Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Actidamp Mk IV - úprava pre MC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 16:03:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak, ohledne 4562. Stejna zkusenost.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
STUDIO_ESO
Hifista


Založený: 25 marec 2010
Príspevky: 103

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 17:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:

Jak už jsem několikrát psal, myslím si že hlavní problém LM4562 je ten nesmyslně vysoký open loop gain, díky kterému je extrémně citlivý na veškeré rušení které se nějakým způsobem dostane na invertující vstup. ...................


Děkuju Vám, opravdu mě to zajímalo... JŠ


Naposledy upravil STUDIO_ESO dňa So apríl 07, 2012 20:14:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 20:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ostatně je i zde v těchto kruzích jeden zastánce vysokýho OLG, který ho naopak vysoce vychvaluje a velebí jeho přínos...tak vám tedy nevím.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 22:27:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Blbnete, vysoká hodnota OLG znamená dobrou linearitu. Jenom je potřeba konstrukcí zachovat stabilní funkci (což jde).
O rušení rozhoduje správný navrh, topologie plošňáku, blokování napájení, rozumná filtrace vstupního signálu, drátování atd.
Pokud jde o rozdílnost zvuku operáků, ještě jsem neviděl věrohodný záznam o provedení skutečně poctivého slepého testu. A vůbec to nemusíme vztahovat jen na operáky, stejně by s nimi šlo porovnat i libovolné diskrétní zapojení.
A opakuji se po stotisícáté, vůbec nejde o to, jestli se někomu zdá zvuk tupý, ostrý, dobrý nebo špatný. Pouze o statisticky prokazatelný fakt,
že zvuk obvodů (ať už diskrétních či integrovaných) dokáží pokusné osoby rozeznat. Netvrdím, že né. Určitě se najdou extrémně blbé (diskrétní i operáky), které zvuk naruší tak, že to bude slyšet.
Ale pořád bude dost těch, které od sebe nikdo nikdo nerozliší a jsou tedy za hranicí možností lidského sluchu.
Důvod, proč je tato myšlenka pro hifisty (výrobce i zákazníky) nepřijatelná, jsem už taky párkrát vysvětloval, jedni by přišli o kšeft, druzí o hračku.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 23:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

OLG nemá IMHO s citlivostí na rušení co dělat - uvědomte si laskavě, že existuje taky něco jako frekvenční závislost zesílení a mezní frekvence. Pokud jsou mezi operáky nějaké významné rozdíly, tak především v tom, kde se ta frekvenční závislost tvoří. Starý Otala tvrdil, že rychlost za sebou zařazených stupňů by měla růst od vstupu k výstupu. Pro RFI bude platit něco podobného - jen asi trochu jinak. Pokud jsou vstupní tranzistory rychlé nebo jsou to FETy, dá se očekávat, že k detekci ve vstupu nedojde, ovšem první pól musí být nastaven co nejblíž vstupu, jinak se rušení přenese dál a detekuje se někde uvnitř. Pokud jsou vstupní trandy pomalé, posere se to už v nich a je jedno, co je dál nebo jaké je OLG. A je to tím horší, čím nižší je mezní frekvence, poněvadž tím spíš zpětná vazba nedokáže vynulovat diferenční napětí, takže u bipolárního vstupu je víc materiálu k detekování - atd. atd.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 01:30:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohledně OZ LME49710 použitých na vstupu jak koncového zesilovače, tak i předzesilovače, mám stejné zkušenosti, jako popsali ostatní výše.
Zkoušel jsem postavit s nimi ten MM předzesilovač s pasivní korekcí, co mají v datasheetu a byla to mizérie, hlavně náchylné na jakékoliv rušení, především z GSM.
Ovšem když v "přístrojovém zesilovači" na symetrickém vstupu použiju OPA134, nebo OPA2134 na první pozice a LME49710 na pozici "rozdílového" zesilovače, tak to dává velmi slušný výsledek.
LME49710 se mi ale také velmi osvědčil v mém novém DA převodníku,jak na pozicích I/V, tak i ve filtrech a výstupech, mám tam čip PCM1794.
Je ale pravda, že jsem si u desky dal opravdu záležet s rozvodem zemí, a to tak, že tam mám striktně rozdělené signálové země od napájecích a jen napájecích zemí je tam 8, ty se nakonec spojí do GP, tak jak výrobci čipů doporučují, napájecích napětí je tam 9.

Zaujal mně obvod LME49880, bohužel je jen v SMD, a ještě navíc s thermal padem...
Co si o něm myslí zdejší Guru?

http://www.ti.com/lit/ds/snas455b/snas455b.pdf

P.S. Přeji krásné velikonoce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11552
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 08:27:42    Predmet: Odpovedať s citátom

S tymi zatracovanymi LME 4562 mam zatial len pozitivne skusenosti v http://www.twistedpearaudio.com/linestages/ivy.aspx

Ale je pravda, ze som to neporovnaval s nicim inym.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 09:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

VB: zásadní rozdíl je v tom, žr B-E přechod je polarizovaný v propustném směru (a žádnou emitorovou degenerací se toho nezbavíš - to je poznámka pro OPA), takže funguje jako dioda/krystalka/ detektor. G-S je polarizovaný závěrně, takže neusměrňuje. A OLG IMO roli hraje, na VHF zpětná vazba OZ nic nedožene.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 11:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
VB: zásadní rozdíl je v tom, žr B-E přechod je polarizovaný v propustném směru (a žádnou emitorovou degenerací se toho nezbavíš - to je poznámka pro OPA), takže funguje jako dioda/krystalka/ detektor. G-S je polarizovaný závěrně, takže neusměrňuje. A OLG IMO roli hraje, na VHF zpětná vazba OZ nic nedožene.


1. Já opravdu ještě nejsem tak senilní, abych nevěděl, že u vstupního tramzistoru je přechod BE polarizovaný v propustném směru.

2. OLG se týká stejnosměrného zesílení. Co to má, kurva drát, co dělat s chováním na VF ? To je určené mezními frekvencemi tranzistorů (které jsou ovšem u moderních prvků řádu stovek MHz), jejich kapacitami v kombinaci s odpory apod. a přidanými kompenzačními kapacitami. Chceš snad tvrdit, že ze dvou operáků, které mají stejnou mezní frekvenci, je z hlediska RFI horší ten, který má větší stejnosměrné zesílení ? A pokud ano, tak proboha proč ?

Zlaté časy, když existoval jen MAA501 resp. uA709 a nebylo z čeho vybírat. Pamatuji si, jak jsem patlal rychlý logaritmický zesilovač tak, že jsem k MAA501 přibastlovával paralelní vf větev, jak se to dělalo v analogových počítačích - pochybuju, že si tohle někdo ze zde zúčastněných ještě pamatuje.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 14:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale pamatuje, jsem rad ze doba MAA501 je pryc. Doba se zmenila, na zasluhy si uz nehrajeme.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 14:28:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký zásluhy zas ? To byla ve skutečnosti příšerná píčovina. Ale něco jsem se na tom aspoň naučil.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 22:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tyto argumenty proti OZ?

PMA napísal:
každý OZ má svůj zvukový "nádech". Sice jsou v každém tranzistory, ale:

1) topologie je většinou neoptimální, téměř nikdy není komplementárně-diferenciální

2) vstupní obvody pracují při malém klidovém proudu

3) koncový stupeň je podvyživený a zřídkakdy má klidový proud nad 1mA

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 00:28:10    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
A co tyto argumenty proti OZ?

PMA napísal:
každý OZ má svůj zvukový "nádech". Sice jsou v každém tranzistory, ale:

1) topologie je většinou neoptimální, téměř nikdy není komplementárně-diferenciální

Kompl - dif topologie se v OZ nepoužívá z prostého důvodu - je to v podstatě zbytečná komplikace, její přínos pro funkci OZ není nijak významný, když nepočítám případnou možnost snížení šumu paralelním spojením za cenu zvýšení spotřeby (něco jiného je to u self-bias JFET vstupu, ale to se patrně v integrované struktuře skutečně nedá realizovat)

2) vstupní obvody pracují při malém klidovém proudu

Platí pouze u typů s minimalizovaným biasem, u nízkošumových typů to neplatí - speciálně typy s bipolárním vstupem a šumovým napětím do 2 nV/√Hz mají proud vstupních tranzistorů až 1 mA, což samozřejmě může být relativně málo zejména z hlediska šumu, ale prakticky se to dá obejít hybridní kaskádou

3) koncový stupeň je podvyživený a zřídkakdy má klidový proud nad 1mA

Nemusí vůbec hrát roli - kdyby to vadilo, projevilo by se to nárůstem zkreslení při zatížení a malém výstupním napětí, což se přinejmenším u novějších typů nepozoruje - dokonce jsem se setkal i s tím, že při zatížení zkreslení kleslo, i když je to zcela vyjímečný jev



A dost keců, komu se integrované operáky nelíbí, nemusí je používat, když si myslí, že v diskrétním zapojení to jde lépe (o flaškách nemluvě). De gusto non est disputandum.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 13:34:28    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
A dost keců, komu se integrované operáky nelíbí, nemusí je používat.....

Závěr tohoto typu jsem dlouho očekával Laughing

Nikdy jsem netvrdil že to s operákama nejde udělat dobře, však ten Actidamp taky používám a chválím ho kudy chodím. Kdysi mi otevřel cestu k opravdovýmu hifi i s těma zatracovanýma 5534. Jenže s jídlem roste chuť....

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 14:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen aby se ti to nakonec nepřejedlo a nechtěls to udělat z flašek... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 14:39:50    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:


A dost keců, komu se integrované operáky nelíbí, nemusí je používat, když si myslí, že v diskrétním zapojení to jde lépe (o flaškách nemluvě). De gusto non est disputandum.


Já si to totiž myslím taky Cool - jen s jistou výhradou - jde to, když je neomezený přístup k měřící technice a přesně takovým součástkám, jaké jsou k tomu zapotřebí. Nejlepší by samozřejmě bylo mít vlastní fabriku na tranzistory, ale momentálně žádná není na prodej ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Po apríl 09, 2012 15:38:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 14:44:05    Predmet: Odpovedať s citátom

P.S. Kdysi jsem strávil asi půl roku vývojem operáku z diskrétních součástek made in TESLA. Nakonec se to skoro povedlo, ovšem stejně jsem si musel pomáhat nějakým tím PNP Siemensem, který byl zrovna ve výzkumáku na skladě. Podotýkám, že pro výpočty jsem měl k dispozici kapesní kalkulačku TI-50 a logaritmické pravítko plus tužku a papír. A pro návrh tišťáku tužku, čtverečkovaný papír, gumu a profesionálního kreslíře.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 19:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
.. Nakonec se to skoro povedlo...

Co scházelo k tomu, aby se dalo vynechat slovíčko skoro ?
Našlo by se zapojení v nějakém archivu ? Pro takové nostalgické poučení ...

Koneckonců drtivá většina dnešních diskrétních předzesilovačů či konců jsou operáky, tak v čem je problém ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 21:28:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebylo to moc dobré v unity-gain režimu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 16:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tuší někdo jestli takto vypadá originál?

http://aukro.cz/tranzistory-2sk363-ctverice-i2295359663.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
pslava
Hifi obsluha


Založený: 20 december 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Ústí nad Orlicí/Zlín

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 17:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15863
Tady je prodejce Smile

_________________
DPA223Fast/jfet, MIR50, TubaDispre, Hypa300SE, Actidamp III,NC452, Visaton Classic200(Tiw200XS,TI100,KE25SC)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 18:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty na obrázku vypadají jako originály, poněvadž mají stříbrný potisk - takové mám taky. Možná něco i ve čtveřicích. Mám ovšem taky pár pytlů fake kusů, které šumí jak šutropád. Po zkušenosti s nimi teď všechno kontroluju na šum, což je pěkná otrava - takhle řeším čtveřice 2SK369BL (na obrázku jsou 2SK363GR, které jako by z oka vypadly nějakým na e-bay 40 USD za stovku). Dle mých zkušeností se jich do čtveřic ze 100 ks vybere tak 60 až 70 - záleží na tom, jaká má být tolerance. Když se vybírají jen do dvojic, což by pro Actidamp taky stačilo, je to trochu lepší, ale ne o moc.

Jinak opakuji, že pro původní TOSHIBA platí 2SK147 = 2SK369. 2SK363 jsou stejný čip, jsou ale specifikované jako spínací a nemají udávaný šum - i když ty originály jsou taky velmi dobré. Takže otázka je, co bobobrod vlastně bude mít - testování na šum předpokládá dost náročné měření.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 18:54:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám postavenú verziu Mk3 (diskrétny vstupný obvod) a v nej osadenú 2SK147. Vymieňal som ich za pôvodné / prvo osadené KS4393. Na ucho som tuším ani nič podstatné nespozoroval. Len som mal z toho dobrý pocit, že som tam dal to najlepšie čo som vedel zohnať. Žiaľ vtedy som nemal možnosť si zmerať parametre šumu a na ucho to nebolo s čím porovnávať. Jedine mono a to sa zle počúva.

Kupoval som ich na pulte z vtedajšieho KTE či ako sa volali. Mali ich ako ležiak 2ks nevyzdvihnutú zásielku objednanú od nejakého veľkého distribútora. Z toho môžem len dúfať že to neboli fake.

Podstatnejšie bolo, že som osadil dosku priamo do gramca na miesto trafa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 19:47:46    Predmet: Odpovedať s citátom

2SK147 se jako fake myslím nevyskytovaly. Ovšem se dvěma bys MKIII těžko postavil. Nebyly to spíš 2SK146 (2SK147 dvojice v plechovém pouzdře) ?

Pokud jde o tu MKIII, už si to moc nepamatuju, ale je možné, že tam byl nastavený zbytčně malý proud IDS. Rozdíl oproti KS4393 by se projevil tak někde kolem 5 mA popř. víc, ale tolik tam myslím nebylo. V MKIV jsem to upravoval - podle toho to pak dělal Lubo a další. Obecně platí u FETů, že čím větší proud, tím menší šumové napětí, ale jde to jen s odmocninou a je to limitované IDSS, na víc se ten FET neotevře. Teda otevře, když se mu dá kladné napětí na gate, ale to je problematické, poněvadž pak už se otvírá dioda gate - kanál, což je riskantní. U 2SK369BL resp. 2SK147BL nebo 2SK363BL by to mělo být 8 mA a více. 2SK363GR mají specifikaci 5 až 10 mA, takže je to jen tak tak, pokud má být kliďák 5 mA - což bych doporučoval.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 20:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mk3 byla probírána zde.. schéma:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=135359#135359

spodní zdroj proudu je pokud se nepletu 2,7mA pro oba tranzistory jfet..


Naposledy upravil roberto dňa Ne apríl 22, 2012 20:59:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 20:34:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Použil som dvojitý typ Toshiba 2SK146, t.j. dva jfety vtesnané do jedného hliníkového púzdra, splietol som si typ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 20:57:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohouši, snažíš se vysvětlit souvislosti pocitářům..."... sice hovno slyším rozdíl, protože je to skoro neznatelný, ale mám pocit, že teď je to vono, stejně tak jako ho mají i jiní..."....a takových je tu spousta...no vlastně skoro všichni...a vo tom to hifi je.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 05:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

VB dakujem za tip, ked sa k tomu dostanem zdvihnem tej dvojici prud. Priznavam ze v tom case pred 20r. som bol elektrotechnicky aj hifisticky ciciak. Priznam aj to, ze mi sikovni predajcovia mutili hlavu. Tym ze som bol bez penazi si na svoje neprisli. Skor som bol skodnou, preto ze som sa aj od vas naucil byt v tejto teme racionalny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2012 10:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Bohouši, snažíš se vysvětlit souvislosti pocitářům..."... sice hovno slyším rozdíl, protože je to skoro neznatelný, ale mám pocit, že teď je to vono, stejně tak jako ho mají i jiní..."....a takových je tu spousta...no vlastně skoro všichni...a vo tom to hifi je.... Laughing


Hehe, když jsme se bavili o vstupech a různých řešeních diferáku, nebylo to nakonec taky jenom "vo pocitech" ? Twisted Evil

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2012 10:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že hudba je především o pocitech. Pokud tvoříme zařízení pro reprodukci hudby, budou v tom pocity vždy hrát roli. Jistě že nesmí být jediným vodítkem. Idea
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist