Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Test - AKG 701 - Sennheiser HD 595 - Sennheiser HD 650
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 21:03:06    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:47:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po máj 28, 2007 16:00:35    Predmet: Odpovedať s citátom

len sa mi to zda, alebo naozaj stoja DT990pro menej ako AKG K501? ved DT990pro su pre mna ako stvorene...

"Beyerdynamic DT 990 Pro
Zvuk: Tradičně detailní zvuk sluchátek Beyerdynamic řady Premium se opět dostavil. Takže; basy jsou barevné, akční, přesné, optimálně zastoupené. Středy odlehčené, trošku zastřené, ale barevné, reálné, plastické. Výšky jsou zastoupeny ve velkém množství, jsou vtíravé, agresivní, detailní, převažující. Díky tomuto trošku lavorovému kmitočtovému průběhu jsou nahrávky podávány líbivě, akčně, dynamicky, syrově. Prostor je výborný, vzdušný. Neberte má kritická slova příliš vážně, z absolutního hlediska se jedné o sluchátka se zvukem detailním, pestrým, plastickým, velmi rozlišujícím jednotlivé nahrávky, a to zejména díky výškám.
"

tak tak, diky vyskam a to je to o com tu cely cas hovorim

mimochodom co presne znamena ze su "syrově"?



kde sa daju DT990pro zohnat najlacnejsie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 28, 2007 17:25:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je myšleno souslovím "podávají nahrávky syrově"?

Sluchátka hrají hrubě, chybí éteričnost, spojitost tónů, středy jsou nenápadné, převálcované výškami. Zvuk je příliš přímý, prostorová plastičnost je potlačena.

Prostě jsou přímé, drtičské, žesťovité, hrubiánské, ... nekompromisní. Do studia dobře použitelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po máj 28, 2007 17:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za vysvetleni Kuba4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št jún 07, 2007 17:54:43    Predmet: Odpovedať s citátom

docital som sa o HD595 ze vraj sa lamu tie uchytky na musliach, je to pravda?
vraj su krehke a po 2 rokoch odidu pravdepodobne, co sa mi nevzda, ale ak ich mate dakto dlhsie tak sa prosim vyjadrite.
a vseobecne su vraj krehke, hm neviem co si mam mysliet o tom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št jún 07, 2007 19:59:05    Predmet: Odpovedať s citátom

ShanDo napísal:
docital som sa o HD595 ze vraj sa lamu tie uchytky na musliach, je to pravda?
vraj su krehke a po 2 rokoch odidu pravdepodobne, co sa mi nevzda, ale ak ich mate dakto dlhsie tak sa prosim vyjadrite.
a vseobecne su vraj krehke, hm neviem co si mam mysliet o tom.


zalezi na co ich pouzivas - ak na to, na co sa pouzivat maju tak sa obavat moc nemusis, podla mna su dostatocne pevne ... moje 595 (maju uz viac ako 2 roky) maju iny problem - pri kazdom malom pootoceni hlavy dost vrzgaju
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Št jún 07, 2007 21:30:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Na vrzganie plastov je dobre namazat to voskom

Na ten sa totiz nelepi prach ani spina skor naopak.

Vyborny je vcely vosk - napr ERDAL v rozprasovaci na osetrenie koze - je to rozpustene takze to je riedke ako voda. Na vrzgajuce plasty nieje nic lepsie Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2007 18:37:33    Predmet: Odpovedať s citátom

a este otazocka: aky je rozdiel medzi HD580 a HD595? okrem impedancie je charakter zvuku rozdielny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2007 15:23:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Popis zvuku obou modelů najdeš v testech na této straně. Jsou opravdu zvukově velice podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pHp
Hifi obsluha


Založený: 12 marec 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2007 16:54:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Liší se ale výrazně mechanikou. 580 jsou konstrukcí jako špičkové 600/650, včetně např. výměnného kabelu. 595 pak jako "konzumní" 515/555 a s (téměř) pevným kabelem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2007 18:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja mam dvoje senny

Jedny stare 525 HD s "hiendovym" vymennym kablom rovnakym ako sucasne top modely a imo mechanicke prevedenie toho konektora stoji za pi**

Posralo sa to asi po dvoch rokoch a nebol zly kabel ale tie konektoriky

Tie mini kontakty vo vnutry sa casom unavia na nemaju dostatocny pritlak. Ten prechodovy odpor tam potom robi asi milion krat vacsiu sarapatu ako hocijaky kabel. Musel som to sedlacky napruzit podlozkou. Takze uprednostnujem - sucasne "lacne" riesenie na mojich novych 555.

Pozor hovorim len o mechanickom prevedeni nie o zvuku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2007 19:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Že jsou ty konektory špatné a časem jsou zdrojem největších potíží vyšších modelů Sennheiseru ví všichni, ale jednou za čas je na to dobré znovu upozornit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2007 16:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

no pre chvilou som si doniesol domov HD595
pocuvam len daku hodinku takze trochu dojmy:
prve co som si vsimol ze zvuk je cistejsi, priazracnejsi, lepsie ide do ucha:)
taktiez som sa nacital o tom ako malo basov maju, a na moje prekvapenie mne uplne stacia, naozaj ako kuba pisal v recenzii "basov je akurat"
ostal som dost prekvapeny ako sa dokaze rozsirit priestor nahravky, neviem ako to popisat, jednoducho zvuk je daky vacsi, objemnejsi

HD595 su vraj najsvetlejsie z rady HD595/600/650, ale prejav sa mi vzda dostatocne hutny, niekto to tu chcel kupovat pre dominantne vysky, hm tak myslim ze by bol urcite sklamany

zatial idu len z SB audigy LS co je zdroj nic moc, ale hadam sa to coskoro zlepsi

takze zatial som spokojny:D som zvedavy ci spozorujem efekt "burn-in"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2007 19:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

HD595/600/650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2007 14:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se tesil ze si udelam alespon nejaky zakladni obrazek mezi akg701 a HD650 a ono kulove...Zajimal by mne jaky byl pouzity zdroj signalu pred tim sluchatkovym procesorem,pouzita muzika na testovani,alespon zakladni veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2007 05:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kurnik,to je teda překvápko,tak nevyrovnanou frekvenční charakteristiku jsem u sluchátek(zvlášť tak dobrých) fakt nečekal No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2007 11:53:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:47:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2007 23:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchátka se "ladí" schválně na tak zvlněnou fr. charakteristiku, aby se vůbec daly poslouchat. U beden je to na opak, tam se vyžaduje co nejrovněší chára, která se pohybuje v malým tolerančním pásmu (+/- 3dB). Všiměte si, že to zvlnění je v kmitočtech, kde je ucho nejcitlivější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 16:50:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyz jsem tak procital ruzne diskuse na tema sluchatka akg 701 versus ostatni , zejmena konkurence od sennheiseru v podobe hd650 a hd600 rozhodl jsem se i ja prispet do mlyna a tak nejak soukromne a subjektivne porovnat typ akg 701 a senn hd650 .
K porovnani byl pouzit cdp meridian g08 , sluchatkovy zesilovac casea headamp posledni verze , linkova kabelaz neotech , sitove kabely audioplan powercord , to cele zapojeno do oddelovaciho trafa 2kw + rf filtru hms energia . k posouzeni zvuku byly pouzity cd od ma recordings : kalman olah trio - contrasts+parallels , calamus - the splendour of al-andalus , sera una noche - la segunda (vse one point recordings ,zaznam bez mixovani). zamerne jsem ke srovnani nepouzil nahravky s amplifikovanou hudbou , protoze zvuk takovychto nahravek dokazu jen obtizne nejak porovnavat , ve smyslu , ktera varianta je prirozenejsi .
k vysledkum tohoto kratkeho testu : jednoznacne lepsi sluchatka v tomto duelu pro mne byly akg 701 , kdyz to zjednodusim tak ty akg maji mnohem svetlejsi az vzdusnejsi projev a to ve vsech pasmech , nejvice je to ale slyset na basech , sennheiser je tady jakoby mocnejsi a duraznejsi , na druhou stranu bez detailu ci prokresleni a az lze temer vypozorovat urcitou zahuhlanost, naproti tomu akg maji lepe prokreslene cele basove pasmo a i jeho lepsi kontrolu . ve stredech se situace opakuje , v oblasti lidskeho hlasu vsak sennheisery trosku zlepsuji svuj vykon a nejsou az tak pozadu , ovsem smerem dolu se opet objevuje urcita ztrata informaci a toto pasmo tak zaostava za akg .
vysky jsou u akg 701 mnohem vyraznejsi , ale ne ostre , u hd650 se zda byt toto pasmo vice zastrene a na nekoho tak muze pusobit prirozeneji, ovsem pravdivejsi je opet akg .. take jsem si jisty , ze vyvazenost a navaznost jednotlivych pasem u akg 701 je o dost lepsi nez u hd650 a to dela cely zvuk daleko prirozenejsim . posledni vec , ktera se mi libi na akg je jejich dynamika a schopnost nedeformovat prostor v nahravkach .
pokud bych mel take neco kritizovat - tak to je urcite nepohodli pri poslechu akg , trochu vic tlaci hlavovy most .. jinak za cenu za kterou se daji dnes koupit je to opravdu vyhodna koupe ve smyslu pomer vykon - cena .
pokud bych mel dat nejake bodove hodnoceni , pouzil bych stejne vychozi body od kuby4 hd650 -83 ,ale pro akg701 -90 .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 17:43:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vesměs s tebou Cibo souhlasím. Jen s tím rozdílem, že mé hlavě více vyhovují AKG701. Seny 600/650 mě na hlavě dost tlačí a po 10 minutách poslechu už o sobě na hlavě dávají dost znát a nutí mě dělat přestávky při poslechu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 17:56:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ghost napísal:
Vesměs s tebou Cibo souhlasím. Jen s tím rozdílem, že mé hlavě více vyhovují AKG701. Seny 600/650 mě na hlavě dost tlačí a po 10 minutách poslechu už o sobě na hlavě dávají dost znát a nutí mě dělat přestávky při poslechu.


Smile ja mam fakt velkou bamberici ,ale uz jsem si zvykl a tak je tolik nevnimam , ted jsem si jeste objednal dalsi sluchatkac (k pocitaci - esi juli) headamp II se (pma) tak budu mit zase co zkoumat

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 18:37:37    Predmet: Odpovedať s citátom

U AKG K-701 je problém především v limitaci posunu. Jak se sune hlavový most po dráze, brzy narazí na překážku a dál to již prostě nejde. Na velkých hlavách to působí problémy, na mé hlavě jsou ale jak peří.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 21:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ciba ty si extremista :P
Hrozne som zvedavy ci by ti zneli prirodzenejsie a detailnejsie moje Staxy z T-AMPu a digitalneho mixu Tascam alebo K701 v tvojom prostredi. Pretoze hadaj kto investoval do zostavy viac :P
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 21:46:49    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackRider napísal:
Sluchátka se "ladí" schválně na tak zvlněnou fr. charakteristiku, aby se vůbec daly poslouchat. U beden je to na opak, tam se vyžaduje co nejrovněší chára, která se pohybuje v malým tolerančním pásmu (+/- 3dB). Všiměte si, že to zvlnění je v kmitočtech, kde je ucho nejcitlivější.


Podstatne je ako prebiehaju testy pre reproduktory resp. sluchadla. Na sluchadla je nutne pouzit set na binauralne nahravky, taku tu umelu hlavu.
To zvlnenie vo vyskach je vysledkom rezonancii medzi usnicou a menicom sluchadiel.
V pripade reproduktorov je menic TAK DALEKO od MIKROFONU ze rezonancie nemozno zachytit.
Ludsky system to ale interpretuje rovnako.
Inak povedane: za predpokladu ze existuje reprosustava ktora znie takmer totozne ako ina sluchadlova zostava velkej vzorke ludi PRI MERANI tam to 'vlnenie' bude aj tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 21:54:25    Predmet: Odpovedať s citátom

vcucnutie napísal:
Ciba ty si extremista Razz
Hrozne som zvedavy ci by ti zneli prirodzenejsie a detailnejsie moje Staxy z T-AMPu a digitalneho mixu Tascam alebo K701 v tvojom prostredi. Pretoze hadaj kto investoval do zostavy viac Razz


tak jsem to nekolikrat precetl a stale nejak nerozumim otazce Question

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nikdo
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2007
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 22:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

K701 mne také zpočátku zeshora tlačily, ale asi si hlava nějak zvykla (nebo se splácla..) a je to už v pořádku. Můj závěr - je to o zvyku, holt pro hifi se něco obětovat musí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 22:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Proste zvedavost... ci by zneli na mojej relativne lacnej zostave (gigitalny USB mix Tascam ako D/A prevodnik a T-amp ako zosilovac) moje Staxy lepsie ako tvoje K701 s poriadnym retazcom pod sebou.
U mna su totiz tie sluchadla asi najdrahsim clankom ak opomeniem mixpult ktory je predsa len na viac nez len na analogovu reprodukciu z digitalneho zdroja.
Inak kolko si dal za tu trafo-pracku a RF filter?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 22:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

vcucnutie napísal:
Proste zvedavost... ci by zneli na mojej relativne lacnej zostave (gigitalny USB mix Tascam ako D/A prevodnik a T-amp ako zosilovac) moje Staxy lepsie ako tvoje K701 s poriadnym retazcom pod sebou.
U mna su totiz tie sluchadla asi najdrahsim clankom ak opomeniem mixpult ktory je predsa len na viac nez len na analogovu reprodukciu z digitalneho zdroja.
Inak kolko si dal za tu trafo-pracku a RF filter?

aha uz to chapu (me je fakt dneska blbe) jedina rozumna odpoved by asi byla porovnat to mezi sebou poslechem , takhle na dalku se neodvazuji cokoliv tvrdit i kdyz .. ty staxy hlavne jejich vyssi rady napr. 4040 jsou podle referenci dost dobre . trafo je delane a stalo me 4000kc a ten filtr jsem kupoval v nemecku pred par lety asi za 300 euro . oboji ma docela slysitelny vliv na zvuk .
http://www.hifi-regler.de/shop/hms/hms_energia-859589-digital-2_0m-8fach.php

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So február 02, 2008 17:51:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych jen upřesnit-

Stax 4040-je komplet zesilovač se sluchátky-v této chvíli je to 4040 II(sluchátka SR-404 Signature v ceně 12 800kč a elektronkový zesilovač SRM-006t II v ceně 35 100kč).Celkový komplet za 46 500kč.

Elektronky nemusím a srovnávat tohle s nějakými sluchátky za 10k je určitě nesmysl.Tyhle komplety se mi nezamlouvají.Když už tam jsou nějaké vyšší modely sluchátek ,tak je k tomu lampový zesilovač.A výš už se cenou dostávám do nesmyslných cen-neakceptovatelné za sluchátka!!!Takže budu kupovat zvlášť.A nechám to asi na výstavu.Tedy pokud to do té doby vydržím. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So február 02, 2008 20:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Ciba

Ano, máš dost pravdy. Sennům chybí dynamika, možná i jasnější výšky, ale hlasy jsou na nich fenomenální. Na 701čkách zpívá Richard Muller výš a to je špatně. A nejen on. A protože na středech hudba stojí ...

Myslím, že si rozumíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist