Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

prosim poradte sluchatka s riadnymi vyskami

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2007 22:20:33    Predmet: prosim poradte sluchatka s riadnymi vyskami Odpovedať s citátom

zdravim. toto forum(predovsetkym kuba4) mi bolo odporucane na moj problem so sluchatkami...

behom par mesiacov som si kupil uz druhe sluchatka a stale tie vysky nemaju ako by som si prial. moja zvukovka je, a asi aj dlhsie ostane sound blaster audigy 4 (neskor planujem prejst na X-FI).

takze...

1) technics rp-f400 <- moje prve poriadnejsie sluchatka(uz rozbite). co sa vysiek tyka, myslim ze bola uplna spokojnost(teraz cca 1000sk. za nove som pred par rokmi dal 2000sk)

2) koss sb45(2500sk) <- nedavno kupene(obratom poslane spatky). hotova katastrofa, nechutne zastrete vsetky vysky, hotovy hnus, grrr.

3) Sennheiser eH 350(2800sk) <- moje posledne sluchatka a zase sklamanie. sice este ako tak ujdu, ale za tu cenu 2800sk by som cakal viac(aj pohodlia - su hrozne mrnave). vysky som mojej zvukovke musel pridavat takmer na plno aby mi ako tak vyhovovali. basy pre zmenu takmer vobec netreba pridavat(hm). povedal by som ze cele su take mierne zastrete akoby za oponou. a tie nausniky potiahnute tym nepriepustnym materialom, zvuku tiez na krase nepridava, skor to robi pvc kelimkovy efekt. pri niektorych konkretnych zvukoch ktore maju byt pocut riadne vyskovo, je ten zvuk (ako som uz spomenul) zestrety, akoby za oponou.
mam tu na porovnanie obycajne spunty(sony) a tiez dost nepekne hrajuce thomson hed550(800sk), ale oboje maju lepsie-vyraznejsie vysky.

takze otazka znie... ak niekto uz skusal Sennheiser eH 350 a pozna nejake ine sluchatka ktore maju o dost vyraznejsie-jasnejsie-krajsie vysky a vobec cely rozsah by mal byt jasnejší-vyškovytejší, bol by som velmi rad keby ste mi dali tip. samozrejme mali by mat aj slusne a zaroven prijemne basy, ale nie moc(Sennheiser eH 350 ma basy v celku OK).
DOLEZITA VEC:
1) SLUCHATKA MUSIA NORMALNE FUNGOVAT AJ BEZ SLUCHATKOVEHO ZOSIKU
a tiez by blo dobre...
2) mal by to byt otvoreny tip
3) a nausniky by mali mat z niecoho vzdusneho
4) tych vysok moze byt kludne aj viac ako sa vam zda byt normalne, radsej si ich uberem ako by som ich nemohol pridat


mozno by som mal dodat ze vobec to nemusi byt ziaden predpisany High End, uplne staci ked budu splnat to co som uviedol. to znamena ze zvuk mozu mat kludne prifarbeny do krasi Smile (len do krasi)

cena by nemala presiahnut cca 3000sk, ale samozrejme mozte davat tipy aj na drahsie. bolo by dobre keby ste aj trocha popisali preco si myslite ze vas tip je to, co vyzadujem ja.(sorry, ale nerad by som zase sluchatka vracal spatky, ten predajca zo mna asi aj zosalie. a je mi to dost trapne)

za reakcie vopred dakujem a dufam, ze sa tu dopatram nejakych mne vyhovojucich sluchadiel. este raz dik

edit:
dostal som tip na Beyerdynamic DT 440(4400sk), kedze sa cenou dost priblizju Sennheiser HD555(4600sk), zaujimalo by ma ktore z tychto sluchadiel maju vyraznejsie vysky. vopred dik za odpoved
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 06:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusil bych AKG K 501, do 5000 Sk je snad seženeš. Ty mají výrazné výšky. Vím, jsou drahé, ale aspoň si je poslechni.

Ale poslechl bych si i AKG 530, které jsou kmitočtově vyrovnanější, ale mohly by se Ti líbit, tady se dostaneš tak na 3,5k Sk.

Další modely AKG nebo Beyerdynamic s akčnějšími výškami jsou ještě dražší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 08:29:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Zkusil bych AKG K 501, do 5000 Sk je snad seženeš. Ty mají výrazné výšky. Vím, jsou drahé, ale aspoň si je poslechni.

Ale poslechl bych si i AKG 530, které jsou kmitočtově vyrovnanější, ale mohly by se Ti líbit, tady se dostaneš tak na 3,5k Sk.

Další modely AKG nebo Beyerdynamic s akčnějšími výškami jsou ještě dražší.
moc moc dik, ale este by som chcel presne vediet... tie modely co si uviedol ty, mam to brat tak, ze maju vyraznejsie vysky ako Beyerdynamic DT 440 ? nechcem byt drzi, ale pocul si hrat Beyerdynamic DT 440 ?

takto... doteraz som dostal tieto tipy:

1) Stanton DJ PRO 2000 S
2) Stanton DJ PRO 3000 S
3) Beyerdynamic DT 440
4) AKG 530
5) AKG K 501 - uz moc drahe

ak si ich pocul vsetky hrat, mohol by si zostavit rebricek zacinajuci od sluchadiel s najvyraznejsimi vyskami ? prosiiim


Naposledy upravil curt27 dňa St apríl 18, 2007 08:42:10, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 08:38:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchátka o kterých píšeš jsem neslyšel.

Netuším, proč se ženeš za množstvím výšek, hledal bych spíš něco reálnějšího. K čemu to připojíš a poroč chceš hodně výrazné výšky?

Z mých zkušeností mají hodně výšek Beyery DT990 Pro a právě ty AKG K 501.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 09:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Netuším, proč se ženeš za množstvím výšek, hledal bych spíš něco reálnějšího. K čemu to připojíš a poroč chceš hodně výrazné výšky?
hmm co na to povedat... samozrejme ze to zase nechcem mat nechutne prevyskovane, ale su medzi nami taky tipci ktori koss sb45 este aj vychvaluju a pritom je zname ze cela rada koss je viac ci menej zastreta(vysky) a prebasovana(pre male deti...).
ja v sluchatkach jednoducho potrebujem jasne pocut CELY vyskovy rozsah, to je predsa najdolezitejsie, ked budu tie vysky akokolvek zastrete, uz nebudem mat pocit ze ten zvuk je naozaj pri mne-ze som joho sucastou, ale ze vychadza niekde z druhej miestnosti.
mam taky pocit ze tie drahsie sluchatka su predovsetkym riadne prebasovane aby sa pacili aj users so zvukovymi kartami na ktorych nie je mozne vytiahnut basy

nj, ziaden High End som este nepocul, ale ako som uz povedal, mal som sluchatka aj za 2000sk ktore teraz stoja 1000sk a vyskovo hrali neporovnatelne lepsie. ano, basy nemali moc dobre, ale podla mna je blbost ked basy idu na ukor vysok.

tiez nechapem ako si moze niekto kupit uzavrete sluchatka a pocuvat ten "kelimkovy efekt" grrr, heh a oni na to povedia "ze to su na vonka". aha takze vonku sa mi kelimek paci a doma nie, heh jak u problblich...


Naposledy upravil curt27 dňa St apríl 18, 2007 10:53:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 10:19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je jiná.

Zkus nejdříve KPP. Ty sice mají více basů, ale rozhodně ne zastřené výšky, venku se to tak hodí. Jako další tip bych doporučil ty AKG K530 spíš pro domácí poslech, jsou detailní, vyrovnané.

Asi máš smůlu na sluchátka, porovnej jich pár mezi sebou v nějaké vybereš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pakr
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 15:12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Já k počítači používám Beyerdynamic DTX900 za cca 2590,-CZK a na výšky si nemůžu stěžovat. Vypadají velmi obyčejně a plastově, ale mají překvapivě dobrý zvuk. Můžu je porovnat s Sennheisery HD330 a ty jsem úplně odložil. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist