Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Reprosústavy "Scott-Heron"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2012 08:23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Bobik:
Je pravda, že ten Viablue vyzerá dosť dobre a keď porovnám ceny, tak sa celkom dá...veľkosť "BIG" nie je skracovaná pri natiahnutí na kábel, takže pre 5m kábel treba 5m opletu (teda 1:1)...inak je dĺžka opletov po roztiahnutí skracovaná cca. o 1/3, takže je treba kúpiť viac.

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)


Naposledy upravil patrik97 dňa Pi apríl 20, 2012 13:42:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin:

Jasné, sorry...

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)


Naposledy upravil patrik97 dňa Pi apríl 20, 2012 13:45:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 12:57:37    Predmet: Odpovedať s citátom

patrik97, ja by som toto vlákno nechal Scottovi a Heronovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 17:12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek: Tak jsem v pátek pořídil kus toho káble MAGELLAN SPK240 taky. Co se týká ohebnosti,je to krásně měkoučkej luxusně ohebnej kabel.
Ale:
Kolik jsi mu naměřil tu kapacitu ?
Já na čtyřmetrovým kousku naměřil 2nF !!!

Stejně dlouhej kus RG213 co mám teď má tu kapacitu čtvrtinovou,tedy asi 450pF !!
Připadá mi že ta kapacita je dost velká....... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 20:47:17    Predmet: Odpovedať s citátom

..nemeral som, neviem.. ..a vhodné meradlo ani nemám, takže nepomôžem. :-/
_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 21:14:05    Predmet: Odpovedať s citátom

..no mám pocit, že si na to kápol. :-/
Toto je katalóg z roku 2004. Zodpovedá tvojmu meraniu. Od 2006-teho buď došlo k dramatickému zlepšeniu parametrov, alebo k "preklepu k lepšiemu".
Realisticky predpokladám skôr to druhé. Napíšem ešte výrobcovi.. ..a keď budem mať v rukách schopný merák, tiež zmeriam.

Všetko ale naznačuje to, že výhoda nižšej kapacity oproti koaxiálom od Klotz-u žiaľ neplatí. :-/



magellan_SPK240_katalog_2004.jpg
 Description:
 Filesize:  58.68 KB
 Viewed:  1023 Time(s)

magellan_SPK240_katalog_2004.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5940
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 08:19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

2 nF nemôže žiadnemu "normálnemu" koncu vadiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cipisek
Nádejný hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 09:24:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dřív jsem používal SPK225 a přešel jsem na http://www.ges.cz/cz/aircell-7-GES06700712.html . Dielektrikum je pěnový PE. Ikdyž to není průřezem (2mm2) zrovna klasický reprokabel, tak jsem to na těch mých 1,8m neřešil. Zvukově rozdíl vyloženě nečekaně vysoký. Ze zbytku jsem i spáchal kabel mezi zvukovku a D/A převodník Smile. U tebe by to bylo tak na středy/výšky a na basy třeba http://www.ges.cz/cz/ecoflex-10-GES06700713.html . Ohebnost určitě nižší, ale pořád ne tragická. Nicméně zda by se ti chtělo předělávat ty parádně zpracované kabely co máš těď...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 10:47:47    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 nF nemôže žiadnemu "normálnemu" koncu vadiť.


S tým súhlasím (pri mojich troch metroch by to malo byť 1,35nF, čo rozhodne nie je žiadna tragédia), v každom prípade takýto klam zamrzí. :-/ Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som (z katalógu prebratými informáciami) nechtiac uviedol do omylu.

Cipisek napísal:
Nicméně zda by se ti chtělo předělávat ty parádně zpracované kabely co máš těď.


..to určite nie.. ..hrá to s nimi veľmi dobre! 8-)

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 10:48:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavej kabel. Je to ohebnější jak RG213/4?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cipisek
Nádejný hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 12:10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

scream napísal:
Zajímavej kabel. Je to ohebnější jak RG213/4?


Pokud to bylo na mě, tak ten Aircell je ohebný poměrně dobře a rozhodně výrazně lépe než RG213. Ten Ecoflex bude s ohebností spíše jako ta RG213.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 12:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž co už,nechápu sice proč se píše i na stránkách výrobce kapacita 140p/m,když realita je čtyřikrát větší,ale hlavně že je pěkně ohebnej... Laughing

Milan: Jak ten Aircell (ten více,má taky menší průřez) tak Ecoflex jsou sice měkčí jak RG213,ale pořád je to nic moc.....ten Magellan bych přirovnal co do tuhosti k Taskeru TSK1024,kterej mám na basy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2012 17:08:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové,netušil jsem že je takovej problém sehnat bužírku z PVC. V žádném obchodě ji nevedou,všude mají buď jen černou,nebo silikon a převážně tedy smršťovací... Sad

Nakonec jsem si vzpomenul na starý dobrý KARS v Brně a tam jsem ji samozřejmě zcela bez problémů zakoupil..... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2012 18:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

já zatím používám v bednách Klotz koax 2,5mm2 a jako propojovací zatím Kimper PR8. Obojí kabely s velmi nadprůměrnou kapacitou. Nikdy mi to nevadilo nebo sem to alespoň nevnímal, protože sem to s těma kouskama považoval za bezvýznamné. Tímto taky děkuju BV za potvrzení. Kdyby tohle byklo dobře ohebný, proč to nepoužít, jestli to ale není nic moc, zůstanu raději u Klotze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2012 18:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Milane,ten Magellan je sametovej krásně ohebnej kabel,ohebnější jsem ještě v ruce neměl....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 16:41:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No ale to vypadá úplně stejně jako ten Klotz, ten je taky krasne ohebnej. I proto ho používám. Včem je lepší jak Klotz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 14:52:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Scream: Technicky sú koaxiály Sommer a Klotz plus-mínus to isté, cena rovnako prakticky totožná. Pri verziách 2x2,5 je (podľa katalógu) ešte stále podstatný rozdiel v kapacitách, pri verziách 2x4 je rozdiel len nejakých 25%.. ..v oboch prípadoch vychádza lepšie Sommer. Ohybnosť je dobrá, vyjma torznej, tam je už proti ten dvojitý oplet vinutý "proti sebe" (tak to má vyriešené Klotz aj Sommer).
_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 15:06:13    Predmet: Odpovedať s citátom

VINYL / KOŽENKA

Diely potiahnuté vinylom/koženkou sú úž nejaký týždeň doma. Kvôli desivému smradu z lepidla sa ale váľali v záchode pri otvorenom okne. :-)
S vinylom pracovali šikovní chlapci zo žilinskej "dvojgaráže" www.auto-hifi.sk a prácička je to veľmi pekná.. ..vyjma jedného miesta, ktoré som si dovrzal sám. 8-) Michalovi ďakujem!
Takto diely vyzerajú s vinylom - nafotil som ten na poťahovanie najnáročnejší - zvukovody.













Ako vidieť, farba bude nakoniec niečo medzi "kávovou" a "tapetovou", resp. niečo medzi poslednými dvoma farebnými možnosťami zo siedmej stránky tohoto vlákna (kde sú vizualizácie).

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 17:11:14    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
patrik97, ja by som toto vlákno nechal Scottovi a Heronovi.


...nuž, ja by som aj nechal ;D

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2012 16:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridávam pár fotografií z asi pred dvoch týždňov. Momentálne je to už opäť o kúsok ďalej (mal som voľný víkend), priam až pred dokončením, škoda ale nezverejniť aj tieto zábery. .-)




Zvukovody „očistené“ od „prebytočného“ vinylu. Koženka nedržala na všetkých odrezaných miestach stopercentne, takže som opravoval sekundovým lepidlom.







Zahnutie smerom k vyústeniu výškového drajvra. Po priložení kovovej spájacej redukcie plánujem jemne ohriať teplovzdušnou pištoľou a zmäknutý vinyl ešte jemne vytvarovať, aby bol prechod medzi drajvrom a zvukovodom čo najplynulejší.




Predná stena vlepená do bočníc.




Horný roh prednej steny – sedlo, do ktorého sadne zvukovod.




Spodná časť – zahnutie vinylu na začiatku (presnejšie konci) bassreflexov nie je stopercentné, ale bez bližšieho skúmania žiadny problém nevidieť. 8-)







Koženka s dýhou tvoria farebne aj textúrou oku lahodiacu dvojicu.. ..teda aspoň môjmu oku to rozhodne lahodí. 8-)




Vlepená zadná časť. Naľavo otvor pre konektor, napravo otvory pre skrutky, ktoré budú so závitovými tyčami držať zvukovody (budú ich priťahovať cez celú hĺbku ozvučnice).




Detail otvoru uchytenia zvukovodov, v MDF-ke sú vlepené kovové podložky veľkého priemeru (foto sa dá nájsť pár strán dozadu), aby sa skrutky pri zaťahovaní nevtlačili do MDF. Prakticky celý kov skryl vinyl a aj tento posledný viditeľný kúsok zakryje hlava matice.




Konektory. Spodný už finál, horný ešte len nasadený. Na fotke ináč výborne vidieť textúru vinylového „poťahu“, ktorý nemá ten klasický lacný „koženkový reliéf“. Som rád, že som si priplatil, v reále vyzerá poťah ešte lepšie ako na fotkách a aj farba je presne tam, kde som si to predstavoval!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kofejn
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2010
Príspevky: 42
Bydlisko: Kutnohorsko

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2012 22:48:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To je ale paráda Shocked .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: St jún 06, 2012 07:03:51    Predmet: basreflex Odpovedať s citátom

Moc hezky zpracovani chlape jen by me desilo delat basreflex timhle zpusobem u prototypu. Co kdyz to bude potreba preladit? To bude asi dost pechacek tak at to vyjde a simulace si sednou.
E.A.

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: St jún 06, 2012 09:02:17    Predmet: Odpovedať s citátom

proč by to nemělo vyjít? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St jún 06, 2012 09:04:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Basreflex je samozrejme zmeraný. Pre plánované ladenie 35Hz vychádzal v simuláciách kratší, ale tušiac možný posun oproti výpočtom, som tie priečne nalepené MDF dal spraviť dlhšie (čo sa ukázalo ako dobrý ťah).
Potom prebehlo skúšobné meranie, pri ktorom boli tieto malé priečky uchytené lepiacou páskou, pri čom som nameral dokonca jemne pod 35 Hz, takže som ich už len na vnútornej strane zaoblil a vlepil ich dovnútra.
Ladenie sa zrejme ešte mierne posunie - vlepením bitumenov som mierne ubral z objemu sústavy a hustá plsť si tiež určite nejaký ten liter zobrala ("hlavné" tlmenie čadičovou vatou bolo pri skúšobnom meraní vložené).

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: St jún 06, 2012 11:54:34    Predmet: Odpovedať s citátom

scream napísal:
proč by to nemělo vyjít? Rolling Eyes


autor odpovedel sam protoze simulace a realita si nikdy nesednou

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: St jún 06, 2012 11:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek napísal:
Basreflex je samozrejme zmeraný. Pre plánované ladenie 35Hz vychádzal v simuláciách kratší, ale tušiac možný posun oproti výpočtom, som tie priečne nalepené MDF dal spraviť dlhšie (čo sa ukázalo ako dobrý ťah).
Potom prebehlo skúšobné meranie, pri ktorom boli tieto malé priečky uchytené lepiacou páskou, pri čom som nameral dokonca jemne pod 35 Hz, takže som ich už len na vnútornej strane zaoblil a vlepil ich dovnútra.
Ladenie sa zrejme ešte mierne posunie - vlepením bitumenov som mierne ubral z objemu sústavy a hustá plsť si tiež určite nejaký ten liter zobrala ("hlavné" tlmenie čadičovou vatou bolo pri skúšobnom meraní vložené).


jak vidim tak nejsi zadny zelenac Smile

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St jún 06, 2012 12:13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vztah reality a simulace je pro nezelenáče docela předvídatelný. Minimálně v ladění BR Very Happy
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St jún 06, 2012 15:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal -> Dokonalá práce !!

To jsi ve všem tak důsledný ? Nechtěl bych tě mít jako šéfa... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2012 09:36:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za pochvalné hodnotenia!

Frantrax: Ja na ten preamp myslííím, ja naň myslíííímm.. ..len čo bude chvíľka, v ideovom rozbore isto pokročím, a napíšem! 8-)

OTÁZKA: ako páni konštruktéri idete na takéto svorky?



Pri nenáročnej aplikácii by som tam "všťúril" holý kábel a hotovo, tu ale chcem aj toto miesto spraviť čo najlepšie/najtrvácnejšie. Časom zašlá meď (zasunutý vodič) kontaktu dobre robiť nebude. Bez problémov by bol vodič strieborný, alebo postriebrený (oxidy striebra sú narozdiel do oxidov medi vodivé), neviem však, kde kúpiť 15 cm, ktoré na to potrebujem. 8-)
Druhá možnosť sú nejaké tenké banániky, tie ale v priemere cca 2,5 mm a dĺžke aspoň 20 mm neviem kúpiť, okrem toho sa tvrdou tyčkou zredukuje plocha kontaktu (v tomto je holé lanko podstatne lepšie).
Menič, resp. jeho svorky rozoberať/demontovať nechcem.

..ako by ste na to išli? (ak by ste to teda vôbec riešili) 8-)

..rovnako privítam prípadnú skúsenosť s dlhodobým (roky) zasunutím holého medeného vodiča do takejto svorky (oxidácia medeného vodiča a jej vplyv na R prechodu).

Ďakujem!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2012 09:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek napísal:

Pri nenáročnej aplikácii by som tam "všťúril" holý kábel a hotovo, tu ale chcem aj toto miesto spraviť čo najlepšie/najtrvácnejšie. Časom zašlá meď (zasunutý vodič) kontaktu dobre robiť nebude. Bez problémov by bol vodič strieborný, alebo postriebrený (oxidy striebra sú narozdiel do oxidov medi vodivé), neviem však, kde kúpiť 15 cm, ktoré na to potrebujem. Cool
Druhá možnosť sú nejaké tenké banániky, tie ale v priemere cca 2,5 mm a dĺžke aspoň 20 mm neviem kúpiť, okrem toho sa tvrdou tyčkou zredukuje plocha kontaktu (v tomto je holé lanko podstatne lepšie).
Menič, resp. jeho svorky rozoberať/demontovať nechcem.

..ako by ste na to išli? (ak by ste to teda vôbec riešili) Cool

..rovnako privítam prípadnú skúsenosť s dlhodobým (roky) zasunutím holého medeného vodiča do takejto svorky (oxidácia medeného vodiča a jej vplyv na R prechodu).


Skus sa pozriet na RG214 je postriebreny a oplety sa daju krasne vyuzit na to co potrebujes. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 11 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist