Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poradte aktivny Subwoofer /do 150e/
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gangstaunitg
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2011
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: St február 23, 2011 13:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosim pekne, co je toto za SUB http://www.elektros.sk/reproduktorove-zostavy-/11832-subwoofer-m-audio-sub-8-wenge.html

To nie je prave M-audio vsak, to je nejaka polska chobotina
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Optio
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2011
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 23, 2011 20:48:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To Rob.m: Suby celkovo nie su moc vhodne na posluch hudby:), samozrejme viem ze vela ludi to tak pouziva. Pre mna osobne je to tiez "dehonestovanie" hudby a moze to byt Velodyne jaky chce, SUB jedine na filmy ci hry! A zas take zle to s tym Jamom nie je, hlavne co sa tyka TOP modelov starsich Made in Denmark, ci terajsieho SUB C80, hudbu som na nom sice moc nepocuval, ale pri filmoch zadelil slusne, na co je aj urcený.

To gangstaunitg: K hentomu SUBu ti tu asi nikto nic moc nepovie a bude to daka Polsko-Cinska kopirka (Horsiu kombinaciu si uz predstavit neviem ani Laughing ) a nie orig. M Audio.

A k tomu SUBu, neboj sa toho nazvu "dunitko" ako tu popisujeme Very Happy, secky suby do tych +- 1000€ su "dunitka" v podstate, samozrejme ma to daku hierarchiu a je pravdepodobne, ze cim vyzsia cena, tym to bude lepsie + zavisi vela od vyrobcu a jeho cenovej politiky. To Jamo je uplne inde ako tvoj Logitech, cize ak ti ten stacil, tak z tohoto nebudes chapat, cize sa ho vobec nemusis bat. Konkurencia v podobe Sony ale aj Yamaha v tej cene do 200E je odpad, teda Sony je odpad a Yamaha je natom trochu lepsie. Chod napr. do NAY OC Danubia ak si z BA a tam mas komercnych SUBcov okolo 200E vela a mozes si ho tam aj vypocut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gangstaunitg
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2011
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: St február 23, 2011 21:04:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne si to napisal Optio, dik
Skusim teda ten JAMO sub 250 a dam vediet moj nazor.

este som rozmyslal ci by som nespravil lepsie ak predam av40 a kupim bx8a tiez od M-audio, a vykaslal by som sa na SUB. Ci by mi ten Subak tam nechybal to neviem, ale predsa by to zahralo nizsie ako 85hz co mam teraz. Na papieri vraj 40hz tie bx8a.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 10:48:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Optio Arrow ty vole ty trepes hovadiny.To kde na toto chodis...!!!
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gangstaunitg
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2011
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 11:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bassline, ak teda sa vyznas, Co podla teba do 200e?
predat av40 a kupit bx8a? predsa zahraju ovela nizsie a myslim ze mi to postaci, lebo zacinam sa pomaly uskromnovat s tym co mam, kedze toto forum je mimo mna. Aspon zatial kym nezacnem zarabat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Optio
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2011
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 11:38:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BASSLINE skus to specifikovat s cim mas problem, rad sa necham poucit;)

A rady "kup Velodyne" stale dookola chalanovi tiez moc teda nepomozu, ked na to nema proste, ako aj rady typu "dosetri a kup z eBay", uz sa zmienil niekolko krat, ze 200€ je limit, cize asi nechce/nemoze dosetrovat. A tych moznosti v tejto cene moc nieje, resp. "dobrych" moc nie je, inac je ich jak na***ych (Heco, Magnat, Jamo, Pioneer, Sony, Yamaha, Koda...) alebo pozret inzerciu, ale tam toho tiez moc do 200€ nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 12:18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zaujímavé sledovať ako sa to stále opakuje. Niekto nový sa na hocičo opýta, dostane pár rád ale nakoniec si za hlavného poradcu vyberie toho s najdrzejším, najhlasnejším prejavom.
gangstaunitg: až nechceš dať viac ako 150 éčiek, tak si za tú cenu kúp hocičo napr. to čo sa ti najviac páči. Až počúvaš hudbu ako je "Bass I Love You", tak je to jedno. Doma som to vyskúšal a basák sa nie a nie hýbať Sad Ale gate mi viali pekne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 13:00:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nevím, ale než přiblblý subwoofer, který ho stejně akorát bude lákat k dunění, tak radši jiné bedny. Časem stejně přejde na jiný styl hudby.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gangstaunitg
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2011
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 13:26:56    Predmet: Odpovedať s citátom

radsej teda bx8a? Uz aj ja sa k tomu viac klaniam. Kaslem na SUB asi, aj tak by ho nemohol doma nikto vystat Smile

Tak mi to aspon zahra kusok niszsie ale nebude to duniet Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 13:31:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda, že tu není smailík palec nahoru. Dal bych ti ho Wink
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gangstaunitg
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2011
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 13:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile

Uz len spravit dost miesta na stoliku. Su podstatne rozmernejsie ako av40
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 14:34:32    Predmet: Odpovedať s citátom

A co je zle na kupeni dobreho subu z ebay namiesto lacneho shitu u nas v obchodoch.Kupujte si co chcete...
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 14:39:47    Predmet: Odpovedať s citátom

BASSLINE --> Len to, ze za 150 - 200 EUR nekupi hrajuci SUB. To je vsetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 15:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Akoze nekupi.Tiez teraz spliechas.Nedavno sa na ebay predal Velodyne spl 800i za 160 libier.Tak akoze nekupi...???
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 16:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zalezi od toho, co si predstavujes pod pojmom "hrajuci" Laughing Kazdy mame inu predstavu - to je fakt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 16:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Akoze moze sa stat,ze ti dojde pokazeny Rofl
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Ut júl 19, 2011 12:22:16    Predmet: sub Odpovedať s citátom

caute, viem, ze to je neaktualna tema, ale mam zaujimavu skusenost...

kupil som si jamo SUB 200 este ked stal 150eu, vtedy za novy sub vychadzali recenzie hlavne z USA velmi pozitivne ako to najlepsie co za tu cenu co slo zohnat v shope...vraj bol v tej cene nad yamahou aj sony /co je snad samozrejme lebo som ho aj porovnaval v shope a sony je hnoj/

je to sub vyzarujuci do podlahy, jeho velke + vidim ako moznost nastavenia plynulej fazy a aj medznu vysku frekvencie pokial zahra...

jeho zvuk bol s velkym objemom kopaka s obcasnou nekontrolou najhlbsich tonov v tomto pripade pod 50hz ... inac je docela presny a hutny nieje to ziadny dunic a vie hrat aj pekne tvrdy `spicaty` bass...pouzivam to s nemeckymi monitormi Arcus AS5 /D appolito SEAS stredobasy + SEAS vyskac/ a ladenie bolo tazke....okrem spravnej pozicie ladenej na centimetre bolo tazke zladit celkovy charakter... idem radsej k veci Very Happy

odporucam tento SUB otocit na chrbat, postavit ho na nozicky /ja mam gumenne/ nech vyzaruje do vrchu...na vrch mu treba polozit dosku /ja sa chystam mramor zohnat dosku mam len skusobne/....tu dosku treba, lebo sub je prisposobeny vyzarovat do nozickami urcenej vzdialenosti do odrazu a mramor viete preco bude nejlepsi... po tomto experimente a doladeni /treba zdvihnut freq nech hra vyssie az niekam po 70hz/ sa zvuk zmenil na nepoznanie....zo subwooferoveho mamut zvuku a tazkej kontrolovanosti vo vyssich hlasitostiach sa zmenil na velmi rychly a sviezi bass prosty dunenia nestihania.../dokonca teraz hra taky `suchy` bass co som u subu este nepocul v kladno zmysle slova/ som si vsimol ze ked vyzaroval do spodu jak keby ho to nafukovalo /ozvucnica nieje makka ale no predsa to je slabsie/..spolu s touto upravou zacal hrat tichsie pokles vykonu, ale nieje nijak dramaticky je dost vykonny a nemam problem dat volume...skorej on hral tak citlivo, ze som ho mal pusteny vzdy na minime lebo potom uz hral moc bassov. Basy su neuveritelne lahke aj tie najtazsie kalibre pri velkej hlasitosti vobec nepodliehaju nejakemu zahlteniu a buseniu co mu bolo svojske ....akykolvek silny bass zvlada s prehladom az to neviem pochopit preco ho takto nevyrobili...zvuk sa neda porovnat a velmi pekne splynie s monitormi a co vidim ako najvacsie plus vobec neubera s priestoru a detajloch inych pasiem, je tam uplne vsetko a bass zo subu to pekne doplna...proste pohadka...najradej by som to predviedol, ak ma niekto cestu v NR a jej okoli som ochotny to ukazat.... neviem ci to bude platit aj na ostatne do spodu vyzarujuce suby, ale tento JAMO sa zmeni tymto pokusom na nepoznanie...

este dodam, ze podobne experimenty som robil aj pri vyrobe vlastnych SUBov najcastejsie to boli 2 komorove s repro vo vnutri pocitane cez free programy...tiez im casto zvukovo pomahalo, ked repro vyzaroval do vrchu, bass bol vzdy taky lahsi rychlejsi postradajuc tazkopadnost...to iste plati aj na CREATIVE 5.1 ktore pouzivam na zahradke, sub mam jednoznacne na lezato aby vyzaroval repro do vrchu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist