Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

High End headphone amp
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 507
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 19:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Esoteric som počul na výstave s reproduktormi Acon ULTIMA 4 cez predzosík Acon a hralo to skvele len to neviem porovnať s inými prehrávačmi pretože napríklad Wadiu 302 CD Player som počul na inej zostave...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi september 19, 2008 22:31:27    Predmet: zdroj elp laser gramofon Odpovedať s citátom

zdroj elp a je vymalované
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi september 19, 2008 23:05:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeee, tu je veselo -))) prehravani z PC je nahovno, protoze odpada ritual vkladani placky, nedelaji to vehlasne audiofilske firmy, hnusne to vypada a nikdy to nemuze hrat jako dobre CD. To ze v tom beha ( nekomu ) profesionalni PCI-AES/EBU interface ktery je beznou soucasti nahravacich studii ( spis tech lepsich ) , je rozumne synchronizovatelny s ostatnima digitalnima hrackama je vec uz jina a nepodstatna. Protoze nastesti jsou v tech nahravacich studiich sami lempli a bohuzel jeste nevi ze je treba poridit neco ukrutne draheho a krasneho aby se dozvedeli jak spatne jim to vlastne hraje Cool Cool Cool

A vubec uz se nebudu bavit o formatech ve vysokem rozliseni. A diky hifi omezenim ty CD a DVD, potazmo DVD-A nejdou vyuzit ani jako nekompromisni transport, snad az na par vyjimek, ktere ale zase nejsou hifi, ale spadaji do profi. Taky ani neni duvod to takto resit kdyz se posilaji "projekty" ve formatech ktere jsou schopne nacist multitrackove softwery jako je PRO TOOLS, CUBASE a padesat dalsich... Bohuzel vsecky jedou na PC nebo na MAC platforme. Na nicem jinem ty muzika nevznika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 20, 2008 14:15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

iggi napísal:
Hlavne zdroj signalu si pories kvalitny... Ja mam CD prehravac Sony CDP-XA30ES...

netreba fakt zabúdať aj na zdroj signálu, pretože zvlášť pri slúchadlovom posluchu je to dôležité.... A hlavne to platí pre tých ktorí používaj ako zdroj signálu komp a k tomu si kúpia super slúchadlový zosilnovač(ktorý to samozrejme nezachráni)....

a aj tak si myslim ked si pustis na lepsom CD prehravaci CD a na PC tak to bude mat lepsi zvuk s CD prehravaca...

A este ma zaujima, myslis ze PC je nekompromisny zdroj zvuku ?


Ohrnuješ nos nad PC a přitom posloucháš z tak kompromisního přehrávače jako XA30ES. Poslouchal jsem pár let dotaženější XA50ES a FLAC z PC mi teď hraje přes externí DAC určitě lépe než ten Sony. Komp jsi pravděpodobně slyšel jen z analogových výstupů vestavěné zvukovky na základní desce, ale tady chytračíš.

Ano, není problém, aby bylo PC méně kompromisního zdroj zvuku než XA30.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So september 20, 2008 20:46:13    Predmet: zosiky Odpovedať s citátom

Ja som mal všetky musical fidelity docela dobré ale cena je vysoká
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mediak2
Hifista


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Bernolákovo

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 09:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Počul niekto hrať ten Beyerdynamic?Chcel som si ho vypočuť,ale u importéra to majú len na objednávku-vraj by im to nikto nekúpil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Št október 16, 2008 12:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Jeee, tu je veselo -))) prehravani z PC je nahovno, protoze odpada ritual vkladani placky, nedelaji to vehlasne audiofilske firmy, hnusne to vypada a nikdy to nemuze hrat jako dobre CD. To ze v tom beha ( nekomu ) profesionalni PCI-AES/EBU interface ktery je beznou soucasti nahravacich studii ( spis tech lepsich ) , je rozumne synchronizovatelny s ostatnima digitalnima hrackama je vec uz jina a nepodstatna. Protoze nastesti jsou v tech nahravacich studiich sami lempli a bohuzel jeste nevi ze je treba poridit neco ukrutne draheho a krasneho aby se dozvedeli jak spatne jim to vlastne hraje 8) 8) 8)

A vubec uz se nebudu bavit o formatech ve vysokem rozliseni. A diky hifi omezenim ty CD a DVD, potazmo DVD-A nejdou vyuzit ani jako nekompromisni transport, snad az na par vyjimek, ktere ale zase nejsou hifi, ale spadaji do profi. Taky ani neni duvod to takto resit kdyz se posilaji "projekty" ve formatech ktere jsou schopne nacist multitrackove softwery jako je PRO TOOLS, CUBASE a padesat dalsich... Bohuzel vsecky jedou na PC nebo na MAC platforme. Na nicem jinem ty muzika nevznika.


Hej tak s tym by som celkom nesuhlasil - ze vsetko je Pro Tools. Par hrozne drahych studii pouziva Cubase.
Niektore dokonca pre vsetko pouzivaju VST pluginy a pocul som aj o takych, ktorym to ide v Ardoure na Linuxe.
Su studia co nechaju vsetko analogovo okrem masteringu.
Analogove skreslenie, od saturovanej pasky az po optokompresory, zas tak zle neznie. A je to skreslenie.
Medzi producentmi pocut m velmi casto, ze ProTools su nutne zlo.

Co spravil Rick Rubin (aj ked sa vyhovara ze uz predtym to mal prekomprimovane a sklipovane) na poslednom albume Metallicy (Death Magnetic) je nehorazne.

Faktom je, ze otrasny zvuk je praca ludskych ruk a nevkusu a nie studiovej techniky.
Nad tym vudu akym je casto high-end sa obcas ani nie zasmejem ale skor iba stuhnem. Ze, "Na tomto receiveri to znie akoby mi hrala Cesaria priamo Tu, kym na tom od Yamahy (...)"
A ujo pritom pocuva na lacnych stlpovkach a dovoli si hovorit o vernosti kym v zivote nepocul nic nazivo a jeho miestnost je poloprazdna so sklenenymi vitrinami a hrozne uzka.
Rovnako veci ako kable od zastrcky za stovky dolarov a zmienka o tom ze ten CD prehravac nie je ani o polovicu tazsi ako jeho had Oehlbach takze musi byt zly.
Dnes je to trh kde sa sice nedaju zarobit miliony, ale zas produkt sa da predat za 10-nasobok nakladov na vyrobu.
Niektori vyrobcovia zamerne zalepia cipy krytom na ktory si napisu seriove cislo 'patentovaneho' zazraku.
A BOSE Triport, preboha...


vajnorhifista napísal:
Ja som mal všetky musical fidelity docela dobré ale cena je vysoká


Hej, mozno by si si vedel poskladat nieco za polovicnu sumu a dokonca lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St október 22, 2008 19:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nečetl jsem to a netvrdím že mám high-end. Ale pokud by někdo měl zájem poslechnout si velmi slušně hrající sluchátkáč, je vítán.
http://karafiat.unas.cz/foto/digipre.jpg

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 09:07:46    Predmet: SPL Phonitor Odpovedať s citátom

SPL Phonitor
Když pořádný zesilovač tak opravdu velkou krávu.Otázka je jestli se někdo vydrží dívat na to že signál na vstupu je u většiny moderních nahrávek s ořezanou dynamikou. Předpokládám že třeba při poslechu alba Death Magnetic budou ručičky budíků trvale zaparkované v limitaci ... .
http://www.soundperformancelab.com/index.php?id=238
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 22:57:31    Predmet: Doporucujem Rudistor RP010-B MkII Odpovedať s citátom

Ja som po biede splasil Rudistor RP010-B MkII a mozem povedat, ze je to super kusok, jeden z best najlepsich. Je to naozaj stroj ako nadupane super Ferrari. Dodaju stavu a take Denony sa zmenia z pomaleho slimaka na krasne dynamicke sluchatka … Podstata veci je trosku ina. Ako pise dr. Rudi Stor, ak chces zistit kolko je hodin a tvoje hodinky maju vodotesnost do 100 metrov, tak urcite ich nehodis do vody aby si zistil kolko je hodin … Takze pridavanie “vykonu” sice urobi viac decibelov, ovsem, casto sa vyuziva “obvikle” pasmo. Ak som dal na Denon AH-D2000 tych 1,500 mW (vyrobca garantuje hodnotu az 1,800mW) a nahlas som dal na obviklych okolo 80dB, tak naozaj ta stava im pomohla. Take Sennheiser HD 800 maju limit iba 500mW, takze im musim nastavit omezovac. Takze osobne by som radil, ak uz nieco super kvalitne, tak nieco co ma naozaj serioznu funkcnost. Spekulovat po “lampach”, “elektronkach” ma zmysel, no radsej by som bral ten Rudistor. S nim sa da ovela viac vynahrat. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 11:00:48    Predmet: Re: Doporucujem Rudistor RP010-B MkII Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Takze pridavanie “vykonu” sice urobi viac decibelov, ovsem, casto sa vyuziva “obvikle” pasmo. Ak som dal na Denon AH-D2000 tych 1,500 mW (vyrobca garantuje hodnotu az 1,800mW) a nahlas som dal na obviklych okolo 80dB, tak naozaj ta stava im pomohla.


poprosím o vysvetlenie:
Keď na slúchadlovom zosilňovači nastavím maximálne zoslinenie tak mi do slúchadiel bude stále prúdiť maximálny výkon daného slúchadlového zosilňovača?
aj vtedy keď budem počúvať ťichšiu pasáž ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lam3r_co.
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2009
Príspevky: 35
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 12:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzhladom na to, ze vykon/prikon je sucin napatia a prudu, tak nie. Tych uvadzanych 1,5-1,8W je asi spickovy prikon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 12:34:02    Predmet: Re: Doporucujem Rudistor RP010-B MkII Odpovedať s citátom

Sukromna sprava od Feri-G! napísal:

zdravím

dávam do popredia jendu myšlienku:
predtým (cca pred 2 týždňami) než 1.krát napísal ten *zahoransky svoje kecy na fórum som už dávno tak veľmi NEZASMIAL/nepobavil.
najprv to vyzeralo že už odtoho väčšie galaktické kecy sa nedajú vymyslieť, avšak o týždeň na to nám ukazal že dajú
Very Happy
vyzera to tak že ten človek má talent na výmysli,
preto vás prosím aby ste do ňho príliš nerýpali ABY sme sa na ňom MOHLI BAVIŤ I NAĎALEJ (myslím že každému tu na fóre je jasné že preháňa)

smiechu zdar


ide ti teraz o odpoved alebo o zabavu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 12:39:04    Predmet: Odpovedať s citátom



SPECIFICATIONS

Maximum Output: 1500 mW **** ( with selectable limiter at 500mW) Inputs: 1 - line balanced or Unbalanced
Bandwidth: 2Hz-100 KHz within 0.2db Gain: 6-25 db adjustable factory preset typical 12dB
THD: < 0.05% (output 3Vpp 1Khz -) 0.1% ( output 10Vpp)*** Dynanics: 128 dB ( at preset adjustment)
Input Impedance: 47 Kohm Technology: Solid State Quad Mono
Output Impedance: 8-600 Ohm Zero-Negative Feed-Back (either total or local )
Channel separation : > 95db Amplification Class: Always A-Class
Channel L-R Balance ( pot at 50%): 0.02 db Dimensions cm: 45x30x12
Noise Floor: -116dB ( IEEE 20Khz band preset) Weight (Kg): 14 kg.
***with headphone of mid sensitivity 3Vpp is the normal listening level.This value is used by many headphone builders to determine the headphone specs. 4-5Vpp are over the hear danger limit . 10Vpp are much over the human hears limits but it is reported to give the figure of the high standard of performance of this amplifier.
**** understand on headphone power on this link

Price 3500.00 Euro Shocked

--------------------------------------------------------------------------------
How to Understand about headphone sensitivity and power needed to be fully driven


--------------------------------------------------------------------------------

Doctor FTLD said; "The headphone specs are 100db/1500mW, so this headphone need at least 1.5W amplifier, better if 4-5 Watts!! " This guy probably dives 100m to watch the time, as his watch is 100m water proof rated!!


How much power should deliver a headphone amplifier? Simply, enough to fully drive the headphones, and not too much to damage them and/or the listeners ears if misadjusted.


First of all we must read properly the headphones specs. Sensitivity and maximum power are the most important figures to determine the amp power needs.
The cans builder use two ways to indicate it, Sennheiser and other German producers use the sound pressure per Vrms. For example the HD650 deliver 103dB with a signal of 1Vrms (or 3Vpp) 1Vrms on 300 Ohms means about 3mW. Therefore with 3mW output you have on your ears the sound pressure of 103dB.


Sony and other Japanese builders make things easier, they calculate sound pressure directly in db/mW. Example the Qualia 010 is 100db/mW, this mean 100dB sound pressure with only 1mW on 70 Ohm ( headphone impedance)
How much is 100dB? 100dB is the level of noise of a train passing at 10mt from listener, or in a more audiophile way the maximum sound pressure in a classic music concert hall. So with 1mW and the related 100db of sound pressure you can hear a classic concert at natural sound pressure…Incredible!!


What happen if increasing the power?
Doubling the power (measured in mW) means increase sound pressure of 3dB (decibels are logarithmic, decibels related to power dB/W increase of 3 dB at power doubling) therefore with a 100dB/mW headphone, like Qualia 010, you will reach 112 db ( the level of a live rock concert or techno disco) with only 16mW, and the threshold of pain and hear damages of 121db with 125mW, the use of this headphone with more than 125 mW is impossible and very dangerous for your hearing.


Therefore an amplifier delivering 500mW on 70 Ohm ( example of RP010 with Qualia 010 ) give four times more power of really needed by headphone This amplifier fully drive the headphone at ¼ of his power.
You may say: "why the builder indicates a maximum power of 1500mW?" Simply this mean that a headphone drivers will burn at 2W, this do not mean that headphone must be driven at this limit. This is the safety limit! Since Qualia 010 is a very well built headphone the safety limit is very far from real usable limits.
A clear example of this is what declared in official Sony CD3000 specs: 104 dB/mW maximum handling power 100mW/ rated power 500mW, this mean a sound pressure of 104 db with 1mW, a real listening limit of 100mW (~123db), and a headphone safety limit of 500 mW!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 12:54:43    Predmet: Re: Doporucujem Rudistor RP010-B MkII Odpovedať s citátom

ferenc napísal:

ide ti teraz o odpoved alebo o zabavu ?

ak dostanem realite odpovedajúcu odpoveď tak je to OK
ak nie rád sa zabavím
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 13:21:18    Predmet: Re: Doporucujem Rudistor RP010-B MkII Odpovedať s citátom

Feri-G! napísal:
zahoransky napísal:
Takze pridavanie “vykonu” sice urobi viac decibelov, ovsem, casto sa vyuziva “obvikle” pasmo. Ak som dal na Denon AH-D2000 tych 1,500 mW (vyrobca garantuje hodnotu az 1,800mW) a nahlas som dal na obviklych okolo 80dB, tak naozaj ta stava im pomohla.


poprosím o vysvetlenie:
Keď na slúchadlovom zosilňovači nastavím maximálne zoslinenie tak mi do slúchadiel bude stále prúdiť maximálny výkon daného slúchadlového zosilňovača?
aj vtedy keď budem počúvať ťichšiu pasáž ?


Už si niekedy videl ručičkový, alebo LED-kový indikátor? Ten ti dáva zhruba obraz toho, čo tečie cez sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 14:05:21    Predmet: Re: Doporucujem Rudistor RP010-B MkII Odpovedať s citátom

frakan napísal:
Už si niekedy videl ručičkový, alebo LED-kový indikátor? Ten ti dáva zhruba obraz toho, čo tečie cez sluchátka.

áno videl,
ale pán Záhoransky asi nie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 16:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ah tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
black sabbath
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St február 11, 2009 22:48:34    Predmet: High End headphone amp Odpovedať s citátom

A co třeba HAX 9600 http://www.poweramp.eu/zesilovace/hax9600.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Št február 12, 2009 08:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

real men don´t use opamps Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne marec 08, 2009 16:32:47    Predmet: Ticho pred búrkou so super high end zosikmi Odpovedať s citátom

Keď sa bavíme o naozaj top of the top zosilovačoch, je dobré si položiť prvú otázku, čo je v dnešnej dobe skôr, kura alebo ono vajce. Ako bolo písané, zostava je v princípe, zdroj, zosilovač (úprava zvuku) a sluchátka. Ak máte biedne sluchátka (povedzme kúsok za 10 eur), tak zosík s tým veľa nespraví. Ak máte blbý zdroj zvuku, tak zbytok s tým veľa nespraví tiež. Ovšem, ak každý komponent je kvalitný, a prídu na trh "skokové" referenčné sluchátka, ako Sennheiser HD 800, tak proste to vyvoláva potrebu, či nie je možné na strane zosilovačov (zdroje zvuku ako Marantz, Denon, Lindemann, Accuphase ... sú podľa mňa vysoko postačujúce) zlepšiť možnosti. Osobne si myslím, že podobne ako Jorg Sennheiser "vybudil" výrobcov k "super high-end" sluchátkam elektrodynamickej konštrukcie, tieto sluchátka vybudia (podľa mňa) producentov zosilovačov k činu, pre upgrade ich high-end produktov. Osobne si myslím, že tieto (nielen HD 800!!!) sluchátka dávajú k tomu signál, dôvod pre nich. Načo "umelo" zvyšovať kvalitu, za stále vyššiu a vyššiu cenu, keď ostatné komponenty skokovo kvalitou nezrástli. Čiže Sennheiserove sluchátka HD 800 sú podľa mňa ten pravý signál k tomuto počinu. Prípadne, k integrácii ďalších zaujímavých funkcií do zosíkov, pre "širšiu" podporu binaurálneho processingu a pod. Keď si pozorne pozriete HeadRoom produkty či produkty dr. Rudi STORa, kedy ich top rady boli naposledy upgradované, novšie upgrade robili pre nepomerne nižšie rady, je to podľa mňa "ticho pred búrkou", osobne očakávam, že do konca roka príde naozaj zopár "super kúskov" šitých na mieru práve týmto "super high-end" sluchátkam, podľa mňa, istým spôsobom na mieru HD 800. V tejto situácii, logickým ovšem riešením by bolo, keby sám Sennheiser, keď už produktuje tak super high-end sluchátka, plne zrovnateľné so strednou triedou elektrostatov, keď sám najlepšie rozumie tomu čo vytvoril, keď by sám začal vyrábať aj zosilovače, či už s alebo bes binaurálneho processingu a ďalších funkcií. Bol by to logický krok. Takto by vytvoril logickú reťaz svojich audio produktov, najlepšie podporujúce jeho majstrovské diela. Je však otázkou, či práve výroba zosilovačov, v ktorej nemá pozíciu, je pre neho lákavá, alebo, či necháva priestor pre iných producentov, či už HeadRoom, Rudistor a pod. Samy uvidíme v blízkej dobe, čoho sa dočkáme. Určite si myslím, že to bude veľmi atraktívne sledovanie, prípadne inšpirácia pre naozaj veľmi majetných, solventných audiofilov, medzi ktorých isteže invalidný dôchodca nepatrí.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne marec 08, 2009 16:41:19    Predmet: Ach zase som niečo nevidel .... Odpovedať s citátom

Čo sa týka obvinení, či som niečo videl alebo nevidel, obzvlášť spôsob podania, nie je konštruktívna cesta k diskusii a k výmene názorov, skúseností či pohľadov. Podobne ako "politológ" hodnotí situáciu v "politickom živote" v krajine, podobne my môžeme tiež sa staviať do polohy "komentátora" o dianí či trendoch v oblasti audio techniky. Pouhé nadávanie, zhadzovanie názoru iného, závidenie, je prejavom osobnej obmedzenosti. Ja si prečíam príspevky, kde sú návrhy, podnety, zaujímavé odkazy a tie sú aj tie najzaujímavejšie. No ak sa podporujú iba nadávači na tých, ktorí niečo majú čo oni nemajú, tak samy odradzujú ľudí od tohto fóra a robia len "blbú náladu". Nikto nemá chuť hľadať zmysluplné informácie v tonách nezmyselného trusu ...
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po apríl 06, 2009 18:20:05    Predmet: Binauralny processing ZAMA pre ine zosiky, úvaha Odpovedať s citátom

Milí priatelia audio techniky, na mnohých vláknach prebiehala diskusia ohľadom zosilovača ZAMA. Zaiste, rád by som chcel otvoriť VECNÚ diskusiu, vypočuť Vaše názory a vecné pripomienky k určitému topiku. Veľmi si vážim geniálnosť, chytrosť p. Zajíca, ktorý ozaj vymyslel geniálnu myšlienku a koncepciu binaurálneho precessingu, ktorá je naozaj unikátna myšlienka vo svetovom merítku. Je to ozaj propagácia dobrého mena našej vlasti (ja nerozlišujem medzi Českým a Slovenským), ukážkou tvorivého ducha a brilantnej zručnosti v oblasti audio techniky.


Zaiste však zaznieva otázka, či by nebolo dobré, keby p. Zajíc prejavil záujem o spoluprácu s "špecializovanými" producentmi zosilovačov, výrobcu úzko špecializovaného pre audio techniku, ktorý dokáže vyprodukovať TOP HIGH END modely, najlepšie z niektorej krajiny EU, keďže onen elektrický obvod má patentovaný, "poskytnúť" možnosť implementácie do serióznych špecializovaných zosilovačov jeho unikátne riešenie. Zaiste, spoločnosť ZAMA, podobne ako iné "rodinné" spoločnosti, majú veľmi obmedzené možnosti produkovať väčší objem, niekedy treba čakať na zariadenie aj mesiac. Špecializované spoločnosti produkujú nepomerne viac kusov a zaiste existujú aliancie, v ktorých sú členmi práve takýto zruční inovátori ako napr. p. Zajíc. Príkladom je napríklad Audio Research Alliance (LLC).

Zaiste, nevravím, aby zosilovač ZAMA "odišiel", práve naopak, aby ešte viac prišiel. Nech spoločnosť produkuje originálne riešenie vo forme v akej je, prípadne s "luxusnejším" dizajnom, podľa požiadaviek klienta.


Osobne si myslím, že bolo by skvelé, keby výrobca napr. Rudistor mál možnosť využiť onen binaurálny processing vo svojích zosilovačoch. Takto jednak za právo využívať toto riešenie by zarobil autor, prišli by peniaze pre našu ekonomiku, a zároveň by bola oveľa širšia možnosť využívať túto skvostnú funkciu.

Zaiste, audio technika to nie sú len výrobcovia a ich ponuka, a potom klienti. Je to spoločný "podnik", vzťah obidvoch strán. Tak ako inteligentní, odborní klienti poskytujú perfektné myšlienky, úvahy, tak isto sa (seriózny) producenti usilujú o naplnenie požiadaviek a potrieb zákazníkov, nadšencov audio techniky. Zaiste, všetky Vaše myšlienky, úvahy a podnety sú vítané. Ak ich spíšeme, můžeme prípadne osloviť p. Zajíca. Veď tí, čo mate zosilovač ZAMA iste ste veľmi radi a oceňujete jeho skvostnú kvalitu.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po apríl 06, 2009 20:45:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidím jediný důvod proč kupovat sluchátkový zesilovač ZAMA HPA-1 když je na trhu Phonitor od spl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 06:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

p. Záhoranský, stačí keď otvoríte novú tému, nemusí sa jeden a ten istý príspevok dávať do troch tém naraz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 21:15:32    Predmet: Odpoveď p. Zajíce Odpovedať s citátom

Zaiste, zasielam Vám odpoveď p. Zajíca. Verím, že sa objaví aktívna diskusia, zatiaľ moc nevidim ... Smile


Vážený pane Zahoranský,

díky za pochvalné hodnocení i podnětné nápady na kooperaci s většími výrobci. Jak správně konstatujete, ZAMA s.r.o. je malou firmou s omezenými možnosti výroby. Malá produkce znamená značně snížené možnosti v oblasti designu a mechanického provedení výrobku a zároveň neumožňuje výnosy z rozsahu a tím pádem snížení finální prodejní ceny výrobku. Vytvoření zesilovače HPA-1 je pro mě osobně splnění určitého cíle, který jsem si dal před řadou let, nicméně jeho výroba je z pohledu firmy ZAMA jen okrajová podnikatelská činnost, která nás neuživí. Proto stojí poněkud na vedlejší koleji a přednost dáváme našemu "core businessu" a zajištění existence firmy (v současnosti rekonstruujeme a přistavujeme nově zakoupenou nemovitost atd.). Současná výroba zesilovače jde v malých sériích tak, abychom pokryli všechny zájemce, byť tito někdy musí na svůj zesilovač i několik měsíců čekat. Tak to zřejmě ještě nějaký čas zůstane. Nevylučuji, že v budoucnu rádi navážeme spolupráci s některým ze zaběhnutých profi výrobců elektroniky (jak stě uvedli), mám rovněž v hlavě určitý redesign výrobku, rozšíření funkcí, možná i větší výrobní sérii, ale to vše je zatím hudba budoucnosti.
Mějte se fajn a sluchátkovému poslechu zdar!

S pozdravem

D. Zajíc

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 21:19:33    Predmet: Phonitor porovnat so Zamou??? Odpovedať s citátom

ZdeNek II, Phonitor porovnat so Zamou??? To nemyslis ani vazne, to je giganticky rozdiel kvality ... po audio stranke, pouziti komponentov, technickom rieseni, atd. Zajicov binauralny processing je v skutocnosti sofistikovany elektricky obvod ktory je spickovej kvality. Porovnaj obe zariadenia jeden pri druhom a uvidis ten velky rozdiel ...
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 05:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

zahoransky>
Děkuji za výborný začátek dne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 10:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

" to je giganticky rozdiel kvality ... po audio stranke, pouziti komponentov, technickom rieseni, atd. "

co je tak geniálního po audio stránce,použití komponentů, na sluchátkovém zesu s OZ?
Rolling Eyes


Naposledy upravil hrabeX33 dňa St apríl 08, 2009 17:18:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vidium
Anonymný





PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 16:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

hrabeX33 : bohužiaľ, my priemerný chudáci niesme hodný to rozoznať, mňa neskutočne fascinuje, ako má Zahornasky všetko prekoumané.Z toho ešte aj Dudek musí ležať hore pičou, že od Zahoranskeho toho musí ešte veľa pochytiť...
Návrat hore
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist