Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Brněnský podzim 2008
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št november 27, 2008 23:01:36    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A.
Ten "military design" Aragornů není konečný.To ostatně V.B. uvedl i na B.P.
Takže je dost možné, že to ve výsledku bude vypadat jinak.

Check
Ahá, takže Avalon i Kharma to dělají všechno špatně...hlupáci. Rolling Eyes
I když jsem možná ten tvůj přispěvek nepochopil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 08:12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

správná otázka by asi měla znít proč jsi je použil, tak jak jsi je použil.
Odpověď na to proč autor použil ty či ony repráky je většinou triviální - prostě proto!
A opravdu nevím proč se tu probírají lucidy - založte si na to vlákno! Vždycky čekám, že se tu objeví ještě nejakej zajímavej příspěvek k Brněnskýmu podzimu.

To že N.A. lucidy nevzal na BP je škoda - mohly hrát hned po aragornech což jsou srovnatelný bedny velikostí a bylo by hned každému jasno, každy by si našel to svoje!.

Dhfol zrovna teď jsem měl možnost si nějaké accutony vyzkoušet a mohu zodpovědně říct že tudy se moje příští cesta ubírat rozhodně nebude.


Naposledy upravil pistole dňa Pi november 28, 2008 08:18:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 08:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
N.A.
Ten "military design" Aragornů není konečný.To ostatně V.B. uvedl i na B.P.
Takže je dost možné, že to ve výsledku bude vypadat jinak.

Check
Ahá, takže Avalon i Kharma to dělají všechno špatně...hlupáci. Rolling Eyes
I když jsem možná ten tvůj přispěvek nepochopil.


Nejde o design, mimochodem ten mi příjde dost "hard" když už jsi se o něm zmínil. Jde o poslechovou výšku, a to je o zásadních proporcích (výška skříně) ne o nějakém vizuálním ztvárnění.

Odpověď pro Checka dávám do vlákna Noble Audio Lucid, kam tohle patří, a upozorňuju eventuelní nespokojence, že já o bednách co nebyly na výstavě psát nezačal, jak si pozorný čtenář jistě všiml.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 08:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bobo počas BP povedal, že použitý výškový reproduktor nie je veľmi smerový, takže výška nevadí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 10:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem si téměř jistý, že Bobo diskutovaný jev vyřešil ve výhybce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 10:20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Při pohledu na Dynaudio Consequence se mi zdá diskuze o umístění výškového repra přinejmenším zvláštní.... tady osvědčené poučky již dostávají řádně za uši a přesto věřím, že za dodržení určitých podmínek to funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 11:05:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě to jde řešit výhybkou! o samotný měnič nejde.
A že to Bohouš vyřešil o tom nepochybuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 11:16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Consequence je dizajnovka a výrobce dodával i zvukoodrazivou podložku před bednu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 11:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 22:17:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 12:11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pistole:
"Dhfol zrovna teď jsem měl možnost si nějaké accutony vyzkoušet a mohu zodpovědně říct že tudy se moje příští cesta ubírat rozhodně nebude."

Stihl jsi to zrovna teď v době těch 6 minut co jsi upravil příspěvek a doplnil tuto větu, jsi fakt rychlík-máš to za potřebí Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 12:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St
Nachytal se, nachytal! Twisted Evil Podložka k Consequence! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 12:50:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych to nějak zakončil.

Díky všem za odpovědi a názory, snad se vyjádří i V.B.
Z problematickou poslechovou výškou jsem se setkal již mnohokrát (třeba naposledy JM Lab Focal Utopia Diva BE, která má nad podobně nízko uloženým výškáčem dokonce, k zemi nakloněný středobasák!) vždy mě vrtalo hlavou co autory k tomuto umístění vedlo, tady je možnost se přímo zeptat, tak jsem tak učinil.

Je to tady takový sport, že když si někdo náhodou dovolí jakkoli se dotknout díla, nebo nedej bože samotného uctívaného guru, jeho příznivci se na toho drzouna hned sesypou. A to co na něm kritizují mu sami následně činí.

Když to bude dávat smysl, nebojím se konfrontace s ARAGORNY, ani jinou bednou takovéto kategorie, teoretizování přes net nemá žádnou váhu, a s ACCUTONY když se o nich tady někteří zmiňujete nemá pořádné poslechové zkušenosti nikdo z vás. Mundorfům se „všichni“ před časem vysmívali, nikdo jste s nima neměl zkušenost a teď si je již spousta těch co to myslí vážně pořizujete a pochvaluje te si jejich přínos.

A teď už vážně končím nepatří to sem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 12:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, Lucidy nezvládnou hrát při ak. tlaku, nutném v kině na BP. Sedí jim jiný režim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 14:21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, ano, nejsou na to konstruované, nevím proč to zmiňuješ, já to nikde přece netvrdím. Na to nejsou vyloženě vhodné žádné normální hifi bedny.
Eventuelní konfrontaci jsem ochoten absolvovat samozřejmě v „normální“ poslechovce, ne v kině či hangáru, jestli jsi reagoval na toto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 15:56:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
Roman St
Nachytal se, nachytal! Twisted Evil Podložka k Consequence! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Tak jsem blbej buďto já nebo ty Laughing :

"Ve chvíli nákupu Consequence majitel dostal sadu tří speciálně tvarovaných pohltivých desek, kdy každá z nich byla vyrobena z materiálu s jinými odrazivými a pohltivými vlastnostmi (polyuretanová pěna s křemíkovými částicemi). Můžete si je představit jako napůl hranaté a napůl kulaté (?) desky uříznuté z řídké, střední a husté pěny. Tyto desky patřily být umístěny před reprobednami (pod výškáči) a sloužily k doladění jejich výšek tak, aby vyhovovaly danému pokoji a poslechovým nárokům posluchače. Pro případy, kde žádná z těchto desek nedávala uspokojivé výsledky, Dynaudio zaslalo vlastního technika, který přijel s měřicím aparátem, změřil odezvu místnosti na vysokých frekvencích a následně zadal Dynaudiu výrobu desek speciálně ušitých na míru té které poslechové místnosti. Z naší zkušenosti nicméně vyplývá, že je jedna z těch tří standardně dodávaných desek většinou splnila svůj účel více než dobře.
Dynaudio by též rádo povzbudilo každého majitele, aby experimentoval s deskami vlastních tvarů a materiálů, aby doladil výšky podle vlastní chuti."

V případě, že je to fake, tak jsem se nachytal já.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 18:19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale co jsme se nad podložkami ke Consequence v Brně nasmáli!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 18:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A . nevím co to meleš....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 22:42:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som ako nestranný poslucháč možnosť počuť Aragorny na BP, ako aj Lucidy na HE.
Po dizajnovej stránke to nieje ani v jednom prípade moja šálka čaju, no po hudobnej sa moj názor značne odlišuje.

Od celkovo živej, vyrovnanej a na veľkosť skrine aj sálu, plnokrvnej reprodukcie Aragornov na mňa NA Lucid zanechali (napriek špičkovým meničom v správnej výške) dojem mŕtveho chrobáka, maličký, leč "čistý" zvuk bez drajvu a pocitu, že toto chce človek počúvať aj viac ako 5 minút na výstave. Priznám sa, že viac som ani nevydržal a to som nepoznal ani ich sebavedomého konštruktéra. Viem, že na HE to vystavovatelia nemajú ľahké, ale v podobných kamrlíkoch sa dal nájsť aj zvuk, ktorý nesral.

Toť môj názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
operafan
Hifi obsluha


Založený: 20 jún 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 09:12:05    Predmet: dotazb pro N.A. Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
Prostudoval jsem fotky co se objevily z akce.Při pohledu na vedle sebe stojících BV F3B a ARAGORNY je nemožné si nevšimnout nápadně rozdílné výšky soustav, ale co mě až zaráží jsou velmi rozdílné výšky umístění vysokotónového reproduktoru. U F3B je výška odpovídající pro osobu sedící na křesle či sedačce( cca 100cm). Aragorny mají osu výškáče o zhruba 15-20cm níže, tedy ve výšce 80-85cm od země. To je podle mě nesprávné řešení a nechápu, co autora k tomuto vedlo.Výškáč a tedy poslechová osa má být přece v úrovni uší. Jsou samozřejmě vyjímky, ale tady jde o klasické uspořádání. Nevím jestli VB počítal s poslechem v dřepu, či bedny navrhoval pro asiaty, ale průměrný vzrůst naší populace je jiný a pomalu vzrůstá. Co 15-20cm se zvukem udělá si může každý vyzkoušet doma sám.
( Na výstavě v Praze se sedělo na židlích, které jsou značně vyšší než obýváhový posed, bylo to dost znát, ti zkušenější se sami sesunuli na úroveň výškáčů.)


a viděl jsi někdy Dynaudio Consequence Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
operafan
Hifi obsluha


Založený: 20 jún 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 09:23:41    Predmet: pardon Odpovedať s citátom

nedočet jsem thread do konce, vidím , že nejsem jediný koho napadly Dynaudia..

přitom jde celkem jednoduše o směrovost měničů
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 09:29:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji NESTRANNÉMU posluchači. Udělal by však lépe kdyby čas strávený ťukáním do klávesnice při psaní toho výlevu věnoval třeba poslechu hudby nebo uspokojení své ženské. Takhle ze sebe udělal tak akorát pořádného hňupa, protože se je snaží udělat minimálně z těch kteří Lucidy zhodnotily „trochu“ jinak, nebo je už mají dokonce doma a jsou i po čase velmi spokojeni, což mě těší.
Nejen díky tomuto faktu jsem i po přečtení takovéhle somáriny naprosto v klidu. Guitar Drums Sing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 09:34:09    Predmet: Re: pardon Odpovedať s citátom

operafan napísal:
nedočet jsem thread do konce, vidím , že nejsem jediný koho napadly Dynaudia..

přitom jde celkem jednoduše o směrovost měničů


Nemáš o tom ponětí, SORRY
Consequence jsou jediné bedny co jsou takhle hodně "ujeté"
Ne každý se MUSÍ vyjadřovat ke všemu Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 09:56:30    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. - nechtělo by to trochu konstruktérské pokory a trochu mírnit ten Guerilla marketing??

Chápu že ti tvý bedýnky dělají radost, ale snad si fakt nemyslíš že se budou líbit všem a že ti, co se jim nelíbí jsou tetřevi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 10:17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokorný můžeš být ale ve vyspělé společnosti.
Pokud chceš pojmenovával cizíma slovama co tady kdo dělá, komentuj prosím i ty ostatní.

Kdyby z toho příspěvku nečišela zloba na 100 kroků vůbec bych to neřešil. Od čistě technické věci se to díky přispění lidí schovaných za anonymitou své přezdívky dostalo do roviny řešení něčeho naprosto jiného, a ještě se to obrátí proti mně. Já se divím, že jsem se do toho nechal takhle vtáhnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 10:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. já bych taky raději volil Aragorny než Lucidy, sice tam nejsou top měniče jako v Lucidech, ale prostě se mi víc líbily, hrály živě a subjektivně rychle, a velký sál jim nedělal velké potíže.

Nehledej za příspěvky dvojsmysly, prostě se Couquesovi ty bedny nelíbí, říkal stejný názor hned po výstavě, takže to s tebou nemá nic společného
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 10:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To je fakt hrozný co se tu děje. Lucidy jsou fakt moc pěkný budečky a hrajou pěkně čistě, ale Aragorny maj k ideálu asi blíž, podle mě maj líp zvládlou výhybku. Ohledně výšky vejšky taky souhlas s pochybnostma NA, ale to všechno je jen planej poplach, protože Aragorny hrály nahoře skvěle i když jsem stál vysoko v sále. Ohledně BR/CC: BR se dá opravdu doma částečně nebo uplně zacpat.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 11:08:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Aragorny mají nahoře keramický Eton, který tak moc nesměruje, Bobo tady někde psal, že experimentoval i s Acutony na výškách, ale že více směrovaly. Třeba je mimo osu proto, aby zmizel nějaký peak té sendvičové membrány (keramika-magnesium), to by musel napsat Bobo, ale nepochybuju o tom, že ta bedna hraje výšky rovně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 12:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

OT
Frantrax
Ucpat se dá,jenže s nevalným výsledkem...klesne celá oblast basů i s dírama a poslechově se od sebe díry a peaky ještě víc subjektivně vzdálí,takže na konec je to ještě horší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 12:28:17    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:

Kdyby z toho příspěvku nečišela zloba na 100 kroků vůbec bych to neřešil..


Ja som naprosto v pohode, celkom unavený po skvelom sexe Wink
Netuším o akej vyspelosti a zlobe hovoríš.

Mal som možnosť počuť oboje, tak som napísal svoj postreh. Možno to pánovi konštruktérovi nevonia, ale naozaj nestvoril nijaký zázrak, ale normálne repro, ktoré sa niekomu páči a inému nie.

Z jeho reakcií si každý obrázok urobí sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 12:34:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
Aragorny mají nahoře keramický Eton, který tak moc nesměruje, Bobo tady někde psal, že experimentoval i s Acutony na výškách, ale že více směrovaly. Třeba je mimo osu proto, aby zmizel nějaký peak té sendvičové membrány (keramika-magnesium), to by musel napsat Bobo, ale nepochybuju o tom, že ta bedna hraje výšky rovně.


Ten Eton (26HD1) má patnáct stupňů mimo osu cháru rovnou ( červená přerušovaná čára http://www.lightaudio.unas.cz/Eton26HD1.png ), takže v jednoduchosti je síla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Ďalšia
Strana 17 z 19

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist