Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Philips Motional Feedback (MFB)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2013 16:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono se v těch charkách dá ledascos najít, ale nikde tam nevidím třeba přenos z kmitačky na AIC, nejlíp proudově buzený.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2013 18:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To by mohlo být zajimavé, sám jsem to neměřil ani nikde neviděl změřené.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2013 21:09:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je totiž dost naivní si myslet, že to funguje podle toho náhradního schematu.
S tou teorií je to asi jako z magnetickým motorem, bohužel jsou ty vysvětlující teorie zcela scestné, ale snadno "pochopitelné" Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po január 28, 2013 01:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo náhradní schéma vypadá zjednodušené, rozhodně by chtělo rozšířit. No, můžeš to prostudovat a teorii vylepšit Smile
Mě stačí že to v praxi funguje, co potvrzujou i naměřené grafy v PDFku od coffeeho. Zabývám se spíš praktickým využitím než nimrání v teorii Laughing

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po január 28, 2013 08:20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mě zcela otázkou, jak se měří impedance s "cizím buzením" druhé cívky.
To tam naměříš cosi, jakýsi součet impedance a přeslechu z druhé cívky.
Nejde mě o nějaké nimrání v teorii, ale o to, že je to celé zásadně blbě.
To je, jako by jsi strčil ohmetr do zásuvky a řekl, že odpor sítě je tolik a tolik, protože ti to ukázal ohmetr Very Happy

V cem je "jadro pudla" je videt v tech merenich zkresleni, pod 100Hz se zlepsi zkresleni sudou harmonickou, zbytek se klidne i zhorsi.
To jde udelat i pasivne, jinou konstrukci magnetickeho obvodu Very Happy
Hlavne tam by to napravovalo vlastnosti na tom miste, kde vznikaji a nemrsilo by je jinde a se spotrebou vykonu.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2013 11:36:22    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Je mě zcela otázkou, jak se měří impedance s "cizím buzením" druhé cívky.
To tam naměříš cosi, jakýsi součet impedance a přeslechu z druhé cívky.

Nevím jestli je to z materiálů úplně zřejmé - magnetické toky permanentního magnetu v mezeře a AIC cívky jsou na sebe v místě působení kolmé. Takže přenos mezi cívkama by měl být zanedbatelně malý. Stejně tak neplatí, že by se magnetický tok permanentního magnetu a AIC cívky v jedné polaritě sčítal a ve druhé odčítal, jak by se mohlo zdát (mezi řádky jsem to tu vyčetl?). Včera jsem popadl jeden plonkovní středový reprák a změřil "přeslech" jen generátorem na skopu, útlum byl v pracovním pásmu repra odhadem 40dB. Tyhle skutečnosti do jisté míry potvrzujou měření závislosti indukčnosti na výchylce v PDF.
danhard napísal:

V cem je "jadro pudla" je videt v tech merenich zkresleni, pod 100Hz se zlepsi zkresleni sudou harmonickou, zbytek se klidne i zhorsi.

Na rezonanční frekvenci AIC vliv nemá a pokud jo, je na hranici přesnosti měřící metody. Na obrázku který ukázal coffee to vypadá že se rezonance posunula, ale je to celé jakési hrozně zašumnělé, asi měřil moc malou úrovní. (tolik k původnímu znění Tvého příspěvku) Ale znovu říkám, na basech se AIC neuplatňuje, tam to vcelku ani není potřeba. Je vidět malý rozdíl na basech, ale to bude spíš rozdílem mezi jednotlivejma kusama, pochybuju že všechna měření dělali na jediném kusu. Jinak výš vidím výrazné zlepšení, hlavně u miltitónu. Jelikož reálná hudba je nejblíž multitónu, někdy spíš i šumu, je to pro mě směrodatné.

Musím ale opravit jeden příspěvek, kterým jsem nejspíš způsobil určité nedorozumění:
JeF111 napísal:
....Ta parametrická změna mag. pole - naprosto přesně. To je to, co je navíc proti zkratovacímu prstenci, "přidá" mag. toku když je potřeba. Teda tak to vidím já....

Je to parametrická změna zpětného působení jen na kmitačku, nikoliv změna přímo magnetického toku v mezeře. Psal jsem to v rychlosti a napsal blbost. Zkrátka "posílení" působení zkratovacího prstence částí výkonu ze zesilovače.
JeF111 napísal:

Oddělené zapojení AIC a kmitačky taky může mít smysl, pokud by se přídavná cívka budila "předzkresleným" signálem který by byl nějakou inverzní funkcí zkreslení repráku. Tak daleko ale ještě praktické poznání nedospělo, nebo o tom nevím Very Happy

Takže jsem zjistil čerstvější informace. Je to ověřené a funkční ale přínos je minimální kdežto realizace velice složitá. Nelinearity v měniči a jeho dynamické chování se těžko modeluje čistě elektrickým obvodem.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2013 17:55:49    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
[... Tyhle skutečnosti do jisté míry potvrzujou měření závislosti indukčnosti na výchylce v PDF.

Prosím konkretní měření, PDF.

Máš někde ten AIC v řezu, abych mohl argumentovat konkrétními vlastnostmi, ne jen nějakými dohady z nesmyslných měření ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2013 18:36:51    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Ale znovu říkám, na basech se AIC neuplatňuje, tam to vcelku ani není potřeba.

Aha, tak to jsem asi nepochopil, o co se tu jedná.
Mohl by jsi mě prosím vysvětlit, v čem je rozdíl těch charakteristik ?

coffee napísal:

Pikantni u AIC je, ze 18sound v AIC whitepaperu, vlastne rika, ze vysledek
je de facto stejny jako u zkratovaciho prstence primo mezere.

https://5e8772ee-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/drivervault/driver-measurements/tang-band-75-1558se/ae-speakers-td12m/non-linear-distortion/HD_sweep.PNG

https://5e8772ee-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/drivervault/driver-measurements/tang-band-75-1558se/18-sound-12nda520/non-linear-distortion/HD_sweep.PNG

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2013 19:38:06    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Mluvil jsem o tomhle PDFku:
http://hifi.slovanet.sk/bb/download.php?id=17128
Fig. 52-55, jsou všechny ve stejném měřítku takže jde snadno srovnat a k tomu myslím není co dodat.

Jsou tam i obrázky v řezu magnetickým systémem, lepší obrázky teď nemám.

---------
Rozdíl v těch dvou charakteristikách co původně postnul coffee těžko hodnotit. Podle mě je měření zatížené tak velkou chybou, že z toho nejde vyčíst skoro nic. Pokud ten "zubatější nahoře" má být dvanáctka od 18-soundu, tak minimálně ty dva ostré peaky na 2,5 a 3k jsou kravina, nic takového tam není. Pokud jsou oba repráky měřené ve stejných podmínkách, pak 12NDA520 má vyšší zkreslení nahoře. Ale je to celé velice pofidérní, už jen podle té amplitudovky.

Snažil jsem se o tom AE speakers TD12 něco kloudného najít, ale marně. Na webu mají jen kupu jakýchsi superlativů a není tam ani pořádný datasheet s amplitudovkou a impedančkou, nebo aspoň kompletní TS parametry Confused

Pokud "jde o to, co dělá ta část cívky mimo vzduchovou mezeru", tak v AE speakers to, zdá se, mají vyřešené celkem dobře - zdvojený magnetický systém, pokud ty řeči tam správně chápu. Jo, to může být zajmavé, ale prakticky skoro 2x dražší (výrobní cenou). Pochybuju že takhle dosáhnou výrazně lepších výsledků, ale pokud jo, rád si nechám ukázat vypovídající měření.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist