Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

sietovy kabel a vplyv na zvuk
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 02:43:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Síťáky budu brzy zkoušet Very Happy Bude aspoň prdel...

Podotýkám že splňuji vše pro toto..býval jsem silnej skeptik,mám eletrotechnické vzdělání které praktikuji již skoro 22 let v tomto oboru,mam padesátku avšak i rádoby-highend aparát kterej jak slušně měří tak i zároveň slušně hraje,rozumim dostatečně obvodařině abych uměl poznat sračku od dobrýho,moje ucho-mozková rozlišovací schopnost je prokazatelně i ve slepejšovi nadprůměrně dobrá,nemam nijak hroznej bordel v síti v místě kde žiji,jsem schopen si přiznat že něco slyším i přesto že racionální důvod proč tomu tak je si, ani já sám nedovedu jednoznačně vysvětlit ,podotýkám že jsem zapřísáhlý nepřítel třídy I. pro jakýkoliv stroj pro audio. Tč.Dělám servisáka ,konstruktéra a zkrátka vše co zrovna je potřeba.

...takže shrnuto podtrženo nastal asi ideální čas na nějaké ty hrátky ... síťáky jsou pro mne zcela neprozkoumanou oblastí,asi poslední kde nemam zkušenost téměř žádnou. Síťovej filtr chci dělat časem také, ale přímo na míru svým komponentám a zcela jinak než je obvyklé = 100% bez oddělovacího trafa které považuju u koncáků s vyšším výkonem jednoznačně v mých podmínkách pro mne spíše za zhoršení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 08:28:28    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
vlado222 napísal:
Bubuxin -a čo Ty? --> Ty dokážeš vslepom teste a v cudzom prostredí rozoznať svoj oddeľovák od iného, alebo či je reťazcu predradený tvoj oddeľovák, alebo nie?

Nikde som nenapísal že to musí byť v cudzom prostredí. Tam by sa žiadalo najprv vypočuť si pár známych vecí a až potom niečo porovnávať.

A či by som dokázal rozoznať svoj oddeľovák od iného? Absolútne nie a myslím že ani nikto iný. Vyššie napísané však platí pre kvalitne prevedené výrobky, nie pre rôzne pseudopráčky alebo kondicionéry vyrobené podľa toho ako píše Kozouch (" "Velké" značky používají květnaté řečičky a prodávají laikům "black boxy" plné hnoje.").

BlackBerry: ja nerád testujem, nebaví ma liezť za stojan a niečo prepájať. Však načo aj keď som vo "vidiacom" teste nepočul rozdiel medzi Cardasom, Kimberom a Audioquestom.


Bubuxin svoje trafo nedokážeš rozoznať v slepom teste a od iných by si chcel aby v takom teste dokázali rozoznať v aké káble a koncovky na nich sú použité.
Mal by si to vedieť rozoznať lebo vravíš že Tvoje kilbru má oveľa väčší prínos ako káble a koncovky, (o čom nepochybujem).

Nedá mi nevyjadriť sa k tým kvetnatým rečiam ktorými nevieš opriasť tvoj produkt. Načo by si to robil, keď to za Teba spraví kamarát.

check napísal:
Moc chválím název firmy, má to vtip !!! Smile
Byl jsem velmi skeptický ohledně vlivu síťového filtru a oddělováku. Na návštěvě u Bubuxina jsem si nechal přepnout z oddělováku na přímo do sítě a pak zpět. Rozdíl je dost podstatný. Bez oddělováku je to takové nezáživné, máznuté, hrají bedny a ne muzika. Po zapojení oddělováku zvuk vystoupil z beden, začla hrát hudba, zlepšila se barva nástrojů a HLAVNĚ zmizelo rozmazání a objevily se opravodové mikrodetaily. Celá sestava jakoby se posunula z nějakého "mid-fi" o pořádný kus dál.
Pořád sice nevím, co ten oddělovák přesně dělá, ale dělá to dobře. Každopádně investice do oddělováku má smysl určitě až po dokončení sestavy na závěr.
Měl jsem s sebou na návštěve i moje třípásma VMA-II, takže jsem se mohl poslechově zorientovat v jiné akustice i na jiném železe.
Moc se těším, až oddělovák uslyším na ještě lepším železe.

Ak toto nie sú kvetnaté reči, tak po tom čo?
Po tom čo počul check: "Bez oddělováku je to takové nezáživné, máznuté, hrají bedny a ne muzika. Po zapojení oddělováku zvuk vystoupil z beden, začla hrát hudba, zlepšila se barva nástrojů a HLAVNĚ zmizelo rozmazání a objevily se opravodové mikrodetaily. Celá sestava jakoby se posunula z nějakého "mid-fi" o pořádný kus dál." nemôže byť problém pre Teba a nikoho rozoznať v slepom teste či je tvoj kilbru predradený audioreťazcu a či nie.
Check to počul aj v cudzom prostredí tak by to nemal byť problém ani pre Teba.
A Ty zas naoplátku, ak sa tu zjaví nejaký potencionálny záujemca o bedny doporučíš náhodou jeho bedny .
Ak niečo doporučí mienkotvorný uznavaný prispievateľ na verejnom diskusnom fóre, či to už spraví check svojimi kvetnatými rečami alebo Ty lebo niekto iný k jeho bedniam, alebo k niečomu inému od iného malovýrobcu tak to nie je reklama? Podľa mňa áno a zadarmo.

Podľa mňa Ty spĺňaš obidve podmienky o reklame o kttorej písal Kozousch:
Kozousch napísal:
Poznámka od technika zaměstnaného v propagační/reklamní/marketingové/komunikační agentuře: Nepoužívat květnané řečičky je taky jednou z forem marketingu stejně jako třeba ateismus je jednou z forem víry. Vždy záleží na zvolené cílové skupině zákazníků. "Velké" značky používají květnaté řečičky a prodávají laikům "black boxy" plné hnoje. A funguje to, protože laici chtějí být ohlupováni, a logo "velké" značky na přístroji je pro ně nedílnou součástí užitné hodnoty zakoupeného přístroje. Tomu "malé" značky úspěšně konkurovat nemohou. Pro ně jsou jednou z cest "otevřené kryty přístrojů" - což je mě jako technikovi samozřejmě bližší než marketingové bláboly ...


Bubuxin v tvojom vlákne kilbru power sú kvetnaté rečičky od checka, a vo vlákne ktoré predchádza kilbru power prezentuješ svoj produkt v štýle odkrytie prístroja.

No a nakoniec ešte ma napadlo. Je Tvoj produkt certifikovaný, či je bezpečný? Odvádzaš dane, keď ho predávaš? Predpokladám že áno. Ak nie, nebojíš sa že niekto na Teba pošle daňovú alebo inú kontrolu, keď sa tu prezentuješ na verejnom fóre?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cum21
Hifista


Založený: 04 september 2009
Príspevky: 231

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 08:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak skusme mali testik

Ak mate dvoj zasuvku skuste prehodit zastrcku hore ci dole rozdiel je tiez velky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 08:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 --> Co ta tak velmi sere? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 09:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:


.bez oddělovacího trafa které považuju u koncáků s vyšším výkonem jednoznačně v mých podmínkách pro mne spíše za zhoršení.


je to tak - nutnost použití oddělovacího trafa ukazuje na chybu v konstrukci zesilovače /na kterou autor, pokud nemá dost praxe s VF měřeními a s problematikou elmag. polí/ nemusí nikdy přijít - bohužel. Rovněž může signalizovat na chybu v zapojení kompletního řetězce. Zkušenost je bohužel nesdělitelná a nelze ji předat ani přes web, ani při diskusi nad orosenou sklenkou v restauraci.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 09:21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar neserie ma nič. Proti bubuxinovi nič nemám. Iba som reagoval na jeho slepý test ohľadne koncoviek. A na to aké sračky predávajú renovované firmy za pomoci kvetnatých rečičiek. To je všetko. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 09:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

cum21 napísal:


Ak mate dvoj zasuvku skuste prehodit zastrcku hore ci dole rozdiel je tiez velky


Zejména když mají prokřížené L a N.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cum21
Hifista


Založený: 04 september 2009
Príspevky: 231

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 09:43:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemaju prekrizene L N
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 11:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado - jedna z klasických manipulácií v diskusiách je ihneď napadnúť pisateľa.
To si ty bubuxinovi spravil - odvádzaš dane? máš to certifikované? predpokladám, že áno, ale keď nie....tak sa nebojíš...

Ty nič nepredpokladáš, ty manipuluješ a používaš skryté hrozby - daňová a iná kontrola.

Inak môžeš byť spokojný, Bubuxin všetky veci tebou menované v poriadku má.

A Ty máš všetku hudbu originál? A aj filmy? Predpokladám, že áno, lebo vieš BSA a tak....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 11:38:59    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:

No a nakoniec ešte ma napadlo. Je Tvoj produkt certifikovaný, či je bezpečný? Odvádzaš dane, keď ho predávaš? Predpokladám že áno. Ak nie, nebojíš sa že niekto na Teba pošle daňovú alebo inú kontrolu, keď sa tu prezentuješ na verejnom fóre?


2 thumbs up a ty si cital jeho ponuku oddelovakov, alebo robis zo seba len blba? To IČO: 46271562 si tam nevidel? Vsak je ako pasť na OKO ! Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 11:46:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To s tou certifikáciou ma zaujalo: ako to je, je to povinné ak tu niekto niečo vyrába a predáva? A čoho sa to všetkého týka?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se nepletu, tak každé komerčně prodávané zařízení, ve kterém se kterém se vyskytuje "nebezpečné" napětí (zjednodušeně má přívodní šňůru na 230V), tak by mělo být schváleno Elektrotechnickým zkušebním ústavem http://www.ezu.cz/ a to není "za hubičku". Proto má spousta zařízení typu Set-top-box, Media Player, Wi-Fi router atd. externí adaptér. Pak stačí schválit konkrétní typ adaptéru a používat ho pro všechna zařízení, kterým z hlediska výstupního napětí a proudu vyhovuje.

Off topic ! Ta vladova argumentace daněmi je opravdu výtečná a hodná leda tak socanského parazita. Už jste někdy někdo zažil, že by bylo za vámi odvedené daně pořízeno něco, co by vám bylo ku prospěchu? Pokud jste si toho nevšimli, tak naprostá většina odvedených daní je prožrána státním aparátem a "sociálně potřebnými" netáhly, odkloněna, nebo použita na nákup dalších prostředků pro buzeraci a šikanu daňových poplatníků.

Celková průměrná daňová zátěž je cca 65%, takže když jako zaměstnanec stojíte svého zaměstnavatele třeba 100 tisíc, tak si jako zákazník nakoupíte sám pro sebe zboží a/nebo služby v hodnotě 35 tisíc, a vámi vydělaných 65 tisíc utratí někdo jiný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď ten oddelovák niekoho zabije, alebo spôsobí požiar tak potom sa pôjde po certifikáciach a schváleniach , inak môžeš byť bez toho, ak budeš dobre spávať a nikto zo zákazníkov to po tebe nepožaduje nepožadoval..

To dá rozum, že každý výroboch musí byť schválený a overený príslušnými orgánmi práve pre prípad škody aby si z toho vyšiel výrobca bez finančnej ujmy / basy

_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže všetky oddelováky, zosilňovače tu na fórach ponúkané (špeciálne od miestnych výrobcov) maju certifikáciu? Čo keď nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či majú, nevlastním od nich žiaden prístroj . Záleží na tebe či si to odsleduješ a či je to pre teba dôležité. Ak kúpiš niečo bez kupnej zmluvy a bez certifikácie (DIY) tak sa potom ani nedomôžeš práv.

Ale myslím že tunajšie DIY je natoľko vyspelé , že s bezoečnosťou by problém určite nemal byť. Mnoho krát sú DIY výrobky skonštruované lepšie ako bežný komerčný výrobok.

_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 508
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado .. Bubuxin je slušný človek. Pri kúpe takychto vyrobkov musis pouzivat svoju hlavu. Mna tiez nezaujimaju kvetnate kecy. Z tvojich prispevkov mi pripada ze mu zavidis. Hold nie kazdy je taky sikovny ako bubuxin. Mam tiez od bubuxina odelovak a ja som s nim spokojny. Ale do debat typu ci kabel ma vacsi prinos ako oddelovak, alebo rozny zvuk koncoviek sa veru pustat nejdem nech si kazdy skusi sam. To su zbytocne kecy. Ja som sa nechal uniest na avmanii a mierne som to olutoval Smile) hold niet nad odbornikov.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Komerčne predávané veci MUSIA spĺňať všetky požiadavky legislatívy.
DIY je DIY, keď ma to zabije sám som si na vine.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Provést síťovou část bezpečně není problém - to dokáže i dostatečně poučený a pečlivý amatér bez "papírů". Většina DIY přístrojů má síťový vypínač, takže v nepřítomnosti nebo spánku majitele je riziko jakýchkoli problémů minimální. Za provozu to při poruše maximálně "vyhodí pojistky", ale že by vznikl požár?

Já osobně mám mnohem větší strach z "továrních" čínských spínaných zdrojů obsažených v různých non-stop běžících zařízeních - adaptéry od ADSL modemů, Wi-Fi routerů, veškerá elektronika a výpočetní technika se Stand-By režimem atd. Co jde, to mám připojené přes prodlužováky s vypínačem a odpojuji to od sítě natvrdo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:30:06    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222: ja proti tebe tiež nič nemám, len mi príde divné že sa ohaniaš kontrolami. Ako keby ti došli argumenty.
Check ku mne prišiel skeptický k použitiu oddeľovacieho trafa a napísal to čo počul. Došlo k zmene ktorú niektorí jedinci pripisujú výmene koncovky na jednom kábli.
To je to čo mi vadí, nie to že sa chcú hrať s káblami.
Písal som že nerozoznám od akého výrobcu je použitý oddeľovák predradený pred zostavu, nie že nerozoznám jeho použitie. Tiež nepíšem
o dramatickom zlepšení o tri triedy. Potom si z toho niekto môže vydedukovať že k zosilňovaču za 100 euro stačí kúpiť rovnako drahý (alebo drahší) kábel a bude mu to hrať ďaleko ďaleko lepšie.
Nerozumiem prečo by som nemohol pochváliť niekoho dobre odvedenú prácu. Keď si porovnám čo za cenu checkových produktov ponúkajú iní výrobcovia, tak v porovnateľnej kvalite toho veľa na výber nie je.

Všetky zariadenia ktoré opustia moju dielňu sú premerané revíznym technikom a majú prehlásenie o zhode čo je inými slovami značka CE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu z ineho sudka...
Tiez som podobny attack zazil na inom fore ked som ponukol kable RG62 od aj Vam znameho individua s nickom regnad
Tiez ho trapilo ci mam na to kvalifikaciu a ci odvadzam dan ??? pri DIY.....
To uz si ozaj niekto nedovidi dalej ako na spicku nosa?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Všetky zariadenia ktoré opustia moju dielňu sú premerané revíznym technikom a majú prehlásenie o zhode čo je inými slovami značka CE.

A to je podľa našej legislatívy ekvivalent certifikácie? Existuje nejaký zákon ktorý by sa dal citovať?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbierka zákonov SR. Wink

Tu to máš aj s výťahmi a lanovými zariadeniami Smile



Právne predpisy vyžadujúce posúdenie zhody resp. certifikáciu výrobku:

Zákon
264/1999 Z.z.
Zákon
294/1999 Z.z
Nariadenie vlády č.
436/2008
Z.z.
Nariadenie vlády
571/2001 Z.z.
Nariadenia vlády
327/2003 Z.z.
a Smernice EP a rady
95/16/ES
Nariadenie vlády
183/2002 Z.z.
Nariadenia vlády
78/2004 Z.z.
a Smernice EP a rady
2000/9/ES
Nariadenie vlády
513/2001 Z.z.
Nariadenia vlády
328/2003 Z.z.
a
Sm
ernice rady
87/404/EHS
Nariadenie vlády
576/2002 Z.z.
, Nariadenia vlády
329/2003 Z.z.
a Smernice EP a rady
97/23/ES
Nariadenie vlády
308/2004 Z.z
Zákon
400/1999 Z. z.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:30:19    Predmet: Odpovedať s citátom

V sietovom kábli prechadza už elektrika ktorá človeka dokaže usmrtiť!
Podobé otázky ohladom certifikácie su teda aktualne.Tu už ide o život!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver:
Zákon NR SR č. 264/1999 Z.z. a č. 436/2001 Z.z., nariadenie vlády SR č. 308/2004 a č. 245/2004.
Slimák bol rýchlejší Smile

Napadla ma jedna (nie moja) skúsenosť so sieťovým káblom svetoznámeho výrobcu. Pri nejakom teste sieťových káblov ho skúsili zapojiť na vstup mnou vyrobeného oddeľováku. Manipulovalo sa aj s inými káblami keď zrazu rana a ostalo všade ticho. Vyletel prúdový chránič na oddeľováku, aj hlavný istič. Po nahodení všetko fungovalo ako predtým až na kábel. Počas používania (nie v ten deň, ale dlhodobejšie) došlo k prerušeniu nuláku, ktorý mal kontakt len v správnej pozícii. Všetky vodiče toho kábla boli tvrdé drôty ktoré sa polámali pri vstupe do zalisovanej prístrojovej koncovky.


Naposledy upravil bubuxin dňa Št marec 07, 2013 13:42:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Blackberry - tvoje sieťové káble sú certifikované, alebo majú len prehlásenie zhody?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:37:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ČERNICA

No? A?
Ved pise revizakom potvrdene.... alebo si myslite,ze pride revizak o svoje razitko a zivnost chybnym rozhodnutim?
Boha ako je len kusok od "hifi" k spochybneniu cohokolvek. Hlavne ak netecie krv z vlastneho.
Vyburme sa na dakom len preto ,ze vie a daco to stoji.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Janik - presne o to ide, Bubuxin je NÁZOROVÝ oponent, protistrana zjavne neunesie opačný názor, tak sa do neho začnú "obúvať" a spochybnia ho ako človeka, ako výrobcu zariadení a neviemčovšetkoešte a nasledujú skryté hrozby o kontrolách... Tento jav je dosť bežný v našich končinách, o to je úbohejší.

Diskutujme o rozličných názoroch, od toho tu fórum je, ale skúsme zachovať v sebe aspoň kúsok normálneho človeka.

Argumenty tu prezentované sú typu - Spievali ste si doma? A čo na to SOZA?...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 13:51:58    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Guliver:
Zákon NR SR č. 264/1999 Z.z. a č. 436/2001 Z.z., nariadenie vlády SR č. 308/2004 a č. 245/2004.

Neviem tam konkrétne nájsť kto je oprávnená autorita na vydávanie certifikátov a vyhlasení o zhode.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 14:04:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak píše:
Zaslal: Št marec 07, 2013 13:35:07 Predmet:
Blackberry - tvoje sieťové káble sú certifikované, alebo majú len prehlásenie zhody?

Ja čo zatial používam sietove káble,všetko su to originál od vyrobcov respektívne od ich distributorov,teda predajcov.Plánujem ale si niaku tu kvalitnejšiu metráž + lepšie koncovky niakemu odbornikovi a teda takému čo má na to aj opravnenie dať zmontovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 14:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

NEBUD MALICHERNY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 10 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist