Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kazetový magnetofón vaše rady a skúsenosti
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 24, 25, 26  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 05:36:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
Mam moznost kupit TC-K711S, TC-K700ES alebo TC-K750ES v rozumnej cene. Ktory by bol najlepsia volba?
Po dvoj-deckoch nema vyznam sa pozerat?

TC-K750ES

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 08:28:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Dvojdecky asi mozes spokojne vylucit pokial nechces vyslovene prehravat z kazety na kazetu. Dnes je asi ich jedinou „vyhodu“ ze sa ti tam ma viac co pokazit kedze vsetky kurvitka tam mas 2x. Ale ak ti ide o to v niecom sa vratat super volba:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 09:21:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
Jupi napísal:
Mam moznost kupit TC-K711S, TC-K700ES alebo TC-K750ES v rozumnej cene. Ktory by bol najlepsia volba?
Po dvoj-deckoch nema vyznam sa pozerat?

TC-K750ES

Téměř stejný je novější model TC-K770ES. Dvojdeck postrádá praktický význam, jo leda jako druhá záložní mechanika pokud se první porouchá.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 12:50:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo na jednom nahrávat a na druhém přehrávat (šetřit hlavy).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 18:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech uz kupis akykolvek z tych Sonakov a bude mat v audio ceste chip 4066, tak ho vymen za MAX 4066. Je to par € a pocutelny posun vpred.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 18:51:20    Predmet: Odpovedať s citátom

O tych 4066 viem. Cital som na Alexovych strankach. Tak bud zoberiem od neho alebo dam NXP 74HC4066 (ak sa nemylim).
Vdaka za pripomenutie.

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 20:21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
O tych 4066 viem. Cital som na Alexovych strankach. Tak bud zoberiem od neho alebo dam NXP 74HC4066 (ak sa nemylim).
Vdaka za pripomenutie.


max je lepsi ako 74HC4066, aj ked rozdiel nie je az taky, ako medzi tym, co v nich je a 74HC4066...Ked ale hladas deck do 200€, tak na ANT 4066 asi zabudni...
P.S. Mam teraz doma Alexovho sukromneho znacne modifikovaneho Dragona...Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 21:32:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo myslis tapeheads.net a Alexa Nikitina? si od neho kupil deck ci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 21:46:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, Alexeja Nikitina. Odpoved na druhu otazku je trochu zlozitejsia, ale v podstate sa da na nu tiez odpovedat ano.
Mam od neho aj jeho legendarny modifikovany Technics RS-B965MF a modifikovany 9,52cm/s Tascam 122 MKIII a momentalne ma hlavu a ruky strcene v mojej Nakamichi 1000ZXLke.
Alex je kazetakovy genius....Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 22:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

som nevedel ze v BA mame pokope vsetky tieto tape decky. Ako to dopravujes k Alexovi? klobuk dole inak, pre tape decky mam stale este slabost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 23:25:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mame, mame aj kopu inych Wink
Moj Tascam 122MKIIIM9 je podla Alexa len siedmy na svete....Ked dorazi zmodifikovany 1000ZXL a trochu ho napocuvam, tak budem asi pisat cosi na tapeheads o Technicse RS-B965MF, Tascame 122MKIIIM9, Dragone FM, 1000ZXL, CR-7, ZX-9 a Tandbergu TCD-3014, kedze to nema vela ludi pohromade. Aspon tak som sa dohodol s Alexom.
Alex ma uz k dispozicii aj druhu generaciu ANT4066- ANT4066B a poprosil ma, ci by som si ho nevypocul a nepovedal mu nieco k tomu ( co samozrejme s radostou urobim). Takze budem to musiet trosku napocuvat a potom nieco napisem, ked sa najde chvila casu.

Ako to posielam? Nuz velke drevene bedne a hromada makkeho materialu. Napriek tomu moj Dragon na ceste k Alexovi zdochol...preto mam Alexov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne január 26, 2014 18:58:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla tapeheads nepatri prave Dragon k zvukovo najlepsim navyse je pomerne poruchovy. Myslene samozrejme z pohladu absolutnej spicky kde radia najvyssie skor ZX9 a ZX7. Ja som chcel najst nejaky s nastavenim Azimutu pre playback a bol som sklamany ze 680ZX ma len record azimut. Zberatel nie som skor mi ide o to mat 1-2 decky a aspon jeden aby mal nastavenie play azimutu aby som vedel prehravat stare svoje pasky normalne. GX95 som mal u pana Cvirika ktory ho nastavil a zaroven konstatoval ze je v nevidane zachovalom stave plus sa ni na neho podarilo zohnat cisto nove origo DO tak ten si chcem tiez nechat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 26, 2014 20:49:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Alexov modifikovany Dragon je nieco uplne ine, ako seriovy Dragon, dokonca trochu iny ako je nim zverejnena modifikacia, napriek tomu ani ja nepovazujem Dragona (ani Alexovho) za absolutnu spicku. Jeho vyhoda spociva v tom, ze velmi dobre prehra kazetu nahranu aj na vysavaci. Kedze mam vsetky decky nakalibrovane, straca tato ficurka pre mna zmysel.
1000ZXL aj mne robil Peto Cvirik, vlastne aj Dragona, nez som ho kupil...
Ja povazujem za vrchol technics RS-B965MF, 1000ZXL a Tandberg TCD-3014. Potom s odstupom Alexov Dragon, potom ZX-9 a CR-7.
Keby som si mal vybrat len jeden, zrejme by to bol Technics RS-B965MF, feritove hlavy, ktore tam Alex montuje su genialne, je to najtichsi deck, co som mal moznost pocut.
1000ZXL je genialny (asi najlepsi) recorder, TCD-3014 je neuveritelny deck, ktory je uplne odlisny od ostatnych. Parametricky na merakoch mozno trosku zaostava, ale zvukovo to je lahodka.
Uvidime, co predvedie 1000ZXL po aplikacii Alexovho voodoo, bude na nom robit a menit naozaj dost. Uz jednu 1000ZXL robil a frequency response, ktoru zverejnil na tapeheads je impozantna. Moj je v lepsom vychodiskovom stave, takze sa da ocakavat este viac.
ZX-9 som mal vzdy velmi rad a aj ked mi ho kompletne robili v B&W v UK, predsa len, 1000ZXL je inde. Teraz, ked mam Technicsa, Dargona FM a budem mat modifikovanu 1000ZXL, pojde zrejme ZX-9 do penzie. Nema potencial na modifikaciu ako Dragon alebo 1000ZXL.
Tascam je ina liga, nechyta sa na neho ziadny deck so standardnou rychlostou. Dokonca na metalkach a CrO2 da do pozoru aj R2R (napr. moju PR-99 o Teacoch X-2000 nehovoriac). Pouzivam ho na klasiku s tichymi pasazami. Teraz som sa trapil s nahravkou Tabula Rasa od Arvo Parta, kedze velke plochy su medzi -20 a -30dB. To nezvlada ani Technics na true chromku, Dolby nepouzivam. Cakam na 120min CE II, ktore som kupil a jedina moznost je Tascam...tam sa hiss uplne straca..
Vyborne mi hraju Naky 581 a 582, ktore sa daju zohnat za hubicku. Po jednoduchej modifikacii, ktoru mi Alex doporucil a kompletnom vycisteni, rozborke a zborke mechaniky, nastaveni a nakalibrovani hraju fakt famozne. Hlavne, ked si predstavim, co ma stali..Wink
Tandberga mam teraz do sroubiku rozobraneho a postupne ho skladam, menim kondenzatory a budem kalibrovat. Tak som zvedavy, co z toho nakoniec vylezie. Playback uz je Okay, este musim doladit nahravanie.
Myslim ale, ze Traja krali ostanu aj nadalej Tromi kralmi...Wink

Z vyssich NAKov ma nastavenie playback azimutu CR-7 (tie su ale drahe jak prase)a z toho, co mam doma este Yamaha KX-690.
Ked sa poznas s P.Č., myslim, ze by ti vedel najlepsie poradit. Jemu toho preslo rukami vela.. Z toho, co som ja mal doma/kalibroval/modifikoval mozem jednoznacne doporucit Nak 581/582. Da sa kupit relativne lacno a po investicii 15-20€ a jeden den prace je z toho vyborny deck. Aj ten Sony TC-K690 hra po vymene chipu a operacakov za 10€ naozaj vyborne.
680ZX som mal doma davno, nez som sa zacal v deckoch rypat, ale ak si dobre spominam, ma nastavovanie azimuthu rovnake ako 660 a 670. Vobec by som sa nebal zobrat maly sroubovak a nastavit si azimut podla ucha na starsie kazety. Od Alexa si mozes potom kupit 10kHz alignment tape a s jednym voltmetrom hravo nastavis azimuth na fabricke parametre. 680 su drahsie, ale 660 sa da kupit rozumne, akurat nema tape monitoring..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne január 26, 2014 23:45:10    Predmet: Odpovedať s citátom

hm to su dost velke skoky medzi Dragonom, 1000ZXL a lacnym Sony TC K690 alebo relaitivne uz jednoduchym (v ponimani Tape golden year novodobym) Technics RSB 965. Inak Tabulu Rasu mam hudobne tiez velmi rad a mam ju tiez len na kazete nahratej na Yamahe KX670 (inak z tejto Yamahy ktoru som mal od nova v roku 1993-94) mi nahravky nesadli este asi na ziadny deck. vcelku dost ist sedi co som nahral este na JVC K DD77 a z Aiwy ADF910. Mam este nahravky z burzy z petrzalky z 80-tych rokov ktore boli nahravane na kadecom (myslim ze cast z nich na nejakej Aiwe) a uz kazety nenahravam. Viac menej je to pre mna nostalgia k mediu s ktorym som prezil najviac v case rozsirovania si obzorov v hudbe. Nepotrebujem teda kazetak ktory excelentne nahrava ale dokaze vydolovat maximum z kaziet nahratych na viacerych tapedeckoch- cize by nepomohlo ani manualne nastavovat azimut lebo by som stym musel krutit stale. Optimal sa mi javi prehravacia automatika tou ale disponuje v podstate len Dragon a Marantz SD930
potom ostava este s manualnym azimutom napr. ZX7 a ZX9. tie su ale fakt drahe
Yamaha pokial viem nieco take nemala mali len Play Trim co je uplne nanic (len korekcia na 10kHz)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 00:42:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Akurat Tabula Rasa pocuvam, ale z kotuca-TAscam ATR-60..Wink

ZX-9 nema nastavitelny playback head azimuth, iba recording.. Predpokladam, ze to plati aj pre ZX-7, kedze je to nizsi model.ZX-7 som nikdy nemal.

TC-K 690 je zaujimava pre niekoho, kto chce mat slusne hrajuci deck za par €. Samozrejme nie je v jednom vreci so spominanymi TOTLami (to je ale slovencina Smile ). Bol som dost v soku, ked som vymenil tych par suciastok, co z nej potom liezlo. Neurazalo to moje ucho zvyknute na kazetovu aristokraciu.
RS-B965 je ine kafe. Tam Alex robi vacsie zasahy. V prilohe su suciastky potrebne na modifikaciu, teda okrem hlav a samozrejme mechanickych veci..
Vyhodou RS-B965 je ze uplne obchadza Dolby obvody. Je len par deckov, ktore maju "full Dolby bypass". Vo vsetkych ostatnych (vsetky Naky) ide signal cez Dolby obvody aj ked je Dolby OFF. Kazdy Dolby obvod vo vacsej, ci mensej miere (v zavislosti od pouziteho chipu) bastardi signal. Aj preto je RS-B965 vhodny adept na modifikaciu.

Ja som tiez KX-690 kupoval novu. Vtedy ma nadchla, bol to moj prvy trojhlavac a poriadny deck po vselijakych chrastitkach. Teraz mi stoji na nocnom stoliku, pouzival som ju na uspavanky, momentalne ale uspava nak 660ZX, co lezi na Yamahe Wink

S tym Play Trimom mas samozrejme pravdu, poplietol som si to...



P1020724.JPG
 Description:
 Filesize:  241.78 KB
 Viewed:  333 Time(s)

P1020724.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 01:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

mas pravdu manualny playback azimut ma len DR1 a CR7

tie upravy z toho robia zjavne uplne iny deck ako vidim nie je ich malo. Uz len vymenit vystupne OZ meni zasadne zvuk a nie este pol kazetaku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 01:03:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up pekne ste sa tu rozpísali, až ma chytila nostalgia Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 10:24:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohdan teba kazetak? ale pravda ked mozez tunit tak to ta berie:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 10:33:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To je fakt, ze je z toho uplne iny deck. Akurat mam jeden na stole pripraveny na modifikaciu. Velmi sa mi do toho nechce, lebo na rozdiel od Tandbergu TCD-3014 a Nakamichi classic transport, ktore mozem robit so zaviazanymi ocami, tuto mechaniku budem robit prvy krat. Ale nie je to "rocket science", takze ked dokoncim Tandberga, pojdem na to..

jmd:
no jo, skoda, ze malo kto z nas mal moznost pocut vynikajuci a hlavne dobre nakalibrovany trojhlavac. Vsetky kazetaky, co som kupil, hoci aj s deklarovanymi vymenenymi remienkami, ci pinch rollers mali W&F uplne v prdeli. A ked je naprd W&F, potom sa deck ani neda poriadne nakalibrovat. Na 20-30 rocnych kazetakoch (hlavne ak dlhsie stali) jednoducho vymenit remienky nestaci. Musi sa rozhodit cela mechanika a poctivo vycistit a namazat. Je to praca, ktoru uz dnes nik nezaplati. Na TCD-3014 mi robil rozdiel medzi mechanikou s vymenenymi remienkami a namazanym "co bolo vidiet" a kompletnou rozborkou zborkou 0,04% WTD RMS.
Problem je aj zhanat suciastky. Remienky predava kadekto, ale skutocne perfektne, vyraba a predava udajne iba jeden clovek na svete. Kupovat vsak od neho cosi je porod, kedze je neskutocne vytazeny a absolutne nestiha. Ja som mu v polovici Decembra zaplatil 8 setov remienkov a dodnes nemam ani len potvrdzujuci email, ze dostal objednavku.

Ono to bez pripravkov, vselijakych "gauge"-ov, merakov a kalibracnych kaziet spravit spravne kazetak vobec nejde. Mam to stastie, ze mna zaucal a daval tipy velky guru a pomohol mi vytipovat a hlavne zohnat aj komplet vybavenie. Aj tak viem len puhy zlomok toho, co vie on. Dokazem co to opravit, on dokaze najst konstrukcne chyby a vylepsit. Tym sa lisi genius od robotnika a potom kazetak modifikovany od nakalibrovaneho na fabricke parametre ...Wink

Keby mali ludia moznost pocut fakt dobre nakalibrovany kazetak, vedeli viac o nahravani o pristupe k roznym typom kaziet atd atd, tak by viac ludi pocuvalo hudbu z deckov. Na druhej strane deck je zivy organizmus a nestaci ho nastavit raz za 10 rokov. Navyse treba ho drzat v prevadzke. Nie je nic horsie ako nastaveny deck, ktory lezi na polici..
Ked som prerobil a nakalibroval kolegov "lacak" Sony TC-K690 a nasledne mu ho predviedol vyplestil oci a neveril vlastnym usiam. A to je muzikant....
Ma smolu, daroval mi ho, ze taky kram mu netreba. Laughing

Este poznaka: skutocny Golden age kazetakov prave prezivame. Nikdy neboli spickove kazetaky take lacne a nikdy neboli vyborne CrO2 resp. Metal kazety tak brutalne lacne ako dnes!!! A preto si tuto dobu uzivam....
K.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 10:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo z coho nahravas? lebo vacsina asi vidi problem v tom ze zdrojom je aj tak v lepsom pripade hi res digitalny zaznam, v horsom bezny CD format kde uz tie chybajuce informacie nvyrobis len pouzijes deck ako "lampizator" ci skor "tapeizator"Smile
Ono to je ako so vsetkym akonahle v case tvojho naintenzivnejsieho spoznavania sveta (cca do 25. roku zivota) tym zijes, to je preteba v buducnosti tou silnou spomienkou a emociou. Pre sucastnych 35-55rocnych to su tape decky, pre starsich R2R a gramce. Som si toho vedomy tak to nechcem nejak prehanat aby som sa v 60ke nepristihol ze uz som ten kym som byt nechcel - len tym co spomina ako bolo vsetko v minulosti dobre a lepsie:-). Ale jeden dva slusne kusky si myslim neuskodia:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 11:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, ciastocne mas pravdu, ja mam 50 na krku, takze som dospieval v ere kazetakov a Teslackych gramcov. Druha vec, ze prachy boli len na uplne "sracky". Nad Revoxami som slintal len za vykladom Tuzexu.
Ja som cisto analogovy clovek v uplne vsetkych sferach zivota (stale fotim na filmy a do smrti aj budem) a digitalny svet mi nevyhovuje. Nedavno som bol u pana Buntu a pustal mi nejaky sialeny file (ani to neviem pomenovat). Hudba bola naprosto kristalovo priezracna, ale mna z toho fyzicky bolia usi - rozhodne za to nemozu jeho genialne Maxy Wink. Asi som divny. Vlastne urcite. V 50 rokoch pri patricnej hlasitosti stale pocujem 20-21,5 kHz...

95% nahravok robim zo slusneho gramofonu. Ak nahravam nahodou z cd, tak na niektore (tichsie) CrO2 s nastavenim 120us. Chyti to 4-5dB na vysokych frekvenciach. Hodne laborujem s roznymi kazetami podla typu nahravanej muziky.
A hlavne: na tapeheads som zistil, ze som nahraval privelmi hlasno. Niekedy je menej viac. Odkedy nahravam tichsie, napr. true chromky pod Dolby level (1-2dB pod cca 200nWb/m). tak moje nahravky chytili iny rozmer. To mnozstvo detailov, co som predtym zabil vysokym levelom. Clovek ked chce, tak sa uci cely zivot....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 11:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

....vies ono je to tak, ze volakedy fakt bolo lepsie. Zijeme v strasne povrchnom svete. keby som sa mohol vratit, vybral by som si eru este cca 15 rokov pred mojim narodenim a USA. 1968 a mat 18 v Californii...
Ale to sem nepatri....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 11:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Radost citat, ked to niekto pise s takym nadsenim.

A hlavne je asi dobry napad "Od Alexa si mozes potom kupit 10kHz alignment tape a s jednym voltmetrom hravo nastavis azimuth na fabricke parametre", kedze moja TC K-590 uz davno nebola nastavena a hlavne po nedavnej vymene motorceka a cisteni kladky by sa patrilo zrovnat azimut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 11:51:16    Predmet: Odpovedať s citátom

troton:
Wink
V principe na nastavenie kazetaku potrebujes tri kazety - Azimuth robia sa od 10-15kHz, track alignment -1kHz - velmi dolezite, bez toho sa neda nastavit vyska hlavy (head height) a posledna level adjustment - najlepsie asi 200nWb/m (dolby level) aby nula bola na budikoch tam, kde fakt nula ma byt. Tiez dolezite- len jeden kazetak, co som kupil mal nulu na mieste. Potom sa clovek cuduje, preco mu to zle nahrava, ked ma uleteny level.
Obcas sa Ebayi objavia, napriklad originalne Teac a Abex kazety - ponuka ebayer "coollpe". Nove kazety vyrabe Alex Nikitin - ANT audio UK a genadij (nespominam si druhe meno), firma gennlab (AUSTRALIA) a este nakdoc (tapeheads) z US, ale s nim je debata jak s chciplou rybou.
Ja mam originaly od coolpe a aj od Alexa. Doporucujem obe moznosti. Coollpe este pred nedavnom predaval aj mirror cassette, co je genialna vec na kontrolu paskovej drahy.


Este detail: na ebayi ponuka svoje alignment tapes aj Louis Peromarta zo Spanielska. Zabudnite na tieto kazety. Je to amatercina.

Inak, pre niekoho to moze byt vela penazi za vsetky tri, ale moznost sharovania kaziet tu vzdy je, ked si nejaka trojich panacikov kupi kazdy jednu..


Naposledy upravil Kubo dňa Po január 27, 2014 11:57:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 11:55:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
A hlavne: na tapeheads som zistil, ze som nahraval privelmi hlasno. Niekedy je menej viac. Odkedy nahravam tichsie, napr. true chromky pod Dolby level (1-2dB pod cca 200nWb/m). tak moje nahravky chytili iny rozmer. To mnozstvo detailov, co som predtym zabil vysokym levelom. Clovek ked chce, tak sa uci cely zivot....

predtým si mal z kazeťáku taký analógový kompresor - teda v podstate to, čo sa v súčasnosti robí digitálne a všetci na to nadávajú. Smile

Kazeťáky sú sranda, tiež som nedávno oprášil moje Onkyo TA-6211 (2 hlavy, 2 motory) - ja už na kazety nenahrávam a čiste na prehrávanie mi stačí, staré nahrávky (nahrávané prevažne na strojoch ako AIWA AD-F810/910 alebo AKAI GX-R88) to zahrá celkom pekne. Aj keď taký Technics RS-B965 (môj vysnívaný stroj odkedy som ho videl v T-čku niekedy okolo roku 1990(?)) alebo nejaký Nakamichi/ReVox by som asi neodmietol... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 12:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

ked som este mal AKAI GX-75 , tak Azimuth sa dal pri troske sikovnosti celkom jednoducho nastavovat priamo pri prehravani cez otvor v dvierkach pomocou maleho krizoveho sroubovaku Very Happy


!Bwv4gcQ!Wk~$(KGrHqZ,!igEv1+0GV8LBMKcn((lNg~~_3.jpg
 Description:
 Filesize:  77.39 KB
 Viewed:  267 Time(s)

!Bwv4gcQ!Wk~$(KGrHqZ,!igEv1+0GV8LBMKcn((lNg~~_3.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 12:42:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo: vdaka za podrobne info
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 12:54:26    Predmet: Odpovedať s citátom

dúfam, že odmagnetovaným skrutkovačom ? Very Happy
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 13:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
dúfam, že odmagnetovaným skrutkovačom ? Very Happy


tak to si uz presne nespomeniem Razz Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 14:01:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado to by som nerobil kedze GX95 som dal odborne zoservisovat a rozhodis tym spolu aj nahravaciu hlavu kedze su spolu. Da sa to u deckov co maju zvlast nastavitelnu zaznamovu aj prehravaciu hlavu. Co viem niektore Revox-y. Navyse by som s tym musel tocit pri kazdej paske ktora je nahrata na inom decku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 24, 25, 26  Ďalšia
Strana 12 z 26

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist