Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poradte zaciatocnikovi

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne marec 06, 2011 20:48:01    Predmet: Poradte zaciatocnikovi Odpovedať s citátom

Dobry den.

Ako vidno z nazvu temy, som v tejto oblasti novic. Takze zatial nemam velke naroky(asi), pretoze moj sluch nie je trenovany.

Zakupil som si AVR Onkyo 607 ako zaklad mojho domaceho systemu, ktory chcem postupne budovat.

Takze, momentalne som v stadiu, kedy hladam repro pre stereo posluch. Mam doma od kolegu pozicane repro Yamaha NS-777, aby som si aspon co to napocuval. Nazory na tieto repro som si uz stihol precitat v inych vlaknach. Pravdou je, ze ani mne sa na nich nieco nezda, hlavne v oblasti basov, ale moj nazor je nepodstatny, kedze som zatial toho nepocul vela a nemam vhodny priestor pre ich zadny bassreflex.

Co sa tyka repra, chcel by som ist cestou bazarovej kupy.
Momentalne su s prednym bassreflexom (potrebujem repro bez zadneho BR) zohnatelne napr. Tannoy Mercury F4 a MX3 a Focal Cobalt 806S.

Otazka teraz znie. Je napr. MX3 dostatocnym repro pre zaciatok, alebo sa treba poobzerat uz niekde inde?

Dakujem za vase podnety a ano, viem, ze repro treba pocut Wink Len sa snazim vyselektovat, comu venovat pozornost.

Pocuvam skoro vsetko, OKREM Hip-hopu, Metalu a tazkeho Rocku.
miestnost 18m^2 v panelaku.

boman
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ne marec 06, 2011 23:19:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako skoro u všeho je to o penězích. Napiš kolik max do toho můžeš dát.
Já mám u rádia Mission 731 a i to se dá poslouchat. Pro někoho jiného je to nepřijatelné. Otázkou jsou tedy tvé nároky a tvé finance. Nejlépe vychází dobrá bazarová koupě nebo vlastní výroba.
http://www.youtube.com/watch?v=sMZLZ6-p6GA

Tady bys mohl zkusit poslechnout ty Fostexy
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10837

Tady je k nim nějaké info i frekvenční charakteristika.
Cena je tam za jeden kus.
http://www.notape.net/product/show_product/399379

Jinak ten Focal Cobalt.
http://www.focal-reproduktory.cz/test/focal-cobalt-806s-stereo&video_06_02.jpg

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 00:28:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, financie som zabudol spomenut.
Chcel by som kupit nieco do 400e.
Povodne som rozmyslal nad novym repro typu Wharfedale 9.3, alebo Qln 601MkII, pretoze maju predny BR a cenovo by sa clovek do toho este +- zmestil.

No v bazare by sa clovek za tuto cenu vedel dostat aj k niecomu lepsiemu, len neviem posudit, co stoji za pokus.

Ako napr. ten Tannoy Mercury MX3. Cena je super (240e), ale otazka je ako to hra? Bol by ten Tannoy lepsi ako tie regalove Wharfy?
Ide mi hlavne o vernost prednesu, nepotrebujem nieco, co musi extremne basovat. A aby sa to hodilo k mojmu Onkyu.

Proste chcem tie peniaze co najlepsie vyuzit, kedze nas cakaju este dalsie investicie do domacnosti. Preto sa obraciam na vas po radu, kedze som nemal tie repro sancu pocut a porovnat.

Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 02:36:49    Predmet: Odpovedať s citátom

S diamond 9.3 chybu neurobíš.. ako vstupenka di hi fi je to dobrá volba..

- na bazáry je to tak ako vravíš, akurát osobne sa priklánam skôr k bazarovým zosíkom než k repro, niekomu možno nevadí že nejaký kokot mohol reproduktory ošahávať a poznám vela expertov ktorý stláčajú membrány atd... - ono v podstate nikdy nevieš čo tie repro majú za sebou, výnimkou by bola možno kúpa od človeka, ktorý je podobný puntičkár ako trebars ja sám a pár ludí tu na forach.

- dobré ohlasy som čítal na cabasse mt3 http://www.son-video.com/images/static/Rayons/Hifi/Enceintes/Cabasse/Antigua/ANTIGUA_CR.jpg

- samozrejme možností je viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 09:32:46    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Focal nicko Dakujem za reakciu. To s tym bazarom je vzdy riziko, ale snad ludia uz vedia, co mozu s reprom robit. Osahavanie repra by mi este az tak nevadilo Smile No pretlacena membrana by problem uz mohol byt. Este k tym Cabasse mt3. Vyzera zaujimavo, no nie je rozsah od 69Hz malo? Hlavne ak to ma byt univezalna zostava (rozumej aj na filmy)? Viem, clovek moze hodnotit az po pocuti, ale najpr musim daco vyfiltrovat, kym sa dostanem k pocuvaniu.

2 All Ak by ste mali tiez typy, trebars aj bazarove, tak kludne daco postnice, potesim sa nazorom. Ak by ste niekto vedel zhodnotit a porovnat napr. tie Tannoy MX3, tak budem vdacny aj za vase komenty.

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 09:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Focal nicko a s tym MT3 sa uz cenovo za nove dostavam daleko nad 400e, takze by ich bolo mozne kupit iba ako bazarove. Ale aj tak vdaka Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 10:22:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli jsi někde našel ty Focal Cobalt, tak neváhej a zkus si je poslechnout. Vypadají dobře.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 12:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

2 jargan:

Nj, tie vyzeraju zaujimavo...len tam uz ta cena je trochu vyssie ako som planoval. Ale pacia sa mi velmi, aj zvukovo si ich pochvaluju. Uvidime co na to moja polovicka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 15:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Cobalty sa vyriesili sami, su uz prec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob.m
Hifista


Založený: 15 jún 2008
Príspevky: 171
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 21:14:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kukni tu: http://www.hifibazar.cz/
v sekcii použité repro sú Mission M33, s Onkyom ako r.. na šerbel. Nečakaj však metalový ošiaľ, na to sú iné bedne. Potom Mordaunt Short Avant 904i-to isté. Mnou niekoľkokrát overená kombinácia. K tomu AVR nezháňaj veľké bedne, neutiahne to. A tie Mission- vysypať pieskom,postaviť na podložku (žula,mramor), pomôcť im dobrou kabelážou a odvďačia sa ti parádnym posluchom.

_________________
BV Audio A 300SE,Pioneer PD D9 MK ll, Canton Ergo 609 DC, Cardas Microtwin a Crosslink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2011 07:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Rob.m Velmi pekne dakujem za tvoje tipy. Urcite sa na to pozrem. Metal od toho ani nechcem, kedze taku muziku nepocuvam Smile

edit: tak bedne su to pekne a zaujimave. Ale maju pre mna zasadny problem, ze maju bassreflex dozadu. Vdaka moznostiam panelakovej obyvacky (cize trhace okien ani nepotrebujem) ich musim pritlacit velmi na stenu a tu sa zadny bassreflex neodporuca...Mal by si typ aj na nieco s prednym, popripade spodnym reflexom?

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2011 12:20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som s onkyom prevádzkoval repro mission m73 5 rokov, no tie majú basreflex vzadu. No bol som spokojný. Pozri sa po repro q acoustic model 1030 ten bol mišiakom podobný aj zvukovo a má basreflex vpredu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob.m
Hifista


Založený: 15 jún 2008
Príspevky: 171
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2011 15:50:38    Predmet: Odpovedať s citátom

boman napísal:
2 Rob.m Velmi pekne dakujem za tvoje tipy. Urcite sa na to pozrem. Metal od toho ani nechcem, kedze taku muziku nepocuvam Smile

edit: tak bedne su to pekne a zaujimave. Ale maju pre mna zasadny problem, ze maju bassreflex dozadu. Vdaka moznostiam panelakovej obyvacky (cize trhace okien ani nepotrebujem) ich musim pritlacit velmi na stenu a tu sa zadny bassreflex neodporuca...Mal by si typ aj na nieco s prednym, popripade spodnym reflexom?

Dakujem

Mal som ich 2 roky pritlačené na stenu. Basreflexový otvor sa dá zakryť molitanom (dodávaný s bedňami). Problém je len pri vysokej hlasitosti. Inak pohoda. Spomenul som si na KEF radu IQ a tie majú basreflex dopredu. Počul som ich ale s AVR Pioneer a hrali krásne (výšky boli trošku ostrejšie oproti Myšiakom). Má ich aj kamarát ale s (CA Azur 650 a chváli si ich)

_________________
BV Audio A 300SE,Pioneer PD D9 MK ll, Canton Ergo 609 DC, Cardas Microtwin a Crosslink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boman
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2011 16:03:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob.m napísal:

Mal som ich 2 roky pritlačené na stenu. Basreflexový otvor sa dá zakryť molitanom (dodávaný s bedňami). Problém je len pri vysokej hlasitosti. Inak pohoda. Spomenul som si na KEF radu IQ a tie majú basreflex dopredu. Počul som ich ale s AVR Pioneer a hrali krásne (výšky boli trošku ostrejšie oproti Myšiakom). Má ich aj kamarát ale s (CA Azur 650 a chváli si ich)


Naozaj ti dakujem za tipy. Nad tym KEFom som rozmyslal uz. Musim si ich niekde najst a ist popocuvat.
A k tym repro Mission. Vies mi vysvetlit, co za problemy vznikali pri vyssej hlasitosti s tym upchatym reflexom? Zacalo to dunet?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2011 18:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

S mišiakmi nie je problém len proste pri vyššej hlasitosti nestíhajú a začínajú skreslovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist