Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Naim Nait 5i - poslechové zkušenosti
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Majco
Hifista


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 183
Bydlisko: Liptovský Mikuláš <-> Praha

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 22:02:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovoľuje sa potom porazeného sťať? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 22:04:32    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 14:39:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 22:05:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To snad nemyslíš vážně! Já na to kašlu, kolik se ti sejde kliknutí. Já jsem nikoho neoblboval ani jsem nikomu nevnucoval svůj názor. Jde mi obecně o slušnější diskuzi. Nikdy jsem kopřivku ze žádného aparátu nedostal, snad kromě nějaké číny. Takže už toho nechme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 22:13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
Franto

já tohle vážně beru jenom málokdy Wink hifi je takový jaký je, a já se na něj prostě dívám technicky. I když někdy z trochu jiný strany než jin, ale furt technicky, mě je to buřt, ale naim bych si nekoupil, prostě ne Wink


Jasně, Mirku. Tohle je jediná správná odpověď. Tak by měla být vedena diskuze. Neupíral bych ani názor druhé straně s pocitovějším přístupem. Jsme lidi a trochu i kamarádi, jinak bych tady nebyl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 22:14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Majco napísal:
Dovoľuje sa potom porazeného sťať? Laughing


Ne. Složíte se mi na NAIT 5i! A na nový! Smile
A nebo mi Pavel věnuje prototyp nového zesilovače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Majco
Hifista


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 183
Bydlisko: Liptovský Mikuláš <-> Praha

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 22:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz neviem ktora cast ma byt trest, a ktora odmena Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 23:07:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy Very Happy tak koukám že se z toho tady stal slušnej masakr Very Happy Very Happy Very Happy že vám to za to chalani a chlapi stojí to za to se takhle nepěkně hádat se kuli krabičkám s pár součástkama vevnitř .... dyk nakonec ten naim díky tomuhle vláknu bude v čechách na moravě a slovensku teď nakonec ještě populárnější, než dřív, když vzbuzuje tolik kontroverze,je to přeci jen reklama jak prase a to si tenhle stroječek opravdu nezaslouží...

Ale nahodim smířilivej tón,líbilo se mi jak to popsal rozumně Zdeny,(vlastníce Brystona,Starou A60 a Naimy) naim je záměrně takto udělanej,má evokovat zlaté staré časy analogu,kdy "studenej nedokonalej digitál ještě nezaplavil oblast hi-fi" ,a snaží se dělat nostalgicky svý strojky tak, aby to hrálo jako vintage aparát s analogovým zkreslenbím tehdejší doby ....(což přesně sedí to co napsal Pavel a Leoš = 40 let stará topologie) jejich CDP se snaží rovněž podávat zvuk tak jako (gramec,pásek apod.) takže je jasný že spoustu lidem se to i líbit může a vcelku to i chápu,ale stejně tak jako se pár lidí zvedlo ze sedaček, jsem se ač to nedělám musel vyjádřit i já, protože ten zesík není neutrální a výrazně mění charakter zvuku a to jak frekvenčně tak i dynamicky specifickým způsobem a záměrně pracuje jako nějaký "DSP" a to v takové míře že to prostě hi-fi tak jak se pod tímhle pojmem rozumí prostě nemůže být...to co mi vadí osobně mě,je drzost za to chtít takovýhle peníze a masírovat marketingovejma kecama že se jedná o něco opravdu výjimečnýho a haj ....není! ... je to jen lifestylovej výrobek, kerej svýmu majiteli pokud tento zvuk vyžaduje může sprostředkovat příjemný chvíle kerý si ale patřičně zaplatí tak to vidím já ...smutný je že tenhle vintage zvuk uměj eště o moc líp navodit třeba lampy, takže žádná reference ani v týhle samostatný "zvláštní" kategorii to v žádným případě bejt rozhodně nemůže.

Napíšu poslední ještě postřeh z toho co jsem vypozoroval poslední dobou:

Ač jsem si myslel že je to utopie,myslím že existuje jeden strojek na němž by se mohli shodnout tuzemští měřácí i sluchaři, je asi ten Luďkův stroj,kterej je tak dobrej že splňuje oboje, škoda že není běžně dostupnější, páč věřím že řada lidí by si ho i za tu vyšší cenu koupili a měli by jsme nějakou jednu referenci pro oba tábory... neboť proti Luďkovejm strojkům (CDP+AMP) jsem zatím neslyšel ani z jednoho tábora křivýho slova,a to je u tak ujetýho subjektivismem skoro nejvíc zatíženýho oboru jménem hifi opravdu co říct. Smile


Naposledy upravil rip1 dňa Po január 07, 2008 23:38:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 23:16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
...Ač jsem si myslel že je to utopie, existuje jedinnej strojek na němž by se mohli shodnout tuzemští měřácí i sluchaři, je asi ten Luďkův stroj,škoda že není běžně dostupnější, páč věřím že řada lidí by si ho i za tu vyšší cenu koupili a měli by jsme nějakou jednu referenci pro oba tábory... neboť proti Luďkovejm strojkům (CDP+AMP) jsem zatím neslyšel ani z jednoho tábora křivýho slova,a to je u tak ujetýho subjektivismem skoro nejvíc zatíženýho oboru jménem hifi opravdu co říct. Smile


Vidíš, teď jsi přesně popsal svatý Grál hifi techniky. Aby byli spokojení "měřáci i sluchaři". Šrolla už za referenci považuju od prvního poslechu! Vzpomínám taky na reakce po výstavě, kdy jsem čekal oslavu hodnou nového krále, ale ono nic. To mlčení je taky trochu příznačné.
Nemít doma nic, mám Šrolla!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 23:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Prodej všechno (vč. auta) a kup si ho Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 23:27:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Prodej všechno (vč. auta) a kup si ho Smile


Cena je srovnatelná s Nait 5i ne? Aspoň myslím Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 23:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Cca 450 tisíc, s transportem šestset... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 23:35:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
.... dyk nakonec ten naim díky tomuhle vláknu bude v čechách na moravě a slovensku teď nakonec ještě populárnější, než dřív...


to si trafil Smile stačí zadať do googlu naim a cs filter Ťa hneď vráti sem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 23:47:03    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Cca 450 tisíc, s transportem šestset... Wink


Neznáš srandu?
Já vím Pavle, že kdybys měl za úkol postavit zes za půl M, tak by to byla zase jiná písnička. Najdi ale na to pak lidi. Snad jen ty "Naimáky", ale na to nám chybí ta "tradice" Smile Good night, sir!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2008 00:04:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta:
pokud myslíš loňskou 2007 v Corinthii,tak si osobně myslím, že nebyly úplně adekvátně doladěné bedny a hlavně naprosto tragická místnost na prezentaci,proto méněznalé nemusel zas tak moc na některch nahrávkách přesvědčit,Luděk měl spíš asi vzít svý prototypy SG tam si myslim že by to bylo mnohem lepší.Ale ono najít k němu adekvátní bedny aby to nezatloukly nebude taky žádná legrace,ale to už je jiná kapitola.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2008 00:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy http://sweb.cz/binarniladin/dukaz.htm
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2008 01:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
Very Happy http://sweb.cz/binarniladin/dukaz.htm


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy nebo tak....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2008 07:41:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa
Než napíšeš nějaký blábol, tak napřed pořádně čti! Nevykrucoval jsem se, ten můj příspěvek se týkal toho, jak kazzatel napsal, že ho vytočilo vyjádření Franty. Můj názor na Naim je pořád stejnej - já svý názory neměním jako ponožky.
Než se příště budeš do někoho strefovat a dělat z něho blba, zamysli se důkladně sám nad sebou.
Víc se již k tomuto nebudu vyjadřovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2008 11:34:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikde jsem Tě nejmenoval. Nakopnutá husa? Popisoval jsem obecný jev, který mě na těch disukzích dojmologů, kteří nemají Ahnung o tom PROČ tomu tak je, štve.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2008 15:36:28    Predmet: husa... Odpovedať s citátom

lepší je dobře trefená než jen potrefená Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 21:06:52    Predmet: Naim Odpovedať s citátom

Naim je bud laska na prvni pohled nebo odpor az nenavist.Ja jsem to prvni.Neni ovsem zaruceno ze u ni zustanu ale to by mne neco muselo opravdu presvedcit.Zatim jsem slysel velmi drahe sestavy milion a vice a nebyl jsem vubec nadsen.Klinicke,bez ducha,hudba robotu.Nejvetsi problem je ze normalni clovek si nemuze domu do sveho znameho prostredi zapujcit a poslechnout takoveto sestavy .Vite ze naim ma az fanaticke privrzence a take maji svoje forum Naim forum?Kolik znacek ma takove zazemi ?Jejich service je tez vynikajici.Kabelaz, neni treba experimentovat.Je to znacka pro lidi kteri nechteji byt zmateni co se tyce kombinace ruznych vyrobcu a jejich chemie.To urcite znate.Kdyz chteji lepsi muzou vylepsovat uvnitr spolecnosti a je stale co upgradovat,ze?Vysoka spolehlivost je pro mne tez obrovske plus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 21:25:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě se jdi za něj pomodlit na Unětickou horu, fanatiku... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 21:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 13:04:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 22:16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

tady jsem narazil na velmi zajimave vlakno .. nebudu nijak hodnotit vliv pristroju Naim na zvuk , ale podelim se s vami s jednou moji zkusenosti , kterou jsem ziskal pri kazdodenni (odpoledni) navsteve jednoho hifi studia v nemeckem Ingolstadtu .
toto studio vlastnil jeden starsi a velmi zkuseny majitel , spise hifista nez obchodnik s velmi vybranym vkusem , v jeho studiu bylo mozne tenkrat slyset ci koupit hlavne znacky Lindemann (bedny + zesilovace) Accuphase (zesilovace napr. a60) , Audiophysic (bedny caldera , medea + avanti ) elektroniku od C. Candeiase nebo tehdy velmi dobre hodnocene vyrobky od firmy Helios atd. toto vsechno mel prakticky nastehovane v jedne velke poslechove mistnosti , a pripadny zajemce se tak mohl volne posunovat od sestavy k sestave a posuzovat vykony jednotlivych komponentu . proc o tom vsem pisu .. on totiz prodaval i znacku Naim , ale pristroje a bedny zn. Naim mel vystavene a instalovane na chodbe! domu ve kterem bylo prave to studio a kudy se vchazelo do te velke poslechovky .. nejak jsem se ho tenkrat zapomnel zeptat proc ma ten Naim prave na chodbe . zda se , ze po precteni tohoto vlakna jeho pristupu vice rozumim .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 10:12:54    Predmet: To asi nevite ze jsem mnich Odpovedať s citátom

jak rikam u nekoho je to odpor a nenavist.Co vic se na to da rict.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 10:20:59    Predmet: Re: To asi nevite ze jsem mnich Odpovedať s citátom

dzyan napísal:
jak rikam u nekoho je to odpor a nenavist.Co vic se na to da rict.


co je to za kravina - aka nenavist ?

mne sa napriklad paci ako ta fima dokaze bohatnut vyrobou technickych sraciek - a ze to technicke sracky su nikto nepochybuje - ze si z toho pocitari spravili nabozenstvo je ich vec ..

takze naim obdivujem aj ja ..
a zaroven sa tym bavim, ale nenavist urcite nie ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 11:17:23    Predmet: Ferenc Odpovedať s citátom

To jsem rad,nekdy mi to tak pripada.Snad se mylim.V kazdym pripade naim vzbuzuje b ud nadseni nebo opovrzeni.To uz je lepsi ne?Ja jsem nadsen.Nekdo si mysli ze jejich vyrobky jsou osklive a nekdo zase ze jsou originalni a zvlastnim zpusobem podmanive.I ty jejich predpotopni masinky a jak hrajou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 11:32:34    Predmet: Re: Ferenc Odpovedať s citátom

dzyan napísal:
....jsou originalni a zvlastnim zpusobem podmanive...


velmi pekna charakterisitika vyrobkov naim

ja sa osobne uspokojim s technicky dokonalejsimi produktami - staci ked mi je zvlastnym sposobom podmaniva moja manzelka a nie zosak .. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 12:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
zesilovac ovsem svetove tridy NAP250

Na základe čoho máš tento názor? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 12:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Na základě informací od prodejce. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 17:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

co má ta fotka znamenat? To je vrchol hnusu. A teď neřešim jak to hraje, jen dyzajn.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist