se. Stejně je to v tomto případě. Kuba se může v řadě případů třeba mýlit, ale existuje jasná cesta, jak ho přesvědčit, že se mýlí (pokud mají obě strany rozum). Myslím, že tohle je celkem běžný význam slova "objektviní" a "nezaujatý".

Tím samozřejmě nepopírám (snad stejně jak Kuba), že měření může ukázat něco, co některé ucho neslyšelo. To bych vůbec nepodceňoval. Pak by se ale neukázalo, že poslechový text nebyl objektivní - Ukázalo by se jen, že výsledky poslechového testu byly nepřesné. Což je rozdíl.

Ucho lze určitě oblbnout,a le informace od zkušeného posluchače nejsou přece bezcenné.

A tím bych k tomu opravdu skončil. Snad to není mlácení prázdné slámy. Chtěl bych jen to, aby se tady lidi dohadovali civilizovanějším způsobem. A Kuba je jden z těch, kteří na fórum pravidelně přispívají něčím užitečným. Což snad každý uzná, i kdyby s ním leckdy nesouhlasil. Proto jsem chtěl, aby tady zazněl i nějaký názor na jeho obhajobu, protože občas musí mít pocit, že si dá dost práce s něčím, co pak nikdo neocení - a někteří mu dokonce vynadají. Kdo ten pocit zná, bude mi rozumět.

Už je to tu tvoje.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 13:43:52    Predmet: Odpovedať s citátom

som rad ze si danym prikladom len potvrdil moje presvedcenie ze Kubove (a nielen jeho, ale v podstate vsetky testy kde sa popisuje vnimanie zvuku usami) su subjektivne - ten priklad s gulasom je dostatocne vypovedajuci - pre kazdeho je hranica - co je slane - niekde inde... Ano, ak ochutnavaju dvaja ludia tak sa snad dohodnu, co nie je pripad Kubovych testov - dohodol sa sam so sebou ..

Len mi nie je jasne preco niekto spaja pojem "subjektivny test" s nejakym napadanim recenzenta - ja som Kubu tym nechcel vobec nejako napadnut - len som reagoval na poznamku jedneho z diskutujucich ze jedine Kuba robi objektivne testy.

Ak ma byt pojem "objektivny" chapany ako doveryhodny tak prosim, ak ma byt chapany tak ako som uz pisal tak trvam na tom, ze jeho testy su subjektivne ..


K tomu ze jeden pracuje a druhy kecaju:

Chodte sa pozriet k napoleonkovi - on tiez "robil" - prinos jeho konania je diskutabilny - kopec oblbnutych ludi. Ak chcem na nieco poukazat, tak je to "bezhranicna dovera subjektivnym testom".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 14:18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že by bylo lepší dělit testy na celkové hodnocení - bodové a na popis zvuku . Zatím co v popisu zvuku se můžeme lišit , přeci jenom každému vyhovuje něco jiného a také něco toleruje více , něco méně . Něco jiného by mělo být celkové hodnocení kvality zvuku , myslím že každý pozná kvalitu a tedy by neměl být problém se shodnout . Přeci jenom dát stejně bodů sluchátkům SR60 a K701 může akorát někdo kdo čeká "ohodnocení" od distributora .... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 14:43:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych souhlasil s Křečkem.
Jen bych to vylepšil tím,že bych Kubu rovnou zastřelil,protože si nic než trest nejvyšší nezaslouží.

Dovolil si totiž o vlastní újmě času,pohodlí a i nějakého toho penízku nabídnout zcela zdarma a nezištně široké veřejnosti test sluchátek,který popsal dostatěčně srozumitelně i pro blba.
Každému je jasné,že se jedná o subjektivní test,ovšem test člověka přeci jen "naposlouchaného".Vzhledem sice k různostem preferencí,uší,vnímání atd.jednotlivých posluchačů by jednotlivé výsledky mohly mít odlišný výsledek,ale k vyšší množině posluchačů by v konečném důsledku až tak velký rozdíl nebyl.
S ohledem na "průvodní řeč" Kuby před testy a během nich,byl brán jako "objektivní" ,tudíž nezatížený preferencemi a jinými koninami.
Kdo se v tom chtěl orientovat ,tak mohl minimálně Kubovi poděkovat (což nyní činím) a nebo se v tom bezbřeze hnípat a zasírat thread.

Howgh
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 14:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3
Jen bych to vylepšil tím,že bych Kubu rovnou zastřelil,protože si nic než trest nejvyšší nezaslouží.
Máš pravdu, taky mě to původně napadlo. Ostatní by si dali příště pozor něco psát. Ale přeci jen - Severní Morava i Slovensko jsou už součástí Evropské unie. To by neprošlo. Měsíc pauza postačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 15:47:15    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:
Kdo se v tom chtěl orientovat ,tak mohl minimálně Kubovi poděkovat (což nyní činím) a nebo se v tom bezbřeze hnípat a zasírat thread.

Howgh


Predpokladam ze ty si ten druhy pripad ... Inak si to totiz neviem vysvetlit - pozri nasledovny citat z tohto threadu

ferenc napísal:


otazka je o co sa snazis ..
podla toho ako som to pochopil, tak na svojom webe si sa snazil pozbierat DOJMY z pocuvania co najviac modelov sluchatiek .. drzim ti palce aby si ich napocuval co najviac, rad si to precitam a som ti vdacny za dane clanky ..


pre tych ktorym to pomalsie zapaluje :
ja proti Kubovi samotnemu a jeho testom nic nemam - su to velmi dobre subjektivne testy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 23:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
pre tych ktorym to pomalsie zapaluje :
ja proti Kubovi samotnemu a jeho testom nic nemam - su to velmi dobre subjektivne testy ...


Takze aj pre mna Smile
Potom je to v poriadku.
Inak suhlasim s Humpfom, vidi to uplne presne ako ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2007 09:29:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Rad bych pridal svou osobni zkusenost, jako cloveka, ktery hledal pro sebe vhodna sluchatka, a proto jsem zvlaste na tomto foru hledal zkusenosti jinych posluchacu (ne nutne hifistu).

Jiste se shodneme, ze nabidka je v dnesni dobe vetsi, nez je normalni smrtelnik s omezenym casem a rozpoctem schopen rozumne probrat.

Proto jsem si peclive precetl poslechove dojmy (nebudu uz rikat objektivni recenze (at uz tomu rozumim, jak chci) ... uznavam je to moje chyba, jako laik a nelingvista bych mel omezit pouzivani cizich slov, aby si to nekteri lidi nevzali osobne, i kdyz to byla chyba ve vzajemnem pochopeni).
Na tomto miste bych chtel podekovat Kubovi, Kreckovi, ferencovi, Petrovi Janoskovi, Zdenkovi a dalsim zde nejmenovanym (omlouvam se, ale nejsem schopen si na vsechny vzpomenout, ci je zpetne dohledavat - vsichni, kdo zde prispivate si to vemte taky jako podekovani).

Kuba nabidl nejvetsi soubor naposlouchanych sluchatek. Podle jim subjektivne posouzene kvality a take podle ceny (i ja mam toto omezeni) jsem si vybral skupinu cca 6-8 sluchatek. Vetsinu jsem naposlouchal a vybral si pro sebe subjektivne nejlepsi variantu.

Takze me osobne velmi pomohl Kubuv prehled a take Vase dojmy. Myslim, ze jsem usetril celkem hodne casu a take nejake penizky.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 11:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

v najnovsom Audio.de je obsiahlejsie porovnanie jednotlivych modelov ..

na dokreslenie subjektivity jednotilvych testov:

Audio-Technica ATH-AD700 Kuba4 72% audio.de 65 bodov
Beyerdynamic DT 860 Kuba4 65% audio.de 75 bodov


Na tomto mieste by som rad vyzval kolegu mesiresa, kedze mi prostrednictvom privatnej spravy odmietol odpovedat na nasledovnu otazku:

Koho si mal na mysli nasledovnym tvrdenim ?

citácia:
Krome Kuby tady podle me nikdo nenapsal poradnou OBJEKTIVNI recenzi, ci posouzeni, sluchatek. To co tady drtiva vetsina, vcetne me, prezentuje jsou silne subjektivni dojmy konkretnich lidi. Navic castokrat citelne ovlivnene reklamou, slogany vyrobcu, slogany prodejcu, slogany ruznych "objektivnich" recenzentu, ale take nalepkou hifi a cenou.


Je mi velmi luto ze z diskusie o objektivite si vacsina ludi vzala akysi konflikt medzi mnou a Kubom, alebo akesi nedocenenie jeho prace z mojej strany.To ze ktosi predo mnou osocil (podla mna nepravom) ostatnych diskutujucich priamo osocil z podplacania a neobjektivity sa nejako prehliadlo.. Vdaka Kubovi sa da predsa vyjadrit aj bez zhadzovania a osocovania ostatnych.

Takze mesires, ak citat v tvojich prispevkoch "Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými." nie je pre teba fraza tak nam prosim konkretne vysvetli, kto je uplatny, zaujaty a pod.. - samozrejme s konkretnymi argumentami.
Alebo sa prosim ospravedln.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 12:00:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Beyery jsou německá značka
A-T Japonská

4 ferenc
Konkrétně při porovnání našich názorů (myslím Tvývh a mých) bys pořadí a bodování sluchátek (samozřejmě těch které si slyšel) upravil jak? Který model se Ti zdá přeceněný a který nedoceněný? Samozřejmě subjektivně. Když se vyjádříš, přispěješ k objektivitě.

Měřit začnu od ledna, když bude co a naučím se to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 12:01:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferenci, klid. Z podplácení tady nikdo nikoho přece neobvinil. Reklamou apod. jsou ovlivnění snad všichni, takže to asi taky není problém. Otázka je jenom, jeslti si to uvědomují a brání se tomu.

Rozdíl ve výsledku testů ukazuje především to, že se aspoň jeden z testujícíh mýlil - ne nutně ještě to, že nebyl objektivní.

K silně subjektivním dojmům: aspoň někteří přece v diskusi klidně přiznali, že prezentují jen subjektivní dojmy. Není nutné brát mesiresova slova jako obvinění. Vzhledem k tomu, jak mírně a slušně se tu prezentuje, věřil bych mu, že to jako obvinění nemínil. Neber si to tak. Tebe určitě nemyslel - ty se přece snažíš být objektivní - dokonce do té míry, že stále správně zdůrazňuješ nutnost měřit a měřit.

Mír!

PS Rozdíl ve výsledcích testů může samozřejmě taky stát na tom, že různí testující pracovali podle různých kritérií - to taky ještě nemusí být známka neobjektivity ve smylsu zaujatosti - pokud jsou kritéria posuzovaní jasně deklarovaná, lze je srovnat a rozdílné výsledky vysvětlit. Přesně to by pak byl důkaz objektivity těch testů (i při nepřesnosti výsledků): možnost zjistït, odkud se rozdíl ve výsledku vzal. Je to podöbné, jako když každý měří jiné parametry.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 12:07:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Beyery jsou německá značka
A-T Japonská

4 ferenc
Konkrétně při porovnání našich názorů (myslím Tvývh a mých) bys pořadí a bodování sluchátek (samozřejmě těch které si slyšel) upravil jak? Který model se Ti zdá přeceněný a který nedoceněný? Samozřejmě subjektivně. Když se vyjádříš, přispěješ k objektivitě.

Měřit začnu od ledna, když bude co a naučím se to.


K nemcom a japoncom: Zase davame na jednu stranu zlych zaujatych nemcov a "dobreho nezaujateho Kubu" ... Preco nejde pochopit, ze recenzent ma jednoducho ine usi ako ty .. ? Preco hned treba utocit na niekoho umysly a zaujmy ? Ak ak uz utocim, preco nezacnem u seba ?

Ak chces konkretne, tak rozdiely medzi HD650 a HD 595 su podla mna marginalne, naproti tomu medzi AKG 701 a HD650 (a 595) su podstatne vacsie ako su tvoje 0 resp. 4%

Ale opakujem, su to 2 subjektivne dojmy miesto tvojho jedneho - stale to nie je ani o chlp objektivnejsie .. Objektivita je o niecom inom ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 12:22:44    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Ferenci, klid. Z podplácení tady nikdo nikoho přece neobvinil. Reklamou apod. jsou ovlivnění snad všichni, takže to asi taky není problém. Otázka je jenom, jeslti si to uvědomují a brání se tomu.

Rozdíl ve výsledku testů ukazuje především to, že se aspoň jeden z testujícíh mýlil - ne nutně ještě to, že nebyl objektivní.

K silně subjektivním dojmům: aspoň někteří přece v diskusi klidně přiznali, že prezentují jen subjektivní dojmy. Není nutné brát mesiresova slova jako obvinění. Vzhledem k tomu, jak mírně a slušně se tu prezentuje, věřil bych mu, že to jako obvinění nemínil. Neber si to tak. Tebe určitě nemyslel - ty se přece snažíš být objektivní - dokonce do té míry, že stále správně zdůrazňuješ nutnost měřit a měřit.

Mír!

PS Rozdíl ve výsledcích testů může samozřejmě taky stát na tom, že různí testující pracovali podle různých kritérií - to taky ještě nemusí být známka neobjektivity ve smylsu zaujatosti - pokud jsou kritéria posuzovaní jasně deklarovaná, lze je srovnat a rozdílné výsledky vysvětlit. Přesně to by pak byl důkaz objektivity těch testů (i při nepřesnosti výsledků): možnost zjistït, odkud se rozdíl ve výsledku vzal. Je to podöbné, jako když každý měří jiné parametry.


ak si presne pamatam, tak jeho vyjadrenie smerovalo k tomu ze "vsetci okrem ....."
preto som sa snazil dozvediet, kde tkvie tajomstvo uspechu - recenzovat objektivne a nebyt ovplyvneny .. to obvinenie samotne mi zily moc netrha, skor mi ide o podstatu veci a o samotne zdovodnenie - je to iba viera, pocit alebo nieco ine ?

co sa tyka objektivity, mam stale pocit ze si s mnohymi diskutujucimi neorzumieme:

ja hovorim o objektivite v zmysle:

nastroj X ziska parametre sluchatok istym normalizovanym sposobom - tie su vseobecne uznane nejakou dohodnutou normou. to zarucuje, ze ziskane parametre su doveryhodne pre ostatnych - ak je nastroj X ludsky zmysel - sluch - o objektivite nemoze byt rec, pretoze Kubove usi neboli kontrolovane Smile , jeho sluch nie je normalizovany atd. atd ..

vasa interpretacia objektivity je:

Kuba pri svojich testoch nebol ovplyvneny vyrobcom, predajcom a reklamou a snazil sa pri posudzovani parametrov vychadzat z pozorovani svojimi zmyslami ..

preto chapem Vase presvedcenie, ze Kuba je podla Vasej interpretacie objektivny - podla mojej byt nemoze...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 12:26:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nikoho jsem neútočil. Shocked

Samozřejmě rozdíly mezi zvukem sluchátek jsou i při shodě bodů, to mám napsané u poznámek v žebři. Ty procenta vyjadřují jak moc se daná sluchátka blíží sluchátkovému ideálu. Když změříš pokles 10dB u jedněch sluchátek na 13k a udruhých na 14k a jinak bude vše podobné, jak určíš, která jsou věrnější? Já bych je hodnotil stejně a popsal v čem se liší. Jako jsem to udělal v případě 650 a 701.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 12:38:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Němci x Japonci
Sice to přímo ke sluchátkům nepatří ale asi ve všech oborech platí že Němci docela tvrdě pomlouvají Japonce a to kde můžou .... . Takže se vůbec nedivím rozdílnému hodnocení v německém tisku .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 13:17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II

Takže ze subjektivního testu v Audiu.de víme o skutečné kvalitě sluchátek objektivně zase hovno.
A ať napíše kdo kde jakýkoliv test i třeba s měřením,najde se u některých jedinců obvyklé,...ALE.... No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 13:21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Na nikoho jsem neútočil. Shocked

Samozřejmě rozdíly mezi zvukem sluchátek jsou i při shodě bodů, to mám napsané u poznámek v žebři. Ty procenta vyjadřují jak moc se daná sluchátka blíží sluchátkovému ideálu. Když změříš pokles 10dB u jedněch sluchátek na 13k a udruhých na 14k a jinak bude vše podobné, jak určíš, která jsou věrnější? Já bych je hodnotil stejně a popsal v čem se liší. Jako jsem to udělal v případě 650 a 701.


Tie ktore su vernejsie urcim vlastnym sluchom ...
Nie je na tom nic zle, nikde som ani nenapisal ze je to zle ..
Ani o tom ze subjektivny test musi byt nevyhnutne zly som nikde nepisal ..

Aj nasledovny priklad od zdenka ukazuje ze vsetky testy o ktorych hovorime su subjektivne... Preto tvrdenie ze jedni robia subjektivne testy ovplyvnene .. blablabla ... a jediny kuba robi objektivne jednoducho nie je pravda ..

Jedinym objektivnym meritkom kvality sluchadiel mozu byt jedine namerane hodnoty - nic ine ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 16:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
v najnovsom Audio.de je obsiahlejsie porovnanie jednotlivych modelov ..

na dokreslenie subjektivity jednotilvych testov:

Audio-Technica ATH-AD700 Kuba4 72% audio.de 65 bodov
Beyerdynamic DT 860 Kuba4 65% audio.de 75 bodov


Na tomto mieste by som rad vyzval kolegu mesiresa, kedze mi prostrednictvom privatnej spravy odmietol odpovedat na nasledovnu otazku:

Koho si mal na mysli nasledovnym tvrdenim ?

citácia:
Krome Kuby tady podle me nikdo nenapsal poradnou OBJEKTIVNI recenzi, ci posouzeni, sluchatek. To co tady drtiva vetsina, vcetne me, prezentuje jsou silne subjektivni dojmy konkretnich lidi. Navic castokrat citelne ovlivnene reklamou, slogany vyrobcu, slogany prodejcu, slogany ruznych "objektivnich" recenzentu, ale take nalepkou hifi a cenou.


Je mi velmi luto ze z diskusie o objektivite si vacsina ludi vzala akysi konflikt medzi mnou a Kubom, alebo akesi nedocenenie jeho prace z mojej strany.To ze ktosi predo mnou osocil (podla mna nepravom) ostatnych diskutujucich priamo osocil z podplacania a neobjektivity sa nejako prehliadlo.. Vdaka Kubovi sa da predsa vyjadrit aj bez zhadzovania a osocovania ostatnych.

Takze mesires, ak citat v tvojich prispevkoch "Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými." nie je pre teba fraza tak nam prosim konkretne vysvetli, kto je uplatny, zaujaty a pod.. - samozrejme s konkretnymi argumentami.
Alebo sa prosim ospravedln.


ferenc: toto je můj poslední příspěvek k tomuto konfliktu. Pokud bych se snad dal ještě unést emocemi k nějaké další reakci, prosím místního admina, aby mi zakázal přispívat na slovanet. I kdybys tady snad odcitoval celou Bibli od prvních veršů genesis až po poslední verše zjevení a označil mě za heretika, pokud Ti neodpovím, další reakce už se nedočkáš. Celá ta diskuse je totiž nesmyslná a nemá konce, protože podle mě Ty v tom neskončíš, dokud někoho právoplatně neodsoudíš za jeho viny.
Dále, každá moje snaha o vysvětlení co jsem tím nebo oním myslel, je podle Tebe změnou názoru a změnou původní výpovědi na úplně jinou. Já si to nemyslím, Ty máš samozřejmě právo myslet si, co chceš, žádná práva Ti upírat nechci a ani nebudu.
Jak sis všiml, ani na Tvou poslední soukromou zprávu jsem zcela záměrně nereagoval.

Na počátku stojí moje tvrzení:
Krome Kuby tady podle me nikdo nenapsal poradnou OBJEKTIVNI recenzi, ci posouzeni, sluchatek. To co tady drtiva vetsina, vcetne me, prezentuje jsou silne subjektivni dojmy konkretnich lidi. Navic castokrat citelne ovlivnene reklamou, slogany vyrobcu, slogany prodejcu, slogany ruznych "objektivnich" recenzentu, ale take nalepkou hifi a cenou
Pod to se podepíšu znovu, protože si to myslím. Co si pod pojmem objektivita představuju, jsem už na jiných místech vysvětlil, udělali tak i jiní. Myslím si něco jiného než Ty - a co? Já si myslím, že na tom není nic špatného, zvláště u tak abstraktního pojmu jako jej objektivní zhodnocení reprodukce hudby (jaké ptám se?) sluchátky. Já osobně nesdílím Tvůj názor, že jedině měření je objektivní. Kdo alespoň někdy byl v laboratoři či v kanceláři, kde se naměřené hodnoty shromažďují a dělá se z nich závěry, ví, že vypovídací hodnota pouhého měření je asi taková, jakou chce zkoušející dosáhnout (např. výrobce, časopis, ferenc, Kuba4). Stačí opomenout určité hodnoty, vyzdvihnout jiné, ... Napiš prosím konečně jaké jsou ty objektivní podminky - ještě jsem tady od Tebe doopravdy neslyšel, co přesně tím objektivním měřením myslíš.
Na druhou stranu tvrdím, že pro mě (pozor je to pouze můj názor) pouhé měření není vypovídající. Objektivita (jak asi víš) není jenom o absolutně platných faktech, které lze laboratorně 100x za sebou ověřit se stejným výsledkem (pokud se ta sluchátka v mezičase nezahoři ... grin). Součástí objektivity je i nestrannost (a další), schválně jsem si to našel ve slovníku cizích slov. A jak už jsem vysvětloval jsou doopravdy pro mě Kubovy recenze nejobjektivnější. Tím vůbec neshazuju Tebe ani nikoho jiného. Můžete mít klidně i daleko lepší recenze na konkrétní sluchátka než Kuba (jako že si myslím, že na AKG 701 a S. 650 tady pár takových rozsáhlejších než Kubových bylo), ale v součtu pokud jde o hodnocení sluchátek jako takových je pro mě Kuba nejobjektivnějším, díky už mnou prezentovaným a pro mě podstatným důvodům.

Jsem vděčný za Kubovu práci a ano důvěřuji mu podstatně více než jakémukoliv komerčnímu časopisu. A možná se dokonce mýlím a za nějaký čas zjistím, že byl placený nějakým výrobcem (doufám Kubo, že to nebereš jako nějaké obvinění, chci pouze ferencovi naposledy vysvětlit pár bodů) a tudíž vůbec není nestranný. I to se může stát. Jsme pouhou internetovou komunitou a nikoho ze zde přispívajících jsem nepotkal, takže si klidně každý druhý mohl svou identitu vymyslet. Pořád mám ale to právo se plést i v lidech. Nicméně jak jsem napsal v té větě "PODLE MĚ" - je to pouze můj názor a nikomu ho nevnucuji. Můžeš mě za to nemít rád, nenávidět, cokoliv, to je zase Tvoje právo.

Nechtěl jsem nikoho urazit. Pokud se tak stalo, tak na prvním místě se omlouvám Tobě a všem dalším - a to myslím vážně bez jakékoliv ironie nebo sarkazmu. Upřímně je mi líto, že jsem Tě tou větou urazil a prosím Tě o odpuštění. Nechci svými slovy nebo skutky nikoho zraňovat.

Co bych vytkl já Tobě (pokud si to můžu dovolit) je, že jsi hned na začátku začal rýt do Kuby. Pokud se Ti nelíbilo pouze to označení "pouze Kuba - všichni ostatní" mohli jsme si to v pár příspěvcích vyříkat, omluvil bych se Ti a mohli jste konstruktivně řešit s Kubou, jak co nejobjektivněji provádět zkoušení sluchátek - k tomu bych Tě chtěl opětovně povzbudit, myslím, že i Kuba uvítá náměty, jak udělat hodnocení sluchátek co nejobjektivněji v rámci subjektivních možností.

Tou citavanou větou jsem myslel na prvním místě sebe, ale třeba i Tebe (Nevím, proč si třeba citoval ten německý časopis. Já ho neznám, a možná je fakt nejlepší a nejobjektivnější na světě, ale slyšel jsi Ty osobně ty sluchátka od A-T a Beyerdynamic?). Myslím (já osobně), že každý z nás je určitou formou reklamou ovlivněn, a to třeba minimálně tím, že některé značky znáš a některé vůbec ne. Možná si třeba vytvoříme i nějaké povědomí o značce z pouhého poslechu, reklamy, ... (to už je druhý stupeň). Atd.

Jestli si přečteš má slova znovu a důkladně (bez toho, abys tam chtěl najít nějaká konkrétní obvinění), tak zjistíš, že jsem ani slovem (explicitně či implicitně) nikoho neobvinil z toho, že je uplacený. Jak jsem řekl, jsme všichni hodně subjektivní.

To že jsem se Ti asi nezavděčil ve svém příspěvku a neoznačil Tě za nejlepšího recenzenta sluchátek, Tě asi hodně bolí. Doufám, že svou sebehodnotu nečerpáš z toho, zda Tě skupina lidí na slovanetu akceptuje nebo ne. Toto jsou jediná silnější slova, která jsem na Tvou adresu směřoval.
Jak sis všiml, několikrát jsem Ti poděkoval za Tvé dojmy (stejně tak i poslechové dojmy i jiných místních posluchačů), takže z toho asi vyplývá, že doopravdy podle mě nejsi podplacený agent nejmenovaných výrobců.

Ostatním: sorry za protahování agonie.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 16:31:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kua chlapi, vy ma fakt donutite to precistit, donedavna som si myslel, ze ani netreba Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 19:50:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvoje uprime ospravedlnenie beriem. Vazim si ze si pochopil, ze si mnohych z nas nepravom osocil .. Thumbs up

mesires napísal:
To že jsem se Ti asi nezavděčil ve svém příspěvku a neoznačil Tě za nejlepšího recenzenta sluchátek, Tě asi hodně bolí. Doufám, že svou sebehodnotu nečerpáš z toho, zda Tě skupina lidí na slovanetu akceptuje nebo ne. Toto jsou jediná silnější slova, která jsem na Tvou adresu směřoval.


Nepamatam sa ze by som niekedy nejake sluchatka recenzoval, preto fakt nechapem preco by som mal ocakavat tento titul .. Ci ma komunita akceptuje mi je fakt uplne jedno - mam narozdiel od teba ine zivotne priority.

Ze by som niekedy rypal do Kubu som fakt nespozoroval - dokonca som sa o jeho subjektivnych testoch mnohokrat pozitivne vyjadril a podakoval mu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št november 15, 2007 20:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to hoď do bojiska, Trotone - stejně to tam patří (pokud někam). JInak se omlouvám za ten svůj plevel - jen se snažím hasit. Jsem totiž moc rád, že to tady funguje obvykle tak mírumilovně věcně.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 11:43:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked to co ma byt? meranim sa neda bohvie-ako urcit kvalita sluchadiel ...ved vysledky su casto totalne rozdielne a absolutne nic nehovoria o kvalite zvuku...iba o tom aky je rozdiel medzi danymi sluchadlami....to ci uz hraju dobre, alebo zle, je len na mojom /subj./ sluchu....jedine co je na merani jaks-taks zaujimave je frekvenscna charakteristika....tam aspon viem ci hraju viac vysok-stredov alebo basov ako ine sluchadla....kubove porovnania su pomerne vydarene a da sa podla nich slusne zorientovat, este mat v rebricku nejake sluchadla stax a bolo by to perfektne...
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 13:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

IO napísal:
Shocked to co ma byt? meranim sa neda bohvie-ako urcit kvalita sluchadiel ...ved vysledky su casto totalne rozdielne a absolutne nic nehovoria o kvalite zvuku...iba o tom aky je rozdiel medzi danymi sluchadlami....to ci uz hraju dobre, alebo zle, je len na mojom /subj./ sluchu....jedine co je na merani jaks-taks zaujimave je frekvenscna charakteristika....tam aspon viem ci hraju viac vysok-stredov alebo basov ako ine sluchadla....kubove porovnania su pomerne vydarene a da sa podla nich slusne zorientovat, este mat v rebricku nejake sluchadla stax a bolo by to perfektne...


ano, mas pravdu - vysledky pri posluchovych testoch byvaju naozaj casto totalne rozdielne - suhlasim s tebou ..

kubove subjektivne porovnania su naozaj velmi vydarene - suhlasim znovu ..
zial, zorientovat podla nich sa neda, pretoze ine usi to mozu (a pravdepodobne aj budu) pocut inak - ako sam pises:

citácia:
to ci uz hraju dobre, alebo zle, je len na mojom /subj./ sluchu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 13:24:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Není tak úplně pravda, že se podle nich nedá orientovat. Jsou zpracované kvalitně a mohou tedy fungovat jako vodítko. Velmi dobře z nich pochopíš, že Koss portaPro nemohou dosáhnout Sennheiser HD650. Toto bych těm testům zase neupíral. Je samozřejmě pravda, že se podle nich nedají pro své uši zakoupit ideální sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 13:29:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jersey napísal:
Velmi dobře z nich pochopíš, že Koss portaPro nemohou dosáhnout Sennheiser HD650.


No to mi predsa bolo jasne uz predtym ako som to cital..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 13:36:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tobě možná ano, ale uvaž, že ne každému. Navíc ten příklad byl uveden extrémně, aby bylo jasné, jak jsem to myslel. Problém právě nastává v tom, kdy jde o sluchátka stejné cenové kategorie. Tam je právě ta objektivita ztracena, protože 1000 lidí, 1000 chutí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 13:48:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jersey napísal:
Tobě možná ano, ale uvaž, že ne každému. Navíc ten příklad byl uveden extrémně, aby bylo jasné, jak jsem to myslel. Problém právě nastává v tom, kdy jde o sluchátka stejné cenové kategorie. Tam je právě ta objektivita ztracena, protože 1000 lidí, 1000 chutí.


no ved prave o to ide - ak su to rozdielne kategorie tak sa da predpokladat co bude lepsie, ale v rovnakej kategorii je to nanic, pretoze v inom teste to aj tak dopadne uplne inak - vid audio.de a A-T versus Beyer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 14:08:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, jistě, nepřu se to s Tebou o objektivitě, na to mám stejný názor. Já jen narážel na to, že se v nich nedá zorientovat. To podle mě dá a velice dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 14:20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jersey napísal:
Ano, jistě, nepřu se to s Tebou o objektivitě, na to mám stejný názor. Já jen narážel na to, že se v nich nedá zorientovat. To podle mě dá a velice dobře.


iste, da sa v nich orientovat ..
pod orientaciou som mal na mysli orientaciu pri nakupe, nie v samotnych testoch Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iggi
Hifista


Založený: 05 január 2008
Príspevky: 126

PríspevokZaslal: Po júl 28, 2008 11:17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja neviem ako vy ale ked si idem kupit drahe sluchatka tak si kandidatov vypocujem a zistim ktory mi sedi, kludne mozu byt na nejakom rebricku posledne....
Tie rebricky su dobre v tom, ze neznaly clovek zisti ake su k dispozicii sluchatka...
Inak je super ze kuba robi ten rebricek... ale o objektivite nemoze byt ani rec. Ale to vobec nie je zle..predsa nik nepocuva rovnaku hudbu, nik nema rovnake usi atd atd...

PS: Mam AKG K701 a Edgar(teda dnes uz Canor )SH-1 a som nadmieru spokojny... Vypocul som si vsetkych cenovo podobnych kandidatov a vybral som Smile

iggi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist