Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BVaudio A300 SE - intergrovaný stereofonní zesilovač
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 10:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut

BV Audio A300 SE a Marantz PM 11S1 - jsou rovnocenymi souperi nebo je Marantz uz jina liga? A pripadne ktery z Marantzu PM 15S1/11S1 je souperem (pokud v recalu tedy jeste mate tyto Marantze)? BV mimo jine nasadil cenovou latku, takze mi v tom srovnani dela bordel Smile.

Diky, gabik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 10:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

A300SE se může podle mne jako rovný s rovným postavit kterémukoliv zesilovači za 100k. I Marantzovi PM-11S1.

Můj SONY TA-FA777ES je výborný zesilovač ve třídě 80-100k, rovnocenný ostatním podobným, jak naznačují nejen žebříčky, ale jak jsem se i sám ujistil poslechem vícera podobných zesáků. Dobře hrající, solidní, robustní, kvalitně zpracovaná komerční třída 100k. Z druhé ruky se dá koupit za plus mínus 30k, já jej měl za tu cenu nový.

Při přímém, několikadenním porovnávání s A300SE v mých zažitých domácích podmínkách byla slyšet převaha BVáčka ve všech disciplínách, nebyly to samozřejmě žádné šoky, skoky, ale jemné hifi rozdíly směrem k nezkreslené čistotě a jejím důsledkům.

Do 100k bude A300SE u zkušenějšího "nezkresleného" posluchače těžko hledat v současné nabídce konkurenci.

Jinými slovy. Každý, kdo uvažuje o novém zesilovači (od 20k nahoru) by si měl udělat čas a sehnat si A300SE k zapůjčení, majitelé jsou i zde a rádi se jistě pochlubí, mají čím Smile Anebo si udělat pěkný výlet do Trnavy. Přinejmenším si uděláte definitivní jasno o svých preferencích.

Neumím si (mimo špičkové DIY konstrukce) představit jiného kandidáta pro aktivní konečné řešení, než 2x3xkonec BVaudio (dtto. jako konec v A300SE), plus BVa předzes s aktivní výhybkou v sobě.

Mě zkušenost s A300SE pročistila hlavu. Zkuste to taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 11:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za jasnou odpoved. Uvidim, treba se casem stavim. Cenou je to lakadlo, ale chce to slyset.

PS. Tykat si muzem, ze "mate v recalu" jsem myslel vy vsichni Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 17:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

V neděli jsem u Dawsooa krátce slyšel preamp BVA číslo nevím ale to je jedno. Dawsoovi se to až tak moc nelíbilo ale mně ano.
Dobrý dílko.
A poté co jsem se poprvé po letech co to mám podíval do svojeho preampu ...tak říkám skvělý. zvláště za ty peníze..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 17:31:39    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf: Mám dělenou verzi a doma nemám jediné metalové CD. Samej folk, akustika, Metheny, AG Flek, Buty, Fourplay, Brecker bros., SEAL,....... A funguje to. Změnu neplánuji. Taky by mi docela bodlo to ztmavení displaye a zelené diody na koncáku, ale jinak bych neměnil nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 18:39:46    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf: A300S a tiez nemam ani jedno metalove CD a VIAC nez spokojnost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 19:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Nechci být za šťouru. BVA má opravdu skvělou pověst. Vlastně je to asi jedna z mála věcí, na které se čs. hifisti jakž takž shodnou. U všeho ostatního panuje daleko kritičtější atomosféra - a to včetně děl se signaturou P.D.

Vzpomínám si jen na dva soustavné kritiky BVA - admin z hifi sportu a jeho věrný efičák. I ten bohuš z hifisporu (jejda, to bude asi freudovské přeřeknutí) se tváří spokojeně. A tak jsem byl zvědavý, jestli jestli se nenajde někdo seriozní, kdo by měl nějaké výhrady. Merhaut má přece jen a) vazby na prodej, b) zjevně má radost z nové hračky, c) je to starý rocker. Dhfool zněl po nákupu podobně - a po roce a půl bude prodávat. Nedávno tu někdo dlouho marně zkoušel něco bva udat v inzerci. Lidi jsou asi divní, že? Neberte to zle, ty moje otázky přece ničemu neškodí.

Tak co, střílel někdo na bv z děla s čajkovským nebo nastupoval se zarathustrou? Oblíbené to testy v našich zemích u těch, kterým nestačí ani štěkající pes a helikoptéra.

Už toho nechám. Nechci být za toho, co kazí kšefty blbými kecy. Tak to neberte zle.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20487

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 19:32:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink

Ale dejte pozor na nekritický obdiv, několika výborným výrobkům se to nevyplatilo. Vždy je co zlepšovat Laughing

Kdybych měl srovnávat .... ale ne, nemá to význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20487

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 19:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Co mě opravdu zaujalo, jsou slova "Výsledkom je zvuk hodnotený ako "hladký, tekutý, transparentný.." "

To jsou atributy, které L. Bunta dříve nikde nepoužíval. Přitom IMHO velmi důležité, a je-li tomu tak, i výstižné.

BV - co stojí za změnou způsobu prezentace ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 20:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

máte někdo srovnání BV A300 a DPAček?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 22:15:01    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf Smile

a/ není pravda
b/ není pravda
c/ to je nějaké mínus?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 00:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale,kuš.Výhrady ke zvuku jsem taky napsal a za těma si stojím.Nezkušenému posluchači trvá,než najde ve zvuku BVa mouchy,ale najde je.Např. určitá paušální sterilnost,která se nemění s nahrávkama či měnícím se aparátem včetně beden a dá se označit za "footprint".Dá se to přirovnat ke zvuku Sony XA50.Při zařazení P1 se u houslí a klavíru dá vysledovat jistá nepřirozenost-plechovost středo-výšek,která zatahá za uši(CD i SACD,různé zdroje signálu),nebo o chlup horší dynamika a "luft" než při zapojení samotného konce.Zvuk se neslévá ani při vysoké hlasitosti.Veškeré nástroje zůstávají na místě,žádný nikam neuhýbá,vše stále velmi přehledné a kontrolované.Zvuk je frekvenčně "neutrální".Na mých bednách je horší rychlost dynamických nástupů orchestru než na 89db 8ohm 2p. budkách...

Pro Humpfa:
Metal mám rád,to jo,ale ten mi nejlíp hraje na plastových bedýnkách 8x8cm u počitače Surprised) A ROZHODNĚ JÍM NETESTUJU Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 03:59:12    Predmet: Odpovedať s citátom

"paušální sterilnost" - něco jako "neustálá čistota"? to beru, ale jako plus Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 07:00:51    Predmet: Odpovedať s citátom

"Paušálnu sterilnosť" ako popisuje dhfool som nezaznamenal. Mám ale aktívne riešenie od Bv. Napr. 4 ročné obdobia z CD Audiophile test n. 3 v porovnaní s iným originálnym CD znie už na prvý posluch inak, zmena zdroja má rovnako vplyv na zvuk - CDP Technics SPL PG200 - všetko pod miernou dekou, Micromega Stage 6 SE - výraznejšie najnižšie basy a dosť agresívne výšky, HD 970 asi najneutrálnejší zvuk, nič netrčí a neunavuje, HTPC cez ASIO a coax SPDIF + HD970 ako ext. DAC, bez resamplingu - trocha "rozplizlé" výšky a subjektívne viac najnižších basov, aj keď sú to vyložene subjektívne moje hodnotenia, tak zmeny vo zvuku s meniacim sa zdrojom počuť a rovnako aj so zmenou nahrávok.
Husle a klavír pri P1SE mne osobne neznejú neprirodzene, hoci keď počúval u mňa ACON mal nejaké výhrady na zvuk konc. krídla, každopádne on má viac napočúvanú vážnu hudbu než ja. Možno to čo popisuje dhfool je dané aj rozličným osadením operákov v P1, mám tam nejaké LM číslo neviemaké Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 07:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem rád, že ty naivní otázky vyhecovaly další lidi, aby přidali své zkušenosti. Dokonce někoho napadlo zkusit techničtější test.

Už bych do toho nešťoural, ale když se merahut ptá. Takže "starý rocker": je přece jasné, oč jde, takže jen stručně Máš zkušenosti s určitým typem hudby. Jednak dost "hlasitou", jednak s převahou elektrifikovaných nástrojů, jednak nahrávanou způsobem, který se dost vzdaluje přímému záznamu skutečnosti. Nemíním to jako výhradu k té hudbě, Máme v tom možná víc společného, než by sis myslel. Ale určitě je normální zkusit i jiné typy nahrávek. Tak jsem se ptal, jeslti někdo zkoušel i něco jiného. Nic osobního proti tobě ani tvojí hudbě. Naopak, obojí j celkem sympatické.

Do těch bodů a) a b) nechci šťourat, myslím, že je to obojí celkem jasné a nechci vyvovlávat hádky.Ke zlínskému Recalu máš očividně blízko (soustavně je přece propaguješ) a když sem hážeš jednu zprávu o poslechových dojemech za druhou, každý vidí, že jsi nadšený majitel něčeho nového - takže jednoho nemůže nenapadnou, že by bylo zvědavý, co říká někdo, kdo už si to prvotní nadšení užil. Ani jedna z těch věcí nebyla míněna zle. Na hifi fórech se vyskytují případy opravdu zákeřné skryté reklamy některým výrobkům a prodejcům. Což samozřejmě není tvůj případ. Ty se chováš celkem transparentně.

Je tu dost spokojených majitelů výrobků od bva, kteří se díky těm otázkám postupně ozývají. A některé techniky už napadlo, že by bylo prima udělat si nějaké pořádné srovnání. A to byl účel mých naivních postů. ROzhodně bych nechtěl pomlouvat tebe a už vůbec ne bva. BV je zjevně naprosto slušný a úctyhodný člověk, který dělá podle všeho dobrou práci.

Tak snad už je to dobré. Tím bych rád skončil a dal raději prostor těm, kteří mohou přispět informacemi o tom zesilovači. Teď jsou všichni ještě zvědavější, s čím kdo přijde.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 09:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakákoliv debata o testech různých přístrojů by měla začínat otázkou, jak má tester ošetřenu elektriku. Pokud nijak, nemá to žádný smysl. Pokud nějak, tak skoro taky ne, protože různá řešení přináší různé výsledky, takže objektivita tady není žádná. Pokud se však najde někdo, kdo bydlí vysoko v horách, kde nejde ani mobil a k nejbližšímu sousedovi to má kilometry, ten by měl být vyhlášen úředním testovačem. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20487

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 09:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

To je diskutabilní názor. Podobně se mohu ptát, jak je vyřešená konstrukce přístrojů s ohledem na průnik rušení ze sítě, jak potlačuje VF rušení na signálu a je-li vše správně provedeno s ohledem na připojení stínění a krytů přístrojů. Pokud to nebude podle mých představ, nemohu šmahem tvrdit, že test nemá cenu. Naopak, test odhalí různé typy nedostatků zkoušených zařízení a způsobu propojení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 09:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta napísal:
Pokud se však najde někdo, kdo bydlí vysoko v horách, kde nejde ani mobil a k nejbližšímu sousedovi to má kilometry, ten by měl být vyhlášen úředním testovačem. Very Happy


veď takto to aj v praxi chodí Cool len s tým rozdielom, že na horách sa ocitne úradný testovač až dodatočne za odmenu dobrej recenzie v časopise
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5959
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 09:31:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nečakal som takúto búrlivú debatu potom, čo J.Merhaut napísal svoj názor. Vzhľadom na jeho poslucháčske skúsenosti s rôznymi výrobkami ma to o to viac teší Smile . Mimochodom,podozrenia zo "zaujatosti" voči nemu sú zbytočné , naše veci nepredával ani doteraz nepredáva. Že o tom po osobnej skúsenosti uvažuje,nie je nič zlé. Bolo by divné, keby chcel predávať niečo, čomu neverí. A že sa to nepáči všetkým (či už z "obchodných príčin", alebo jednoducho majú iný vkus) je normálne.
Trochu "histórie": A300(S) vznikol cca v roku 2000, koncepcia je zachovaná doteraz (pretože sa osvedčila), ale s dostupnosťou nových, lepších súčiastok podlieha kontinuálnemu vývoju obvodovému aj vzhľadovému, ktorý IMO nič nezhoršil... Tak sa zmenila regulácia hlastisti (z DAC 80... na WM ), menia sa postupne OZ (NE5532.. SSM2131..OP275.. OPA2134..LM4562) a iné detaily, napr. v pár kusoch boli signálové relé Siemens (ekvivalenty RY12WK, výsledok "barterového" obchodu), pretože boli vyrobené v ČR, už to budilo u niektorých "podozrenie", čo úprimne nechápem...
Napr. OZ môže mať na kvalitnom reťazci pozorovateľný vplyv na zvuk, takže verím že je počuť. Toto môže byť vysvetlenie pre "footprint" čo počuje dhfool, zrejme tam zhodou okolností má (neviem??) OPA2134, ktoré majú svoju signatúru. Vymeniť sa to dá jednoducho, sú tam pätice, za pokus to stojí.
Samozrejme,že vždy sa dá niečo zmeniť (zlepšiť),napr. regulácia(vypínanie) jasu displeja, farba LED diód a pod. Len si treba uvedomiť cenovú kategóriu kde sa pohybujeme,všetko niečo stojí (práca, súčiastky). Osobne investujem vždy radšej do zvuku než do parády. Ale samozrejme každý má iné predstavy, požiadavky, preto to možno "pocitárov" a "estétov" neuspokojí..Aj WAF faktor je niekedy mimoriadne dôležitý Smile .
PMA- tie adjektíva boli v úvodzovkách, je to citácia vyjadrenia poslucháčov, "nemeračov".
Ad testy-myslím, že priame zrovnanie za rovnakých podmienok (sieť, rušenia), zmysel má. Samozrejme ostané veci (hlave zdroj signálu) nesmú rozdiely maskovať, takže je nutná určitá overená kvalita.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20487

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 09:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrovna v tomto vláknu mi diskuse přijde všechno jiné, než bouřlivá Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:04:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Reakce na Frantu/PMA

Taky (jako PMA, ten to ale spíše ví, než si myslí Smile) si myslím, že součástí kvalit hifi aparátu je vyrovnání se s různými podmínkami sítě a průniky vf. Auta se taky netestují jen na letišti, ale na cestách, necestách. A navíc bude jen a jen hůř.

Zesilovač, co má tendenci hrát "u každého hodně jinak", v důsledku různé kvality sítě, viz onen Densen B110, není dobře vyřešen pro naše provozní podmínky. Takový zesilovač by se zde měl tedy prodávat jen se síťovým filtrem ušitým na míru podmínkám u zákazníka, což není zdaleka triviální, a zákazník by o této háklivosti měl přinejmenším od prodejce vědět. Ideální "laboratorní" testovací podmínky mohou ukázat potenciál přístroje, což je nepochybně plus, vždy by mělo ale být současně jasné, jak dalece je mašinka háklivá na ty reálné.

To samozřejmě neznamená, že by se otázka ošetření sítě neměla u každého řešit. Naopak, patří nedílně do hifi problematiky. A bude stále důležitější. Základem pro každého by asi mělo být dobře navržené oddělovací trafo a samostatná "audio" kabeláž od domovní přípojky k němu.

Akorát se obávám, že unifikovaná řešení následných filtrů jsou trochu střílením naslepo. Co jsem vyrozuměl s poznámek zdejších technických expertů, má u každého z nás to rušení sítě a průniky vf. docela jiný "unikátní" charakter, jemuž musí odpovídat i konkrétní řešení.

Kdyby tak šlo jednoduše odchytit vzorek rušení sítě a rušení vzduchem a poslat to někam k analýze a návrhu řešení, to by bylo něco Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Popsals to přesně, Jardo. Pořád si myslím, že ten generátor by byl nejlepším řešení. Když ale v ČR není výrobce.

PMA : Co když "ošetření" na straně přístroje má vliv na kvalitu reprodukce? Není lepší raděj volit úpravu vnějších podmínek podle místní situace, jak navrhuje Jarda?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20487

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad "co když...." - takovou argumentaci můžeme rozvíjet téměř donekonečna. Nehraju Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:27:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta

test urcite ma cenu, aj ked je to vzdy subjektivna zalezitost, ak napr. chcem overit zdroje signalu aky maju dopad na vysledny zvuk, tak ich testujem na tej istej "elektrike", aj ked je napr. blba. Lebo je rovnako "blba" na vsetkych pristrojoch. Ak zmeny zvuku pocujem, tak mozem prehlasit, ze rozne zdroje maju vplyv na vysledny zvuk. Samozrejme je velmi subjektivne a diskutabilne, ze ktory zvuk z jednotlivych zdrojov je blizsie k originalu, ale o to mi v mojom teste neslo, islo ciste o vplyv zdroja na zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdeno1
Hifista


Založený: 01 november 2006
Príspevky: 152
Bydlisko: český těšín

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf
Ptal jsi se dlouhodobé zkušenosti a soužití s BV zesilovači.
První integráč jsem si pořídil myslím začátkem roku 2001.Po vybalení jsem byl mírně zklamán,nehrálo to podle mých představ.Za pár týdnu už byla situace jiná,hrálo to parádně,udernost,detajly,prostor,velká spokojenost.Bud potřeboval rozehrát nebo jsem si zvyknul.Problémy s funkčnosti také byly.Nešel uvést do režimu stanby,jen vypnout natvrdo.To jme pořešili s panem Buntou po telefonu a výměna vadné součástky proběhla uspěšně bez odesílání do servisu.Minulý rok na jaře začaly drnčet trafa,na to jsem si už sám netroufl a výměnu provedl bleskově pan Bunta a světe div se,velice levně.(výhodný kurz české koruny:)
Druhý zesík PA 300 jsem pořídil zhruba před dvěma lety a používal jse pak dva kousky jako monobloky(biamp se neosvědčil).PA300 fungoval bezvadně,žádné poruchy se neprojevily.
Ted už mají oba nové majitele,fakt jsem koukal jaké problémy byly s prodejem,tak kvalitní přístroje a tolik nedůvěry:).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:37:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, ale nemůžeš to zobecňovat. Já mám zkušenost, že po převozu hifi sestavy z města na venkov jsem pri instalaci u zákazníka odvolal tvrzení, že tento zesilovač a cdp nehraje. Prostě to ve městě nefungovalo. Od té doby se zaměřuju na vliv sítě na zvuk. Bohužel, nejsme v 70tých letech, kdy jediné rušení byla lednička.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:37:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky zdeno, slimaku (a ostatní)! Normální odpovědi na přirozené otázky.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

A300SE je mimo jiné i minimálně háklivý na kvalitu sítě, slyšel jsem jej bez filtru i s univerzálním filtrem, žádného rozdílu v charakteru zvuku jsem si nevšiml. I tato schopnost by měl být parametrem při rozhodování o toho, kterého přístroje. Špičkově ošetřená síť mu ale jistě neublíží Smile

Určitě se někdo z majitelů A300(SE) ozve se svými zkušenostmi, z tohoto "síťového" úhlu pohledu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Humpf

niet za čo, ak je slušná diskusia, tak sa to aj dobre číta a človek sa aj niečo naučí. Inak slimák je česky šnek Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:54:24    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut

používam jednoduchú prepäťovú ochranu APC s filtrom, hlavný dôvod je prepätie o filter mi nejak špeciálne nejde, hoci ho prepäťovka má v sebe,
ale rovnako som nezbadal žiadnu zmenu zvuku k horšiemu či lepšiemu, ale je to jednoduché zariadenie, možno má niekto inú skúsenosť ak používa poriadnu sieťovú pračku, tam by mohol byť výsledok poznaťeľný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist