Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dobry 8" do 3pasma
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 16:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Zesilovace nejsou problem. Ikdyz ted mam jen dva monobloky, lehce v nich udelam treba osm samostatnych koncu. Budu jen limotovam vykonem - napajeci napeti cca +-40V, vykon trafa dostatecny, chladice taky Smile.

Uz jste nekdy nekdo ten vyskac od Perlessu slyseli? Vysky budou problem. Treba na ScanSpeak 9500 jsem si nezvykl a sel z domu. Dynaudio vysky jsou navykove a z Esotaru prejit na neco jineho bude tezke Sad((

Rada at pouziju neco z Visatonu? Ne tak hrrr... jeste predtim, nez mi tady nekdo poslal odkaz na Visaton jsem je mel za "srace". Asi nejaky chybny predsudek z minulosti... Tak se toho predsudku zbavuju a kdo me zna, tak vi ze to bude tezke. Mozna jsem mel napsat na zacatku, ze chci dobre reprodultory a jen od vyrobcu, kteri mi nejak moc nevadi... Jsem proste vybiravy a obcas dam na pocit vic nez na data/fakta Sad Skoda ze Seas je hned za Visatonem, ale na rozdil od Visatonu ty repraky jsou porad bud stribrne, nebo jinak ohavne Sad(( Fakt smula. M15CH002 uz tady byla a neprosla.
Ma prosim nekdo VOXy? Jaka je zkusenost?

Jsem rad ze reagujete a radite, ale pozadavky jsou jasne.... reproduktory cerne... pokud mozno od jednoho vyrobce, jedna modelova rada, aby nebyl kazdy uplne jiny, pokud maji byt na jedne predni stene.
Usporadani s jednim stredem? Jak jsi to prosim presne myslel?
Bud d'Appolito a basaky z boku (coz bude problem pro konstrukci ozvucnice, mrizka na ochranu...), nebo vsechny ze predu... debata tady uz probehla, vcera vecer jsem si to kreslil jak by to asi vypadalo a WWMTMWW s 4x8" je porad favorit cislo jedna . 4x10" by bylo uz hodne vysoke (manzelka akceptuje bednu jen do 172cm) a siroke a jen 2x 10" nevypada dobre, porad siroke a opticky jeste vice s chybejicimi reproduktory...
sakra, vymyslel jsem si sam na sebe tezke zadani. Pokud to bude budget verze, tak jsem na 40.000 za reproduktory, kdyz bych se rozsoupl tak jsem na 60kKc a to tam porad jeste nemam ty Esotary Sad To bych musel jeste tak dalsich min. deset pritlacit a to uz zacina vypadat fakt desive Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kyselym
Hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Plzen

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 17:22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

visaton nikdy nebyl podle me "Srac". Spis to smysleni lidi o nich vzniklo na zaklade toho ze sice jsou dobre ale zatu cenu za kterou je prodavali nabizeli jini vyrobci lepsi zbozi. Spis za mensi cenu stejne dobre. napr seas atd. Ted jsou ceny visaton ale uplne jinde...

tak k veci: kdyz teda opovrhujes visatonem, seasem, ScanSpeakem a peerless ti taky moc nevoni tak co ETON?
basy:
http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?cart_id=2021873.24378&pid=285
mid:
http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?cart_id=2021873.24378&pid=279
nebo
http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?cart_id=2021873.24378&pid=280
vyska:
http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?cart_id=2021873.24378&pid=278
pripadne KITy:
http://www.madisound.com/eton.html

osobne si ale nedovedu predstavit delat na takove mostrum s 4x 8"bas + 2x4"mid a 1x1" vysku pasivni vyhybku No uz jen proto ze nesrovnas citlivosti( edit: pri konf. 2x8"bas +2x4"mid+vyska by to uz asi slo-ale jen hruby odhad)

pokud bys uvazoval o aktivu tak jen ty repra bys asi z USA dotahl za nejakych 45tis na obe bedny.

dalsi osobne: povazuju za nesmysl drzet se jedne znacky...a delat repra kvuli vzhledu...nevim no...snad se da najit rozumny kompromis ne? Smile

jeste se te zeptam: mas vubec vybaveni nato abys udelal vyhybku? mikrofony, mistnost atd? a mas hlavne poradnou poslechovku? mam totiz pocit ze ne (ale treba se pletu... nechci se te nijak dotknout) tak bys mel lepsi vybrat si neco hotoveho pripadne nejakou stavebnici a nic na ni nemenit. Pokud je jedinym tvym kriteriem vzhled pak verim ze si urcite neco vyberes...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 18:35:12    Predmet: Odpovedať s citátom

při WWMTMWW se do čtyřiceti nedostaneš ani za nic. Slušný repráky na basy stojí v osmičce cca 3000/kus potřebuješ 4 na bednu a máš 12k
středáky budou dva za 4-5 tisíce. výškáč minimálně 3-4k to máš celkem 22k za bednu jenom měniče !
zvaž ty desítky opravdu! jeden stojí 4,9k (scanspeak a je hliníkovej a černej a sakra dobrej. zbyde ti pak i na lepší střeďák a zvuk bude rozhodně někde jinde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 19:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole šel bys komplet do SS ? Výšky Acuton by cenu uplně rozhodily co ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 19:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano a NE !
Ano, šel bych komplet do skenspíku a asi půjdu (25w8657SE/15W4531/D2904-9800)

Ne, Accuton na výšky tu tu cenu moc nerozhodí, asi jenom o tisícovku víc.

Důvod proč jej nakonec asi nepoužiju je že se mi zdá že neexceluje v dynymice okolo 2kHz. Nejsem si jist že se mi bude dlouhodobě líbit .A tu 9800 jsem ještě nezkoušwl a líp se frézuje Smile

Ještě budu muset vyzkoušet tu KE25SC!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 19:30:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Kyselym: mistnost ted co mam tak neni uplne idealni, ale nez ty bedny dodelam (coz predpokladam ze bude nejaky ten rok trvat - minule mi to zabralo cca 3 roky, ikdyz samotna prace se dala zvladnout za pul roku), tak do te doby bude i nova mistnost. Ta ted je dostatecne velka, ale vsude dlazba...

Pistole, da se to poskladat... pouzil jsem cenik z Audium a kdyz dam 9700, kterou ty sam pouzivas, pak 4x XG18 a 8x PL22, tak to vyjde. Nebo misto PL22 treba ty Visatony.
Jak bys pak tu bednu s desitkou delal? Ja nechci klasicky tvar. Tam mi chybi fantazie Sad
Ale vliv na me mas velky, to zas jo... Smile


Naposledy upravil richard_majer dňa Št máj 03, 2007 19:33:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 19:35:55    Predmet: Odpovedať s citátom

hele a co takhle sitka z pruzvucny tkaniny a dat reproduktory jaky chces?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 19:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole napísal:
A...a líp se frézuje Smile



To je dulezite. Dumal jsem jak bych delal diry pro Audaxy, ty jsou taky mimo hru z duvodu obtizneho umisteni Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 20:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

jaxem řekl: PL22 stojí skoro 3000,- (+-nějaká ta stovka) hele není to žádnej průšvih ale než dvě takovýhle osmičky tak neváhat ani chvilku a za stejný prachy desítku.
Je dobrej fígl jak tu bednu opticky zúžit a jak dostat co nejužší průřez. opticky pomáhá úběžné zakulacení hran a aby ses vešel se šroubama můžeš před smontováním beden vyfrézovat zevnitř montážní kapsy na narážecí matice. šířka s tím scanspeakem nepřekročí 28-29 cm a to už jde !
Ve tvaru bych se nechal inspirovat Rockportem vypadá to elegantně i stěma dvanáctkama. Pokud použiješ ty desítky v DApolitu máš skoro půlmegovou bednu. Ještě to dobře navrhnout.
S tímhle designem ti jsem ochoten pomoct je to zajímavý. Ten 9700 si můžeš přijet poslechnout máš to ke mně kousek Můžeme to probrat. Pokud do toho chceš vrazit čas a peníze garantuji že ty dymaudia to přehraje jak nic!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 21:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pistole, diky. Urcite bych se rad zastavil. Zitra jedu na dovolenou a ozvu se potom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 11:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole
Jak se díváš na Audiotechnology? Zaph proměřil akorát jeden.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 11:16:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty hliníkové desítky SS také doporučuji.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 11:18:35    Predmet: Odpovedať s citátom

A ať už to budeš dělat s jakýmakoliv reprákama, tak to hlavně udělej v aktivu, je to fakt ÚPLNĚ o něčem jiném, mohu potvrdit a jen a jen doporučit Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 11:33:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Alesk
Zas tak bych to nezveličoval, od středů nahoru není menší chuchvalec pasivních součástek až tak obrovský průser, ale samozřejmě jsem na tvé straně.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 11:40:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Opak je pravdou. Sám jsem to měl donedávna jako poloaktiv, tzn. bas/středovýšky aktivně, středy/výšky pasivně. Nebylo to špatné, určitě lepší než úplný pasiv, ale teď to mám dělené aktivně komplet a nejvíc se to zlepšilo právě na středech a výškách. Toť má pozitivní zkušenost, kterou ale nikomu nevnucuju... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:03:47    Predmet: Odpovedať s citátom

AlesK
to je super, jestli je to pravda

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

přínos aktivu je úplně všude !
Změna je, asi jako když vyměníte lacinej reprák za scanspeak nebo excell.
Zkoušeli jsme to: a i s lacinou aktivní vexlí (3800,-) a PA studiovejma zesilovačema za 6 tisíc/ks to bylo neskutečně znát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 14:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohu jen potvrdit Pistoleho přirovnání: "Změna je, asi jako když vyměníte lacinej reprák za scanspeak nebo excell." Tak nějak to u sebe vnímám taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2007 11:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:01:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 20:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

sice ne 8", ale co toto???
http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=153&products_id=1480
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 07:09:58    Predmet: Odpovedať s citátom

tak schválně... jaké asi budou praktické dopady při použití repráku co má :

fs=21Hz
Qtc= 0,46
Qm= 3,5
citlivost = 83 dB
co to znamená ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 16:00:24    Predmet: Odpovedať s citátom

to nevim Sad Asi bas jak hovnem o stan? (jiste ze aspon dva na jednu bednu aby se dohnala citlivost)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hogy
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 21:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No kdyz pouzijes 4,tak mas slusny zaklad na uzavrenou bednu. Takovou malickou ,-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Po máj 28, 2007 11:55:57    Predmet: Odpovedať s citátom

"Změna je, asi jako když vyměníte lacinej reprák za scanspeak nebo excell." To je logické, veškeré humusy, ať už lineární nebo nelineární, nejsou ještě více humusovány, ale jsou slyšet tak jak jsou, čili ani nejlepší aktivní filtrace se strmostí 300dB/oct nedokáže odstranit charakter měniče.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2007 11:26:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pistole, Hogy, vyjadrete se k tomu prosim jasneji. Ja z parametru nepoznam jake bude chovani a to co jsem videl v ruznych programech je hezke, ale nevim jak to bude v praxi vypadat. A nemam ani cas, ani finance a ochotu to zjistovat sam, to je koupit, zmerit a pouzit/vyhodit a opakovat.

Ta bedna zas tak velka nevychazi... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2007 16:20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW napísal:
veškeré humusy, ať už lineární nebo nelineární, nejsou ještě více humusovány, ale jsou slyšet tak jak jsou, čili ani nejlepší aktivní filtrace se strmostí 300dB/oct nedokáže odstranit charakter měniče.


Jak dumám tak dumám, nenachádzam v tejto vete pätu a ani hlavu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2007 16:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:02:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2007 16:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:02:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2007 18:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapi, diky za prizpevky, ale primarne je to o reproduktorech... aktiv reste jinde. Pak dulezite komenty zapadnou v palastu. Diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2007 19:17:17    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:02:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist