Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

NAD Loudness - "dorábka"

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 21:13:19    Predmet: NAD Loudness - "dorábka" Odpovedať s citátom

Ahojte. Potreboval by som poradiť ohľadom môjho zosilňovača NAD C355BEE. Chcel by som sa opýtať či je nejako možné dorobiť funkciu Loudness. Mám stĺpové reproduktory JAMO E350 a keď počúvam hudbu tak to nejako stále nie je ono pri nižšej hlasitosti. Jeden môj známy má starý zosilňovač Pioneer 20 ročný a tie isté repro, no kvalita hudby je oveľa väčšia keď zapne loudness. U neho si viem tu hudbu oveľa viac vychutnať. Za zosilňovač som dal nie malé peniažky a ma to štve, že tá hudba nie je taká ako by mala byť, respektíve s akou by som bol spokojný.
Rozmýšľal som aj nad nejakým equalizerom, ale neviem či by to vôbec pomohlo, ale tiež ma aj napadlo, som videl na nete nejaké schémy na loudness, ale keďže som v tomto smere laik tak netuším či sa to nejako dá dorobiť abo čo.
Hudbu počúvam cez PC a tam si ju ako tak doladím cez softvéroví ekvalizér. Rozmýšľal som aj nad drahšími sĺtpovímy reprakmi, ale keďže môj známi má také isté a vidím ako pekne vedia zahrať tak pochybujem.
Prosím poraďte mi.
Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
skotty
Hifi obsluha


Založený: 19 apríl 2011
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 22:28:10    Predmet: Re: NAD Loudness - "dorábka" Odpovedať s citátom

dusan82 napísal:
Ahojte. Potreboval by som poradiť ohľadom môjho zosilňovača NAD C355BEE. Chcel by som sa opýtať či je nejako možné dorobiť funkciu Loudness.
Ďakujem.


No ono cely ten zosik je stavany na to aby mal co najnizsie skreslenie a ty ho tam chces naschval dodat ????, su len dve moznosti bud sa zacnes orientovat na vernost reprodukcie hudby , alebo predas zosik a kupis si nejaky co bude skreslovat a bude sa ti to pacit.

PS. mozno je problem v akustike miestnosti resp. v repro. poznam ten problem co mas, jednoducho to nesadlo na to co si zvyknuty

vela stastia

_________________
akt. zostava
predzos/NAD C160, koncak/NAD 272,
DAC/CAL SigmaII, CD/NAD 542
LP/Project 2 Experience Classic, MC Ortofon Vivo bl.
RCA kable/XLO Reference,Repro Kable/XLO Ultra 6
repro/ DY Contour 1.3 MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 14:19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno by pomohol equalizér,....nastavis si to na tichy posluch a ked budes pocuvat nahlas tak ho jednoducho vypnes,.....urcite sa da najst nejaky bazarovy za par korun,kamos to ma tak vyriesene a je spokojny,tiez ma Jamo repro,.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 15:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak u známeho si hudbu viem vychutnať, proste mi to dosť vyhovuje pri tichšej hlasitosti počujem aj basy a aj výšky, ale aj to len keď má zapnutý ten Loudness. Neviem čo to robí a ako to funguje a ako to veľmi skresľuje, ale ide o to, že tá hudba neryčí a ja počujem aj detaily basov atď. Ak je toto skreslenie tak mi to skreslenie vôbec nevadí a práve naopak, chcel by som to aj ja. Nerozumiem prečo to tam nedali, veď predsa už každý uzná za vhodné či by si to zapol, alebo nie a vypočul si hudbu ako originál, alebo si ju doladil podľa svojho ucha. Asi som sa veľmi unáhlil a kúpil som si značkoví zosilňovač, ale nie pre mňa. Preto ma to teraz mrzí a pýtam sa či sa to dá nejako zachrániť nejakou dorábkoku loudnes, alebo dokúpiť ekvalizér aby som už išiel viac menej na istotu. A ak nie, že by to bolo zbytočné tak by som sa snažil predať ho, veď ho mám ešte len rok a je ako nový.
Ale viac sa prikláňam ako písal Sasko. No chcem si byť viac istý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 15:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyz poslouchas hudbu z PC, tak v cem je problem, nastav si korekce tam a je to?!? Jak to mas vubec propojene, jak mas nastavene korekce na zesilovaci? Loudness prece neni nic jineho nez korekce basu a vysek, zadny zazrak to neni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 15:45:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Na zosilňovači mám korekcie naplno a na PC mám basy tiež na plno, proste tak aby to bola ako tak čisté a basové. Skúšal som to nastavovať - ladiť všelijako a takto ako to je už neviem z toho viac vyžmýkať.
Takže loudness sú vlastne korekcie?
No neviem, možno že mám slabú zvukovú kartu, ale každopádne do budúcna by som chcel isto doriešiť aj prehrávač aby som večne nemusel zapínať PC.
Moja zvuková karta je tuším integrovaná na doske - nVidia CK8S.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 17:19:47    Predmet: Odpovedať s citátom

....omaj n go t Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes nechtěl bych tě za souseda Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 17:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

dusan82 napísal:
Na zosilňovači mám korekcie naplno a na PC mám basy tiež na plno, proste tak aby to bola ako tak čisté a basové. Skúšal som to nastavovať - ladiť všelijako a takto ako to je už neviem z toho viac vyžmýkať.
Takže loudness sú vlastne korekcie?
No neviem, možno že mám slabú zvukovú kartu, ale každopádne do budúcna by som chcel isto doriešiť aj prehrávač aby som večne nemusel zapínať PC.
Moja zvuková karta je tuším integrovaná na doske - nVidia CK8S.

oh shit Sad

_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 17:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to tak možno vyzerá, že všetko naplno tak čo ja ešte chcem. Ale práve preto toto riešim aby som nemusel dávať veľmi nahlas a aby boli basy a tak... Jemne, decentne počúvať hudbu. S PC je to skoro ono, ale počujem že tam chýba to čo ma známy.
Skúsim asi ten ekvalizér.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 22:08:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Akú hudbu počúvaš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 04:44:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipujem drum & bass Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 10:01:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tipujem Hiphop- Kámo hudba je o prirodzenosti a čistote. Nie o hulákaní.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 01:40:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyser se na celý ekvalizér, do C355 jde loudness dodělat, už jsem to dělal i na C352 i na C372.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 09:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

sinclair napísal:
Vyser se na celý ekvalizér, do C355 jde loudness dodělat, už jsem to dělal i na C352 i na C372.


Môžem sa s tebou nejako skontaktovať? Lebo ak sa mi to nepodarí to tam nejako dorobiť tak ho predám. Bolo by super keby sa to nejako dalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist