Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nakamichi Dragon - nejlepší kazeťák
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 14:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

VladoBA: som presvedceny ze MD je skoro rovnake zlo ako mp3-teoreticky, prakticky este horsie - kedze je to digitalny system z 90tych rokov... U tych kazetakov si mal.moznost aspon zachovat vsetky pozitiva analogu a nie digitalu (spojity nevzorkovany signal na strne analogu a nespojity - rozumej viac ci menej komprimovany ci dopocitavany na strane drujej). Z tohto pohladu je jednoznacne lepsie riesenie htpc, streamer, player (iPod...) a slusny DAC. Mas moznosti kopirovat, editovat este v lepsej miere a digitalne artefakty riesit kvalitnym modernym prevodnikom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 14:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ten MD rekorder som vyuzil iba na nahratie vsetkych mojich LP na minidisky...na ich editovanie, rozdelenie podla skladieb, ich pomenovanie atd...pohodlie a lenivost zvitazili nad analogovym zvukom...ale mne to takto aj zvukovo vyhovuje Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 15:03:06    Predmet: Od Odpovedať s citátom

Vyskušajte modely od Revox,ja tomu hovorím že vypalovaky do pasky,ťažko potom odmazať na iných strojoch,vysoká budiaca uroveň predmagnetizácie a mnoho potom iných značiek má problém odmazať starý zaznam.
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 16:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
VladoBA: som presvedceny ze MD je skoro rovnake zlo ako mp3-teoreticky, prakticky este horsie - kedze je to digitalny system z 90tych rokov...

predpokladám, že to máš vyskúšané slepým posluchom - myslím tým, že Ti pustím nahrávku a Ty povieš - toto je originál, toto je MD verzia, toto je z pásky a pod. Po určitých skúsenostiach už totiž verím pri hodnotení zvuku LEN slepému posluchu (a to samozrejme aj u seba). Smile

Včera som si nahral na MD 2 skladby z LP a počúvam, počúvam - hmm, to znie ako aliasing. Hodím nazad LP a ono je to aj tam! Shocked Je také niečo vôbec možné? Alebo len niekto pokefoval mastering? Vyskytovalo sa to len v jednej skladbe, zvyšok bol ok (až na klasické zvyšovanie skreslenia smerom k stredu LP). Hrala Tesla NC500 + Ortofon Super OM10. Podotýkam dopredu, že toto nemá byť námet na vojnu analóg vs digitál, len som sa chcel podeliť s ďalšou zvláštnou skúsenosťou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 17:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
blesk666 napísal:
VladoBA: som presvedceny ze MD je skoro rovnake zlo ako mp3-teoreticky, prakticky este horsie - kedze je to digitalny system z 90tych rokov...

predpokladám, že to máš vyskúšané slepým posluchom - myslím tým, že Ti pustím nahrávku a Ty povieš - toto je originál, toto je MD verzia, toto je z pásky a pod. Po určitých skúsenostiach už totiž verím pri hodnotení zvuku LEN slepému posluchu (a to samozrejme aj u seba). Smile

Včera som si nahral na MD 2 skladby z LP a počúvam, počúvam - hmm, to znie ako aliasing. Hodím nazad LP a ono je to aj tam! Shocked Je také niečo vôbec možné? Alebo len niekto pokefoval mastering? Vyskytovalo sa to len v jednej skladbe, zvyšok bol ok (až na klasické zvyšovanie skreslenia smerom k stredu LP). Hrala Tesla NC500 + Ortofon Super OM10. Podotýkam dopredu, že toto nemá byť námet na vojnu analóg vs digitál, len som sa chcel podeliť s ďalšou zvláštnou skúsenosťou...

No práve to kreslenie LP,Päť pre všetkých:
.opotrebovaný hrot prenosky alebo nečistoty na hrote-vinyle
-kresliaci preamp a nevyvážená RIAA krivka pre daný typ prenosky
-rovné ramienko prenosky a tým zlý snímací uhol-lepšie S rameno alebo tangenciál
--signálová cesta všeobecne-rušivé momentové vplyvy,káble,predzosík
-samotná prenoska-opotrebenie,vek-nastavenie tlaku na hrot a antiscatigu
-vplyv frekvenčného a impedančného prispôsobenia daného prístroja
-
-

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 18:29:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, to tu uz nikto nic negarantuje? Ved to je vlakno o Dragone... ;-)

Nahravam prave Sostakovicove klavirne kvartety No.4 a No.8 v prevedeni Borodin String Quartet od Living presence stereo nahravane na 35mm magneticky pas z famoznej LP cez Oracle Delphi, Ortofon Jubilee, phono stage skusim Audio research PH5 a Kora 3T od ANT Audio, na Sony JA30ES, Technics RS-B965MF a mozno aj Tascam 122MkIII M9.
Pastnem dojmy...

daniel00421 napísal:
Vyskušajte modely od Revox,ja tomu hovorím že vypalovaky do pasky,ťažko potom odmazať na iných strojoch,vysoká budiaca uroveň predmagnetizácie a mnoho potom iných značiek má problém odmazať starý zaznam.

Na mazanie pouzivam "bulk eraser"...
Inak B215 je uzasny stroj, mechanika ako z Panzerkamppfwagna VI, len zvukovo sa mi velmi nepaci. Podla vsetkeho vyzaduje sialenu modifikaciu, aby to ako tak hralo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 18:42:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
Chlapi, to tu uz nikto nic negarantuje? Ved to je vlakno o Dragone... Wink

Nahravam prave Sostakovicove klavirne kvartety No.4 a No.8 v prevedeni Borodin String Quartet od Living presence stereo nahravane na 35mm magneticky pas z famoznej LP cez Oracle Delphi, Ortofon Jubilee, phono stage skusim Audio research PH5 a Kora 3T od ANT Audio, na Sony JA30ES, Technics RS-B965MF a mozno aj Tascam 122MkIII M9.
Pastnem dojmy...

na mňa si dojem urobil už tými názvami, ale tešíme sa - ale všetko okrem rekordérov nech je rovnaké, žiadne nadržiavanie tej, či onej strane! Wink

daniel00421: len jedna poznámočka - som písal, že to bolo počuť len v jednej skladbe - pravdepodobnosť, že sa to rozladilo (opakovane) medzi skladbami je asi dosť nízka, nie? Keď náhodou niekto chcete vyskúšať, bola to LP od Candy Dulfer - Saxuality, hneď prvá skladba (Pee Wee). Samotný saxík teda hrá krásne, ale v pozadí sú také divné zvuky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 19:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

No, nebudem okolo toho vypisovat ziadne litanie.
Porovnaval som vzdy recorder s gramofonom, aby som mohol porovnavat naslepo. medzi dvomi deckmi to naslepo neviem, musel by som mat asistenta.
1.MD vs gramofon - prepinanie
15 x z 15 som uhadol co prave hra
2.technics vs gramofon - prepinanie
6x z 15 som uhadol, co prave hra, vacsinou len na zaklade pritomnosti/absencie mierneho sumu v tichsich pasazach, v hlasitejsich pasazach nepocujem rozdiel

ked som nechal hudbu hrat povedzme minutu, dve a snazil sa potom urcit, co prave hra, nevedel som to vacsinou ani v pripade minidiscu. Pri prepinani okamzite. Este poznamka:
napriek pokrocilemu veku pocujem 20,5-21,5kHz, pre porovnanie blesk666 aj ked je mladsi 16kHz

Moj zaver: netestovat, najst si co cloveku vyhovuje a pocuvat vela hudby. Ucho sa necha lahko oklamat Wink
Minidisc ide spat do regalu, ostavam pri kazetach. Pre mna je zaujimavejsia a pouzitelnejsia DATka kvoli dlzke nahravky bez prestavky. Vyuzivam vacsinou na opery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 19:46:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
Este poznamka: napriek pokrocilemu veku pocujem 20,5-21,5kHz..
Leda tak ve snu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 20:17:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
ked som nechal hudbu hrat povedzme minutu, dve a snazil sa potom urcit, co prave hra, nevedel som to vacsinou ani v pripade minidiscu. Pri prepinani okamzite.

Moj zaver: netestovat, najst si co cloveku vyhovuje a pocuvat vela hudby. Ucho sa necha lahko oklamat Wink

Presne, pokiaľ to hrá tak, že hudba baví, nie je čo riešiť. V opačnom prípade často pomôže dobrá whisky. Dík za námahu. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 20:34:05    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
V opačnom prípade často pomôže dobrá whisky. Dík za námahu. Smile

Presne tak. Alebo THC. To aspon clovek zazije, co pocul Helmut von Karajan stale. Wink Uprimne mu to zavidim..
A nie je zaco, sameho ma to zaujimalo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 21:27:14    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Kubo napísal:
Este poznamka: napriek pokrocilemu veku pocujem 20,5-21,5kHz..
Leda tak ve snu..


Kubo to fakt pocuje, ma to odmerane. Ja som hluchy jak poleno (ako bezny vyse styridsiatnik) a tiez to mam odmerane:-).
Moj starsi syn aj manzelka pocuju tiez cca k 20kHz. Vadia im plasice na hlodavce prepnute aj na najvyssiu frekvenciu a mne nie:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist