Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zostava
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 10:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava- pokud se podívám na audio-markt.de vešel by se i s menší rezervou do 250t.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 10:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

je mi trosku luto, ze sa diskusia o hifi pravidelne zvrhava na diskusiu o sumach, dokedy "to nehra", dokedy je to "neslusne" ..

ovela radsej by som pocul technicke zdovodnenia preco dana masina "hra" a preco "nehra" ... obmedzovat to len na financie je pre mna nuda ...

za 350k sa da obstarat technicky velmi vyspela technika - myslim ze by bolo vhodne zaujemcovi objasnit aj technicku stranku veci - na co sa orientovat a comu sa vyvarovat...
spomenut iba pozitivne posluchove skusenosti je mu v podstate na nic, pretoze ma ine usi - a posluchovy test ako vieme je absolutne subjektivna a nicnehovoriaca informacia ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5965
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 10:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
myslim ze by bolo vhodne zaujemcovi objasnit aj technicku stranku veci

No neviem, bude to druhý flame war, ale:
Žiadny pasívny box nezahrá už z princípu rovnako ako rovnocenne (meniče) osadený aktívny, a druhý fakt je, že elektronika (zosilňovače, zdroj signálu..) je za 10-20rokov úplne inde ako propagovaní veteráni (ktorí maju navyše svoje problémy- skúsenosti P.Dudka s koncami z aktívov od BK) , aj vývoj meničov sa nezastavil (materiály mebrán, magnety). Nostalgia je síce niekedy pekná , ale pre výber techniky asi nie najlepšia. Rozpočet, čo má Jarre je (IMO) viac ako dostatočný na veľmi dobrý zvuk z nových vecí. Takže chce to pochodiť čo najviac, počúvať známe nahrávky, neponáhlať sa a vybrať si podľa svojho vkusu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo43
Hifista - pokročilec


Založený: 29 marec 2007
Príspevky: 258
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 10:45:11    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
myslim ze by bolo vhodne zaujemcovi objasnit aj technicku stranku veci


a druhý fakt je, že elektronika (zosilňovače, zdroj signálu..) je za 10-20rokov úplne inde...
Nostalgia je síce niekedy pekná , ale pre výber techniky asi nie najlepšia. Rozpočet, čo má Jarre je (IMO) viac ako dostatočný na veľmi dobrý zvuk z nových vecí. Takže chce to pochodiť čo najviac, počúvať známe nahrávky, neponáhlať sa a vybrať si podľa svojho vkusu.


Co som hovoril? Presne toto som pisal aj ja!

Teraz skuste oponovat panovi BV. Zvalcuje vas svojimy skusenostami, odbornostou, praxou ako nikto iny pred tym... Very Happy

_________________
Prepáčte za môj pravopis s gramatikou si stále netykám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 10:49:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Von tady někdo propagoval 10-20 let starou elektroniku Question
Vy máte asi oba vidiny ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 11:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

v com je tajomstvo uspechu aktivu ?
preco sa potom vacsina bedni vyraba ako pasiv ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 11:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:52:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 11:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
staší hledat i na místním foru, psal jsem o tom asi 2 thready.

aktiv bere hifistům možnost laborovat, neradi ho kupují Smile což je důvod proč ho nevyrábět, jak jednou podotknul myslím dustin, tak dvě bedničky a jedna bednička se za určitý obnos kupují snáze než jen dvě bedničy za tu samou cenu Very Happy


nejako to nemozem najst - pamatas si este kde sa o tom pise ?

btw. podla dustinovej teorie by sa najlepsie predavali domace kina 10+1 ...
ale asi k tomu fakticky smerujeme
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5965
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 12:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava
V aktivpaketoch alebo starých aktívnych boxoch je čo??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 12:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Já, ani nikdo jiný v tomto vlákně nepsal nic o aktivpaketech. Já, ani nikdo jiný v tomto vlákně nepsal nic o starých aktivních bednách. Jaksi oba reagujete na něco, o čem tu není ani slovo, čili totálně mimo mísu. Místo toho doporučuju pořádně číst ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20491

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 12:38:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučování starých beden je tu na straně 1 vlákna, opravdu stačí jen číst.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 12:39:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Další takovej ...

Nicméně by mě zajímala ta hranice mezi starou a novou bednou ... 5 let? 7 let? 10 let? Pozor na to, aby jste všichni doma neměli pomalu starý bedny ... Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 13:13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

robo43 napísal:
Nepisal som ze nemam chut pocuvat tu som mal vzdy. Nemam chut sa stretnut s vsetko vie, vsade bol a co neni jeho vsetko je na hovno...takych ludi ja nemusim.

Brnenský podzim nie je o Machalíkovi. Nemusíš sa s ním ani len pozdraviť. Brnenský bodzim je o HiFi. Hlavne o HiFi, ktoré sa nedá počuť hoci kde a každý deň. Na Brnenskom podzime sa dá nájsť kopec odpovedí. Napr. na Tvoju radu Jarremu, že do miestnosti 6x4m si má kúpiť stojanovky, lebo stĺpy sú mu zbytočné. Nebudem Ti hovoriť môj názor na túto radu, len dúfam, že Jarre pred tým ako niečo kúpi, tak si podobné tvrdenia overí v praxi. Stĺpy pre domáce hi-fi, ideálne znášajú posluchovú vzdialensť do 3-3,5m.

citácia:
To nema vyznam na cokolvek tu reagovat, ked toto je vlastne klub "kamosov"

osobne tu poznám tak 4kusy Very Happy do akej miery sú kamoši aj ostatní neviem, vychádzam z toho, že ľudia, ktorí spolu komunikujú, sa tak akosi stávajú kamošmi. Wink

citácia:
Co som hovoril? Presne toto som pisal aj ja!

Teraz skuste oponovat panovi BV. Zvalcuje vas svojimy skusenostami, odbornostou, praxou ako nikto iny pred tym... Very Happy


BV musí obhajovať nové. Veď ich vyrába Very Happy Very Happy

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
robo43
Hifista - pokročilec


Založený: 29 marec 2007
Príspevky: 258
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 14:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon

To s tym Brnenskym podzimom mas pravdu a asi aj s tymi "kamosmi". Podla mna BV neobhajuje nove preto lebo ich sam vyraba. Npametam sa ze by BV niekomu nieco vnucoval so svojich v porovnani cena-kvalita spickovych vyrobkov. Podla mna to napisal z prosteho dovodu z takeho akeho aj ja. Je racionalny clovek ktory nerad kupuje stare osuchane EX-TOP modeli, pretoze su to EX-TOP a nie TOP bez zaruky a boh vie co bolo s nimi robene. Podla mna za stary vyrobok sa povazuje to co sa uz min.5 rokov nevyraba a nahradil ho novsi, "lepsi" model a aj to povazujem za stary vyrobok co je kupovane z 3, 5, 10 ruky!. 350 000 je naozaj dost na to aby si poskladal novu zostavu podla svojho vkusu aby bol s nou na peknych par rokov spokojny! K tym stlpom co sa tyka Jarreho. Ja som mu napisal len svoj nazor, ze taku miestnost kvalitne ozvucia aj regalovky samozrejme kvalitne nie hocijake a poradil som mu nech beha, skusa, pocuva. Ked dospeje k nazoru ze chce trojmetrove stlpy, tak prosim. Je to hlavne pre jeho spokojnost. Takze aj ja by som odporucil kazdemu aby cital poriadne! Je rozdiel medzi radou a vnucovanim. Co sa tyka BV-ho, aj keby mu nukal len a len svoje vyrobky ( co je uplne normalne, ved je ich stvoritel, vyrobca a predajca ), tak urcite by Jarre neobanoval, no verim keby Jarre povedal p.BV ze by chcel nieco ine, tak mu urcite poradi v ramci svojich schopnosti a praxe aj nieco od inych vyrobcov.

_________________
Prepáčte za môj pravopis s gramatikou si stále netykám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 15:40:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Všichni to víme... Jen on si myslí opak.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 16:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV, keďže sám konštruuje zos a bedne, tak určite nebude kupovať ani nové ani ojazdené. Postaví si sám to, čo lahodí jeho uchu. Myslím, že ani on nedá ruku do ohňa za to, že súčastné bedne v kategórii cca 130t hrajú lepšie, ako 10r. bedne, ktoré nové stáli mega a teraz sa dajú kúpiť za tých cca 130. Pretože sám vie, že bedne, ktoré postavil pred 10r. stále hrajú, a nemajú zásadne iný charakter zvuku, ako sa od nich očakával pred 10r. Ja som moje bdne kúpil nové pred 3r. a v tom čase sa už 4r. vyrábali. Použitá je v nich elektronika s pôvodného modelu aj 2meniče. Pôvodný model sa ešte stále vyrába (s menšou ozvučnicou pre nahr. a rozhl. štúdiá) a to je už asi 14r. Basový menič, asi najnáchylnejší na poškodenie, rovnaký čas používa napr WilsonAudio.
http://www.acon.sk/aconweb/obrazky/uvod/obr3.jpg ide o tieto bedne

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym


Naposledy upravil Acon dňa Po november 05, 2007 16:14:06, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5965
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 16:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon
Ak si dobre čítal, na konci príspevku čo rozpútal vášne medzi "pravovernými " (asi ako každý vecný ,technicky a trochu praxou podložený príspevok ") som napísal
citácia:
Takže chce to pochodiť čo najviac, počúvať známe nahrávky, neponáhlať sa a vybrať si podľa svojho vkusu
. Takže určite nič nevnucujem, nech sa každý rozhodne podľa svojich preferencií a peňaženky.A porovnávanie starších boxov s ojazdenými autami je trochu mimo, je jednoduchšie a lacnejšie (pre mňa určite) vybrať a kúpiť kvalitné meniče, navrhnúť box a výhybku a vyrobiť boxy za cenu, za ktorú nič objektívne zrovnateľné, "značkové" ,nekúpiš nové ani náhodou. Neviem si predstaviť, že zložiť podobne relatívne jednoducho auto z dostupných dielov by bolo možné. Čo myslíš, prečo asi napr. Dynaudio alebo Focal prestali dodávať samostatne kvalitné meniče???
Jediná podobnosť s autami je ale v tom, že ak sa v tom poriadne nevyznáš, ľahko kúpiš niečo "búrané" ale pekne prestriekané..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 16:21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
A porovnávanie starších boxov s ojazdenými autami je trochu mimo, je jednoduchšie a lacnejšie (pre mňa určite) ...

Dôležité v Tvojom príspevku je to v zátvorke. A to sa žial väčšiny netýka. Porovnanie s autami, tak ako so všetkým, čo je zásadne iné, je tak trochu mimo, ale pre tých, čo "len" kúpia, je to podobné. Za podstatne menej peňazí dostanú nepomerne vyšší komfort (či už jazdný, alebo hudobný). Ja som nijakým spôsobom nespochybňoval Tvoje tvrdenie. Ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlňujem.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5965
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 16:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon
Medzitým si napísal
citácia:
Myslím, že ani on nedá ruku do ohňa za to, že súčastné bedne v kategórii cca 130t hrajú lepšie, ako 10r. bedne, ktoré nové stáli mega a teraz sa dajú kúpiť za tých cca 130. Pretože sám vie, že bedne, ktoré postavil pred 10r. stále hrajú, a nemajú zásadne iný charakter zvuku, ako sa od nich očakával pred 10r.

Určite dám ruku do ohňa za to, že dnes sa dajú za rovnakú cenu (130 tis)vyrobiť objektívne lepšie boxy ako tie čo stáli pred pred 10rokmi mega. To že vtedy stáli mega (čo je IMO každopádne trochu šialená cena za akýkoľvek box, cena meničov aj vtedy bola max.5% výslednej pultovej ceny boxov), nič nehovorí o ich kvalite v zrovnaní so súčasnými možnosťami .Bohužiaľ je fakt, že tie 10rokov staré boxy majú ten charakter zvuku spred 10rokov, ale myslím, že dnes sa očakáva niečo iné. Ak prevládne určitá nostalgia a zberateľská vášeň, je to iné.
Edit
Nie je dôvod sa ospravedlňovať, každý máme právo na názor. A boxy som v podstate začal robiť len preto, že som chcel na niečom predviesť zosilňovače. Aby skutočne ukázali, čo dokážu, musel by som pri "značkových" boxoch ísť hodne vysoko. Tak som to skúsil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 16:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:


...Určite dám ruku do ohňa za to, že dnes sa dajú za rovnakú cenu (130 tis)vyrobiť objektívne lepšie boxy ako tie čo stáli pred pred 10rokmi mega...

s tým sa dá len súhlasiť. Len je tu stále ten moment, že "vyrobiť". A to bohužial väčšina hifistov nedokáže, takže im nezostáva nič iné, len kúpiť. A na tú realitu som môj názor aplikoval. Kúpiť dnes nové za 100t, alebo 10r. za 100t. Myslím, že vnímanie zvuku sa za posledných 10r. nezmenilo. Viď môj príklad s bedňami Acon A1334 ktoré, okrem toho, že boli pre prof. účely nedávno osadené do nepekného stojanu,neprešli žiadnou tech. zmenou. 10r.v hifi vyššej kategórii neznamená tak veľa ako v komercii.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym


Naposledy upravil Acon dňa Po november 05, 2007 18:16:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5965
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 17:13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon
Tým vyrobiť som nemyslel DIY. Ceny materiálov, ktoré pred 10rokmi boli exotické (uhlíkové kompozity, kevlar, kapton, magnety-neodým apod.) sú dnes podstatne nižšie ako pred 10rokmi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 18:15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No, pomer cena/výsledný efekt je na tom horšie. Aspoň môjmu uchu sa to tak zdá.
_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 18:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:52:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo43
Hifista - pokročilec


Založený: 29 marec 2007
Príspevky: 258
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 19:13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zda sa mi nezodpovedne od skusenych panov hifistov, ze radia menej skusenemu hifistovi aby si kupil stare aj ked mozno stale Top modely konponentov. Treba pisat objektivne! Co potom ked po case niekto zisti ze bolo nieco na tom neodborne opravovane? Clovek ktory tomu nerozumie technicky, tak to nema sancu zistit. Kto mu da zaruku ze zosik CD player neboly nejak vaznejsie pokazene. Kto mu zaruci ze ked aj boli opravene ze boli opravene odbornikom a su tam take suciastky ake tam patria? Kto mu toto vsetko zaruci?Keby dal na vase rady a poskladal by si zostavu z Ex-Top modelov a po pol roku by sa mu na nej vyskitol nejaky vaznejsi problem tak potom co? Potom by ste vsetcia davali ruky od toho prec. Preto tvrdim a radim Jarremu ze najlepsie urobi ked si kupi spickovu zostavu podla svojho vkusu ale novu. Jarre, never tomu kto ti povie ze za 350 000 korun sa neda kupit spickova zostava. Urcite sa da!!! Vazeni, on chce radu co ma kupit do noveho bytu aku zostavu za 350000 a nie za 5000. To je taka suma penazi, ze by bol "hlupy" keby si za to domov dopratal stare kramy a ryskoval taky obnos penazi ze mozno kupi macku vo vreci. Kolko by stala bedna co sa vyrabala pred 15 rokmi za melon dnes? 150-200 000? Za kolko by sa predavali dnesne bedne v hodnote 150 000 ( nove) keby existovali pred 15 rokmi? Za melon? Kedysi bol kelvar len v spickovych, drahych bednach. Dnes ho cpu do kazdej druhej vezicky za 6000. Vazeny, konkurencia a kvalita ( zvukova ) stupa a ceny klesaju. To dnes plati pre vsetko. Hifi nieje vynimkou!
_________________
Prepáčte za môj pravopis s gramatikou si stále netykám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 19:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

myslím, že Jarremu nikto nič nevnucoval. Boli mu navrhnuté možnosti. Keďže sú tu skúsenosti a spokojnosti rôzne, boli mu navrhnuté rôzne cesty. Ak mu bolo niečo vnucované, mám skôr pocit, že bol od niektorých ciest odhováraný.
Ja by som to zhrnul:
Bola navrhnutá cesta cez novú zostavu.
Bola navrhnutá cesta cez jazdenú zostavu
Bol pozvaný na posluch jazdených zostáv
Zatial ho nikto nepozval na posluch zladenej novej zostavy (myslím, že okrem BV)
Zástancovia nových zostáv ho miesto pozvania, odhovárali od jazdeniek.

Nech mi je odpustené, ak som niečo prehliadol. Zhrnul som len pocity z tejto témy.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
robo43
Hifista - pokročilec


Založený: 29 marec 2007
Príspevky: 258
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 19:35:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon napísal:

Zatial ho nikto nepozval na posluch zladenej novej zostavy (myslím, že okrem BV)
Zástancovia nových zostáv ho miesto pozvania, odhovárali od jazdeniek.


Okrem BV-ho a mna. Ja mam asi rocnu zostavu co asi nieje este stara.

_________________
Prepáčte za môj pravopis s gramatikou si stále netykám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 21:30:29    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Určite dám ruku do ohňa za to, že dnes sa dajú za rovnakú cenu (130 tis)vyrobiť objektívne lepšie boxy ako tie čo stáli pred pred 10rokmi mega.

Tým vyrobiť som nemyslel DIY. Ceny materiálov, ktoré pred 10rokmi boli exotické (uhlíkové kompozity, kevlar, kapton, magnety-neodým apod.) sú dnes podstatne nižšie ako pred 10rokmi.


So všetkou úctou majstre, tu sa ale dostávame na velmi tenký ľad. Možno vy takú zostavu dokážete vyrobiť, ale v mojich očiach ste jednoznačne výnimka.

Je veľmi zaujímavé, že niekomu sa zdá momentálna politika výrobcov a predajcov lepšia ako v minulosti a iný, medzi ktorých sa počítam aj ja, si myslia presný opak.
Neraz som sa v duchu zasmial nad cenou niektorých produktov, ktoré boli vystavované na výstave, napr. prednedávnom v BA, to tie membrány už asi naozaj vyrábajú zo zlata.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 21:49:07    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:52:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 21:56:03    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:52:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po november 05, 2007 21:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

en to pan ten coffee-počúvni ho, prvá dobrá a užitočná rada!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist