Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio CD - vypalovat?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Má cenu vypalovat Audio CD?
Ne
52%
 52%  [ 24 ]
Ano
47%
 47%  [ 22 ]
Celkom hlasov : 46

Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 22:16:52    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Stačí hd zrcadlo...


Virus? Porucha zdroje? Porucha řadiče? Obávám se, že tak jednoduché to není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 23:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mne jednoznacne kopie na dalsi disk a je uz jedno jestli to bude pres RAID nebo na nejake externi zarizeni. Z vlastni zkusenosti totiz vypalovanym mediim moc neverim, mnoho ze 6 - 10 let starych vypalku co mam je v podstate necitelnych. Takze nejaka zaloha na DVD, nedej boze na BD ci cokoli jineho nic neresi - jednak je zde riziko ztraty citelnosti po urcitem case, jednak staci treba spatne uskladneni nebo sebemensi skrabanecek a vsechno je v tahu ...
A nedelam si iluze, ze s vypalovanymi audio medii to bude jine.

Dneska jsme se o tom bavili s Alienem, bo uplne 100% tem diskum taky neverim, ale pry existuje spousta diagnostickych utilit, ktere dokazi ze S.M.A.R.T. udaju disku diagnostikovat a upozornit na blizici se problem s diskem, takze je jakasi sance na zachranu dat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 23:54:36    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
merhaut napísal:
Stačí hd zrcadlo...


Virus? Porucha zdroje? Porucha řadiče? Obávám se, že tak jednoduché to není.


Netreba byt skepticky. Najspolahlvejsie su dnes po paskach naojzaj pevne disky. Ja osobne RAIDu neverim (z viacerych dovodv - je to na dlhsiu debatu), ale aj tych najvacsich nepriatelov HDD musi upokojit riesenie dvojitej zalohy na dva nezavisle nepajane externe disky (napr. raz tyzdenne - popripade mesacne - tej novej muziky az tak vela nepribuda). Spravne vyriesit imkrementalne zalohovanie a je po probleme. Treba brat ohlad aj na to ze externy disk je v prevadzke minimalny cas a nie je bezne pripojeny k PC (teda nehrozi znicenie napr. pri odfajcenim dosky). Nehovoriac o tom, ze integrita dat na diskoch je velmi rychlo verifikovatelna, co si napriklad neviem predstavit pri DVDckach, (kontrolovat ich kazdy rok ci su citatelne mi pripada ako obrovska strata casu).
A naviac, pri dnesnych smiesnych cenach diskov (500GB cca 1800Skk) nie je mat viac diskov ziaden luxus, ked si zoberiemee fakt, ze na 500GB disk sa pri priemernej velkosti albumu (cca 300MB lossless kvalita) zmesti cez 1.600 kusov audio CD!
---

Napriek tomu, ze mi odislo MNOHO diskov stale si myslim, ze toto je (v domacich podmienkach) jedina rozumna cesta zalohovania. Nakoniec, ved kazdy normalny clovek si pravidelne zalohuje vsetky dolezite data na disku. A nepochybne, muzika patri medzi ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2008 00:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci být příliš otravný, ale porucha zdroje (relativně častá) může poslat do kopru všechny disky naráz. Bez ohledu na jejich počet a uspořádání RAID.
Podle mého názoru existuje jediné jakž takž řešení. V počítači jeden datový disk (nebo více, to je jedno) plus příslušná dvojice dostatečně velkých externích disků. Jedině tak může být vždy alespoň jeden disk mimo počítač.

EDIT: příspěvek jsem psal delší dobu, předchozí jsem tedy neviděl. Ale těší mě, že jsme se celkem shodli na vhodném řešení. Plánuji to dělat taky tak, s tím drobným vylepšením, že jeden ze záložních disků bych měl uložen v práci, takže by to mělo pokrýt i poměrně katastrofické scénáře...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2008 03:48:36    Predmet: Vypalovat či nevypalovat CD ? Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Abych řekl pravdu, po přečtení několika stovek článků o nástupu on-line hudby jsem byl přesvědčen o neaktuálnosti pálení CD. Překvapuje mne tedy vítězství názoru vypalovat.


Jde o to v jaké kvalitě. I u nás již můžeš nakoupit na netu celé CD za vcelku solidní cenu, ale v kvalitě neslučitelné s Hi-Fi (MP3, max 256 kB). Až to bude ve FLACu je to o úplně něčem jiném. Sám nevypaluji, toto období mám již za sebou, maximálně do auta a to jen něco na dlouhé cesty. Přesto v poslední době i v autě raději přepnu na rádio a poslouchám živě. Jinak máme partu kamarádů, kteří každý týdně zakoupí jedno CD a nechá kolovat. Co "mohu" uložím ve FLACu na HD, co "nemohu" jde dál a je mi jedno, u koho skončí. I když náš postup vyvolá řadu polemik, je to pro nás takový malý ON-LINe po česku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 11:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k tý kvalitě pálenek :
1) Datový obsah při pálení bývá stejný
2)Hodiny udává přehrávač - Imho má cenu investovat
3) kontrast nových, současných pálenek je občas lepší, než u origošů - mám to vyzkoušený

Doporučoval bych : kupovat SACD !!! jinak nám ten formát bídně chcípne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 11:40:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten už je přece dávno mrtvý! Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 12:17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kurňa,a já teprve teď špekuluju ,jestli jít do něčeho,co to umí přžvýkat. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 12:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba 4 - Že je mrtvý bych netvrdil, dnes jsem koupil komplet 9 SACD Dead Can Dance. Vydáno 30.6. 2008.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 13:24:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tož já tedy těch svých 5-6 záložních HD rozmístím na všechny kontinenty a mám jistotu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 14:22:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda, ze nejdou SACD grabovat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 14:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto umírají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 14:37:10    Predmet: Odpovedať s citátom

a jak se dari dvd-audio ? ty kopirovat jdou lehce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 15:03:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam je to o dost větší bída než u SACD. Zdá se mi, že poslední 2 roky nevyšlo nic nového. Přitom to vypadalo před 5-6r. přesně naopak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 17:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

JuanValiente napísal:
a jak se dari dvd-audio ? ty kopirovat jdou lehce...


Blu-Ray ma potencial nahradit DVD-A (aspon co sa tyka technickych parametrov), tak sa nechajme prekvapit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: St júl 23, 2008 15:32:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Přiznejme si. Kdo na to má kupuje, kdo nemá pálí. Těžko uvidíte Porsche na Barumkách a Trabanta na Godyearkách. I když v Čechách může být všechno možné. Promiňte, pokud jsem někoho urazil.
Počítač není Hi-Fi přístroj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St júl 23, 2008 15:49:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo Toman napísal:
Přiznejme si. Kdo na to má kupuje, kdo nemá pálí. Těžko uvidíte Porsche na Barumkách a Trabanta na Godyearkách. I když v Čechách může být všechno možné. Promiňte, pokud jsem někoho urazil.
Počítač není Hi-Fi přístroj.


A kdo na to má nejvíc, kupuje, převádí do počítače a přehrává z HDD. Co naplat, píše se rok 2008, pokrok nelze zastavit. Promiňte, pokud jsem někoho urazil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: St júl 23, 2008 16:18:10    Predmet: počítač ? Odpovedať s citátom

Ivo Toman napísal:


Počítač není Hi-Fi přístroj.


Když počítač nemůže být Hi-Fi přístroj, co je potom HTPC ? Co jsou potom všechny ty High-Endové stroje řízené mikroprocesory ? Co jsou potom všechny digitální Hi-Fi a High-End audio/video aparatury, včetně digitálních nahrávacích studií ?

Nebo jsi přesvědčen, že jsou tam jiné 0 a 1 ? Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St júl 23, 2008 20:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to myslené tak, a ja s tým súhlasím, že PC nie je koncipovaný ako Hi-Fi. Napr. špičkové Hi-Fi kladie vysoký dôraz na napájací zdroj a elimináciu rušivých napätí, čo sa o PC povedať nedá. Spínaný zdroj, procesory, ventilátory a iné sú nezanedbateľným zdrojom rušivých napätí. Netvrdím, že PC s dobrou zvukovou kartou hrá zle, ale High End to nebude.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St júl 23, 2008 21:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Ono je to myslené tak, a ja s tým súhlasím, že PC nie je koncipovaný ako Hi-Fi. Napr. špičkové Hi-Fi kladie vysoký dôraz na napájací zdroj a elimináciu rušivých napätí, čo sa o PC povedať nedá. Spínaný zdroj, procesory, ventilátory a iné sú nezanedbateľným zdrojom rušivých napätí. Netvrdím, že PC s dobrou zvukovou kartou hrá zle, ale High End to nebude.


No nevim, ale už několik fundovaných lidí, kterým nemám důvod nevěřit, mi potvrdilo, že digitální audio výstup z PC může být naprosto špičkový za výrazně nižší cenu než u hifi/highendu. Pravda, i pak tomu bude do highendu chybět pár centimetrů hliníku a podobné fičurky. Ale ty přece nehrají....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 03:05:38    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Ono je to myslené tak, a ja s tým súhlasím, že PC nie je koncipovaný ako Hi-Fi. Napr. špičkové Hi-Fi kladie vysoký dôraz na napájací zdroj a elimináciu rušivých napätí, čo sa o PC povedať nedá. Spínaný zdroj, procesory, ventilátory a iné sú nezanedbateľným zdrojom rušivých napätí. Netvrdím, že PC s dobrou zvukovou kartou hrá zle, ale High End to nebude.


V tom koncipováním PC máš pravdu. Otázka je ale co to s těmi 0 a 1 ve výsledku udělá, když se použije zvuková karta. Very Happy Ale není problém použít optiku pro galvanické oddělení a před DAC zařadit ať již omezovač jitteru či nějaký ten voodo digitální kabel, který ty 0 a 1 dále vyčistí. Mý snem je například použití Audionemesis DACu, nebo Lavryho.... Very Happy Very Happy Very Happy

A ten High-End ? Aby mi to pěkně hrálo, na to přeci nemusím být IN, to si raději dojdu za ušetřené prachy na koncert, nebo si koupím LP, CD,DVD...
(Fascinuje mne melodická hudba, ne obdiv a závist jiných...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 09:21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

IVO TOMAN : GOODYEAR není dobrá značka pneumatik. Mám je na Warburgu Smile
Je to GRAND PRIX S- vyrobené v Belgii - šunt. Příště lepší analogii Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4864
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 09:37:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo Toman napísal:
Přiznejme si. Kdo na to má kupuje, kdo nemá pálí. Těžko uvidíte Porsche na Barumkách a Trabanta na Godyearkách. I když v Čechách může být všechno možné. Promiňte, pokud jsem někoho urazil.
Počítač není Hi-Fi přístroj.


Pálit může i ten, kdo na to má - např. protože se mu nechce složitě originál shánět, když má již jeden v ruce a musí jej vrátit. Často ty origoše již ani nikde koupit nelze.

Pálení není ani tak o penězích, ale spíše o pohodlí a rychlosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 11:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo treba, kdyz JAR ted v bontonlandu posledni 3 CD stoji 100 a 160 Kc, tak palit a stahovat nema cenu. Za tyhle prasule je CD i u nas (mysleno u nas v CR) spotrebka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4864
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 12:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Spotřebka to je, ale musím tam buď dojet, nebo si to nechat poslat plus poštovné plus vyplňování spousty formulářů. To celé zabere spoustu času, než to vypálit, pokud se ti již dostane do ruky. Navíc je to přepálení legální.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 14:40:31    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin

Me pave ze se do ruky nedostane.

No jo no, holt hudba ma smulu v tom, ze "bez prace" se ji daji stahnou mraky.

Tuny formularu - neni to tak zhavy, navic kdyz se zaregistrujes, tak pak to neni pravda.

Kdyz chci chleba, taky musim zvednout prdel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 14:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Když je počítač pro někoho tak excelentní přístroj / vždyť se píše přece rok 2008/, tak proč tady všichni blbneme na tomto foru a mnohých jiných? Proč mluvíme o gramofonech, CD přístrojích a jiných, pro někoho, zbytečnostech?Proč nepouživáme všichni počítače s bakelitovou snímací a zapisovací mechanikou v hodnotě cca 500-1000Kč? Vdyť se přece píše rok 2008!
Godyear na Vargburga si může dát jen někdo. Stejně je to jedno. Moc parády s tím nenadělá, i kdyby si je pozlatil.
Někdy mě udivuje, jak někteří se tady a jinde kasají jakou mají drahou a super techniku a přitom nechcou investovat do toho, aby si koupili nějaké pořádné CD. Samozřejmně to neplatí o všech, to si musí každý přebrát sám.
Dál už o tom nemá cenu psát. Je to mlácení prázdné slámy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4864
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 15:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
dustin

Me pave ze se do ruky nedostane.


Když se nedostane, tak samozřejmě není co přepálit - mluvil jsem o situaci, kdy máš origoš/kopii v ruce, akorát není tvoje.

gabik napísal:
Kdyz chci chleba, taky musim zvednout prdel.


Možná, kdyby šel stáhnout z netu ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 15:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo Toman napísal:
Když je počítač pro někoho tak excelentní přístroj / vždyť se píše přece rok 2008/, tak proč tady všichni blbneme na tomto foru a mnohých jiných? Proč mluvíme o gramofonech, CD přístrojích a jiných, pro někoho, zbytečnostech?Proč nepouživáme všichni počítače s bakelitovou snímací a zapisovací mechanikou v hodnotě cca 500-1000Kč? Vdyť se přece píše rok 2008!


K smíchu. Omlouvá Tě to, že evidentně vůbec nevíš, o čem mluvíš. Nemáš rád PC. OK. Neměj. Ale to ještě není důvod na něj nadávat. Vůbec nechápu, proč sem taháš nějakou bakelitovou mechaniku za 500-1000Kč. Ta je třeba jen k tomu, aby se do PC jednu dostala digitální audio data. A k tomu je naprosto dostačující. O tom snad svědčí i to, že zcela stejná bakelitová mechanika je i v highend strojích za desítky tisíc, ze kterých antiPC "hifisté" učurávají blahem.

Myslím, že i u velkých jmen, která jsou mezi uživateli tohoto fóra, je evidentní postupná změna jejich názoru ve smyslu uznání PC jako zdroje signálu a to mj. i na úkor klasických CD přehrávačů. Je prostě objektivním faktem, že PC je schopno dodat vysoce kvalitní digitální audio signál. Jeho převod do analogové podoby a jeho zesílení je samozřejmě věc jiná, tam na tom PC už tak dobře není. Jen je třeba si uvědomit, že PC není CD přehrávač a že se s ním nepracuje tak, že vložím CD-DA do šuplíčku a začne to hrát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 16:07:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Ivo Toman napísal:
Když je počítač pro někoho tak excelentní přístroj / vždyť se píše přece rok 2008/, tak proč tady všichni blbneme na tomto foru a mnohých jiných? Proč mluvíme o gramofonech, CD přístrojích a jiných, pro někoho, zbytečnostech?Proč nepouživáme všichni počítače s bakelitovou snímací a zapisovací mechanikou v hodnotě cca 500-1000Kč? Vdyť se přece píše rok 2008!


K smíchu. Omlouvá Tě to, že evidentně vůbec nevíš, o čem mluvíš. Nemáš rád PC. OK. Neměj. Ale to ještě není důvod na něj nadávat. Vůbec nechápu, proč sem taháš nějakou bakelitovou mechaniku za 500-1000Kč. Ta je třeba jen k tomu, aby se do PC jednu dostala digitální audio data. A k tomu je naprosto dostačující. O tom snad svědčí i to, že zcela stejná bakelitová mechanika je i v highend strojích za desítky tisíc, ze kterých antiPC "hifisté" učurávají blahem.

Myslím, že i u velkých jmen, která jsou mezi uživateli tohoto fóra, je evidentní postupná změna jejich názoru ve smyslu uznání PC jako zdroje signálu a to mj. i na úkor klasických CD přehrávačů. Je prostě objektivním faktem, že PC je schopno dodat vysoce kvalitní digitální audio signál. Jeho převod do analogové podoby a jeho zesílení je samozřejmě věc jiná, tam na tom PC už tak dobře není. Jen je třeba si uvědomit, že PC není CD přehrávač a že se s ním nepracuje tak, že vložím CD-DA do šuplíčku a začne to hrát.


Naprostý souhlas

To Ivo Toman: Možná že to nepochopíš, ale já mám dokonce (mimo PC jako základu) i elektronickou hardwarovou EQ poslechové místnosti, elektronkový zesilovač, špičkové reprobedny Philips FB825 a zrovna scháním gramofon Very Happy Doufám, že to tvé city nezraňuje. Přehrávač CD nepotřebuji, od DK jsem odešel zpět ke stereu. A k těm mechanikám ? Velmi mnoho tzv. High-Endu má skutečně použito jako mechaniku ty nejlepší, co pro PC byly vyrobeny. Některé typy (jako například některé Philips) jsou dodnes stále vysoce ceněny a scháněny. Vyrábět mechaniky pro několik málo stovek (či dokonce desítek) High-End přehrávačů by se nevyplatilo, maximálně jsou upraveny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist