Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Srovnávací poslechový test Sennheiser 595 - AKG 601 -AKG 701
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: St november 07, 2007 15:42:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
Krecek napísal:
Milý hifiBože,
udělej prosím zázrak a dej, ať se alespoň na jeden den slyší a vnímají


Ale jo, já to beru sportovně a pana Ference čtu pozorně. Jen se snažím argumentovat proti tomu, o čem si myslím, že není pravda a doufám, že to bude (stejně jako námitky z druhé strany) pro ostatní užitečné. A teď už jdu domů se najíst. Přeji hezký zbytek dne, pánové a dámy... (jsou-li tam...)


uz sem sem dlouho nepsal, tak zmena Smile

petre, mne nejvic pripominas typickeho hifistu, heslo: "je treba az do krve hajit to co mam doma", jen to delas netypicky kultivovanym zpusobem.
(a je uplne jedno, zda cloveko k tomu zene jeho vlastni ego, nadseni z nove hracky nebo neco podobneho)

na druhou stranu jsou zde i jini hifiste, ridici se stejnym hesle, jen aplikovanym ponekdu obracene, vse co nemam doma je spatne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St november 07, 2007 16:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
uz sem sem dlouho nepsal, tak zmena Smile

petre, mne nejvic pripominas typickeho hifistu, heslo: "je treba az do krve hajit to co mam doma", jen to delas netypicky kultivovanym zpusobem.
(a je uplne jedno, zda cloveko k tomu zene jeho vlastni ego, nadseni z nove hracky nebo neco podobneho)

na druhou stranu jsou zde i jini hifiste, ridici se stejnym hesle, jen aplikovanym ponekdu obracene, vse co nemam doma je spatne Smile


Ale ved ja predsa netvrdim ze Zama je zla. Len ma vyslovene seru rezolutne vyhlasenia typu:

Ja som to pocul ...
On to pocul a preto ma vynikajuci sluch ..
Ako si mozes kupit tie sluchatka ked su v mojom rebricku na poslednom mieste ?
Takto to hra lepsie a bez toho to hra horsie ..
Do XXX Sk (Kc) to ani nemoze hrat dobre ..

a podobne somariny.

Vsetky tieto vyjadrenia su hlboko subjektivne, ine usi (a hlavne meracie pristroje) to mozu pocut uplne inak, mozno presne naopak.

Vynikajuce vysledky pri pocuvani K701 dosiahnete aj sluchatkacom za 2-3 tisic Skk (TPA6120), nepotrebujete na to ziadnu Zamu - hovorim to na zaklade mojho subjektivneho vnimania - berte to prosim s rezervou - podobne ako vyjadrenia p.Janoseka ..
Isty rozdiel tu sice je - meracie pristroje v tomto pripade budu preferovat moj tip ... O tom som presvedceny


Naposledy upravil ferenc dňa St november 07, 2007 16:40:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St november 07, 2007 16:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

--
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št november 08, 2007 18:49:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:01:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Št november 08, 2007 19:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, mám dojem, že na Petra až zbytečně agresivně útočíte. Podle mého nikde nepatřičně nekřičel, že tohle je takhle a tohle zase takhle. Psal, jak na něj zesilovač a sluchátka působí, copak je na tom něco špatného? Pokud na něm neshledal žádnou vadu a chybu, je to pro něj jenom plus. Je nutné mít na paměti, že jde pouze o subjektivní dojem. Tisíce lidí, tisíce chutí. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št november 08, 2007 21:19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jersey>
Když to vezmu od konce tak následující věty rozhodně neříkají nic o osobním názoru Petra . Naopak jsou to naprosto rozhodné prohlášení a takové nemohou být řečeny/psány bez objektivních testů a to s mnoha produkty podobné kategorie nebo vlastně s jakýmikoliv produkty(kvalitními) neboť nad kategorií High-End už nic není .

"Mým jediným cílem bylo upozornit na možnost toho, že processing nabízí se sluchátky jinou poslechovou dimenzi a případně se snažit zaujmout ty, kteří zvažují sluchátkový high-end."
" Kombinace K 701 + Zama je referenční ne svou subjektivní kvalitou, ale vynikající úrovní věrné reprodukce."
"Berte to tak, že Zama+K 701 je referenční kombinace,...

a dalo by se pokračovat dál a dál ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 08:05:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ehm...
Mesires, nějaké nové poznatky ohledně sluchátek nebo kabelů? (Ale zdá se, že už netestuješ a jen si užíváš hudby Wink )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 09:52:15    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Jersey>
Když to vezmu od konce tak následující věty rozhodně neříkají nic o osobním názoru Petra . Naopak jsou to naprosto rozhodné prohlášení a takové nemohou být řečeny/psány bez objektivních testů a to s mnoha produkty podobné kategorie nebo vlastně s jakýmikoliv produkty(kvalitními) neboť nad kategorií High-End už nic není .

"Mým jediným cílem bylo upozornit na možnost toho, že processing nabízí se sluchátky jinou poslechovou dimenzi a případně se snažit zaujmout ty, kteří zvažují sluchátkový high-end."
" Kombinace K 701 + Zama je referenční ne svou subjektivní kvalitou, ale vynikající úrovní věrné reprodukce."
"Berte to tak, že Zama+K 701 je referenční kombinace,...

a dalo by se pokračovat dál a dál ...


Panove, ted je to pro vsechny - vcetne Petra Janoska a Zdenka:
Krome Kuby tady podle me nikdo nenapsal poradnou OBJEKTIVNI recenzi, ci posouzeni, sluchatek. To co tady drtiva vetsina, vcetne me, prezentuje jsou silne subjektivni dojmy konkretnich lidi. Navic castokrat citelne ovlivnene reklamou, slogany vyrobcu, slogany prodejcu, slogany ruznych "objektivnich" recenzentu, ale take nalepkou hifi a cenou.

Takze tak beru prispevky i od Petra a nemam v tomto kontextu s nimi problem. Vim, ze mu to zni dobre a je s tim spokojeny a proto to doporucuje. Stastny clovek. Akorat se mu divim, ze ztraci tolik casu zbytecnym tlachanim misto poslechu hudby. Cas protece prsty jako voda a uz se nevrati, takze nez plane tlachat ... je lepsi delat to, co je pro vas dulezite (podle vaseho zebricku hodnot).

Jeste k tem objektivnim recenzim: i sebelepsi, dobre pripravena, dobre provedena a v nejlepsi snaze objektivni recenze neni absolutni. Poslech a vnimani hudby, osobni vkus kazdeho posluchace, poslechove zkusenosti jsou natolik subjektivni, ze i ten "nejlepsi" vyrobek proste neni absolutne nejlepsi pro konkretniho uzivatele. V nekterych podminkach je i smart lepsi nez treba petimetrova limuzina nebo sportovni porsche.

A samozrejme: toto jsou me nazory (i kdyz to neni z formulace vet explicitne jasne) a nemam potrebu, aby se mnou kdokoliv souhlasil Smile

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 10:05:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Ehm...
Mesires, nějaké nové poznatky ohledně sluchátek nebo kabelů? (Ale zdá se, že už netestuješ a jen si užíváš hudby Wink )


Ahoj!
Meli jsme ted v rodine narozeninove obdobi. Ve spojeni se spoustou prace to znamena, ze jsem nemel prilis moc casu na poslech a vecer jsem uz byl nekdy tak unaveny, ze soustredeny poslech nepripadal v uvahu.

Ted pres vikend chci udelat kratke srovnani nejakych kabelu. Takze zase napisu sve dojmy.

Nicmene musim napsat, ze jsem doopravdy spokojeny s tim, co jsem koupil. Casem, jak se vice zaposloucham, mozna budu chtit vic (jako treba K701), ale ted jsem spokojeny. Snad je to videt i na frekvenci mych prispevku - ted bych chtel vice prispivat do vlaken o hudbe.

Tesim se zase nekdy na poslech a hodnoceni nejake konkretni nahravky. Myslim, ze se neco najde Idea

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 11:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires>
No já už vypotit něco zkusil , o eleganci slohu případně čtivé recenzi si mohu nechat jen zdát ale o tu objektivitu jsem se snažil (http://www.f-sport.cz/hifinazory/stranky/stax.php) . Právě protože jsem zjistil jak je těžké psát čtivě , tak moje tolerance k recenzím je značná ale co netoleruji je právě neobjektivnost v recenzi . Chápu i osobní preference ale stále je nutné držet se té objektivity a třeba poukázat že mě vyhovuje to nebo ono ale zároveň se to jinému nemusí líbit protože ..... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 11:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Krome Kuby tady podle me nikdo nenapsal poradnou OBJEKTIVNI recenzi, ci posouzeni, sluchatek.


To mi teda vysvetli co je na kubovych recenziach objektivne ?
Robi nejake merania ?
Kazdy model je ohodnoteny testom pozostavajucim z jedneho, dvoch maximalne troch odstavcov, ktorych vypovedna hodnota je diskutabilna ..
Ak mam pravdu povedat tak jeho recenzie sa mi zdaju ovela viac subjektivne ako ktorekolvek ostatne ...

To ze sa niekto z jeho hodnotenim stotoznuje este neznamena ze tie testy vyhlasi za objektivne ..
Ja sa napriklad s nimi nestotoznujem a neznamena to ze sa odchylujem od nejakej objektivnej referencie ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 11:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
mesires>
No já už vypotit něco zkusil , o eleganci slohu případně čtivé recenzi si mohu nechat jen zdát ale o tu objektivitu jsem se snažil (http://www.f-sport.cz/hifinazory/stranky/stax.php) . Právě protože jsem zjistil jak je těžké psát čtivě , tak moje tolerance k recenzím je značná ale co netoleruji je právě neobjektivnost v recenzi . Chápu i osobní preference ale stále je nutné držet se té objektivity a třeba poukázat že mě vyhovuje to nebo ono ale zároveň se to jinému nemusí líbit protože ..... .


Ten clanek na f-sportu jsem necetl. A rozumim, co jsi chtel rict.

Me vadi jedna vec: kdyz se ve svem hodnoceni nekdo odkazuje na nejake guru v danem oboru. To je potom osemetne. Samozrejme to muze znamenat dobrou referenci, ale take nemusi. Zvlaste v hifi jsem na to opatrny a daleko vic ocenim osobni zkusenosti a svuj popis toho, co kdo slysel.
Odkazovat se na to, ze XY a YZ uvadeji ve svych recenzich to a tamto a brat to jako meritko mi nesedi. To je jedina vyhrada, kterou bych mel k prispevkum Petra Janoska. Cenim si jeho hodnoceni a spokojenosti. Odkazy na recenze tech panu beru max. jako odkaz na jejich recenze.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:01:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
mesires napísal:
Krome Kuby tady podle me nikdo nenapsal poradnou OBJEKTIVNI recenzi, ci posouzeni, sluchatek.


To mi teda vysvetli co je na kubovych recenziach objektivne ?
Robi nejake merania ?
Kazdy model je ohodnoteny testom pozostavajucim z jedneho, dvoch maximalne troch odstavcov, ktorych vypovedna hodnota je diskutabilna ..
Ak mam pravdu povedat tak jeho recenzie sa mi zdaju ovela viac subjektivne ako ktorekolvek ostatne ...

To ze sa niekto z jeho hodnotenim stotoznuje este neznamena ze tie testy vyhlasi za objektivne ..
Ja sa napriklad s nimi nestotoznujem a neznamena to ze sa odchylujem od nejakej objektivnej referencie ...


OK. Rozumim a samo nemam nic proti.
S tou objektivitou je to tezke. Takze beru zpet. Doufam, ze se Kuba neurazi, kdyz poznamenam, ze jeho subjektivni hodnoceni spousty sluchatek a nejakych tech sluchatkovych zesilovacu ma pro me nejvetsi vypovidaci schopnost a svym zaberem + podminkami zkouseni ma k te objektivite velmi blizko.

Samozrejme je otazkou, co Ty rozumis pod pojmem objektivni recenze sluchatek. Prosim napis.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

4 ferenc

Objektivitu testíků z velké části vysvětluji ZDE, je to shrnuto v dolní části v několika bodech.

A "forichtung" pro měření sluchátek se již, jak jinak, díky Coffeemu, vyrábí.

Takže minimálně SNAHA je. Otázka zůstává: Stačí to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ted me tak napada, ze by se ta objektivita hodnoceni (ci recenze) mela prodiskutovat i s kabelomaniaky. Jejich pojmy jako "ten kabel hraje tak a tak" me zvedaji ze zidle. Vzdycky si musim predstavit, ze ty kabely stahnout z izolace, natahnou a brnkaji Smile
_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:11:41    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
... podminkami zkouseni ma k te objektivite velmi blizko....

Samozrejme je otazkou, co Ty rozumis pod pojmem objektivni recenze sluchatek. Prosim napis.


tie podmienky - to je presne to v com vidim najvacsi problem - na tyzden si zapozicia X modelov a behom zopar dni ich otestuje a napise ...
naproti tomu ti tu pisu nazory ludia, ktori tie sluchatka maju doma - pocuvaju ich neustale ... napriek tomu je podla teba on najblizsie k objektivite ... fakt zvlastne ...
v tomto kontexte ma pre mna napr. hodnotenie zvuku K701 od kolegu Janoseka ovela vyssiu vypovednu hodnotu ako od kubu - aj ked voci niektorym jeho prejavom mam svoje vyhrady ...

ale napriek tomu: objektivny test je pre mna suhrn nameranych parametrov - ostatne je pre mna hlboko subjektivne - ved to ukazuju aj nezhody na tomto a inych forach - kazdy pocuje jednoducho inak ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
4 ferenc

Objektivitu testíků z velké části vysvětluji ZDE, je to shrnuto v dolní části v několika bodech.

A "forichtung" pro měření sluchátek se již, jak jinak, díky Coffeemu, vyrábí.

Takže minimálně SNAHA je. Otázka zůstává: Stačí to?


Thumb up

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
4 ferenc

Objektivitu testíků z velké části vysvětluji ZDE, je to shrnuto v dolní části v několika bodech.

A "forichtung" pro měření sluchátek se již, jak jinak, díky Coffeemu, vyrábí.

Takže minimálně SNAHA je. Otázka zůstává: Stačí to?


otazka je o co sa snazis ..
podla toho ako som to pochopil, tak na svojom webe si sa snazil pozbierat DOJMY z pocuvania co najviac modelov sluchatiek .. drzim ti palce aby si ich napocuval co najviac, rad si to precitam a som ti vdacny za dane clanky ..
ak je tvoja snaha ovplyvnit niekoho pred nakupom tym, ze mu svoj test ponuknes ako navod na kupu - ako objektivne posudenie kvality daneho modelu - tak v mojom pripade nemas sancu ... a bol by som rad keby sa to nestalo ani v jednom pripade ..

su to IBA TVOJE DOJMY - navyse nicim inym nepodlozene

podobne ako moje, p.Janoseka, Zajaca, mesiresa a inych
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
mesires napísal:
... podminkami zkouseni ma k te objektivite velmi blizko....

Samozrejme je otazkou, co Ty rozumis pod pojmem objektivni recenze sluchatek. Prosim napis.


tie podmienky - to je presne to v com vidim najvacsi problem - na tyzden si zapozicia X modelov a behom zopar dni ich otestuje a napise ...
naproti tomu ti tu pisu nazory ludia, ktori tie sluchatka maju doma - pocuvaju ich neustale ... napriek tomu je podla teba on najblizsie k objektivite ... fakt zvlastne ...
v tomto kontexte ma pre mna napr. hodnotenie zvuku K701 od kolegu Janoseka ovela vyssiu vypovednu hodnotu ako od kubu - aj ked voci niektorym jeho prejavom mam svoje vyhrady ...

ale napriek tomu: objektivny test je pre mna suhrn nameranych parametrov - ostatne je pre mna hlboko subjektivne - ved to ukazuju aj nezhody na tomto a inych forach - kazdy pocuje jednoducho inak ..


Ferenci diky i za tvoje poslechove zkusenosti. Nez jsem kupoval sluchatka, tak jsem si i ty tvoje poznatky cetl velmi peclive. Zcela ti rozumim, presto mam trochu jiny nazor a myslim, ze to nemusi byt zadny problem ani pro jednoho z nas.

K tomu co jsi napsal:
1. naproti tomu ti tu pisu nazory ludia, ktori tie sluchatka maju doma - pocuvaju ich neustale - to je podle me jedno z velkych uskali jakehokoliv testovani. Clovek, ktery ty sluchatka ma, tak je nutne ovlivnen:
- priznejme si to jsme jesitni chlapi a to se nekdy vice, nekdy mene projevuje, kazdopadne je hodne tech (ale nechci rikat vsichni, nebo konkretni ten nebo onen), kteri budou svuj koupeny vyrobek / znacku branit az do krve (viz canon x nikon, akg x senn ?)
- jsem presvedcen o tom, ze si zvyknu na to, co dlouhodobe posloucham, pouze v pripade zasadnich problemu zacnu byt hodne nespokojeny, ale nektere male mouchy zacnu akceptovat
- nekdy taky chybi poradne srovnani

Naproti tomu Kuba nezavazne, verim bez jakekoliv zaujatosti, hodnoti ruzne modely mezi sebou a postupne v urcitem absolutnim zebricku (o tom muzeme diskutovat).

2. Stejne tak jako Tvoje hodnoceni i hodnoceni od Petra bylo pro me prinosem, nikde jsem nezpochybnoval hodnotu jeho hodnoceni. Pouze bych ho neoznacil jako objektivni, ale subjektivni.

Myslim, ze si rozumime, ne?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 12:58:07    Predmet: Odpovedať s citátom

4 ferenc

Snažím se o objektivní hodnocení reprodukce sluchátek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 13:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Naproti tomu Kuba nezavazne, verim bez jakekoliv zaujatosti, hodnoti ruzne modely mezi sebou a postupne v urcitem absolutnim zebricku (o tom muzeme diskutovat).


O ano, Kuba4 to robi z laskou, bez naroku na odmenu, bez akejkolvek zaujatosti - naproti tomu my vsetci ostatni to robime z jesitnosti, pytame za to peniaze a sme pritom nehorazne zaujati ...
Este mi prosim vysvetli slovo nezavazne v tomto kontexte ...

Kuba4 napísal:

Snažím se o objektivní hodnocení reprodukce sluchátek.


Obavam sa ze ak pri pisani tvojich testov si sa snazil o OBJEKTIVNE hodnotenie tak tvoja snaha vysla nazmar a tvoje dielo sa podla mna nepodarilo .
Bez poznania toho ze tie testy maju byt objektivne sa mi to celkom pozdavalo - celkom slusna proza na precitanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 14:01:06    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:

O ano, Kuba4 to robi z laskou, bez naroku na odmenu, bez akejkolvek zaujatosti - naproti tomu my vsetci ostatni to robime z jesitnosti, pytame za to peniaze a sme pritom nehorazne zaujati ...
Este mi prosim vysvetli slovo nezavazne v tomto kontexte ...


Je mi lito ze to beres tak konfrontacne. Nic takoveho co jsi vydedukoval (ze to delas za penize) jsem nenapsal.
Chytas se jako byk na cervenou, takze toho necham - bez komentare. Ted uz by to bylo jenom chytani se za slova = placani do vody a ztrata casu.

Abys nerekl, ze nechci odpoved, tak pouze odpoved na to slovickareni:
a) nezavazne - asi jsem zvolil spatne slovo, ale rozumej bezuplatne (tj. bez zavazku)
b) nezaujate - bez osobni preference k nejake znacce.
Ovsem ten duraz v te vete byl na cast: hodnoti ruzne modely mezi sebou a postupne v urcitem absolutnim zebricku
K tomu se ovsem asi musi vyjadrit sam Kuba.

Hezky vikend.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2007 14:15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Abys nerekl, ze nechci odpoved, tak pouze odpoved na to slovickareni:
a) nezavazne - asi jsem zvolil spatne slovo, ale rozumej bezuplatne (tj. bez zavazku)
b) nezaujate - bez osobni preference k nejake znacce.
Ovsem ten duraz v te vete byl na cast: hodnoti ruzne modely mezi sebou a postupne v urcitem absolutnim zebricku
K tomu se ovsem asi musi vyjadrit sam Kuba.
Hezky vikend.


Som viacej konfrontacny ja alebo ty ?
Napisal som ja, ze Kuba to robi tak a tak a my ostatni to tak nerobime preto kuba je objektivny a my nie ? Nebol si to nahodou ty sam ?

Kuba vlastni doma sluchatka znacky X. Napriek tomu hodnoti sluchatka nazaujate, bez osobnej preferencie k tejto znacke.

Ferenc (Zdenek, Janosek a ini) vlastnia doma sluchatka znacky Y, ale oni na rozdiel od Kubu su zaujati a preto ich recenzie nie su objektivne ...

No to je logika hodna einsteina ..

Opakujem, Kuba (ako aj my vsetci ostatni) piseme cisto subjektivne dojmy, niekto ich formuluje lepsie, niekto horsie, ale stale su to IBA DOJMY, nic ine.
Ak niekto na zaklade tychto dojmov nieco kupuje bez vlastneho preverenia kvality, robi chybu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2007 14:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc
Souhlasím s Tebou. V případě podobných testů, kdy nelze postupovat dle nějakého předem daného měřítka, jde vždy jen o subjektivní pocit konkrétního člověka. V žádném případě nelze mluvit o žádné objektivitě. Pokud si vytvořím obdobný žebříček jako Kuba4, ale sluchátka oboduji a seřadím jinak, kdo bude mít tedy potom "pravdu"? Ani jeden z nás, oba můžeme mít rozdílné preference, vlastnosti sluchu, atp. O určité míře objektivity by šlo hovořit (uvedu velice zjednodušený příklad), pokud by 100 lidí s podobnými sluchátkovými zkušenostmi na stejné sestavě obodovalo jedny a týž sluchátka, z čehož by se pak udělal průměr. Takto je to ale pouze jen a jen subjektivní názor jednoho člověka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2007 16:31:06    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Jersey

V podobných situacích nastoupí nejlevětší lež na světě a to je statistika, jak správně naznačuješ. Ale případný pavidelný (co 3 měsíce) poslech nebo zvýšení posluchačů by nakonec dopadlo tak, že by bodové hodnocení sluchátek nebylo +-4, ale +-2, což samozřejmě objektivitě přidá.

4 Jersey & ferenc

Vůbec, když už tak polemizujeme nad objektivitou, najděte v mém žebříčku sluchátka, která jsou od sebe o více než 8 bodů, která podle vás by měla být v opačném pořadí. Ať ty kecy trošku zkonkretizujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2007 16:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Vůbec, když už tak polemizujeme nad objektivitou, najděte v mém žebříčku sluchátka, která jsou od sebe o více než 8 bodů, která podle vás by měla být v opačném pořadí. Ať ty kecy trošku zkonkretizujem.


Odmietam sa bavit podobnym tonom - tvoje testy som ja neoznacil za kecy. Ak je zaujem diskutovat inak som ti k dispozicii.

I keby moje zistenia boli podobne tym tvojim nedovolil by som si ich oznacit za objektivne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2007 17:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo, ani já nikde Tvé testy neoznačil za kecy, líbí se mi, ale pořád je to jen subjektivní pohled člověka. Přijde mi trochu troufalé myslet si, že jsou objektivní. Alespoň jsem tedy nabyl dojmu, že je tak považuješ, pokud ne, omlouvám se.

Chytře jsi se vyvlékl za pomoci velkého bodového rozdílu. Pokud ale považuješ testy za objektivní, musel bys mít dokonalý sluch, jinak to prostě není možné. Já mohu řadit PX100 před portaPro a iGrado, což je čistě subjektivní stejně jako Tvé řazení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 09:45:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá mi to. Když vidím, jak KUba dlouhodobě dělá, co může, nemůžu se neozvat.

Kubo, tvoje recenze jsou podle mě pěkně napsané a užitečné. Dělají si oprávněný nárok na objektivitu v tom smyslu, v jakém si jej může dělat posuzování ušíma jednoho posluchače. Máš celkem jasně určenou metodu posuzování a srovnávání, takže každý ví, jak tvým testům rozumět.

A osobně bych ti věřil: určitě jsi pro mě důvěryhodnější než hifistické časopisy. Dlouhodobě se projevuješ jako rozumný laik, kterého poslech zajímá.

K objektivitě majitelů jednotlivých modelů se tady někde srozumitelně vyjádřil mesires.

Samozřejmě máš určitě své preference, které určitě souvisejí se stavem tvého sluchu, s tvýými zkušenostmi a taky s hudbou, jakou posloucháš. Ale to vše naprosto jasně a bez kliček deklaruješ, takže záleží jen na soudnosti tvých čtenářů. Kdybych si kupoval sluchátka, určitě bych si tvé recenze pořádně přečetl (jako orientační vodítko).

Chtěl jsem jen říct svůj názor. Srovnávání sluchátek samotné mě vlastně nezajímá, ale Kuba je pro mě příklad dobrého člena fóra, jak je tohle. Některé reakce semi zdály zbytečně příkré. Kdyby někdo raději přišel s měřícími testy (nebo s vlastní řadou poslechových textů) bylo by to určitě lepší.

Howgh!

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 12:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

K emocionalnej stranke veci:
Po tychto oslavnych odach na Kubu zacinam mat dojem ze jeho priezvisko je Gottwald ...

K prikrosti vyjadreni prikladam zopar vyjadreni samotneho recenzenta:

Kuba4 napísal:
4 Ferenc & Stephung

Neříkejte, že jste tak blbí. ...


Kuba4 napísal:
4 Jersey & ferenc
...
Ať ty kecy trošku zkonkretizujem.


Je uplne jedno ci je kuba dobry clen, zly clen, nic to nezmeni na tom ze testy ktore robi su subjektivne.

K vecnej stranke veci:

Kubove testy su subjektivne testy - ak by som ja urobil test rovnakeho kusu tak pri rovnakej metodike by som prisiel k rozdielnym vysledkom ako Kuba. To klasifikuje jeho testy na testy subjektivne. Zatial nepouziva ziadne meracie pristroje, kvalitu popisuje netechnickymi terminmi, pod ktorymi si kazdy z nas moze predstavit nieco uplne ine ...

Sympatie alebo nesympatie na tom nic nezmenia - ak niekto jeho testom doveruje, nemam nic proti tomu, ak sa pri nakupe bude riadit jeho radami.

Termin subjektivny nema v tomto pripade nic spolocne so zaujatostou ku konkretnemu modelu - ide iba o metodiku testov ..

Este jedna poznamka:
Reakcie typu "Nechcem sa bavit o nicom/ nechcem mlatit prazdnu slamu ale tentokrat ju mlatit budem" mi nedavaju zmysel - ak predsa niekto k danej teme nema co povedat nech nehovori nic ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po november 12, 2007 13:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Klasický obrázek z česko-slovenské stavby.
Jeden se snaží něco kloudného udělat.
Další 3 stojí kolem a žvaní a žvaní a žvaní a žvaní a žvaní...
Ale krumpáč "do teplých" vezme jen ten jeden.

PS :
Pardon za malé O.T..
V česko-slovenském hifi toto naštěstí neplatí Very Happy.

Troton
Nejvyšší čas, abys zasáhnul s plnou mocí svého majestátu.
Svůj hifi dvoj-domek si neobjektivními testy rozvracet nenecháme.
Navrhuji proto :
- neprodleně vymazat všechny odkazy o Kubových sluchátkových testech
- Kubovi udělit dočasný měsíční BAN
- jeho zrušení podmínit tím, že 100x napíše : "Nebudu více psát neobjektivní a zavádějící testy" a nechá si to podepsat od FERENCe


Naposledy upravil Krecek dňa Po november 12, 2007 13:41:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist