Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechový test
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 08:20:40    Predmet: Poslechový test Odpovedať s citátom

Po delší době mám další testovací nahrávku - zajímalo by mě, co v tom slyšíte, nějaké změny atd.

kód:
http://www.uloz.to/8805510/conga-mix-wav

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 11:05:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic? Je to zajímavý test na úroveň "kolorácií" Cool , a slyšitelnosti vůbec.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 11:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

DR13, to je tak všetko čo ti o tom viem z roboty povedať.

Ale keď nepoznám originál z čoho si úpravu robil, tak sa je ťažko k niečomu vyjadrovať.

Pre druhý raz zaves prosímťa súbor A a B aby sa dalo niečo porovnať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 11:30:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchám to a nic špatného neslyším. Jedu to sice na špuntech do uší z PC. Ale očekávám chyták jako vždy. Ještě, že mě nemůžeš odpojit výškový reproduktor. Very Happy

Je škoda, že někteří lidé se takovému testu již budou vyhýbat jak čert kříži. Ale já se ani nedivím. 20 let by bylo tím pádem vy víte kde. Těch 5% THD je nezapomenutelných. Smutné je se někomu posmívat nabo ho dokonce napadat, že 2% zkreslení neslyší, ovšem sám 5% nepozná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 11:40:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Ale očekávám chyták jako vždy.


Máš pravdu. A docela drsný, z pohledu grafů posuzovaných okem.

Jenže - to nic neznamená, jelikož zvuk se vyhodnocuje uchem. Nějakou dobu jsem přemýšlel, jak prakticky argumentovat proti "koloráciím" harmonickým zkreslením někde pod 0,01%. A tak jsem smíchal toto. Budete velmi překvapeni, ona totiž FFT skoro nic neukáže, takže se zásah nedá snadno identifikovat, přesto, že je obrovský.

Ale souhlas, slyšet toto prakticky není.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mike404
Hifi obsluha


Založený: 17 marec 2009
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 11:54:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si to pozorně několikrát poslechl. A žádný průser nepozoruji dynamika je slušná a nezní to vůbec špatně. Zajímalo by co nám nakonec prozradíte. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 12:06:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím prozradím jen to, že je to z mp3 128kbit/s. Ale to vůbec není podstatné a není to předmětem otázky Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 12:09:21    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio napísal:

Pre druhý raz zaves prosímťa súbor A a B aby sa dalo niečo porovnať.


To nejde. Každý průměrně zdatný technik by si udělal odečet sample - sample, a pak by si hrál na chytrého, když by viděl výsledek Wink

To se nakonec stejně stane, až prozradím, o co jde.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 12:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ako základ zobrať mp3, potom ju niečim skurviť a dať na posúdenie na obhajovanie že nieje počuť skreslenie je s prepáčením Ko---ina !

Keď sa chceš hrať zober si neupravený master (najlepšie dvojmikovú nahrávku akustickej hudby, pri nahrábaní ktorej si bol prítomný. S DPA mikrofónmi a aspoň 96kHz / 24bit a A/D prevodom s low jitter MCLK) a potom túto porovnávaj s upravenou.

Inak je to pre mňa strata času a očividná obhajoba že predsa skreslenie nie je počuť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 14:34:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale kdeže. Můžu totéž udělat na 96/24, ale bude to obrovský soubor, a výsledek stejný. Kdo mluví o zkreslení? Toto, co je zde, je daleko horší, než pouhé nelineární zkreslení. Je zajímavé, jak (českoslovenští) technokrati lpí na vysvětlování všeho přes nelineární zkreslení, bez jakékoliv snahy studovat fyziologickou akustiku a mechanismy slyšení. Tím se pohybují zhruba na stavu znalostí první poloviny sedmdesátých let 20. století.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 17:32:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som si to pustil doma a hrá to príšerne.
- prefázovaná časť pásma ?
- celé je to nepočúvaťelné, divné výšky a basy všetko
- na takejto nahrávke by som teda testovať nič nevedel

Bez porovnania s originálom aspoň z CD mi takýto test nič nepriniesol.

Asi si z dlhej chvíle robíš z ľudí srandu !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 18:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Úzká stereobáze, nevýrazné a placaté. To není tím, že je to MP3, páč na Youtube to samé hraje jak z praku Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 18:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Koupil jsem si dneska nová sluchátka, tak jsem je hned otestoval. Fakt je, že to zní trochu divně. Jenomže u takovéhle muziky je těžké odhadnout, jestli se na tom vyřádil zvukař, nebo následná editace PMA. Bez možnosti porovnání s originálem není k čemu se vyjadřovat.
Navrhuji gentlemanskou dohodu, že nikdo nebude soubory analyzovat, pouze si je poslechne. Zato nám PMA někam hodí originál nahrávky. Souhlas ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 18:05:40    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Úzká stereobáze, nevýrazné a placaté. To není tím, že je to MP3, páč na Youtube to samé hraje jak z praku Laughing

To mi teda prozraď, jak jsi takovouhle hovadinu našel na netu ? Shocked

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 19:02:11    Predmet: Odpovedať s citátom

tu to hrá lepšie ... Cool
kód:
http://www.youtube.com/watch?v=g8v6cZ21vlc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 19:34:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem zvědavý na rozuzlení, žádný zásadnější rozdíl neslyším.
Ale je fakt, že ta muzika je tak blbá, že se na tom ani nic poznat nedá.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:04:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V nahrávce není jen jeden hudební signál ale 2. První a hlavní je "Conga" (Gloria Estefan). K této hudební ukázce je v části skladby přičtený následující signál:
kód:
http://www.uloz.to/8812728/backvoice-wav

Tento přičtený, v podstatě "rušivý" signál má efektivní hodnotu -60dB proti plném rozsahu 16-bitového záznamu (a jeho amplituda je stále konstatní, takže v tichých pasážích je odstup od hudby cca 20dB!!). Vznikl kmitočtovou modulací-rozmítáním a obsahuje kmitočty od 20Hz do 20kHz. Rušivý signál je ale za druhou polovinou hudební ukázky vypnutý (zkuste zjistit kde) a ukázka je potom "čistá".

Často se bavíme o odstupech, přesleších, slyšitelnosti harmonických. K přípravě tohoto testu mě vedl podobný pokus na webu, kde byla k jedné ukázce přimíchána druhá, v malé amplitudě. Nikdo to neodhalil.

Následují obrázky, dokumentující tvar přimíchaného signálu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

A bacha pánové, je dokonce po většinu času zaručeně "neharmonicky spjatý s hudbou ". Wink
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:41:29    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Často se bavíme o odstupech, přesleších, slyšitelnosti harmonických. K přípravě tohoto testu mě vedl podobný pokus na webu, kde byla k jedné ukázce přimíchána druhá, v malé amplitudě. Nikdo to neodhalil.

Není to pro konstruktéra zařízení, kde se hraje na nepatrné odchylky různých parametrů (se spoustou konspiračních teorií o jejich neměřitelnosti), poměrně deprimující výsledek? Já bych šlahnul pájkou do kouta a šel krmit ptáčky do parku, abych se přiznal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Vůbec ne, naopak! Mnoho let tvrdím, že se měří veličiny a parametry, které nekorelují s poslechem, a že THD a IMD skoro nic neříká, pokud to není opravdu totální průs...

Jinými slovy, zabývat se THD pod 0.01% (a podle složení harmonických i pod 0,1%) je ztráta času. Je to parametr dobrý tak pro technokraty. Snadno se měří a dobře se jím mává. Studie slyšení (nemyslím toto vlákno) ale ukazují, že jeho hodnota v tak nízkých úrovních je bezcenná.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:52:00    Predmet: Odpovedať s citátom

OK.
Něco podobného tvrdí cimrmann.
Tak nám tedy řekni které parametry měřit a na co se soustředit. Wink

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dost by mě zajímalo, jestli někdo přijde na to, kdy ten přimixovaný a relativně velký rušivý signál končí. A pevně doufám, že nebudu jen poslouchat výmluvy, že ta nahrávka je blbá a že se to z ní nedá poznat. Ano, kdyby měla dostatečně dlouhé pasáže tišší, než je rušivý signál, tak by to poznal každý. Z tohoto důvodu jsem musel začátek "Conga" odstřihnout a dát tam Fade In. Jinak je to na začátku skladby slyšet ihned.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To vyvolává otázku, jak velká úroveň toho backvoice by byla komu slyšitelná na něčem jiném? Myslím tím něco jako některé soundtracky Badalamentiho nebo třeba Prophecies Philipa Glasse.

BTW, zvuk té náhrávky mi připomíná jedno lokální "studio", které produkuje jingly pro naše vaše oblíbené soukromé rádia. Trochu zastřený zpěv, divné sykavky, konga místama připomínají chemické samply ve starém Korgu. Megapuke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:58:45    Predmet: Odpovedať s citátom

hcrevize napísal:

Tak nám tedy řekni které parametry měřit a na co se soustředit. Wink

Na žádné, protože jen tak může trvale udržitelná kráva pocitů spásat svou louku Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 20:59:15    Predmet: Odpovedať s citátom

hcrevize napísal:
OK.
Něco podobného tvrdí cimrmann.
Tak nám tedy řekni které parametry měřit a na co se soustředit. Wink


Cimrman to možná tvrdí, ale nedokazuje na příkladu.

"Tak nám tedy řekni které parametry měřit" - to je dobrá otázka. Sám bych to rád věděl přesně, i když představu určitě mám. Naráží to na obtížné vyhodnocení a nároky na měřicí vybavení. Kdysi jsem už naznačoval, co by bylo dobré měřit. Stejně to ale bude předmět polemiky, začne to žít virtuálním životem a budou se omílat stejné argumenty. To nemám zapotřebí. Jen si občas vzpomeňte na tento test, to bude dostatečný výstup. A studujte literaturu k fyziologické akustice - raději než obrázky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 21:01:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
To vyvolává otázku, jak velká úroveň toho backvoice by byla komu slyšitelná na něčem jiném?

http://harmanhowtolisten.blogspot.com/ poskytuje jistou představu, co je a co není slyšet... Akorat pozor, je to časožrout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 21:03:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Cimrman to možná tvrdí, ale nedokazuje na příkladu.

Opatrně s těmi důkazy příkladem, je-li jeden...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 21:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

V čem je slabina "běžných" měření?

1) omezují se převážně na periodické a ustálené jevy
2) analýza ad (1) se omezuje na akustické pásmo
3) pokud se použije diferenční metoda - která by i mohla něco ukázat - tak se měřené kanály srovnají na shodnou kmitočtovou charakteristiku a nic se pochopitelně nezměří. Přitom se zcela neodůvodněně předpokládá, že jevy s dobou náběhu odpovídající kmitočtům nad 20kHz se na vnímání nepodílejí (pozor nezaměňovat se slyšitelností ustáleného ultrazvukového kmitočtu)
4) stále se nebere v úvahu, že slyšení ovlivňují především tranzienty, a to jejich náběhy. Že hudební signál je všechno jiné, jen ne ustálený periodický signál a že ucho funguje jako spektrální analyzátor až ve druhé řadě. Jelikož funguje takto, pak je význam nelineárního zkreslení druhořadý, nikoliv určující.
5) křivky maskování jsou známé a z nich jasně vyplývá, že honit se za 0,0000X% nelin. zkreslení může jen bláhovec, nebo technokrat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 21:14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

david.a napísal:
PMA napísal:

Cimrman to možná tvrdí, ale nedokazuje na příkladu.

Opatrně s těmi důkazy příkladem, je-li jeden...


Těch se dá vyrobit libovolně mnoho. Domníváte se, že jsem na to přišel dnes a na jediném příkladu? Jako podkres můžete dokonce nahrát jinou skladbu, a pokud je v podobném odstupu, jako bylo to cvrlikání zde, tak ji nikdo nenajde.

Dá se říci, že cokoliv, co je 80dB pod okamžitou úrovní "hrající" ukázky, nemá nikdo šanci slyšet. To lze tvrdit. Ve skutečnosti hodnota odstupu "neslyšitelnosti" bude o dost a dost nižší.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 21:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná by bylo vhodné pořádně prozkoumat kvalitní informační zdroje (tedy ne to co je na netu free), nebo se vydat na konferenci a optat se třeba u AP, co tam dusí pod pokličkou Smile . Možná už je to teoreticky vyřešeno pěkně dlouho, pouze se to nedostalo do praxe, o diy nemluvě. Při vyvíjení kompresních formátů už jistě bylo jako druhotný produkt získána kupa informací.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist