Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DC filtr
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 12:03:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěnovka je velmi tuhá a minimálně se promačkává (propružuje). "Bublinky" v pěnovce jsou uzavřené, takže to drží stále tvar. Není to klasická pěnovka z matrace ala houba na nádobí Smile.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 20:39:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď jsem opět udělal test a už se to zdá být dobré, tedy mírně to brumí, ale už to není dál slyšet, což je super.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2011 20:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Po dlhšom čase vytiahnem toto vlákno. Podobne ako Karfík mierne bojujem s brumom toroidov. :-I Vyskúšal som DC filter, ktorý čiatočne pomohol, a ten chcem skombinovať s pružným/pružnejším uložením toroidov a tak sa dostať k čo najviac uspokojivému výsledku.
V zosilovači mám toroidy upevnené cez tenunkú gumennú podložku a hrubšiu "penovú" podložku (obe na sebe). Zosilovač má 7 rokov a penová má už na omak odžité. Pružné podloženie/uchytenie chcem nahradiť.

Horemic tu písal o "měkké,silnější podkladové materiály" a "s gumou,či silikonovou podložkou". K tomu smeruje moja otázka: hľadám niečo na tento spôsob, ale samostatne som nič nenašiel (len "v balení so samotným toroidom"). Viete ma prosím nasmerovať, prípadne pod akým anglickým názvom tieto pružné "podložky" hľadať...???
Prípadne ak je dostupné niečo s vhodnými vlastnosťami "v metráži" nemám problém si to povystrihovať. :-)

Ďakujem za prípadnú pomoc!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2011 21:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Napr. pod názvom "podložka pod myš" Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2011 21:28:53    Predmet: Odpovedať s citátom

..priznám sa, že nad ňou som, rovnako ako nad nejakým mäkším podlahovým linom, premýšľal. :-))) Hrúbka by plus-mínus vyhovovala. :-)

Ak nenájdem niečo sofistikovanejšie, tak použijem.. ..zatiaľ len "neoprenne disc" u RS Components (malý rozmer). :-/

Ďakujem!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 07:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

A co napsat nějakému výrobci toroidů. Mně došly s toroidem i dvě gumové podložky, tloušťka cca 3-4mm. Jinak doporučuji to hlavně vzdálit od předního/zadního panelu aspoň 2-3cm. Tedy aby ten torid nebyl bokem u plechu. Spodek/vrch zast ak nevadí. To je doporučení výrobce a já to tak udělal a toto asi nejvíc pomohlo, než nějaké gumy a kdo ví co.
Jo a když jsem reklamoval toroid u JKeltra, že brumí, tak mi řekli, že to není možné. Tak jsem jim poslal video. Pak teda že to zkusí. No výsledek je úsměvný. Jejich zalité audio transformátory nebrumí jen pokud za nimi není můstek a neusměrňuje se napětí, toto je jejich závěr, protože prakticky zjistily, že opravdu brumí. Takže toroidy z JKeltra jedině tak na síťovou pračku. Ale abych nebyl jen negativní, nabídli mi vrácení peněz, což je solidní jednání.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 08:50:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám v DPA 2x 400W toroid od JKeltra, na výšku zevnitř na předním panelu vedle sebe. Brum se nekoná, audio provedení, zalitý střed. Aspon tedy trvalý brum se nekoná. Někdy nám do sítě leze 100% DC, na filtr už se chstám Smile. Protože jen někdy a jestě ne moc začnou ty toroidy bručet. Zatím jsem to neřešil jelikož to není často a když už ano je to slyšet tak max. do 2m a ještě musí být v místnosti úplné ticho.
_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 13:48:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Xhibit napísal:
je to slyšet tak max. do 2m a ještě musí být v místnosti úplné ticho.


Asi k tomu máme jiný přístup, toto co popisuješ je pro mne brumící toroid jak sviňa a žádal jsem vrácení peněz. Mně právě brumí v úplném tichu tak do těch 2m. Já když chci tichý toroid, což byl zásadní požadavek v objednávce, tak nesmí být slyšet ani s otevřeným zesilovačem a uchem kousek od něj, tak jako to má třeba KRELL. Je vidět, že to jde udělat, ale kde nevím.
Možná jsem jen moc velký perfekcionista Smile.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 13:57:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No kdyby brumily trvale tak to řeším, ale jak píšu jen to jen někdy, tak že to vidím na DC v sítí. Většinou, nevím odhadem v 95% času jsou tiché že o nich nevíš.
No ješte v jedné situaci si houknou, a to je zapnutí. To si na vteřinu zabrumí než nabijou tu baterii kondíku co za nimy je.
Aby byly neslyšitelné v každé situaci to ti u nás asi nikdo nevyrobí. Muselo by asi byt zalité (přelakované, impregnované, nevím co se s tím přesně dělá) i vynutí aby nemohlo vibrovat. Jak to měli některé starší trafa, měl jsem doma nějaké na C jádru, cívky byly jakoby celé namočené v laku/epoxidu, celé to bylo tvrdé jak šutr.

_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2011 07:14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

A co takhle zadávat výrobu tak, aby primár byl na 250-260V a sekundár o nějaký ten potřebný volt výš? Sice menším sycením trošku člověk příjde o výkon,ale myslím si že ticho je doma asi pro většinu lidí důležitější parametr než se honit za pár VA navíc... Problém je prý údajně v nekvalitě jader a šetření mědí na primární straně,výrobci se snaží držet ceny co nejníž a na nějaký hifisty jako nezajímavý minoritní zákazníky s kusovkama se prostě dneska pochopitelně z vejšky sere...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2011 08:05:11    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
A co takhle zadávat výrobu tak, aby primár byl na 250-260V a sekundár o nějaký ten potřebný volt výš? Sice menším sycením trošku člověk příjde o výkon,ale myslím si že ticho je doma asi pro většinu lidí důležitější parametr než se honit za pár VA navíc... Problém je prý údajně v nekvalitě jader a šetření mědí na primární straně,výrobci se snaží držet ceny co nejníž a na nějaký hifisty jako nezajímavý minoritní zákazníky s kusovkama se prostě dneska pochopitelně z vejšky sere...


Já si nechal namotat primár na 235V, protože v síti mám furt tak 233-237V.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2011 22:52:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:52:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2011 23:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Horemic, ďakujem.. ..prosím ešte posledná otázka: "bežný červený silikon" je čo?.. ..niečo na stavebné účely, alebo nejaké tesnenie do auta, alebo je to v tekutej forme a myslíš odliatie do formy.. ? :-o
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2011 23:18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:52:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2011 23:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Po august 01, 2011 21:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:49:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 07:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

horemic napísal:
Sliboval jsem v některém z jiných vláken,že se pobavím se svým kamarádem který mnoho let navíjel u jedné nejmenované firmy transformátory,a dnes je navrhuje,o problematice vrčících transformátorůí.Po několikahodinovém velmi zajímavém rozhovoru je bohužel vše jasné.Přesycování jader je to,co onu hlučnost transformátorů ve většině případů způsobuje.


Tak se ho prosím zeptej, když pracuje v branži, zda nezná nějakou firmu, kde mi udělají tichý toroid, třeba i s příplatkem.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 07:51:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kup si k nim rozšířené příslušenství, když se to správně aplikuje, není slyšet nic Laughing
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 08:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
horemic napísal:
Sliboval jsem v některém z jiných vláken,že se pobavím se svým kamarádem který mnoho let navíjel u jedné nejmenované firmy transformátory,a dnes je navrhuje,o problematice vrčících transformátorůí.Po několikahodinovém velmi zajímavém rozhovoru je bohužel vše jasné.Přesycování jader je to,co onu hlučnost transformátorů ve většině případů způsobuje.


Tak se ho prosím zeptej, když pracuje v branži, zda nezná nějakou firmu, kde mi udělají tichý toroid, třeba i s příplatkem.


Karfiku, proč mi Tronic audio trafa nebručí? Jsou to 300VA a 500VA typy.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 08:48:09    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:49:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 08:59:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude to jen jedna možná příčina. Tronic má určitě v přesycení dostatečnou rezervu. Větší, než Talema.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 09:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA.
Mám tady zakázková trafa z Talemy 200VA a 400VA, dá se to nějak ověřit, jakou mají rezervu v sycení, rád to změřím a podělím se o výsledky.
Vím, že se to tu někde kdysi řešilo, ale nevím kde a v té době jsem tomu nevěnoval pozornost.
Asi se musí zvyšovat napájecí napětí a měřit proud naprázdno?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 09:19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:48:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 09:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. Kde je jistota, že je to sycením?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 09:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:47:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 11:36:56    Predmet: Odpovedať s citátom

horemic napísal:
Danhard: Rotfl
Karfík:Popravdě nezná ani ostatní firmy,zatím nepotřebuje.Řešením je nechat si navinout primár např. na 250V a k němu i úměrně větší sekundáry.Při výrobě jakéhokoliv trafa se možné přesycení musí vejít do jisté tolerance,které nemá na funkci rostlináře vliv,bohužel doprovodným efektem je ono bzučení,či vrčení.

Nevím proč mi to furt bručí, zkoušel jsem i DC filtr, i je zapojit jinde než doma a furt to bručí. Dokonce dle rad výrobce jsem je oddálil od ocelových stěn zesilovače a nic nepomohlo. Prostě jak se to dotáhne, tak to bzučí. Ale to tu neřešme, na to jsem tu založil jiné vlákno. A to jsem měl Tronic Audio, kde píší snížené sycení. Pak jsem si nechal navinout druhý toroid v JK Eltra, v objednávce jsem jasně napsal, že chci tichý toroid a pokud ho nejsou schopni vyrobit, tak že ho nechci. Slíbili, že ho vyrobí. Asi za 14 dní přišel a bruměl. Tak jsem ho chtěl reklamovat a oni že si to musí ověřit. Výsledek od nich byl následující, toroid nebrumí pouze pokud není na výstupu napětí usměrněno, pokud se usměrno, tak bručí. Takže tak to funguje. Do síťové pračky dobré, do zesu ne. Primár jsem nechal namotat na 235V.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 12:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. 2 otázky:

1) nemáš za diodami nějaké příšerně velké hodnoty filtračních kapacit? Spousta lidí si myslí, že obrovské hodnoty kapacit filtračních kondenzátorů mají přínos, ale je to spíš naopak. Množství dodatečných problémů snadno převyšuje hypotetický přínos.

2) jaký je kliďák? Trafo bručí víc s větší zátěží. Takže jestli je kliďák 1A a více, tak se určité hladině brumu nedivím a těžko s tím něco naděláš.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 12:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:47:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 13:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím jak je ten toroid vinutej, ale zkusil bych jaký má rozptylový pole.
kdysi jsem zavíral trafo ( na M-kách) do skříně z bytelnýho hliníku. - a to právě brumělo - jediná možnost - použít větší skříň.
Takže nejenom železo, ale i vodivé materiály.
Kdysi se v průmyslu větší trafa ( několik kW ) montovala zásadně přes bukovou podložku.
pokud má toroid rozptylový pole měl by jít reklamovat.

Jinak přesycení je vidět na proudu tím trafem velký přesycení i osciloskopem.

problém obecně vidím v optimalizaci trafa na spotřebu materiálu a účiník .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut august 02, 2011 13:38:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Snad účinnost JHradec, ne ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist