Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

APHEX TWIN-Richard D James

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Elektronická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 15:50:27    Predmet: APHEX TWIN-Richard D James Odpovedať s citátom

Počúvate niekto AFX ?
Čakám na názory,mám discografiu takmer komplet vrátane singlov a väčšinou na LP a Maxi LP-hlavne si vážim limitovanú ediciu na 4 pack LP DRUCQS,výborne zvukovo spracovávané,niekedy lepšie znejúce ako z CD.
Tiež za zaujímavosť stoja dva albmy SELECT AMBIENT WORKS I a II.
Čakám na názory,pre nezasvätených ide o kombináciu ambientu,house,triphouse a drum and bass.
Tiež dlhodobo spolupracuje so súčasným tvorcom vážnej hudby PHILLIP GLASS-om.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 18:50:50    Predmet: Odpovedať s citátom

já si říkal, že je mi ten avatar nějak povědomý Surprised to je Apex Twin, že? Něco jsem z jeho věcí poslouchal, výborně si hraje s šumy, třeba Come to Daddy. Trochu mi to připomíná věci od T.Reznora.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 19:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
já si říkal, že je mi ten avatar nějak povědomý Surprised to je Apex Twin, že? Něco jsem z jeho věcí poslouchal, výborně si hraje s šumy, třeba Come to Daddy. Trochu mi to připomíná věci od T.Reznora.

Zhodou okolností mám ten singel na LP doma a aj k dispozícii na original DVD klip,taktiež nezostrihanú a necenzúrovanú verziu Vindowlicker

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
phexsys
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 15:08:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrastal som na albumoch: I care because you do, Richard D. James album z ktoreho obalu je tvoj avatar, ci Selected ambient works z 85-92 roku, atd... Par kolegov na mna choro pozeralo cim to zahorievam bedne. U nas tomu hovorime: "Pustime nejaku Aphexovinu". Ale Squarepusher je lepší Cool.
_________________
Pioneer a Philips 900 rada - pre moje uši ideál
v aute Rockford Fosgate
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2011 12:49:44    Predmet: ere Odpovedať s citátom

phexsys napísal:
Vyrastal som na albumoch: I care because you do, Richard D. James album z ktoreho obalu je tvoj avatar, ci Selected ambient works z 85-92 roku, atd... Par kolegov na mna choro pozeralo cim to zahorievam bedne. U nas tomu hovorime: "Pustime nejaku Aphexovinu". Ale Squarepusher je lepší Cool.

Fajn konečne správny názor,AFX je špecifický žáner,Squarepusher tiež-najlepšie to frčalo kedy si na MTV v 90-tych rokoch Party Zone a Chill Out zone v noci(FSOL,K.Larkin,Orbital,Josh wink....)
Aj pomáhalo rádio Radio Ragtime s avangardou a chlapcami nadšencami-trávil som tam hodiny hlavne keď niekto doniesol niaky pekný nový singlík a hneď sa to šuplo do éteru.Taká malá poslucháreň opár nadšencoch,gramco ,kotúčiakoch a pochopenia v tej dobe,podľa mňa dnes chýba,všetko len samý management a finančný biznis.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
votrelec
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po september 24, 2012 10:54:45    Predmet: jungle Odpovedať s citátom

Aaa piatkove partyzone. To sme s bratrancom mali nachystane kazetaky a netrpezlivo cakali na dake dobre jungle. Inak v tej dobe skoda ze si nebyval v okoli Ziliny. Tam na radiu Frontinus chodila relacia venovana junglu. V dobe ked nikto na slovensku netusil co je to jungle to bola bomba. Doteraz mam kopec neidentifikovanych nahravok na kazetach Smile

checkni moj zoznam na youtube http://www.youtube.com/playlist?list=PLFA7FCA88151836C7&feature=plcp
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št september 27, 2012 11:41:21    Predmet: Re: jungle Odpovedať s citátom

votrelec napísal:
Aaa piatkove partyzone. To sme s bratrancom mali nachystane kazetaky a netrpezlivo cakali na dake dobre jungle. Inak v tej dobe skoda ze si nebyval v okoli Ziliny. Tam na radiu Frontinus chodila relacia venovana junglu. V dobe ked nikto na slovensku netusil co je to jungle to bola bomba. Doteraz mam kopec neidentifikovanych nahravok na kazetach Smile

checkni moj zoznam na youtube http://www.youtube.com/playlist?list=PLFA7FCA88151836C7&feature=plcp

My sme mali v Blave rádio Ragtime,ktoré sa hojne venovalo elektronickým alternatívam,kde som prispieval aj ja svojou troškou aj Jungle.Tiež sa chodilo hrávať z vinylu do legendárneho U clubu pod hradom.Pekné časy deveťdesiatych aj sem tam hodím niaku fošňu z tej doby do gramca,inak som techniku popredával-tri Technics 1200 a pult Numark z tej doby aj mnoho vinylu,ostali len pikošky a z tej Party a Chill out z MTV mám hojne klipov že by sa tak na desať hodín dalo mixovať video,vše nahrávané na S VHS a neskoršie skopčené na DVD s.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
votrelec
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Št september 27, 2012 13:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som z Bratislavy. Ragtime zacalo hravat jungle neskor ako Frontinus. Vlastne Ragtime v tej dobe este nebol. A MTV tiez mal bratranec skor ako my v Bratislave na kablovke Sad (cca to mohlo byt 91-93)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Elektronická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist