Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BVaudio P1se+PA300se
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 12:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevylučuji, že u dobrých strojů bude přínos marginální. Sám SR nemám. Ovšem jen težko si rozumově dovedu zdůvodnit, proč by SR měl někde zvuk kazit. Je to tedy dojmologie. Na kterou máme samozřejmě všichni právo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 14:33:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumově si to zdůvodňuji tak, že je to nějaký obvod v cestě signálu, ve kterém je pokud vím zavedena nějaká silná zpětná vazba, a tato má charakteristický zvukový efekt (alespoň já to tak vnímám). Tento se pak nemusí vždy líbit, zejména v případě dobrého výstupu z CD nebo z předku.

Nechtěl jsem do ničeho zabřednout, ale prostě se podle mě sluší uvést informaci, že jsou i sestavy, na nichž zapojení SR není přínosem. Je to prostě komponent jako každý jiný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5961
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 14:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
že jsou i sestavy, na nichž zapojení SR není přínosem. Je to prostě komponent jako každý jiný.

Ano, ak ten komponent (obvykle zdroj signálu, napr. CD) má zodpovedne vyriešené výstupné obvody, nielen jedným OZ . Mimochodom práve ten OZ na výstupe CD je obvod so silnou spätnou vazbou, záťaž kapacitou kábla tomu môže dodať ten"charakteristický zvuk". SR to oddelením od kábla eliminuje.
SR ovplyvní/zlepší/ (alebo neovlyvní, ak sú kvalitné, ale potom nič nezhorší) len obvody pred ním, nie za ním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 17:00:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zůstal bych u neutrálního "ovlivní". Zlepšení či zhoršení už bych nechal raději na posluchači. Jinak souhlasím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 18:16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

SR2
Z mé zkušenosti záleží na zbytku řetězce,jestli tam SR "sedne" nebo ten řetězec potřebuje "doupravit" nějakým jiným bižukabelem...třebas "vysušit" basy nebo "potlačit" výšky.Bižukabel může být přínost i když to není "technicky košer".
Nevím co značí pojem "ztopořené středy",u vzniku toho slova jsem chyběl...
Je pravda že na ruzných sestavách s SR2 jsem slyšel všelicos,ale nic co by se dalo paušalizovat.Taky si myslím,že SR2 má "svůj zvuk",ale který to je?Ten co ztopořuje středy,nebo ten co zahuhlává basy nebo ten co zpevňuje basy nebo zpřehledňuje středy Question Zdroj signálu a celá sestava je v mém profilu-račte si to najít.Brzo snad upgraduju na Casea Cepheus...Musím vyzkoušet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 19:29:08    Predmet: SR Odpovedať s citátom

Pro vaše pocity mám návrh zcela pragmatického technického vysvětlení. V krabičkách typu SR je obvykle používán operační zesilovač OPA134. Tento obvod má velmi slušné katalogové parametry, které jsou ovšem měřeny za idealizovaných podmínek. V praktickém nasazení se projevuje nepříjemně jedna vlastnost, kterou ostatně i výrobce uvádí v datasheetu. Jde o zvýšené zkreslení neinvertujícího zapojení, pokud není impedance zdroje signálu a zpětnovazební sítě na obou vstupech identická. Jinými slovy, operák zkresluje více nebo méně v závislosti na tom, jaká je výstupní impedance zdroje signálu.
Druhým problémem jsou příliš velké hodnoty emitorových odporů koncové dvojice SR a klidový proud. Pokud obvod přechází ze třídy A do AB, vzniká zkreslení, které musí dohánět zpětná vazba a to se rovněž může podepsat na zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 20:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláď o, ss i stř. impedance na vstupech je v SR II přesně identická. Balastní odpory jsou 3R3 ( což je o trochu víc než 2R7, použitých tebou... Surprised) ), jinými slovy, děláš ze mě idiota... Surprised) - ale já se na tebe nezlobím... Surprised)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 20:41:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vstupní impedance je 1 MOhm, čili zdroj signálu je ODLEHČEN oproti běžnému použití bez SR, čili MÉNĚ ZKRESLUJE. Ovšem některým pak zkreslení chybí...ale už nic víc vysvětlovat nebudu, je to stejně marný... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 21:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, prosím opravdu se nezlob. Musíš pro neinvertující vstup připočíst výstupní impedanci zdroje signálu a to je ta neznámá, kterou neovlivníš.
Pokud jde o koncový stupeň, víš, že jsem se tím dost zabýval. Optimálně pracuje teprve při emitorových odporech pod 1 Ohm a hlavně při přesně nastaveném klidovém proudu, což zase vyžaduje teplotní svázání koncových tranzistorů s "budiči" a tedy patřičný chladič.

Více řekne graf, je to pro samotný koncový stupeň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 21:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

K teplotnímu svázání dojde i bez chladiče, jsou-li patřičný transistory vedle sebe a teplotní podmínky se v krabičce stabilizují ( mám odzkoušeno, po několika minutách se už pracovní bod nehejbe ). Jinak sériový odpor ve vstupu je 1 kOhm, čili přídavný sériový odpor výstupu zdroje signálu ( typicky 100-330 ohmů ) to moc nerozháže. A je úplně putna, je-li zkreslené tisícina nebo dvě...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 21:42:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jungovy grafy platí pro nezavazbený stupeň, s tím bych si hlavu moc nelámal....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 21:45:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se to udělá tak, jak říkám - malé emitorové odpory, nastavený klidový proud, operák OPA627, výsledek vypadá takto:
Je to do 100R 4Vrms
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 13:56:31    Predmet: SR Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Jungovy grafy platí pro nezavazbený stupeň, s tím bych si hlavu moc nelámal....


Pavle, proč mají Tvoje zesilovače korekci zkreslení v koncovém stupni? Vždyť to zpětná vazba dožene, tak proč si s tím lámat hlavu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 14:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Srovnáváš nesrovnatelný, byť samozřejmě máš teoreticky pravdu. Ale " normální " přechodový zkreslení je o řád vyšší, takže to už vazba dobře nezvládne. Jungovu úroveň již podstatně líp...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 14:51:19    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Srovnáváš nesrovnatelný, byť samozřejmě máš teoreticky pravdu. Ale " normální " přechodový zkreslení je o řád vyšší, takže to už vazba dobře nezvládne. Jungovu úroveň již podstatně líp...

Takže konkrétně, změřil jsem toto:
Emitorové odpory 0,6R, klidový proud optimální 18,6mA, 3. harmonická -112dB
Emitorové odpory 2,7R, klidový proud 20mA, 3. harmonická -58 dB
Pořád Ti ten rozdíl připadá zanedbatelný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 15:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

OK a kolik je to po zavazbení ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 15:33:27    Predmet: SR II Odpovedať s citátom

Nevím, číselně možná málo, ale pořád dost dobře nevíme, co to udělá se zvukem, když musí NFB dohánět tak velké odchylky. Jak jsi si určitě všiml, nikdy jsem neřekl, že SRII hraje blbě. Ale pokud někdo má pochybnosti, snažím se najít racionální příčinu v technické rovině. Slovní popis zvuku rád přenechám povolanějším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 15:48:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To já vím, žes to neřekl, ostatně ani jsi neměl důvod. Všechno je věc kompromisu - z hlediska výroby na to ale musíš koukat trochu jinak. Nelze vyrábět za pár šupů věc, kterou musíš složitě nastavovat a kontrolovat. Ostatně ani nebyl cíl eserek tvářit se jako " nej " zařízení na světě a i tak mě samotnýho výsledek překvapil. Nebráním se žádný diskusi na tohle téma, jen je potřeba si uvědomit, že hovada, který jí budou pozorovat zpovzdálí, si mohou odnést zcela jiný závěry a patřičně je pak dál ještě překroutit, čehož jsi byl zajisté mnohokrát svědkem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 16:03:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Základním principem internetových klubů a fór je svobodný přístup k informacím. Překroutit lze cokoliv, to bychom sem prostě nesměli nic psát. Mě zajímá technická stránka věci, jsem rád, že Ty mi rozumíš. Pokud si to přečte někdo další, může si z toho něco vzít pro své poučení, pokud si z odborné debaty udělá nesprávný závěr, je to jeho problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 16:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu som to precistil, pokracovat mozete tu v Bojisku SR II (Sound refiner) - Machalik vs Kazzatel

EDIT: Btw, je to tema s cislom 999 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 17:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Někdy mám pocit, že je to spíš 666 Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 17:11:39    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Někdy mám pocit, že je to spíš 666 Cool

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5961
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 18:21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool
Myslím,že veľmi vhodným adeptom na zdroj signálu by bol HD970, doporučujem vyskúšať, zdá sa, že máme rovnaké preferencie Smile, momentálne aj zvyšok zostavy . Žiadny externý DAC(IMHO) toto nedokáže.. (SPDIF prenos, jitter, ten je "sakra"počuť).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 17:45:40    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
HD970 jsem teď měl doma.Strašně hlučná mechanika.Zvuk se mi zdál rozmazaný a za mlhou,na všech nahrávkách byl slyšet jeho "zvuk"...Jakmile u něčeho idetifikuji "footprint" nesmí mi to nikdy víc přes práh domu Evil or Very Mad

BTW.Jak to vypadá s "Velkým" Ashamed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St september 12, 2007 20:01:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem měl možnost včera u dhfoola slyšet tento koncový zesilovač a musím uznat, že mě (v rámci celé sestavy samo) docela příjemně překvapil. Vzhledem k tomu co stojí a co umí ... hmm, Thumbs up
Existuje mnoho, mnoho dražších a horších ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 08:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar, mam uz prestehovano, takze poslechovka je zase k dispozici. A za obema bednama je jiz zed. Lepsi to asi nebude. koberec na zem nedam. A pokud nekdo prinese CD, ktere ukaze tu mlhu a deku na te 970, budu jen rad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 09:22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Michale, ne CD disk, ale jiný přehravač na srovnání. Vhodný kandidát je XA7-ES.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 14:52:01    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak jsem to taky myslel. CD jako CD prehravac. O sedmicce jsem uvazoval, nez jsem koupil ten HK. Bylo tenkrat za 18k. Po porade jsem sahnul po obycejne DVD mechanice s novou elektronikou oproti super mechanice s deset roku starym obvodovym resenim. Zatim se mi s tim zije docela dobre. Mozna prime srovnani by mi vehnalo vrasky do obliceje. Kdo vi..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 22:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava
Wink
Hašna Hd970
Jestli není co kus to originál Idea
Už sis ho konečně nechyl vytunit?
"Po porade jsem sahnul..." Zřejmě stejné kapacity mi poradily zavrhnout Lindemann CD1 a teď ti radí XA7-ES?? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2007 08:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool: zanech spekulací o radách, jsou vymyšlené.

HD970 jsem u Hasni slyšel, je to na tu cenu velmi dobré, ale nebylo a není to srovnatelné např. s XA-7ES, pro mě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist