Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Proč je AAD, ADD a DDD na obalu CD nic neříkající blábol…
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2007 23:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to nie si až tak dlhoveký kozák medzi HiFistami, teda vlastne ako som si myslel ...Twisted Evil

Opus dostal pri digitalizácii pravdepodobne v tom čase jednu z najdokonalejších hračiek, ktorú niektorí majstri nevedeli využívať ani po 10 rokoch, pričom neustále chŕlili neuveriteľný psí grc... Je to v ľuďoch...a až potom je reprodukcia ktorá to dokoná do absurdna, živnej pôdy HighEndu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20470

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jednu OT, snad cough promine, ono to je trochu k tématu:

Když jsem poprvé v Rudolfinu (v r. 1977) poslouchal studiový (zcela analogový) řetězec, (mikes, Neve, Studer A80, Studery zes, studiové repro Olson a Tannoy), tak mi to přišlo "takové suché, bez basů a výšek, bez šťávy" Laughing (neodpustil jsem si i poznámku na to téma; M.K. hifisty moc nemiloval, ale měl jistou míru pochopení Laughing ). Ale zvykal jsem si Smile . Potom se jednou točilo v kostele sv. Štěpána na menší přenosnou aparaturu. A-80 tam byl, ale současně i výkřik současné HiFi techniky ve třídě stolních kazetových magnetofonů - blyštěl se nádherně. M.K. si na něj paralelně dělal záznam na kazetu. Tak jsem si říkal, jak se to hifi určitě ukáže Laughing . Dopadlo to, jak každý asi tuší. Nejprve jsme si přehráli záznam z A-80. Potom se zkusil i ten hifi kazeťák, no to se absolutně nedalo poslouchat.

http://www.liebrand.nl/la/a80.html

http://www.stefanopasini.it/Studer%20A80.htm


Naposledy upravil PMA dňa St december 05, 2007 08:22:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám jednu nahrávku označenou jako DDD června r. 1979 (Telarc, M. Murray - JS Bach - The Great Organ at Methuen) - docela by mě zajímalo, jak to tenkrát nahráli, zvuk až tak úžasný není (např. to trochu šumí). Neznáte ji někdo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20470

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu šumí třeba analogové obvody (mixážní pult, mikrofonní zesilovače, i mikrofon sám v závislosti na typu, vstupní analogová část A/D převodníku .....).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 10:41:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas s PMA, navíc šumy jednotlivých částí nahrávacího řetězce se """sčítají""".

Navíc tu přistupují další věci:

Linearita A/D převodníků na začátku 80. let byla asi dost hrozná, ostatně je to svým způsobem problém pořád (distribuční médium má furt 16 bitů). Když si poslechnete kvalitu záznamu pianissim v raném digitálu, tak je to dost často na zvednutí kufru... Není divu, jak byl asi kvalitní "8-bitový" převodník (což +- odpovídá pianissimům s peakem -48 dB) v roce 1980?

Dále tu máme """šum sálu""", resp. brumy, ruchy a rušení vznikající z klimatizace či osvětlení při nahrávání.

Šum je problém u páskových (ribbon) mikrofonů, resp. je problém v mikrofonních předzesilovačích, které neutáhnou bez šumu takový gain. Nemyslím, že by Renner z Telarcu používal na snímání varhan ribbony. Spíš bych to tipnul na 2 malomembránové kondenzátorové mikrofony s kulovou charakteristikou, v té době používal Telarc často Sennheiser MKH20 nebo možná i DPA4006. Pokud tam měl koďany tak by nemusel při dost hlasité produkci varhan vytáčet gain na mikrofonní předzesilovači...

Asi by bylo dobré vědět, co je napsáno v bookletu CDčka, to by napovědělo víc. Ruby, nechceš to sem postnout?

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 10:49:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Šumy a ruchy sálu jsou někdy hotové peklo, Bartoli měl u mě jednu nahrávku a tam co se dělo v basové oblasti, to bylo teda něco. Jsem si furt říkal, jestli hrajeme tak nahlas, že sousedi na nás buší a houby, ono to bylo v té nahrávce ...
Ale co to bylo za cédo?

Hučení klimatizace na CD Anne-Sophie Mutter - Tchaikovski, Korngold: Violin concertos je taky zážitek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 13:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie ruchy sú naozaj sviňa. Na OPUS-áckej nahrávke Slovenského komorného orchestra (Warchalovci) realizovanej v bratislavskej Redute sú úplne jasne počuteľné prechádzajúce električky (tramvaje). Keď som to počul prvýkrát, domnieval som sa že mám porúchaný aparát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 19:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Asi by bylo dobré vědět, co je napsáno v bookletu CDčka, to by napovědělo víc. Ruby, nechceš to sem postnout?

Mám bohužel jen kopii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 19:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsem u těch ruchů...

"High-end hi-fi is about this kind of transparency—about spatial resolution. It's about the quality of space—silences between notes, space between performers. It's also about breathing, sniffing, scuffing one's feet, even—I swear I've heard this in at least one recording—about farting."

Sam Tellig & Lonnie Brownell (recenze Bryston b-60,stereophile 1997)


Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20470

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 19:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad kopie CD -

Nic jiného bych nečekal. Ivo je ještě mladý a naivní. Ale mohl bys třeba hledat na webu - ale to je práce, že??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 19:46:36    Predmet: Odpovedať s citátom

"A mladý a zachovalý, s drápky neobroušenými, naopak ostrými..." ND č. 2 (Šimek&Grossman)

Jinak tuhletu informaci o použitém nádobíčku na webu těžko seženeš, tak maximálně na P2P sítích a ani tam jak jsem slyšel není zvykem fotit celé booklety...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20470

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 20:04:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu, jako vždy Smile

Z jiného soudku:

http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9B0DE2D61F3FF933A15751C1A961948260
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 21:55:28    Predmet: Odpovedať s citátom

cough:
Super příspěvek. Díky za trochu vzdělávacích informací pro hudbymilovné kolegy!

Jinak máš fajn poslední recenzi v Harmonii.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Po september 22, 2008 21:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáčte že sa miešam do debaty ale zabudli ste na najpodstatnejší članok a to mikrofon a s tym vytvorená priestorovosť atď .Okrem toho v Europe sú len 3-4 nahrávacie študia ostatné su len hračky pre deti (v Čechách a na Slovensku nie sú)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20470

PríspevokZaslal: Ut september 23, 2008 07:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Která to jsou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut september 23, 2008 10:19:28    Predmet: Odpovedať s citátom

taky mně to zajímá .... Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut september 23, 2008 10:41:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky mě to zajímá.

Malá nápověda http://www.recordproduction.com/european_studio_links.htm Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist