Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

OFFTOPIC - B.M.C. Audio - High End pre strednu vrstvu
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 21:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je preklad do anglictiny na 6moons

http://6moons.com/audioreviews/bmc/1.html


Hlavne,ze to tu bolo dodrbane konstruktermi bez akehokolvek posluchu ...
Je mi niekedy zle z toho "nadhladu" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 21:37:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten design je katastrofálny . Už len namontovať volant....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 21:41:27    Predmet: Odpovedať s citátom

elko
Vidíš tam (test..) niekde nejaký fakt, jediné meranie, čo by potvrdzovalo marketingové reči? Výhrady boli k len k tomu,k nereálnym tvrdeniam, ostané je vec "vkusu".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 22:02:39    Predmet: Odpovedať s citátom

bv

nie,meranie tam neni a ani ma moc nezaujima. Nejake merania boli v nemeckom stereu a ano,boli tam aj zle cisla v meraniach. Pri plnom vykone bolo vyssie intermodulacne tusim a este nieco. Ale normalnemu spotrebitelovi to je na 2 veci. Jednak kto drzi zosik v limitacii a jednak co vlastne ludske ucho vnima. Na druhej strane robia to skuseni konstrukteri,ktori asi vedia,ako sa ma produkt predat a hlavne sa zaoberaju zvukom. A podla mna nezverejnenie merani patri k marketingu,lebo clovek je tvor,ktory moc spekuluje. A to nemusia byt tie merania zle,proste sa tak rozhodli

Tym sa opat potvrdilo,ze automaticky dobre merajuci stroj neznamena dobry zvuk a naopak. V tomto "posluchovom" teste dopadol ten zosik po zvukovej stranke vynikajuco. Padali vety ako: "najlepsia lokalizacia a priestor,aky som tu kedy mal","ziadne zvyraznenie ci zafarbenie zvuku","budete limitovani kvalitou zdroja signalu" atd
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 22:18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Automaticky se se potvrdila jediná věc a to ta, že " že blb k blbovi si sedá... "...ty ale vůbec netušíš, jaký kraviny tu plácáš...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 22:24:06    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel

chod sa hrat s mosfetami radsej a nepis tu ... 95% tvojich prispevkov su posmesky iba ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 22:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To bude proto, že to už dělám čtyřicet let...kolik ty ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2011 22:39:07    Predmet: Odpovedať s citátom

nejde tu o to ... ide o tvoju pokoru ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 06:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

elko
Špatne merajúci zosilňovač nemôže hrať dobre (verne),ale môže sa niekomu páčiť ako farbí, to je všetko. Rovnako dobre merajúci sa nemusí niekomu páčiť, ako hrá, to je všetko.
Tie vety, ktoré cituješ, zazneli aj pri subjektívnych testoch napr. Densenov, Dar Tzeelu, CD Zanden, a iných "maľujúcich" a skresľujúcich strojov pravidelne. Veríš tomu, že je to náhoda?
Jediné meranie bolo pri teste CD prehrávača, kde bolo napr. skreslenie tuším 0,15%, výrobca udáva 0,003%. A k impulznej odozve v tom teste napísali , že je "sehr slecht", aj keď to potom "obkecávali"..
O toto ide, v marketingu tvrdia veci, ktoré nie sú (nemôžu byť, napr. ten kľudový prúd vs. príkon, že..) pravda. Ano , normálnemu spotrebiteľovi to je jedno, ak mu nevadí, že ho klamú. Napr. aj toto,
citácia:
ziadne zvyraznenie ci zafarbenie zvuku
je nezmysel, pri stroji ktorý skresľuje. On farbí a mení zvuk,, len testujúci netuší, čo to je a pokladá to za muzikálnosť.
Nie je to o "pokore",ale o skúsenostiach z praxe a o tom , že fakty sa nedajú obkecať ani zmeniť "marketingom". Lebo potom je to lož, nie marketing. Ak ti toto vyhovuje, prosím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 08:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St december 17, 2014 08:35:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 08:48:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokory není nikdy dost, ale ne za všech okolností, to jen vocať - pocať... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 08:14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
elko
Špatne merajúci zosilňovač nemôže hrať dobre (verne),ale môže sa niekomu páčiť ako farbí, to je všetko. Rovnako dobre merajúci sa nemusí niekomu páčiť, ako hrá, to je všetko.
Tie vety, ktoré cituješ, zazneli aj pri subjektívnych testoch napr. Densenov, Dar Tzeelu, CD Zanden, a iných "maľujúcich" a skresľujúcich strojov pravidelne. Veríš tomu, že je to náhoda?
Jediné meranie bolo pri teste CD prehrávača, kde bolo napr. skreslenie tuším 0,15%, výrobca udáva 0,003%. A k impulznej odozve v tom teste napísali , že je "sehr slecht", aj keď to potom "obkecávali"..
O toto ide, v marketingu tvrdia veci, ktoré nie sú (nemôžu byť, napr. ten kľudový prúd vs. príkon, že..) pravda. Ano , normálnemu spotrebiteľovi to je jedno, ak mu nevadí, že ho klamú. Napr. aj toto,
citácia:
ziadne zvyraznenie ci zafarbenie zvuku
je nezmysel, pri stroji ktorý skresľuje. On farbí a mení zvuk,, len testujúci netuší, čo to je a pokladá to za muzikálnosť.
Nie je to o "pokore",ale o skúsenostiach z praxe a o tom , že fakty sa nedajú obkecať ani zmeniť "marketingom". Lebo potom je to lož, nie marketing. Ak ti toto vyhovuje, prosím.


Ja len na margo tu preberaneho, kratku poznamku resp. skusenost, po vcerajsej 2-hodinovej navsteve u eLka.
V porovnani s minulou navstevou, kedy mal este v systeme koncak Ayre a CDP Electrocompaniet, s ktorymi bol zvuk na vyskach zastrety, pod dekou, s mensim priestorom a hlavne s rozpatlanymi a dominantnymi basmi, som vcera pocul priam analyticky, monitorovaci zvuk, kde vyssie spominane neduhy zmizli ako sibnutim carovneho prutika. Povodne som si myslel, ze pricinou mne nevyhovujuceho zvuku boli Lucidy, ale tie v tom prsty ani nahodou nemaju (vid aj ich meranie v eLkovom vlakne u susedov). Ja ako zastanca aktivu a vyznavac analytickej, neskreslenej reprodukcie , som si vcera len potvrdil, ze pasiv je vecna cesta hladania tej spravnej kombinacie komponentov (dost draha), ale nie neriesitelna. Takze z mojho pohladu vraj skreslujuci koncak B.M.C. a prevodnik od PS Audio, sposobil v eLkovom systeme priam Brystonovsku zmenu k lepsiemu a povedal by som, ze zvuk sa svojim charakterom napadne podobal masinkam od BV Wink
P.S. Jednoducho, podstatne je vzdy veci pocut (uplne nejlepsie v slepom teste) a az potom hodnotit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 09:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

sposobil v eLkovom systeme priam Brystonovsku zmenu k lepsiemu a povedal by som, ze zvuk sa svojim charakterom napadne podobal masinkam od BV

Tak teď nevím,co jsem kdy kde poslouchal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
STUDIO_ESO
Hifista


Založený: 25 marec 2010
Príspevky: 103

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 09:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

eLko napísal:
Tu je preklad do anglictiny na 6moons

http://6moons.com/audioreviews/bmc/1.html
...


Jedna věc je zvláštní. BMC jsem slyšel pouze 2x v rychlosti (a z rychlíku NECHCI HODNOTIT), ale vždy se mi líbil prostor. Na komplexnější hodnocení si opravdu netroufám, ale je to jeden ze zesilovačů, který ROZHODNĚ budu chtít slyšet u sebe ve studiu...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 09:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer
myslene to bolo tak, ze zmena (podstatna) vo zvuku, nastala smerom k neutralite, v porovnani so zostavou s koncakom Ayre a CDP od EC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 11:06:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to všetko môžem povedať len jedno. Znovu ponúkam možnosť zmerať ako to vlastne je. V žiadnom z tých testov nie je nič objektívne overiteľné, výrobca ma na stránke plno rozporov a nezmyslov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 11:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
S meranim by musel suhlasit majitel.
Vobec nespochybnujem, ze merania by potvrdili skreslenie B.M.C. koncaku,
Ja som len chcel poukazat na to, ze v pripade pasivnej zostavy, vymena komponentu za iny (hoci aj skreslujuci), moze priniest pozitivnu zmenu.
Otazkou teraz je, ci bol predosly Ayre koncak taky zly, ten od B.M.C. taky dobry alebo bol rozhodujucim faktorom pozitivnej zmeny prevodnik od PS Audio...tazko povedat. Kazdopadne takto som to pocul v porovnani s prvym posluchom ja a ako vieme, skusenost je neprenosna. Jedno je vsak neodskriepitelne, zvukovy posun smerom k neutralnej reprodukcii bol markantny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 13:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

bv

chces nam povedat z tvojej dlhorocnej skusenosti,ze ked das vedla seba 3 rozne pristroje 3och roznych znaciek,a budu merat rovnako,tak aj my by sme to mali pocut vsetko rovnako?

podla mna kazda bude mat nejaky ten svoj sound character...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 14:04:17    Predmet: Odpovedať s citátom

elko
Som presvedčený, že keď nebudete vidieť čo hrá a budú hrať presne rovnako hlasno (inak hlasitejší je automaticky "lepší"), tak ich nerozlíšite (opakovane a štatisticky významne) ani keď nebudú "merať" celkom rovnako.Toto je viackrát overené, po celom svete. Preto je taký odpor k slepým testom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 20:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím co napsal BV bude většina hifistů nesouhlasit. Podle mě se ale tato většina nikdy opravdu slepého testu nezůčastnila. Já jsem si před lety dal tu práci, sestrojil krabičku s dálkově ovládanými relátky, které přepínaly výstupy dvou naprosto rozdílných zesilovačů( jeden Denon, druhý moje konstrukce). Věděl jsem, co zrovna poslouchám a užíval si, že ten mnou postavený zesík má o něco lepší zvuk. Potom jsem pro jistotu ještě jednou zkontroloval, jestli je úroveň signálu z obou zesilovačů v obou kanálech naprosto stejná a zjistil, že úplně ne. Když jsem to srovnal tak, že hlasitost stejná byla, najednou už jsem nebyl schopen ty dva zesíky od sebe rozeznat.
Je pravda, že ani po této zkušenosti nehodlám tvrdit, že všechno hraje stejně.
Když ale čtu, jak všichni slyší diametrální rozdíly při výměně čehokoli, jak se řeší dokonce takové věci, jako jestli lépe hrají rezistory uhlíkové nebo metalizované, tak se jen usmívám pod vousy Very Happy
BV: a ted si to pěkně odskáčem Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 20:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
S tím co napsal BV bude většina hifistů nesouhlasit.

A presne na tom je postavena "trvale udrzitelna krava" hifi, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 20:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

obsak

krasne si tu napisal,ako moc su dolezite skreslenia. Sam si napisal,ze pri rovnakej hlasitosti si iche nevedel rozoznat a to si myslim,ze asi "nemerali" rovnako.
Tak naco sa ohanat tymi skvelymi meraniami,ktore nie je pocut?
Ako nehovorim,ze som uplne proti meraniam,ale ti konstrukteri nie su tak sprosti,aby pustali von nepocuvatelnu vec.

A kto vie,ako to ma hrat spravne? Ked ten zvuk skreslia este aj dalsie veci v retazci a hlavne charakter mu daju bedne (material,konstrukcia atd)

bv

a ked tam bude aj digital medzi tymi pristrojmi,co budu merat "takmer rovnako",ani to nezistim?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2011 06:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

2 elko
citácia:
A kto vie,ako to ma hrat spravne? Ked ten zvuk skreslia este aj dalsie veci v retazci a hlavne charakter mu daju bedne

Ty asi žartuješ..Správne je to bez tých skreslení, práve preto, aby sme to vedeli. Má to totiž reprodukovať, nie "hrať". Alebo pokladáš pridané skreslenia za "charakter" aparatúry?
A či spoznáš aj digitál, ktorý bude merať "skoro" rovnako (tie úvodzovky sú teraz skutočne namieste) neviem, to závisí od tvojich skúseností, zvyku a hlavne čo budeš počúvať. A budeš dobrý digtál zrovnávať s niečím silne popdpriemerným ("muzikálnym"), tak môže byť aj lepší .Dokonca je meraním Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2011 07:50:38    Predmet: Odpovedať s citátom

bv

ja sa len cudujem,ako konstrukteri bedni sa snazia urobit "idealnu" bednu,neutralnu a pritom maju kazdy svoj nazor na material menicov a preferuju taky,ktory subjektivne sa im najviac paci. Ci zas bude platit,ze dobre urobena bedna z keramiky bude hrat rovnako ako bedna z papiera alebo ineho materialu? Vies kam tym mierim? Preco je zvuk s jednym zosikom na roznych bedniach iny?


A este mi vysvetli prosim jednu vec. Ked sa bavime o tych skresleniach. To ma vplyv na cely charakter zosika alebo iba na "farbu" zvuku? Lebo vzdy povies,ze skreslujuci zosik bude "malovat" pod cim si ja predstavim,ze bude mat inu farbu. Teplejsiu. Ale ako to je s objemom nastrojov,priestor a ine tieto veci? Zosik,ktory mera horsie,cize skresluje viac,bude mat okrem inej farby nastrojov automaticky zle aj ostatne atributy posluchu?


Lebo vzdy na margo horsie merajuceho pristroja sa vyjadris,ze to bude pomaly nepocuvatelne. A teraz neviem,ci to mam doma tak blbo poskladane,alebo kde je chyba,ked mam top lampovy predok,udajne malujuci bipolar koniec a keramiku s hlinikom v bedniach,ale celkovy prejav je velmi neutralny,dynamicky,ma to drajv,priestor,rozlisenie,lokalizaciu. Proste "reprodukuje to"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kohoutek
Nádejný hifista


Založený: 15 január 2008
Príspevky: 54
Bydlisko: Vysoké Mýto Vinice 164

PríspevokZaslal: Ne apríl 17, 2011 19:30:42    Predmet: Odpovedať s citátom

A teraz neviem,ci to mam doma tak blbo poskladane,alebo kde je chyba,ked mam top lampovy predok,udajne malujuci bipolar koniec a keramiku s hlinikom v bedniach,ale celkovy prejav je velmi neutralny,dynamicky,ma to drajv,priestor,rozlisenie,lokalizaciu. Proste "reprodukuje to"
To co píšeš má jeden háček,je to pouze Tvůj názor,až si budeš moci poslechnout zařízení,které opravdu dokáže to o čem pouze píšeš,budeš asi muset změnit názor.Bohužel Tvé zařízení nesplňuje fyzikálně ani jeden z popisovaných atributů a v tom je ten problém.Předzesilovač se součástkami z minulého století a bedýnky s (tupými) reproduktory,to opravdu o neutralitě a dynamice není,to se nesmíš zlobit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milan20
Hifi obsluha


Založený: 17 júl 2010
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Ne apríl 17, 2011 20:09:42    Predmet: Odpovedať s citátom

To "Kohoutek"

Ak to nie je tajne, môžeš nám prezradiť, čo považuješ za etalón dynamiky a neutrality v kategórií reprosústav ? A Aký predzosinovač spĺňa tvoje atribúty ? (bez ohľadu na cenu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 17, 2011 21:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ty bedny s "tupymi" reproduktory slysel (u vyrobce) a musim se jenom smat... U eLka si to neslysel, tak nemuzes vedet jak to hraje, jedine ze bys a) byl erudovanej stejne jako BVA a b) dovedl by sis predstavit z grafu beden, zesiku, zdroje vyslednej zvuk a to je nemozny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne apríl 17, 2011 22:06:24    Predmet: BMC vs NASA Odpovedať s citátom

Kolega Kohoutek je zrejme z NASA a to je naozaj iný level.
Nesmieme sa hnevať, že je tak náročný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Ne apríl 17, 2011 22:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

kohoutek

trosku si sa zhovadil. Necitis sa trapne? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne apríl 17, 2011 22:37:49    Predmet: Odpovedať s citátom

eLko napísal:
ja sa len cudujem,ako konstrukteri bedni sa snazia urobit "idealnu" bednu,neutralnu a pritom maju kazdy svoj nazor na material menicov a preferuju taky,ktory subjektivne sa im najviac paci. Ci zas bude platit,ze dobre urobena bedna z keramiky bude hrat rovnako ako bedna z papiera alebo ineho materialu?

Já nejsem konstruktér, ale pročetl jsem mnoho diskuzí konstruktérů beden, a nikde nikdo z nich nepsal nic o tom, že by se snažil vyrobit "ideální" bednu, protože žádné ideální měniče zatím neexistují a bez ideálních měničů nelze ideální bedny postavit. Vždy jde o snahu udělat bednu s co nejlepším poměrem cena/věrnost zvuku. Diskuze o materiálech měničů nejsou o neopodstatněné preferenci určitých materiálů, ale o výběru měničů s co nejlepšími vlastnostmi - přesněji o výběru měničů za požadovanou cenu, jejichž souhrn vlastností je nejméně špatný ze všech posuzovaných měničů. Každý dobrý konstruktér zná limity různých materiálů a konstrukcí a hlavně zná jasnou a nezpochybnitelnou souvislost mezi měřitelnými fyzikálními veličinami a jejich dopadem na věrnost reprodukce.

Pokud někdo preferuje určitý druh zkreslení a poslech sestavy s určitým pro něj líbivým zkreslením mu přináší radost, pak je to naprosto v pořádku. Klidně může o svých pocitech i diskutovat - ale v diskuzi třeba o esoterice a ne o věrné reprodukci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 1 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist