Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

POWERSYM - zesilovač v můstkovém zapojení

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi september 20, 2019 21:46:33    Predmet: POWERSYM - zesilovač v můstkovém zapojení Odpovedať s citátom

Více na:

http://pmacura.cz/powersym_cz.htm

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So september 21, 2019 05:51:30    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
..proudové zrcadlo pro vstupní diferenční stupeň..

??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2631
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So september 21, 2019 07:19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkné, jak to hraje? Nakolik je slyšet to větší zkreslení při nižší hlasitosti?
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So september 21, 2019 08:28:07    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Pěkné, jak to hraje? Nakolik je slyšet to větší zkreslení při nižší hlasitosti?


Hraje to pěkně, důrazně, s dobrou kontrolou repro. Výkonu je už na mé menší bedny dostatečně, s rezervou.

Zkreslení se na akustickou stranu nepromítne nijak, nepromítlo by se ani o řád větší zkreslení, to je ověřené. Nakonec bylo tu už dost testů na úpně jiné hodnoty, že. Honba za zbytečnými parametry mě opravdu opustila. V tom grafu je pasáž pod 0,6V šum měřicí cesty.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So september 21, 2019 08:30:42    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
..proudové zrcadlo pro vstupní diferenční stupeň..

??


Q3-Q4-Q11 je zrcadlo proud určuje Q3. V té větě výše by slušelo spíš CCS, souhlas.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 21, 2019 10:55:55    Predmet: Odpovedať s citátom

A proč do toho diferáku to opravdové proudové zrcadlo nedat ? Jeden tranzistor navíc může významně zlepšit vlastnosti celého zesilovače.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So september 21, 2019 16:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Q3-Q4-Q11 je zrcadlo proud určuje Q3.

Q4,Q11 sú CCS, Q3 je ich spoločný zdroj predpätia(referencia) Embarassed .
A fakt by asi stálo za to to zrkadlo pridať, aj keď to počuť asi nebude. A jeden odpor a kondenzátor, urobiť TMC (OIC) kompenzáciu..Dosť to zlepší CCIF skreslenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne september 22, 2019 11:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Je osvezujici videt, ze se nebojite postnout na forum po tech letech takto zakladni zapojeni. Konec koncu, kolik svetoznamych a uznavanych zesilovacu vypadalo v podstate stejne. FAJN Cool
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 22, 2019 22:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Na špeciality tu je Danhard;-)

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1044833#1044833

http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/amp5zschema_212.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 07:36:46    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD, byla ta postnuta schemata nekdy zrealizovana? Jako mentalni cviceni to samozrejme ocenuji, otazka je rozpoznatelny zvukovy prinos.

Coffee - diky Wink. Tak nejak jsem dosel k poznani, ze staci docela malo Wink. Ale musi to byt spolehlive a stabilni.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 07:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Carver challenge asi znate

https://www.stereophile.com/content/carver-challenge

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 10:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
JMD, byla ta postnuta schemata nekdy zrealizovana? Jako mentalni cviceni to samozrejme ocenuji, otazka je rozpoznatelny zvukovy prinos.


Danhard píše v tom linku na ebastlirne, že je to len simulácia a niekde inde aj o tom, že to bolo vývojové štádium prototypu jedného výrobku, ktorý však bol v nejakej miere oklieštený nakoľko zadaniu vyhovel aj jednoduchší návrh s vyšším skreslením tuším.

Žiaľ dnes už má málo kto z amatérov odvahu, chuť, trpezlivosť a čas odladiť tieto návrhy. Ťažko sa našli 3-4ia na audiowebe, ktorí by, prijali, prerobili alebo postavili na novo, Danhardom opravenú verziu jednoduchého Transiwattu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 10:41:55    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
PMA napísal:
JMD, byla ta postnuta schemata nekdy zrealizovana? Jako mentalni cviceni to samozrejme ocenuji, otazka je rozpoznatelny zvukovy prinos.


Danhard píše v tom linku na ebastlirne, že je to len simulácia a niekde inde aj o tom, že to bolo vývojové štádium prototypu jedného výrobku, ktorý však bol v nejakej miere oklieštený nakoľko zadaniu vyhovel aj jednoduchší návrh s vyšším skreslením tuším.

Žiaľ dnes už má málo kto z amatérov odvahu, chuť, trpezlivosť a čas odladiť tieto návrhy. Ťažko sa našli 3-4ia na audiowebe, ktorí by, prijali, prerobili alebo postavili na novo, Danhardom opravenú verziu jednoduchého Transiwattu.


EC cast som vyskusal tu
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25973
https://photos.app.goo.gl/KcesgcrSSPmYzYo46

_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 13:30:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkoušel jsem tradiční, ale trochu jinou metodu měření zkreslení. Signál jsou sinusové bursty 1kHz délky 800ms s mezerami 600ms. Výstupní napětí (ef.) je od 2V do 26,3V, při zátěži 6R8 je to výkon 0,6 až 102W. Amplitudový krok je 0,25dB a dělá to 94 kroků. Signál z výstupu zesilovače se nahraje jako wav a pak se vyhodnotí ručně burst po burstu, takže je to zdlouhavá metoda. Výsledky jsou zapsané do Excelu, ve kterém se udělá graf. Vypadá to viz příloha. Měření (wav, časové) ukazuje i vybíjení filtračních kapacit zdroje po limitaci.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 14:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

P.S.: jsme zvyklí se na to dívat v logaritmickém měřítku i pro výkon, po pravdě nevím, jestli je to vždy výhoda.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 14:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
pak se vyhodnotí ručně burst po burstu, takže je to zdlouhavá metoda

Ak by si to chcel robit opakovane, mozeme na to napisat skript pre Matlab/Octave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 16:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za nabídku, ev. se domluvíme.

Jinak pro zajímavost, to zkreslení začne být sluchem poznatelné až od bodu, který jsem v grafu níže označil červeným křížkem. Je to pro THD = 0,83%. Předchozí krok, kde THD = 0,22%, ještě nemá slyšitelné zkreslení. Takže práh je tu někde mezi. A ten 1% limit pro který se udává výkon v prospektech je asi docela rozumný. Ty nahrané bursty jsem v postprocesu srovnal amplitudově s přesností pod 0,01dB a pak hledal mez slyšitelnosti.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 23, 2019 20:53:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšitelnost zkreslení bude vždy trochu záležet na metodice, posluchačích, použitých měničích (reproduktory, sluchátka) atd. S uvedenými čísly nemám problém a za daných podmínek to tak může být.

Nicméně z mého technokratického pohledu bych za jmenovitý výkon označil ten zlom popsaný jako 76 W a pozor, to tu ještě nebylo, zmenšený o toleranci napětí v síti. Tedy pro nejhorší možný případ.
Pro upřesnění si řekněme, že se nejedná o nárůst zkreslení daný nějakým deficitem linearity, ale o prostou limitaci, byť s malým dopadem na THD.

Jiná věc je, že u reálné muziky (v závislosti na žánru) mohou ojedinělé špičky být zalimitované třeba o 10 % a nemusí se to sluchem poznat. Naopak u silně komprimované hudby by to mohlo znamenat velký problém.

Z praktických důvodů by asi bylo dobré doplnit vstup o převodník z nesymetrického na symetrický signál pro snadné připojení různých zdrojů signálu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2019 09:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Testování jsem dělal izolací jednotlivých amplitudově ekvalizovaných burstů a srovnáváním ve Foobar ABX, vyšlo to stejně, jako poslechem celého amplitudově ekvalizovaného sledu 17 burstů po sobě. Což je docela zajímavé. Z předchozích testů vyplynulo, že citlivost ucha na zkreslení sinusového tónu je mnohem větší, než na zkreslení jakéhokoliv hudebního signálu, zdůrazňuji slovo "jakéhokoliv".

Technokratické hledisko chápu, ale je nesmyslné, protože zlom, tj. přítomnost vyšších harmonických, se u různých zesilovačů může objevit v naprosto odlišných úrovních zkreslení, od tisíciny procenta až do deseti a více procent (SE lampy), takže nějaká referenční hodnota by být měla, podle mě je rozumná mezi 0,1% a 1%, pokud ovšem zesilovač nemá větší zkreslení než 1% v normálním režimu, což je klidně možné. Technokratická hlediska jsou pochopitelná, ale vedou na 2 odlišné disciplíny, přičemž ta technokratická nemá mnoho společného se slyšitelností a může být zavádějící anebo čistě marketingový nástroj, nepříliš odlišný od woodoo argumentace, jelikož je to svým způsobem též woodoo.


Ještě k tomu zesilovači. Mám 2 verze lišící se emitorovými odpory v koncovém stupni. 0R22 a 0R47. Je zajímavé, že se nepotvrdil předpoklad, že 0R22 verze bude mít nižší zkreslení, nemá. Obrázek je přiložený. Verze 0R47 má nižší zkreslení (a není to otázka Iq a Vq), ale i nižší výkon, jelikož díky úbytku na větším Re se snižuje dosažitelný výkon. Ovšem i verze 0R22 má zkreslení hluboko pod mezí slyšitelnosti, takže díky většímu výkonu je IMO lepší.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2019 12:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ještě k tomu zesilovači. Mám 2 verze lišící se emitorovými odpory v koncovém stupni. 0R22 a 0R47. Je zajímavé, že se nepotvrdil předpoklad, že 0R22 verze bude mít nižší zkreslení, nemá. Obrázek je přiložený. Verze 0R47 má nižší zkreslení (a není to otázka Iq a Vq)..

Len "hypotéza", možno je to vec lokálnej NFB na emitorovom odpore konca, vplyv na linearitu. LG toho zapojenia asi nebude zvlášť vysoké, takže sa aj lokálna NFB takto prejavila..Viac by povedali spektrá na rovnakom výkone.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St september 25, 2019 18:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jedno měření, po amplitudové překalibraci (osy X) měř. systému. V grafu je je THD i THD+N (BW 48kHz).

Dělal jsem ještě test podle Stereophile, 1 hodina na 1/3 výkonu, sinusový signál. Po 1 hodině je teplota chladičů 40°C. Možná je to považované za zbytečný test, zejména když konstrukce jsou co do chladičů poddimenzované, zejména u cost-effective řešení. Mám jinou zkušenost, před pár lety jsem půjčoval Big Brother na ozvučení garden party, kde běžel skoro celý den naplno. Těch 30% výkonu pak byla dost realistická hodnota a moje běžně předimenzované krabice/chladiče a koncové stupně se vyplatily. Je to IMO důležitější, než honba za desetitisícinami.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St september 25, 2019 20:00:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile , na garden párty kde stále hrá 400W zosilňovač naplno je lepšie ( rozumnejšie?)použiť nejaké PA boxy s citlivosťou 95dB a viac, prípadne aj PA zosilňovač s núteným chladením.. Na takú aplikáciu to bude plne vyhovovať , keď skreslenie nie je dôležité. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 25, 2019 21:42:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumím tomu zlomu na 80W - zesilovač začne limitovat. Ale co je ten druhý zlom na cca 0,2% THD ? Ve stejné oblasti je taky rozdíl mezi THD a THD+N, přičemž na 85W by podíl šumu měl být už zanedbatelný. Co se to tam děje ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Št september 26, 2019 12:28:17    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Smile , na garden párty kde stále hrá 400W zosilňovač naplno je lepšie ( rozumnejšie?)použiť nejaké PA boxy s citlivosťou 95dB a viac, prípadne aj PA zosilňovač s núteným chladením.. Na takú aplikáciu to bude plne vyhovovať , keď skreslenie nie je dôležité. Wink


Na Garden party alespoň s 1kW zesilovačem. 400W je tak na odposlechy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi september 27, 2019 12:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Můstkové zapojení přináší docela zajímavou, samozřejmě známou vlastnost, kterou nemá běžné zapojení s výstupem proti zemi. Člověk si to plně uvědomí, až když to vidí v praxi. Jednak, signálová zem není kontaminovaná uzavírajícími se proudy z repro. Ale to jsem nemyslel. Ta vlastnost je eliminace všech souhlasných napětí z obou výstupů, jelikož zátěž vidí napěťový rozdíl. A platí to i pro VF, i když můžeme spekulovat, jak je to důležité. Přiložené měření je na konci repro kabelů na svorkách reprosoustavy, kabely jsou dlouhé 6m, tak mi to prostě z umístění komponent vychází. Kanály 1 a 2 ukazují nachytané AM modulované napětí z blízkých středovlných vysílačů, Impuls 981 kHz a Country 1062 kHz. Kanály 1 a 2 mají stejnou amplitudu a překrývají se, špičky jsou docela velké, 150mV. Červená stopa je rozdílové napětí na zátěži, čistá, žádný VF binec.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi september 27, 2019 12:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
keď skreslenie nie je dôležité. Wink


Zatím nikdo nedokázal identifikovat v ABX testu hudební ukázky s přidaným zkreslením 1%, ale i více. Na sinusu pár lidí horko těžko a řada lidí ne. Takže opravdu není pro poslech důležité, je to reklamní parametr Wink . Potvrzuje to i Carver challenge, kdy se zcela průměrným zesilovačem autor dokáže manipulací s FR a výstupní impedancí napodobit zvukově jakýkoliv zesilovač, který se mu přinese, s jediným předpokladem, donesený zesilovač nesmí mít větší výkon. Carver má 48 hodin na to, aby provedl na svém zesilovači úpravu. Pak následuje poslechový DBT test. Je vypsaná dost vysoká odměna pro toho, kdo ve slepém testu uspěje. Pokud vím, dosud to nedokázal nikdo.

https://www.bobcarvercorp.com/carver-challenge

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne september 29, 2019 10:34:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto osobne povazuju za velmi zasadni, a osobne se domnivam, ze i to je duvodem, proc se ve sve dobe prosadili "veci" jako FM acoustics apod.. Proste meli daleko vetsi rezervy v dynamice nez srovnavane komponenty a auru svycarska nad tim vsim Smile


PMA napísal:
BV napísal:
keď skreslenie nie je dôležité. Wink


Zatím nikdo nedokázal identifikovat v ABX testu hudební ukázky s přidaným zkreslením 1%, ale i více. Na sinusu pár lidí horko těžko a řada lidí ne. Takže opravdu není pro poslech důležité, je to reklamní parametr Wink . Potvrzuje to i Carver challenge, kdy se zcela průměrným zesilovačem autor dokáže manipulací s FR a výstupní impedancí napodobit zvukově jakýkoliv zesilovač, který se mu přinese, s jediným předpokladem, donesený zesilovač nesmí mít větší výkon. Carver má 48 hodin na to, aby provedl na svém zesilovači úpravu. Pak následuje poslechový DBT test. Je vypsaná dost vysoká odměna pro toho, kdo ve slepém testu uspěje. Pokud vím, dosud to nedokázal nikdo.

https://www.bobcarvercorp.com/carver-challenge

_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št október 17, 2019 19:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
Toto osobne povazuju za velmi zasadni, a osobne se domnivam, ze i to je duvodem, proc se ve sve dobe prosadili "veci" jako FM acoustics apod.. Proste meli daleko vetsi rezervy v dynamice nez srovnavane komponenty a auru svycarska nad tim vsim Smile



Díky M., jen nám chvíli trvalo k tomu dojít Laughing .

citácia:
Feedback is like an unpolished diamond. To the untrained eye, a freshly mined gem may not look valuable, or even attractive. But after the long and complex process of sorting, cutting, and polishing, its true value becomes obvious. In a similar way, learning to extract the benefits of criticism can prove to be an invaluable skill.


citácia:
Numbers, data, and a well-crafted argument are important aspects of convincing evidence. But used alone, their reach is extremely limited. Simply put, they're boring.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist