Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vhodna kombinacia pre Mythtv, Skylink a Irdeto
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po január 14, 2013 22:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel som, ze tym narazas na kvalitu obrazu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2013 14:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:

Ak nevies co je TP a chystas sa na rozbehanie takehoto setupu, tak odporucam zacat studovat co najskor. Laughing Rozhodne to nerozbehas za 5 minut, po nakupeni hw.
TP (Transponder), rozumej frekvencia, ktoru ked prescanujes, naladis dane kanaly.


To mi je uplne jasne. Ale dovolim si povedat, ze som skuseny linux user, mam vsade Arch linux, co nie je pre kazdeho, som zvyknuty riesit nove veci, v konzole cez command line a cez textove konfiguraky. S XBMC pracujem roky.

Nikdy som ale nesiel smerom do mythtv, IPTV servra a satelitnej techniky. V tom som uplne novacik a toto budem ako vravis musiet dostudovat.

Kazdopadne som velmi zvedavy, ako to cele dopadne, ak to cele bude fungovat na XBMC ako frontend-e, teda cez to budem streamovat vlastnu zbierku filmov, serialov, hudby a obrazkov a k tomu po novom cez to budem riesit aj live tv, recordings a scheduling ... tak to bude uplna parada.

Vcera som doanalyzoval, aky HW na frontend. Podmienka bola, aby to bolo vo forme mini PC, fanless, dostatocne vykonne aby to dokazalo hardwarovo dekodovat HD s codecmi ako H.264 a aby to malo nizku spotrebu. Uz som rozhodnuty, ze nato pouzijem Raspberry Pi -B, ktory na moje prekvapenie splna vsetky tieto kriteria a cena je vynikajuca. Ma to pri dostatocnom vykone spotrebu do 3W, takze to kludne necham bezat nonstop Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2013 15:58:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak konecne som nasiel fajny link, kde je uplne jasne, na ktorom TP ktory je kanal:
http://www.lyngsat.com/packages/skylink.html


Dobre, mam pre Vas dalsiu otazku. Je mi uz jasne, ze teda ak dekoder sa naladi na konkretny TP, tak vie z neho streamovat viacero kanalov naraz. Cize ak chcem aby to bolo flexibilnejsie, aby sa minimalizovali kolizie, kedy sucasne sa pozeraju na dvoch frontendoch rozne kanale z roznych TP a este k tomu sa subezne nieco nahrava, je potrebne mat viac kariet, resp. kartu s viacerymi dekodermi.

Ako som uz pisal, zatial najhorucejsi kandidat je TBS 6991:
http://www.tbsdtv.com/products/tbs6991-dvb-s2-dual-tuner-dual-ci-pcie-card.html

Ta karta ma 2 dekodery a 2 sloty pre CI. Ako funguje teda paralelne dekodovanie a zaroven dekryptovanie ?

1. Mam kartu, ktora ma 2 dekodery, takze subezne viem streamovat, nahravat atd (uz zalezi len od HW moznosti daneho servra, ci to stiha) z dvoch roznych TP. Vedia ale oba tieto TP nasledne dekryptovat cez jednu Skylink kartu v jednom CI slote ? Aka je zavislost medzi dekodermi a Skylink kartou? Je potrebne mat 2 Skylink karty aby fungovalo dekodovanie 2 TP ?

2. A ak raz narazim na bod, ze budem potrebovat pridat dekoder, tak dokupim dalsiu kartu, budem musiet kupit aj do nej dalsiu Skylink kartu do CI slotu, alebo budem vediet vyuzit tu, co uz budem mat v prvej karte ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2013 16:35:08    Predmet: Odpovedať s citátom

edke napísal:
pouzijem Raspberry Pi -B

Neodporucam - je to pomale. (odskusane na OpenELEC distribucii). Radsej to postav na normalnej architekture x86, napriklad Zacate E450 od AMD.

odpovede na otazky

1) netusim, nikdy som CI slot nepouzival - pri pouziti citacky je to mozne (zabezpecuje to server napr OSCAM).
2) nenerazis pri pouziti odporucanom v bode 1). Zvladnes dekodovat aj 10 kanalov subezne (ak teda Skylink nezapne SurfLock)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St január 16, 2013 14:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
edke napísal:
pouzijem Raspberry Pi -B

Neodporucam - je to pomale. (odskusane na OpenELEC distribucii). Radsej to postav na normalnej architekture x86, napriklad Zacate E450 od AMD.


Cital som v poslednych dnoch o Raspberry vela a vyzera ze velmi zalezi na aku distro a build Openlec natrafis. Kedy si to riesil ? Problem s vykonom co ja som cital ohlacne raspi a openelec je uz vyriesena, zvladne to bez problemov aj H.246 a 1080p.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St január 16, 2013 15:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

edke napísal:
Kedy si to riesil ?


cca pol roka rozadu. Nemyslim primarne na prehravanie filmov, ale celkovo to interface, ktore velmi dobre poznam z domu, sa mi zdalo lenive. A to nechcem vediet, ako sa to bude spravat, ked sa v kniznici bude nachadzat niekolko (desiatok) tisic suborov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St január 16, 2013 22:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:

cca pol roka rozadu. Nemyslim primarne na prehravanie filmov, ale celkovo to interface, ktore velmi dobre poznam z domu, sa mi zdalo lenive. A to nechcem vediet, ako sa to bude spravat, ked sa v kniznici bude nachadzat niekolko (desiatok) tisic suborov.


A uz nemas raspberry ? Sledoval som nejake fora a vyzera ze tam je velky progres, stalo by zato to znovu vyskusat. Ja zrejme do toho pojdem, spotreba 3W, ze to mozem nechat nonstop a ta cena, to sa mi velmi paci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 05:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne voci dacomu co ma rozmery priblizne 10 dm2 mam vyhrady a obavy ako to bude hrat. Beriem to ako zabavu a nie ako seriozne zariadenie. Ale ak chce byt dakto pokusny kralik tak nic proti tomu. Ta cena este nikoho nezrujnuje....
Myslel som si ,ze progres Very Happy zaznamenal aj moj nettop a......
Jednoducho z "hovna bic neupleties" aleeeee. Progres je asi vsemocne slovo.
Skus a my sa poucime....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 10:12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

edke --> Mal som to na stole http://imageshack.us/a/img339/3811/p1020910i.jpg Predal som to kamosovi. 720p OK, ale ako nahle sme otvorili titulky, tak obraz sekal. Neviem, ci je ten soft uz doladeny, ale ako prehravac HD videa podla mna "na hrane". Na audio tazko povedat. Kamos to ma tiez hodene v sufliku Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 12:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

edke napísal:
A uz nemas raspberry ?

Nie. Tiez si to kolega objednaval a my sme to v praci v ramci zvedavosti odskusali, ako to fici. Taktiez sa mozem podpisat pod Odarove slova, mal som z toho rovnake pocity.
Zadalsie si uvedom, ze pokial chces prijimat signal z druzice v 1080i, potrebujes kvalitnejsiu grafiku, ktora zvladne spickovy deinterlace (rozumej VectorAdaptive) na dopocet do 50p a to pochybujem, ze zvladne takato krabicka. Obzvlast, ked ma problemy s 1080p@24fps vo vyssom bitrate.

Novsie distribucie som neskusal, takze v akom stave by sa to nachadzalo dnes s aktualnym buildom - netusim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 14:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

No nic, mal som to v kosiku ako jasnu vec, 2x aj s krabickou, napajanim a neviem cim este .. takze idem objednat len 1x a vyskusam si to .. ak by to nevyhovovalo a potvrdilo Vase skusenosti, stale sa to zide ako paradny "server" na iste autonomne cinnosti v dome, ktory bez problemov pri 2W spotrebe moze ist kludne 24/7.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist