Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Revizia zosiku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St máj 04, 2011 15:25:15    Predmet: Revizia zosiku Odpovedať s citátom

Zdravim vas, hladam borca, ktory by mi prekontroloval moj Akai AM 95, popripade ak bude treba nieco vymenit, niekoho kto je v tom doma, vie to a bavi ho to.Ak o niekom takom viete, dajte vediet. Dik. 0949858085
_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2011 06:41:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Akorát včera jsem dodělal dálkové na hlasitost do AKAI AM75. To bylo nervů. Jinak moc pěkný zesik, ale zvukově žádný zázrak.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2011 08:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

poslal som ss.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2011 11:19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
Akorát včera jsem dodělal dálkové na hlasitost do AKAI AM75. To bylo nervů. Jinak moc pěkný zesik, ale zvukově žádný zázrak.


zazrak to asi nie je. (mimochodom, co je zazrak? ) Ale je fakt moc pekny. a tiez hra pekne.
pocul som aj horsie hrajuce zosiky a za viac prachov.

_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2011 20:33:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zázrak je to, když mně z poslechu naskočí husí kůže a jak se říká, posadí mě to na prdel. Toto moc zesiků nedokáže a AKAI AM75 se této kategorii ani neblíží. Ale dnes jsem ho testoval s externím DACem a dost mu pomůže. Ten interní DAC už je za zenitem, technologie 20 let stará dnes už nemá šanci.
Ale neberte to, že ten zesilovač nějak haním, beru to v absolutním měřítku. Na to, že to stojí bazarově 7000Kč, tak ta výbava a zvuk je super. Škoda té dálky, že to nemá z výroby a musí se to tam bastlit.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2011 22:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

75-ku som nepocul ale domnievam sa ze 95-ka bude este kusok dalej-mne sa tieto stare stroje ,ich podanie a dizajn moc pacia. Pamatam si este ked som pred par rokmi pocul hrat nejakeho stareho Pioneera, vyssi model zo 70-tych rokov, a posadil ma na prdel. Nadherny zvuk, neveril som co pocujem. nakoniec vo svojich casoch -91.rok-bola 95-ka v testoch hodnotena ako "spitzenklasse". Samozrejme prevodnik je uz zastaraly, evolucia ide dopredu aj tu, ale pocuvatelne to stale je a neunavi. Ja ho a j tak krmim analogom, a ked som ho zbadal u chlapika co ho predaval, vedel som hned ze ho vezmem zo sebou. a to ma stal o dost viac ako 7 000CZK.
_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 01:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Akai AM95 jsem opravoval a generálkoval klukovi z Audiowebu, který tam vystupuje pod nickem DeadMan. Udělal jsem v něm ještě několik poměrně zásadních úprav a je fakt, že po těchto úpravách se zvuk a podání daleko modernějších strojů tomu Akai ani neblíží. Hrálo to opravdu jak z praku, já jsem poměrně vybíravý člověk, ale tohle se mi líbilo. Stejně jako třeba Denon PMA920, PMA935 a podobné mašiny. Jestli to není tím, že tyhle stroje mají poměrně propracované koncové stupně a v cestě signálu /myslím analogové cestě/ není nic zbytečného. Je akorát potřeba z několika míst vyházet pár zastaralých operáků, trochu hrábnout do korekcí, do loudnessu a hraje to skvěle. Navíc - a to je myslím poměrně důležité pro mladé adepty hifi - se dají pořídit /třeba i s jedním odpáleným koncem/ za babku a za babku spravit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 11:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To musím potvrdit, že v cestě signálu stojí opravdu málo. Pokud je tam elektrolyt, tak je vždy paralelně na něj svitek, což mě mile překvapilo. Jediná škoda je to, že signál putuje desítkami kabelů zezadu od cinchů až dopředu na mechanické přepínače a odtut teprve do konce. Korekce jsem zavrhnul rovnou, zvuk přes ně je mnohem horší, ale možná výměna OZ by to vylpšila. Ale opět to jde dozadu na cinche, tam je propoj a opět dopředu na korekce. No urazí to ještě dlouhou cestu, než se to dostane do koncáků, což není ta správná cesta.
Osobně tam měli narvat relé hned k cinchům a pak pracovat jen s jedním signálem a ne všecko tahat po zesilovači sem a tam. Má to taky dost malé přeslechy mezi vstupy. Ale to zas moc na funkci nemá vliv.
Ale jinak je to opravdu krásný a těžký zesilovač. AM95 bude asi ještě o fous lepší, ale podle mě je tam jen vyšší výkon, krom toroidu a jiného chladiče. Schéma jsem neprocházel v čem se liší ty konce.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 20:21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

AKAI bol v čase týchto zos. už výrazne komerčný , stálo to mnoho a ako tu už niekdo spomínal zvuk vás nenadchne a neposadí , je to taký štandard s krásnym dizajnom , to platí aj pre niektoré novšie ES od Sony , všetko vyrobené po roku 85 bolo treba riadne vypočuť a overiť , začali sa robiť silne kompromisy a šetriť na čom sa dá , príklad SONY a Grundig , AKAI, Onkyo a podobne . Napríklad vehlasná rada FineArts s 90 rokov len potvrdzuje úpadok spoločnosti Grundig . Všetky tie hore men, zosil. zdielajú viacmenej podobné zapojenie , ktoré je raz viac raz menej zámerne dodrbané ,podla modelu , ale vo výsledku sú to len leštené prdy . Ked som sám prešiel zo starých Yamah s 90 rokov a SONY ES s 80 tych na Harman/K s počiatku 80 tych a menej známe značky so 70 tych rokov tak potom som zistil čo som to počúval za komerčnú srágoru
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut máj 10, 2011 11:47:27    Predmet: Odpovedať s citátom

no podla mna komercionalizacia Akai prebehla az o nieco neskor,ale o to tu nejde. zosik, ktory mi pri pocuvani hudby prinasa to, co mi u inych aj drahsich masin chybalo, a je mi v podstate jedno ake ma signalove cesty. inak u tych starych masin su asi ake signalove cesty? kabliky tennke az strach, a na perove svorky, a aky zvuk z toho ide. a to je pre mna dolezite. ja tu nejdem riesit, ci existuje lepsi, a este lepsi zosik, skratka mi ten zvuk sedi, s mojimi Paradigm-ami si rozumie excelentne. a este ho caka "tuning"
_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut máj 10, 2011 12:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

majky napísal:
no podla mna komercionalizacia Akai prebehla az o nieco neskor,ale o to tu nejde. zosik, ktory mi pri pocuvani hudby prinasa to, co mi u inych aj drahsich masin chybalo, a je mi v podstate jedno ake ma signalove cesty. inak u tych starych masin su asi ake signalove cesty? kabliky tennke az strach, a na perove svorky, a aky zvuk z toho ide. a to je pre mna dolezite. ja tu nejdem riesit, ci existuje lepsi, a este lepsi zosik, skratka mi ten zvuk sedi, s mojimi Paradigm-ami si rozumie excelentne. a este ho caka "tuning"


To je značka ideál, ať slouží a dělá radost.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut máj 10, 2011 13:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak , v tých starých strojoch su jemné ani nie 1.5 mm2 vodiče a bežné svorky aké boli vtedy dostupné a dostačujúce bez masívneho marketingu ako dnes a zvuk je báječný , to sa držalo zdravého odborného rozumu a nie placebo a ohurovaniu zákazníkov umeleckými doplnkami ako vyčačkané svorky s 24k zlata so striebreným stredom a diamantovou prítlačnou plochou Laughing , dôležité je ,že sú nezkorodované z dobrého materiálu , treba ich riadne očistit a nalubrikovať prípadne vymeniť ak treba, za rozmernejšie kôli hrubšším vodičom .Netreba robiť blbosti ale naučiť sa aspon základy elektroniky a uvedomiť si o čom to dneska všetko je. Mojá "nová" Sonka zo 70 tych rokov hkrá ako z praku , poprdeli zábavný zosilňovač s neuveriteľne odlišným zvukom od produkcie Sony z 80tych a to ešte nie je ani po GO!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut máj 10, 2011 17:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik-velka vdaka,tiez prajem mnoho radosti z dobrej muziky

ravenman- tiez sa celkom bavim ked pocuvam napriklad ze aky specialny prepojovaci kabel z najlepsieho vesmirneho materialu zas vyrobili, je uplne iny a lepsi a krajsi a muzikalnejsi a este zivsi,,,a zlateny tym najlepsim zlatom, a hra jak za 2000,- evri, a to stoji iba 1990,- evri v akcii, no nezober to,.. Very Happy marketing a reklama su silne zbrane

_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut máj 10, 2011 18:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravda , ale jedno viem isto , PROFIGOLD a PROLINK su jedny z najhoršie hrajúcich káblov ktoré vyzerajú masívne a dobre skonštruovane , je to načančaný predražený odpad . Pekne to vyzerá a stojí málo , kedysi ked som neporovnával bol som vysmiaty aký krásny masívny kábel to mám a iba za 700 korún , no a od šnúrky od topánok z Tesca a Nayu sa veľmi nelíši . Tie káble sú top referenc klasse v predajnach NAY ,Elektrodom a Tesco kled už tam niekdo nakupuje "draho" ,napriklad receiver za 10k spolu so siedmymi bednami Jamo k tomu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut máj 10, 2011 18:35:55    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak od snurok maju teda dost daleko...ja mam oxy pure 0,75m , stal este na SK okolo 1700, a nie je to vobec taka hruza ako pises.a urcite som ich nikdy nevidel v Tescu, Nay, alebo podobne.. a ci ich dostanes k nakupu super receivera za 6k aj so super znackovymi bednami "proasonic". to neviem. na taku masinu som este nedorastol. Confused
_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po jún 06, 2011 13:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Presne tak , v tých starých strojoch su jemné ani nie 1.5 mm2 vodiče a bežné svorky aké boli vtedy dostupné a dostačujúce bez masívneho marketingu ako dnes a zvuk je báječný Mojá "nová" Sonka zo 70 tych rokov hkrá ako z praku , poprdeli zábavný zosilňovač s neuveriteľne odlišným zvukom od produkcie Sony z 80tych a to ešte nie je ani po GO!



tomuto rozumiem. moj novy prirastok..Yamaha z roku 1977.. ked som ho zapojil a zacal hrat, spadla mi sanka...

_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Po jún 06, 2011 14:40:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To je z eBay majky?Napíš mi prosím aspoň do PM čo si za neho dal,ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist