Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

B&W MATRIX
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MartinP
Nádejný hifista


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Po marec 03, 2008 20:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že je zbytečný tady někomu nadávat do debilů a pod. Na tech fotkách ani já nevidím žádný úpravy, je to nešťastně vyfocený. Jinak věřím, že to jistě hraje squele.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 08:09:39    Predmet: M801 S3 Odpovedať s citátom

mam naposlouchane nejvic ze studia v Rudolfinu a to ve znacne mire v petikanalu s 800W zesilovaci B&W M800. Zatim nejlepsi zazitek z poslechu reprodukovane hudby bylo nahravani Alpske symfonie v multikanalu pro Octavia Records.

Ted mam navic 801 jako bedynky k pocitaci s monobloky DPA388.

Co se zvuku tyce tak vse uz bylo receno, je to velice dobra bedna ktera ale potrebuje kvalitni a vykonny zesliovac, akustiku prostoru bez vetsich problemu a nema skoro vubec "svuj charakter" s vyjimkou vetsich hlasitosti na stredech. Stredak ma relativne maly prumer kmitacky a pri vetsich vykonech zacina zkreslovat. To ze ve vyssim modelu 800 pouzili ty stredaky dva je proste dobrej napad

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Po marec 10, 2008 11:02:22    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinP
Je to vyfocené nádherně. Tohle vlákno je totiž o bednách takže machalík fotil BEDNY!!! Fotky zatlumení by patřily do vlákna "zatlumení". Někdo sem ale asi musí za každou cenu něco napsat, aby všichni viděli jak velký má koule no a to je zkrátka debilní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po marec 10, 2008 11:51:21    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 12:57:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Po marec 10, 2008 15:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee: Vracet se k domu dnes po třičtvrtě roce je opravdu zbytečný, nicméně prostě jsi tehdy ustřelil, Matrix má ve skutečnosti tu nejmíň koupelnovatou místnost ze všech, co znám, má zatlumen celý strop (cca 30 m2) a pak dva velké panely na stěnách za bednami a vedle beden (cca 7,5 + 6 m2), jen to na těch fotkách prostě není vidět, protože mě nenapadlo fotit stěny a strop, když jsem fotil bedny. Nicméně už dlouho mám v plánu dojít k němu s širším objektivem a vyfotit to celé včetně stropu jako prezentaci celé poslechovky; vlastně od té doby, co ses do toho tehdy obul.

Samozřejmě by šlo to asi udělat ještě líp, kmitací panely, basopasti atd., ale na druhé straně u Matrixe basy neduní, středy nedrnčí a nic se tam nehádá, takže to hádám splnilo svůj účel, aniž by to stálo kilo. Nevím, kolik si myslíš, že by měla být zatlumená plocha na místnost o 30 m2 a výšce stropů tuším 340 nebo 360 cm, ale obložit ji lautr celou by asi taky nedělalo dobrotu. Navíc i hifi je jen koníček a nikdo z nás nechce bydlet ve studiu, musí to tam taky trochu vypadat.

Až to vyfotím pořádně, tak to sem speciálně dám, aby bylo tomuhle blbýmu sporu učiněn už konec. Hlavně už žádnej další nováček ať se aktivně nevyjadřuje k příspěvkům z července.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut marec 11, 2008 14:39:47    Predmet: Matrixův rum Odpovedať s citátom

Potvrzuji. ve srovnání s "obýváčky, kam chodí manželce návštěvy na kafíčko" Rolling Eyes má Matrix určitě nejlepší poslechovou místnost ze všech hifistů, co jsem měl tu možnost navštívit. Ve srovnání s mojí poslechovkou je to méně zatlumené (já preferuju echt studiovou akustiku - taková úchylka, no... Wink ), ale na rozdíl od té mojí Matrixové místnosti nechybí objem (velikost), což ve finále asi u většiny lidí vyhrává. Já mám spíše kamrlík... Crying or Very sad ale není všem dnům konec... Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut marec 11, 2008 14:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Já napíšu jinou věc. Takovou akustiku jakou má Coffee doma jsem jinde neslyšel. Chápu, že je to nedostatkem místa a životní situací. Jenže v kombinaci s jeho horny je výsledná reprodukce skvělá. Chápu jeho značnou skepsi. Nejlépe vidět a slyšet osobně. Jak Brno tak Klatovy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut marec 11, 2008 17:54:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
...Až to vyfotím pořádně, tak to sem speciálně dám...

Moc se těším na foto, taky mne to hodně zajímá. Předem díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2009 10:29:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaká je dnes reálná cena za poslední verzi Matrix 801?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2009 16:03:40    Predmet: Re: B&W MATRIX Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Prosím majitele těchto legendárních modelů o názory, zvukové vlastnosti, dojmy, měření, rozdíl mezi verzemi, evolucemi, prostě pište vaše zkušenosti. Do starých strojů se možná ještě tyto repro neřadí, ale čas nekompromisně plyne.


a tyhle kanóny, stropní vzpěry to máš jako v bytě, jo ? asi nebudeš v paneláku, jinak destrukce obydlí, kvartýru...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2009 20:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Question Question Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo456
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št november 19, 2009 11:35:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké jsou rozdíly v jednotlivých sériích u těch osmsetjedniček?Nepodařilo se mi nikde nic najít...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 09:45:25    Predmet: Odpovedať s citátom

koho este zaujimaju rozdiely medzi modelmi 801 80s, 801S2 a 801S3 tu su priamo stiahnutelne servisne manualy.
Zaujima ma aj vas nazor na rozdiely v konstrukcii vyhybiek medzi S2 a S3 modelmi. Otazka hlavne na pana Sykoru, Checka, BV...

http://bwgroupsupport.com/manuals/bw-service

priamo servisny manual k 801S2:

http://bwgroupsupport.com/downloads/techmanuals/bw/Matrix%20801%20S2-TM.pdf

a k 801 S3:

http://bwgroupsupport.com/downloads/techmanuals/bw/Matrix%20801%20S3-TM.pdf

je totiz cast zastancov novsich a cast naopak starsich. Rad by som poznal ale nazor ktora vyhybka je podla vas riesena viac "do mrtva" pytam sa aj preto ze na webe je viac tych co vyhybky nejako upravovali, bud na novsiu verziu S3 s vymenou vyskaca z tejto vezrie (uz s ferofluidom), alebo len menili niektore suciastky. Su tiez aj taki co risili len premiestnenie tlmivky L5 mimo PCB kvoli ovplyvnovaniu s tlmivkou L6...

Nejde mi o menenie charakteru zvuku, ten mi maximalne vyhovuje. Skor ma zaujima vas nazor v rozdieloch v konstrukcii tychto dvoch verzii - pre a proti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 18:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

nic nikto?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 22:18:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Z mt toho vela nevidim, ale... su medzi S2 a S3 pouzite rozdielne menice, material membran alebo len ferofluid u vysaku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 23:24:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Měniče a díly k nim mají jiné označení. Jeden samozvaný znalec mi tvrdil, že mechanicky jsou záměnné, ale u basáků pro S3 je vyšší zatížitelnost cívek. Pokud jsem dobře pochopil, existuje S3 ve dvou verzích, bez elektronické ochrany měničů i s ochranou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 01:04:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano boli 801 M S3 bez ochran a 801 M S3 PRO - s ochranami
vyskace su ine (zdielaju spolocne len niektore diely vyskaca - ako napr. kalotu a zadny kos), stredaky su komplet identicke, basaky su opat ine a zdielaju niektore diely (kos,...).
Basreflexove natrubky su identicke

drobnosti z akustickeho hladiska - S3 nemaju okrem ineho tlmiacu penu na vrchu ozvucnice ako starsie S2...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 07:36:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam series 2, diky za manualy, mel jsem jen schema !!
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 09:27:24    Predmet: Odpovedať s citátom

JuanV: som rad ze to niekomu pomohlo. B&W si tymto archivom kompletnej produkcie zahrnajuce nielen navody (OM) tak hlavne servisne manualy (TM) u mna vyrazne splhlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist