Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MOSFET ako nahrada klasickeho rele v AUDIO
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 09:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Malá DC složka (3V) reprákům neuškodí a na velké to vypne v 1. pokusu. To RC zpomalovací buzení tranzistoru není nic moc (stejně jako ten tranzistorový "komparátor"), při malé DC složce se to nechová optimálně, daň za jednoduchost. JMD, vyzkoušej taky závislost doby reakce (ne hrany, ale doby reakce na DC složku) na velikosti DC složky. Tyhle výhrady sice můžeme mít, ale v praxi to funguje OK, měření už tu bylo víc než dost.

OPA, věřím tomu že bys to navrhl optimálněji, mám jen jedno doporučení - tak to udělej a dotáhni to do použitelného a funkčního konce.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 10:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
JMD, vyzkoušej taky závislost doby reakce (ne hrany, ale doby reakce na DC složku) na velikosti DC složky.


Máš na mysli tieto merania, ktoré som sem dával medzi prvými v poradí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 10:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
jmd napísal:
To by mali byť tie avalanche "zenerové-lavínové" diody na 200V (1xUBR)

No a na co je to dobré ? V inverzním směru tam MOSFET diodu má.

Tuším niekde bola zmienka, že simulátor a model MOS v MC nepočíta s tou doplnkovou ochrannou diódou v púzdre MOS. Chcel som len s tým čo ponúka knižnica MC splniť všetky okrajové podmienky a detaily, tak aby priebehy čo najviac zodpovedali realite. Na reálnej dosky by tie diódy neboli, pričom by som sa rozhodoval medzi použitím varistoru na výstupe voči zemi alebo diódami voči napájaniu prípadne vytvorenia priestoru na doske pre oba prípady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 10:35:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, to je DC analýza a tam není mnoho poznat.

Myslím amplitudu V9 (viz obr.). A taky V10 (signál), ale v transient analysis.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 10:42:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Diodu v MOSFETu simulátor modeluje, nemodeluje překročení Ubr.
U bipolárů simulátor nemodeluje zenerku Ube v závěrném směru, překročení Uce, různé inverzní a lavinové režimy.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 10:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
jmd napísal:
Pri +/-3V na vstupe to začne cyklicky spínať...

To je vlastnost dynamických zpětných vazeb.
Když budeš dlouho na na rozhodovací úrovni, tak bude takový klopák relaxovat, překlápět s časovou konstantou těch zpětných vazeb.
Zrovnatak obvod zpožděného rozběhu odvozený od derivace napájecího napětí je pak citlivý na zvlnění.


Tvoj obvod je ale stabilnejší...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 10:50:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvoj obvod je ale stabilnejší...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 12:02:36    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ne, to je DC analýza a tam není mnoho poznat.


V tranzientnej analýze to vyzerá pri nízkych kladných DC úrovniach takto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 12:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

V tranzientnej analýze to vyzerá pri vyšších kladných DC úrovniach takto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 12:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2016 19:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Tvoj obvod je ale stabilnejší...

To je protože tam není žádná dynamická zpětná vazba a zpožděné zapnutí je odvozeno od naintegrovaného boost napájení.
Tím, že je buzení gate odvozené z klopáku, kde se hlídá funkce až po naběhnutí správného napájení je zaručeno, že časy otvírání/zavírán fetů nejsou ovlivněny napájením, ani rychlostí optronu, ani rychlostí vyhodnocení dc.
Obvod bez napájení definovaně stahuje buzení do 0 a drží fety zavřené.
Pokud bych chtěl otvírání/zavírání fetu zpomalit, tak stačí vložit do buzení odpor.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 09:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tu, pro zajímavost, několik měření vypínání při různých úrovních DC signálu. Zátěž je odpor 4R. Červená stopa a osa Y vpravo patří ke vstupnímu signálu zesilovače, modrá stopa a osa Y vlevo k výstupu zesilovače - průběh napětí na zátěži. Je vidět závislost vypínacího času na DC složce, ale žádná "překlopení" do opačné polarity. Postupný pokles výstupního napětí je akce DC serva zesilovače.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Při velmi malé DC složce (+exp. pokles) je vidět, že se MOSFET dostatečně neotevře (resp. znovu zapne s ohledem na vstupní RC v obvodu ochrany), je tam ale podstatně menší amplituda i energie, takže v reálu asi žádný větší problém.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To znovuspuštění po dlouhé době v závislost na RC konstantách vstupu a v gate (a amplitudě výst. DC) je zajímavý jev, je dobré se na to podívat. Tento záznam je dlouhý 8s a ještě 16s.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 11:09:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ono díky servu to v podstatě vypadá že ta "porucha" na výstupu téměř zmizela Smile každopádně to je i tak 300ms kdy se basák "griluje" , je to problém se spoždením detekčního obvodu nebo s kapacitou v G spínačů ? To by ale asi ta vypínací křivka nebyla tak strmá.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 12:04:42    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Tak ono díky servu to v podstatě vypadá že ta "porucha" na výstupu téměř zmizela Smile každopádně to je i tak 300ms kdy se basák "griluje" , je to problém se spoždením detekčního obvodu nebo s kapacitou v G spínačů ? To by ale asi ta vypínací křivka nebyla tak strmá.....


Pravda není až tak ani jedno.
Kdyby tam nebylo servo (nebo to byla porucha průrazem konce), tak na vstupu DC ochrany je konstantní napětí a zůstávají podmínky pro sepnutý mosfet.
300ms je tam jen pro menší DC složku. Čím větší DC složka, tím dřív to vypne. Z plné DC asi za 150ms. Ten čas se nedá zkracovat, aby to nevypínalo při nesymetrických basech.

Při srovnání s kontaktem relé je MOSFET podstatně lepší volba. S kontakty relé jsem naměřil všechny předpokládané nectnosti. Oblouk, odskoky a přepětí díky odtrhům DC. Co nevíme a nevidíme, to nás nepálí Smile . Až ty vyhořelé zesilovače a měniče.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 12:21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak jsi spokojenej s průchozím odporem ?
cca 50mR žádná výhra Sad činitel tlumení zesilovače jde z "miliónu" na 100 a odpor jako 2m 1,5qmm dvoulinky z Baumaxu Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 12:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom takhle:

http://www.mouser.com/ds/2/149/FDH055N15A-109639.pdf

Pravda, cena za 2 fety je jak za 3 kousky 30A finderu Very Happy

je otázka jak si přebere těch 60J stojící cívka basáku, jestli těch 150ms už není příliš...
150ms je cca 7Hz , jak si mám vysvětlit nesymetrické basy ? To je pro mě nový pojem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 22:59:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoniec zostanem verný zapojeniu odpojovača podľa Danharda a dvojitého RC členu na vstupe vyhodnocovacieho obvodu podľa BV viď schéma. Skúšal som Danhardov odpojovač kombinovať so zapojením BV, ale nedopracoval som sa k stabilnému chovaniu. Najbližšie prekreslím - vyrobím skúšobnú dosku a následne vyskúšam funkčnosť ochranného obvodu. Ďakujem pekne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2016 09:48:30    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:


je otázka jak si přebere těch 60J stojící cívka basáku, jestli těch 150ms už není příliš...
150ms je cca 7Hz , jak si mám vysvětlit nesymetrické basy ? To je pro mě nový pojem....


Krátkodobá nesymetrie na basech viz příloha.

Ale těch 150ms není žádná konstanta, když už počítat energii, tak z přiloženého obrázku. Pro větší DC to zase vypne dřív. Vždyť ty obrázky tu včera byly. Pokud se to někomu zdá dlouhé, tak přepočítat si vstupní RC člen umí snad každý. Tohle je pro 100k odpor a 2 kondenzátory 47uF v sérii, jak jsem to udělal před 4 lety.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2016 19:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
velky bobo napísal:
jmd napísal:
Pri +/-3V na vstupe to začne cyklicky spínať...


Není to náhodou tím, že ten řídící obvod je prostě navržený blbě ???

Tím to určitě bude Smile
Mohl by jsi sem dát Bobo nějaký řídicí obvod, který je navržený dobře ?
Určitě jich máš v rukávu pytel, když jsi nad tím už tolik bádal Laughing


Sežeň si dokumentaci pro střední poslechový monitor, vyvinuto a vyráběno ve VÚRT pro ČST někdy v osmdesátých letech minulého století. Možná je to i v monitoru R26, vyrobeno tamže pro Československý rozhlas. V různých modifikacích jsem to použil i pozdějí, to už je ale pod obchodním utajením. Bylo to zajímavé mj. taky proto, že tam bylo řízení odvozené ze tří kanálů (aktivní třípásmovka) a kombinovalo se to s ochranou repráků proti přetížení, zpožděným připojením repráků a nezpožděným odpojením.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2016 20:18:24    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Na zaciatok by mohla stacit i tato definicia z wikipedie:
citácia:
In the field of electronics, a bootstrap circuit is one where part of the output of an amplifier stage is applied to the input, so as to alter the input impedance of the amplifier. When applied deliberately, the intention is usually to increase rather than decrease the impedance. [1] Generally, any technique where part of the output of a system is used at startup is described as bootstrapping.

In the domain of MOSFET circuits, "bootstrapping" is commonly used to mean pulling up the operating point of a transistor above the power supply rail.

Viac v zdroji: https://en.wikipedia.org/wiki/Bootstrapping_%28electronics%29


Ale jistě, např. Transiwatt a dále. Jak jsem podotkl ve shodě s Danhardem, žádné ze zde uvedených zapojení není v citovaném smyslu bootstrap, snad kromě těch kde se využívá jen vnitřní kapacita MOSFETu a i tam to platí jen do jisté míry. A už vůbec to není zapojení s podpůrným kondenzátorem připojeným na uzel source. Je to ovšem jen žabomyší dohadování, poněvadž to všechno funguje stejně, kond na vstup, source i výstup. Někdo prostě mermomocí musí dělat chytrého Edit: tím, že se pokouší z někoho jiného udělat blbce.

Osobně proti bootstrapu nic nemám. nejednou jsem ho použil v úplně jiných obvodech. Jen mne serou lidi, kteří dělají z hovna vědu (to berte jako metaforu, hovno, tj. výkal, je dost významným materiálem pro vědecké zkoumání v oboru zvaném skatologie).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2016 21:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
danhard napísal:
velky bobo napísal:
jmd napísal:
Pri +/-3V na vstupe to začne cyklicky spínať...


Není to náhodou tím, že ten řídící obvod je prostě navržený blbě ???

Tím to určitě bude Smile
Mohl by jsi sem dát Bobo nějaký řídicí obvod, který je navržený dobře ?
Určitě jich máš v rukávu pytel, když jsi nad tím už tolik bádal Laughing


Sežeň si dokumentaci pro střední poslechový monitor, vyvinuto a vyráběno ve VÚRT pro ČST někdy v osmdesátých letech minulého století. Možná je to i v monitoru R26, vyrobeno tamže pro Československý rozhlas. V různých modifikacích jsem to použil i pozdějí, to už je ale pod obchodním utajením. Bylo to zajímavé mj. taky proto, že tam bylo řízení odvozené ze tří kanálů (aktivní třípásmovka) a kombinovalo se to s ochranou repráků proti přetížení, zpožděným připojením repráků a nezpožděným odpojením.


Ptal jsem se , jestli sem můžeš dát nějaký dobře navžený obvod.
Samozřejmě mě zajímá něco, co je k tematu vlákna - MOSFET jako náhrada klasického relé.
V tom poslechovém monitoru to bylo s MOSFETy ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2016 23:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam bylo relé. Ale to není podstatné, poněvadž vyhodnocovací obvod je pořád totéž - tedy pokud obvod s MOS skutečně emuluje funkci relé, a to snad zde bylo dostatečně dobře zdokumentované. Nemám chuť ani čas všechny tady ukázané obvody pitvat, momentálně mám poněkud jiné starosti a nehodlám se opakovaně dostat do situace, jaká mne postihla kvůli polemice se zde uváděnými pitomostmi, když jsem např. málem zpozdil odvoz ženy z nemocnice a kvůli vytrvalému dřepění u počítače už skoro nejsem schopen chodit. Takže kurz und gut - náhrada relé mosem je celkem jasná, jsou k dispozici tři základní strategie, všechny tu byly popsané nebo aspoň nahozené, snad si každý dostatečně inteligentní člověk dá dohromady, které to jsou, a pokud to nedokáže, ať se do toho nemontuje. Strategie návrhu řídícího obvodu je trochu méně průhledná, musí ale splňovat dva základní požadavky - rozpoznání poruchového stavu (rozlišení DC od signálu) a nezávislost funkce na stavu výstupu, tj. smí být řízen pouze a jen vstupním signálem, popřípadě také stavem napájení, a to pokud možno ještě před filtrací. Veškeré další triky jako zpožděné zapnutí, rychlé vypnutí atd. se pak už na to dají celkem snadno naroubovat, ale to je vlastně jiné téma, tady mělo jít IMHO především o emulaci spínacího prvku.

Nadbytečné složitosti mají dva hlavní účely - předvést konstruktérskou invenci nebo obejít patentovou ochranu (nějaká patentová řízení mám za sebou a vím, oč kráčí). Moje zásada je dělat věci co nejjednodušeji, jsem totiž člověk prostý a obyčejný a složité věci nemám rád, poněvadž jim nerozumím. Jeden fungující obvod spínače jsem tady už vyvěsil. Pokud by někdo k tomu chtěl patřičný řídící obvod, může si ho u mne objednat, to už by totiž byla práce a za tu se platí. Ty tady svoje produkty taky nevyzrazuješ a je to tak v pořádku. That's all. Good bye.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St január 13, 2016 09:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Nemám chuť ani čas všechny tady ukázané obvody pitvat, momentálně mám poněkud jiné starosti a nehodlám se opakovaně dostat do situace, jaká mne postihla kvůli polemice se zde uváděnými pitomostmi, když jsem např. málem zpozdil odvoz ženy z nemocnice a kvůli vytrvalému dřepění u počítače už skoro nejsem schopen chodit.

To je Tvůj problém, že máš potřebu si zde stále leštit Superego Very Happy
Tvůj přínos do diskuze je nulový, až na kontrolní úlety v hodnotách o 3 řády, které by snad mohly probudit pozornost jinak tupého stáda.
U toho Tvého "fungujícího" obvodu si vyzkoušej, jak se zachová při připojování zátěže, když bude vstup plně vybuzen třeba 10kHz.
(Jink, už jen to, že jsi sem dal tuto malůvku jako nějaký přínos a ještě to rozmazáváš, ukazuje notnou dávku ješitné poťouchlosti)

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 13, 2016 11:11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen malá technická vložka, ty IRFP90N20D co mám v obvodu ochran by měly mít DC odpor 0,023R na kus, takže 0,046R ve 2ks v sérii (ne 0,1R). I těch cca 0,05R je docela dost.

Chápu, že obvody ze simulace, kde je IRF140, můžou mást, ale v knihovně IRFP90N20D nemám. Stejně tak ty chybné hodnoty kondenzátorů ze stádia vývoje, jak jsem to dělal před víc než 4 lety a mezitím se některé podklady vypařily. Nicméně měří se na reálném obvodu, postaveném v červnu 2011 a ten se dodnes nezměnil, opravené hodnoty viz příloha.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St január 13, 2016 11:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

Ale jistě, např. Transiwatt a dále. Jak jsem podotkl ve shodě s Danhardem, žádné ze zde uvedených zapojení není v citovaném smyslu bootstrap, snad kromě těch kde se využívá jen vnitřní kapacita MOSFETu a i tam to platí jen do jisté míry.A už vůbec to není zapojení s podpůrným kondenzátorem připojeným na uzel source. Je to ovšem jen žabomyší dohadování, poněvadž to všechno funguje stejně, kond na vstup, source i výstup. Někdo prostě mermomocí musí dělat chytrého Edit: tím, že se pokouší z někoho jiného udělat blbce.

To je právě podstata bootstrap napájení, buzený spotřebič (MOSFET, nebo jeho budicí obvod) si sebou "vozí" nabitý kondenzátor opřený o jeho napájení. MOSFET se budí do gate proti source, tak je logické, že ten kondenzátor je opřený o source MOSFETU, nebo napájení jeho řízení, nikam jinam !
https://www.fairchildsemi.com/application-notes/AN/AN-6076.pdf
Blbce z Tebe není třeba dělati, sám to zvládáš dokonale Laughing
ps. u mého modelačního schema to není bootstrap i když kond vede na source, protože je source víceméně uzemněn, kond nelítá se zátěží a je napájen trvale.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa St január 13, 2016 11:43:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St január 13, 2016 11:28:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jen malá technická vložka, ty IRFP90N20D co mám v obvodu ochran by měly mít DC odpor 0,023R na kus, takže 0,046R ve 2ks v sérii (ne 0,1R). I těch cca 0,05R je docela dost.

Jaký "ne 0,1R" technická vložko ?
danhard napísal:
A jak jsi spokojenej s průchozím odporem ?
cca 50mR žádná výhra Sad

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St január 13, 2016 12:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
]]To je Tvůj problém, že máš potřebu si zde stále leštit Superego


Dancing happy Dancing happy Dancing happy

No, nevím, kdo tady má potřebu si co leštit - spíš si už nějakou dobu připadám jako Švejk před komisí a jediný komentář na úrovni tady byl od Miera. Evidentně jsem ti nějak nepadl do oka a nehodlám to dál řešit.

Pokud se týká tvé poslední křeče, ten návrh jsem ještě vzal vážně. Výsledek je takový, jaký se dal očekávat - svítí, nesvítí, svítí, nesvítí ... viz obrázek (při svém vzdělání jistě pochopíš, co tam je, ale přece jen malá nápověda, je tam vidět také kapacitní průnik signálu do induktivní zátěže ve vypnutém stavu).

Ass kissing

A jen tak mimochodem, tvoje poznámka o činiteli tlumení mne opravdu pobavila. Mohu ti jen doporučit, aby ses, pokud se reproduktorových soustav týká, nepletl mezi dospělé.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 13, 2016 12:34:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiaľ, ja tomu vôbec nerozumiem.

Ale mohla by sa tu zaviesť obyčaj, že ak príspevok obsahuje sprosté slovo alebo priezvisko adresáta, tak to pisateľ nemyslí vážne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Ďalšia
Strana 11 z 16

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist