Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač pro nový DPA 222
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2638
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 05, 2010 20:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

S těmi chladiči a hranoly to vypadá spíš jako integrovaný zesík než preamp Smile Paráda...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Po júl 05, 2010 21:53:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Št december 29, 2022 23:30:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Po júl 05, 2010 22:07:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Perfektní! Všechna čest Smile

Jen jednu výtku mám. Proč HITANO a JAMICON? Crying or Very sad

_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PJT
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: Ut júl 06, 2010 08:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

cekal jsem, kdo na to narazi Smile Pocatecni duvod byl prosty, uz jsem nejake mel v supliku Wink Asi bych tam mel dat lepsi, ale uvazoval jsem tak, ze na druhou stranu tohle neni vykonovy zesilovac a i tak je tam filtracni kapacita znacna, plus kapacitni nasobice, vystupy maji kondiky zdvojene. Rychle lokalni spicky by mely pobrat lokalni svitky a tantaly a spatnej plosnak udela v tomhle pripade mnohem vic, nez typ kondenzatoru. Ale zlepseni se rozhodne nebranim, zajimal by me nazor a rada expertu, zda bych to mel jeste poresit? Ma to smysl? THD charakteristiku jsem sem kdysi daval a z ni nevyplyva, ze by tam byl problem... Kde by se to mohlo projevit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 06, 2010 09:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečně rozumnej a střízlivej názor bez těch hifistickejch předsudků...Nicméně tahle mašinka si lepší zaslouží, ani tak ne v ohledu jejich vlastností, jako spíš v ohledu životnosti...máš to excelentně udělaný... Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PJT
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: Ut júl 06, 2010 15:20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a ted jsem definitivne spychnul a uz se mnou nebude kloudna rec Cool Smile
Diky vsem za chvalu, pristi tyden sem dam co namerime, poladim ty kondiky, popisu zadni panel a pastva pro usi je pripravena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi júl 09, 2010 17:33:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych tady veřejně poděkovat Danhardovi za zaslání punčošek na kabely. Moc už se dneska nevidí, aby někomu někdo něco dal zadarmo a jen tak. A to ještě musel jít na poštu a platit poštovné. Jsem mu mooooc dlužen. Takže ještě jednou díky. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne júl 11, 2010 11:29:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Není zač, rádo se stalo.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Nolwendil
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2010
Príspevky: 40
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 17:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PJT Arrow Tak to je opravdu luxus. Jaký k tomu máš zbytek řetězce? Pokud ho budeš používat i se sluchátky, tak s jakými?
Každopádně máš můj obdiv, že jsi schopný něco takového dát dohromady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky MSN Messenger
PJT
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 15:01:28    Predmet: Odpovedať s citátom

frekvencni charakteristika:



20Hz-20kHz je +- 0.0025dB.

Chlupy na ni jsou dany rozlisovaci schopnosti AP. Je videt, ze 3dB budou pomerne vysoko, takze dolni propust na vstupu konce bude mit urcite sve opodstatneni. Zvazuju, zda to nejak interne neskrouhnout, takova sirka pasma ma i svoje nevyhody, aby z toho nebyl radioprijimac Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 19:24:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PJT:
Naprosto skvělé, obdivuhodné dílo. Thumbs up

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 19:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Při pročítání tohoto vlákna (i jiných) jsem zanamenal popisy zvuku předzesilovačů nejrůznějšími způsoby a slovy. Zajímal by mě názor na toto trochu provokativní prohlášení:

Pokud vedle sebe postavíme deset různých předzesilovačů a zkušený posluchač je od sebe všechny rozezná, pak jediný závěr, který z toho lze udělat, je ten, že nejméně devět z nich nefunguje správně.

Naopak, pokud se sejdou majitelé (konstruktéři, výrobci) se svými milášky o kterých soudí, že patří mezi špičku, tak ta nejlepší zpráva je, když je mezi sebou nedokážou rozlišit, protože pravděpodobnost, že by dva či více předzesilovačů mělo stejnou vadu, není příliš velká. S počtem stejně hrajících předzesilovačů pravěpodobnost, že jde o fungující přístroje, výrazně stoupá.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 19:58:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nikdo to nepřizná, protože jen to MOJE je nejlepší Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20467

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 20:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, proč si neuděláš názor sám, namísto zbytečných úvah? Nebo máš obavu z podmíněného reflexu bolavých zad při zmínce o poslechovém testu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 20:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Vláďo, proč si neuděláš názor sám, namísto zbytečných úvah? Nebo máš obavu z podmíněného reflexu bolavých zad při zmínce o poslechovém testu?

Pavle, testům se nebráním, rád si cokoliv poslechnu. Na sraz jsem opravdu chtěl přijet, ubytování jsem měl rezervované mezi prvními. Pokud máš pocit, že jsem si zdravotní potíže vymyslel, opravdu to tak není.
A jestli jsou mé úvahy zbytečné ? Pro Tebe patrně ano, protože to všechno víš už velmi dlouho.
Ale možná může být zajímavé, podívat se na věc z jiného úhlu pohledu. A někomu jinému se to zase nebude hodit. Tak už to chodí.

Ale abychom nezamluvili původní myšlenku:
Správně fungující předzesilovač nemá zvuk žádný, protože pouze zesílí (zeslabí) to, co je na vstupu a beze změny to přenese na výstup (vstup následujícího komponentu).
Viď, že je to tak ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 20:42:34    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Pokud vedle sebe postavíme deset různých předzesilovačů a zkušený posluchač je od sebe všechny rozezná, pak jediný závěr, který z toho lze udělat, je ten, že nejméně devět z nich nefunguje správně.

...o kterých soudí, že patří mezi špičku, tak ta nejlepší zpráva je, když je mezi sebou nedokážou rozlišit, protože pravděpodobnost, že by dva či více předzesilovačů mělo stejnou vadu, není příliš velká.


trochu černobílé vidění světa zesilovačů Laughing
méně simulovat a měřit, pořádně vyčistit uši a víc poslouchat Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 21:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Shimi napísal:
trochu černobílé vidění světa zesilovačů Laughing
méně simulovat a měřit, pořádně vyčistit uši a víc poslouchat Laughing


Děkuji za příspěvek. Druhá reakce, která nepřímo dává najevo nespokojenost s vyslovenými názory, ale protože argumenty proti tak evidentním skutečnostem nejsou po ruce, obrací se proti osobě pisatele. Nejdřív to byly záda, teď uši, co se ještě dozvím ? Very Happy

Ale pánové, to není o poslouchání, ani měření, ani simulování. To je naprosto základní logická úvaha.
A že se zrovna nehodí do krámu ? Za to já nemůžu... Tongue

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 21:34:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to Vláďo jinak, asi takhle :

* Ohlásit tento příspěvek
* Odpovědět s citací

Re: audio research REFERENCE 5

Odeslatod kazzatel v dnes, 12:38
To je psychologie, Toníčku...hifista nepotřebuje VĚDĚT, že to co má doma, je NEJLEPŠÍ, nýbrž tomu potřebuje VĚŘIT.. a ještě lepší pak je, když tomu věří i další, přičemž mu to ZÁVIDÍ....pak hifistova duše přetéká endorfinem a svíjí se v orgastických křečích - ano, pak je king, nikdo ho NEMÁ VĚTŠÍHO...
Pravda je ovšem ta, že než k tomuto poznání dojde, stojí ho to pěknej balík, ale i to je součástí rituálu a bez toho by to nebylo ono... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 23:08:41    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Ale pánové, to není o poslouchání, ani měření, ani simulování. To je naprosto základní logická úvaha.
A že se zrovna nehodí do krámu ? Za to já nemůžu... Tongue


Kolikrát za rok jdeš na nějaký (jakýkoliv) koncert?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PJT
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 23:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

vecna diskuse opet buji Smile Muj skromny nazor na rozvireni hladiny: u predzesilovace bych tvrde trval na tom, ze s nim a bez nej nesmi byt znat rozdil. U koncoveho zesilovace je to potiz, tam zalezi jak kteremu jednotlivemu zesiku sedne komlexni zatez ke ktere se pripoji, idealni zesilovac neexistuje. Takze tam rozdily byt slyset muzou, ackoli kazdy z jednotlivych zesilovacu je sam o sobe spicka... S jinou bednou muze proste hrat jinak. Ale kdo rozhodne co hraje s konkretni bednou lip? Prece mikrofon, bezdozvukova komora a frekvencni analyzator.
Ja jsem ateista, takze radeji VIM, nez VERIM Very Happy ale taky cim vic vim, tim vic vim ze nic nevim a co clovek nevi, tomu musi verit. Ale orgasmus neni zase tak neprijemna vec ne? Embarassed Laughing

opa: Bohuzel tak skvele dilo zatim ne, pri mereni THD+N jsme museli zapnout filtr na 80kHz, abychom namerili tytez vysledky jako posledne, kdy kanal nebyl jeste v krabici a s rizenim. Cili ted musim zjistit, zda je to temi par drobnymi upravami co jsem tam od te doby udelal, nebo se tam bere ruseni z rizeni nebo displeje nekde nad 80kHz a prijit na to co s tim... Confused Omezeni sirky pasma na vystupu by bylo jednou z cest, ale prijde mi to skoda. Takze zpatky na stromy, zjistit presnou pricinu a vyresit to... Treba uspavanim uC (displej ma pamet) pokud je to skutecne rizeni, i kdyz SW je psany tak, aby uC neprovadel zadnou akci pokud nemusi... Ach jo... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 23:35:03    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ono je to Vláďo jinak, asi takhle :
To je psychologie, Toníčku...hifista nepotřebuje VĚDĚT, že to co má doma, je NEJLEPŠÍ, nýbrž tomu potřebuje VĚŘIT.. a ještě lepší pak je, když tomu věří i další, přičemž mu to ZÁVIDÍ....pak hifistova duše přetéká endorfinem a svíjí se v orgastických křečích - ano, pak je king, nikdo ho NEMÁ VĚTŠÍHO...
Pravda je ovšem ta, že než k tomuto poznání dojde, stojí ho to pěknej balík, ale i to je součástí rituálu a bez toho by to nebylo ono... Laughing


Ano! Je to Tvůj specifický slovník, ale velmi výstižné. Thumb up

K těm předzesilovačům. Lidé mají zafixováno, že vítěz může být jen jeden a to proto, že je lepší, než ostatní, tedy se odlišuje.
Představa, že vítězů může být víc a že toho vítězství dosáhli tím, že už mezi nimi nelze nalézt rozdíl... Ne to bude pro mnoho lidí ještě dlouho nezkousnutelné. A navíc je to v rozporu s ideou "trvale udržitelného rozvoje"

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 00:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to trochu blbý v tom, že nevíš, co do toho preampu leze a nevíš co z toho má jít ven. Prostě to musí hrát a nemá to srát. A těžko asi existuje něco co je nejlepší. To je jako se s někym hádat o tom, kdo je nejlepší kytarista na světě. Můžem se ohánět měřenim, ale už asi víme, že to neni blbý aby to dobře měřilo, ale neni to jasnej důkaz toho, že to bude hrát dobře. A to Dobře zas nevíme co je. Někdo řiká neutrálně... ale co to je? Někdo si pod neutrálnim zvukem představí studenej hnus. To ale podle mně neni neutrální.

Průser je, že nikdo neví jak má hifi hrát a já řikám, že hifi nebude nikdy hrát jako živá muzika. Tak proč se kvůli tomu stresovat? Já bych se uspokojil tim, že to bude hrát příjemně a neseroucně, ale to taky pro milion lidí znamená půl milionu věcí.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5952
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 06:09:10    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ono je to trochu blbý v tom, že nevíš, co do toho preampu leze a nevíš co z toho má jít ven.

To je úplne jedno, čo tam leze, vôbec sa mi to nemusí páčiť,ani tomu preampu, dokonca to môže aj "srát" Smile . Stačí to, čo tam leze objektívne zrovnať s tým, čo leze z neho von, a zistiť, či sa to zmenilo a či je zmena (úrovňou, kmitočtovou "polohou") počuteľná. Ak nie , tak dva takéto preampy sú nerozlíšiteľné.Pri zosilňovačoch je to presne rovnako. A je vymalované. Rád sa dozviem vecné argumenty proti takejto úvahe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 07:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

No, tak když máme k dispozici absolutně přesný a dokonalý měřicí metody, tak je vymalováno.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5952
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 09:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
vecné argumenty

Viackrát som to vyskúšal, takže viem o čom hovorím. Tie metódy nie sú dokonalé, ale rozhodne presnejšie ako domnelá presnosť a rozlíšenie ucha..
citácia:
nevíš, co do toho preampu leze a nevíš co z toho má jít ven.

Ale pritom z fleku rozsúdiš, čo je lepšie.. Pozoruhodné.Stále nič?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 15:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Stačí to, čo tam leze objektívne zrovnať s tým, čo leze z neho von, a zistiť, či sa to zmenilo a či je zmena (úrovňou, kmitočtovou "polohou") počuteľná. Ak nie , tak dva takéto preampy sú nerozlíšiteľné.Pri zosilňovačoch je to presne rovnako. A je vymalované. Rád sa dozviem vecné argumenty proti takejto úvahe...


skromný dotaz: od kdy toto tvrzení platí? platilo už v roce 1933??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 15:14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Bože, BV, každej zas řešíme něco jinýho.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5952
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 15:24:22    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
od kdy toto tvrzení platí? platilo už v roce 1933??

Asi rovnako dlho ako platí, že 0-0=0. Je to totiž analogické tvrdenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 15:42:39    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
od kdy toto tvrzení platí? platilo už v roce 1933??

Asi rovnako dlho ako platí, že 0-0=0. Je to totiž analogické tvrdenie.


s tebou je někdy fakt legrace Very Happy
proč takovej preamp tedy neuděláš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5952
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 16:06:14    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
či je zmena-rozdiel (úrovňou, kmitočtovou "polohou") počuteľná. Ak nie , tak dva takéto preampy sú nerozlíšiteľné

Ty dokážeš zvukovo rozlíšiť predtým nepočuteľné (podprahové) rozdiely? Telepaticky?
"s tebou je někdy fakt legrace"
citácia:
proč takovej preamp tedy neuděláš?

Takých preampov, ktoré normálne "bezpečne rozlíšiš" je dosť.
Si ochotný s nimi absolvovať regulárny slepý test a verejne riskovať, že budeš za ....?
Alebo je slepý test neobjektívny, zavádzajúci,stresujúci, nepreukazný a podobne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Ďalšia
Strana 28 z 29

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist